Šta je novo?

Generalštab

Postovani kolega Gorane,
Prvo za tvoju informaciju pisem ti upravo sa Dorcola.
I uopste ne razumem zasto spustas raspravu na licni nivo i pominjes Jelizejska polja u kontektstu da pisem iz dalekog Pariza te da o Beogradu nemam pojima.
Ja tebi nikad ne bi napisao da nam se ti javljas iz daleke Ljubljane niti bi to imalo smisla, ali u nedostatku argumenata neki forumasi koriste te fore sto ja smatram veoma niskim.
Ne znam takodje odakle ti pravo da kazes da ja ne poznajem arhitekturu Beograda kad ti uopste ne mozes da sudis o tome koliko sam ja upoznat sa tom materijom i sta ja od strucne literature o Beogradu imam u svojoj biblioteci. Kad vec moram da se pravdam pred tobom posto ne prihvatas da neko moze imati drugaciji stav od tvog a da mu ti ne "spustis" na nacin koji si pokazao upravo sad kao da si ti najmerodavniji ekspert o Beogradu. Samo cu ti reci da imam preko 100 knjiga koje tretiraju o beogradkoj i srpskoj arhitekturi, urbanizmu i da sam mnogo vise upoznat o tome nego sto ti mozes zamisliti.

Ja znam da si se ti veoma ozbiljno pozabavio Beogradskom arhitekturom, pogotovu o modernistickoj arhitekturi i da drzis blog o tome i da imas razne knjige itd, itd

Ok sve je to lepo i svaka ti cast na tome.

ALI
To tebi ne daje pravo da mislis da si ti popio svu pamet na ovom forumu i da omalovazavas misljenje ostalih forumasa i kolega tako sto kazes za njih da oni daju pausalne ocene i da daju svoje misljenje na osnovi toga da li im se nesto licno svidja ili ne.

Verujem da si odlican teoreticar o Arhitekturi Beograda ali po pitanju sustine tvog zanimanja arhitekte koja se svodi na to da nesto projektujes i da se to posle realizuje u stvarnosti mogu reci da imam malo vecu kilometrazu od tebe ali to nikad ne bi koristio kao argument protiv tebe u diskusiji tamo gde ti spominjes moje pisanje sa Jelizejskih polja kao nesto sto mene diskredituje u diskusiji.

Tako da bi ti preporucio da malo spustis loptu a ako je tvoje vreme toliko dragoceno da drugi nisu vredni tog istog onda ne znam zasto uopste dolazis ovde na forum gde razni ljudi iz raznih struka diskutuju o svemu vezano za beograd bez gledanja sa visine jer na kraju krajeva, svi smo mi ovde forumasi i jednaki.
 
.....постоји процена коју је урадила војска колико би коштало санирање оба објекта. Цифра уопште није велика....
isto kao da je sladoledjija uradio procenu da je njegov sladoled naj bolji :lol:
 
A vaz dvojica se znate licno vidim po imenu .U bg ste lijepo vrijeme sutra .Nadjite se na kafi pa potanko pretresite temu .Mozete negdje u okolini u nekoj najblizoj kafani. Bcica sto podcjenjujes vojno gradjevinsku direkciju i tamo sjede grad inzinjeri itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371826#p371826:1vqr6idp je napisao(la):
spatiotecte » 16 Feb 2016 04:21 pm[/url]":1vqr6idp]Postovani kolega Gorane,
Prvo za tvoju informaciju pisem ti upravo sa Dorcola.
I uopste ne razumem zasto spustas raspravu na licni nivo i pominjes Jelizejska polja u kontektstu da pisem iz dalekog Pariza te da o Beogradu nemam pojima.
Ja tebi nikad ne bi napisao da nam se ti javljas iz daleke Ljubljane niti bi to imalo smisla, ali u nedostatku argumenata neki forumasi koriste te fore sto ja smatram veoma niskim.
Ne znam takodje odakle ti pravo da kazes da ja ne poznajem arhitekturu Beograda kad ti uopste ne mozes da sudis o tome koliko sam ja upoznat sa tom materijom i sta ja od strucne literature o Beogradu imam u svojoj biblioteci. Kad vec moram da se pravdam pred tobom posto ne prihvatas da neko moze imati drugaciji stav od tvog a da mu ti ne "spustis" na nacin koji si pokazao upravo sad kao da si ti najmerodavniji ekspert o Beogradu. Samo cu ti reci da imam preko 100 knjiga koje tretiraju o beogradkoj i srpskoj arhitekturi, urbanizmu i da sam mnogo vise upoznat o tome nego sto ti mozes zamisliti.

Ja znam da si se ti veoma ozbiljno pozabavio Beogradskom arhitekturom, pogotovu o modernistickoj arhitekturi i da drzis blog o tome i da imas razne knjige itd, itd

Ok sve je to lepo i svaka ti cast na tome.

ALI
To tebi ne daje pravo da mislis da si ti popio svu pamet na ovom forumu i da omalovazavas misljenje ostalih forumasa i kolega tako sto kazes za njih da oni daju pausalne ocene i da daju svoje misljenje na osnovi toga da li im se nesto licno svidja ili ne.

Verujem da si odlican teoreticar o Arhitekturi Beograda ali po pitanju sustine tvog zanimanja arhitekte koja se svodi na to da nesto projektujes i da se to posle realizuje u stvarnosti mogu reci da imam malo vecu kilometrazu od tebe ali to nikad ne bi koristio kao argument protiv tebe u diskusiji tamo gde ti spominjes moje pisanje sa Jelizejskih polja kao nesto sto mene diskredituje u diskusiji.

Tako da bi ti preporucio da malo spustis loptu a ako je tvoje vreme toliko dragoceno da drugi nisu vredni tog istog onda ne znam zasto uopste dolazis ovde na forum gde razni ljudi iz raznih struka diskutuju o svemu vezano za beograd bez gledanja sa visine jer na kraju krajeva, svi smo mi ovde forumasi i jednaki.

Само ти закажи јавну елаборацију наведених ставова, па ће други проценити шта ко зна и колико је ко упућен. Таман си у Београду, па можеш све јавно да образлозжиш. :kk: А верујем да би многе колеге желеле да ти поставе питања, по ономе што већ знам.

Више пута сам ти скретао добронамерно и дискретно пажњу (има чак на форуму) на фејсбуку на нека твоја површна писања и вређања поједних људи који су компетентнији од тебе у одређеним областима, а неки су се интересовали са београдског факултета због тога за одузимање твоје дипломе. Срећом, па ниси завршио факултет у Београду. Дакле, нисам једини. Сам себи ствараш непријатеље на тај начин. Тако да си добро разумео шта сам ти написао и то се односило искључиво на тебе, а не на неке друге форумаше. Знање, односно незнање показујеш кроз твоје коментаре нажалост, да је просто невероватно да то пише неко архитектонског образовања. То је чињеница. Џабе ти и хиљаду књига у библиотеци (мада ме искрено и не занима) ако ниједну ниси правилно прочитао, тумачио, проверио и истражио. Амин! Квантитет не гарантује квалитет. Ако је израз ругло твој став, онда смо далеко од озбиљне полемике и аргументоване расправе. Исто тако постављене тезе на основу субјективног мишљења без познавања чињеница јесте, у најмању руку, паушалност.

Исто тако на основу једног виђења од пре више од једне деценије доносиш закључак о мени? Супер. Само... Много је прошло времена од тада. Многе ствари су се промениле. Свашта се издогађало од тада. Али, нека, живи ти и даље у 2006. години. Друго, мислим да се и не познајемо најбоље, што је опет чињеница хтео ти или не, но твој суд о мени сасвим јасно говори колико ме стварно познајеш, односно не познајеш, но то нећу да коменатаришем (врло примитиван став по мом мишљењу).
И, да, ово је моје последња порука упућена теби. Слободно ме прозивај, стварно ниси вредан мог времена и било које дискусије. То је, нажалост, у твом пауперистичком духу. Врло јадно са твоје стране. Но, твоја права слика.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371842#p371842:358r3gdk je napisao(la):
direktor » 16 Feb 2016 05:09 pm[/url]":358r3gdk]A vaz dvojica se znate licno vidim po imenu .U bg ste lijepo vrijeme sutra .Nadjite se na kafi pa potanko pretresite temu .Mozete negdje u okolini u nekoj najblizoj kafani. Bcica sto podcjenjujes vojno gradjevinsku direkciju i tamo sjede grad inzinjeri itd

Директоре, то беше пре десет година, једно крајње неформално виђање на основу којег гради став да зна све о мени. :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371842#p371842:2br9y2ca je napisao(la):
direktor » 16 Feb 2016 06:09 pm[/url]":2br9y2ca]A vaz dvojica se znate licno vidim po imenu .U bg ste lijepo vrijeme sutra .Nadjite se na kafi pa potanko pretresite temu .Mozete negdje u okolini u nekoj najblizoj kafani. Bcica sto podcjenjujes vojno gradjevinsku direkciju i tamo sjede grad inzinjeri itd


ovo bi bilo pozeljno... :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371853#p371853:dvd1llid je napisao(la):
Giorano Angelo » 16 Feb 2016 07:01 pm[/url]":dvd1llid]

а неки су се интересовали са београдског факултета због тога за одузимање твоје дипломе. Срећом, па ниси завршио факултет у Београду.

Molim??? :shock: :shock: :shock:
Ne znam da li da placem ili da se smejem povodom ove izjave. :sesir:

Ne znam ko su ti "neki" sa beogradskog fakulteta koji se bave mojom licnoscu ali ti sigurno znas posto si ovo napisao pa me zivo zanima ko je u pitanju.
Nadam se iskreno da se salis jer prvi put cujem da neko sa Beogradskog arhitektonskog fakulteta razmislja da oduzme nekome diplomu na osnovu pisanja na jednom forumu, sto je blago receno SMESNO. :violina:

Zasto ovakvim izjavama brukas Beogradksi Arhitektonski Fakultet? To je ipak ozbiljna drzavna ustanova.
 
.... sto podcjenjujes vojno gradjevinsku direkciju i tamo sjede grad inzinjeri itd...
Inžinjerima svaka čast , mnogo puta su se odlično pokazali na mnogim teškim poljima :sesir:
ali
i oni moraju da slušaju svakojaka naredjenja :shok:
znaš vec onaj vic
kad je sin generala služio vojsku pa lupio na nastavi, da u letece objektte spada i tenk
a nadredjeni setivši se nj. oca , mu odogovorio
- lete i tenkovi ali nisko nisko nisko.... :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371873#p371873:3l46zgay je napisao(la):
boca-ica » 16 Feb 2016 06:40 pm[/url]":3l46zgay]
.... sto podcjenjujes vojno gradjevinsku direkciju i tamo sjede grad inzinjeri itd...
Inžinjerima svaka čast , mnogo puta su se odlično pokazali na mnogim teškim poljima :sesir:
ali
i oni moraju da slušaju svakojaka naredjenja :shok:
znaš vec onaj vic
kad je sin generala služio vojsku pa lupio na nastavi, da u letece objektte spada i tenk
a nadredjeni setivši se nj. oca , mu odogovorio
- lete i tenkovi ali nisko nisko nisko.... :lool:

Стварно је урађена процена. Видео сам игром случаја документ о томе и ја сам се изненадио цифром. Разлог, дакле, није економске природе. Доста се прича о проблему Генералштаба у оквиру архитектонских кругова.
 
Cika direktore, ima neki arhitekta tamo u Parizu, pise svasta nesto po Beobuildu sto se meni ne svidja, jel mozete da mu oduzmete diplomu? :lool: :laugh:
 
...Доста се прича о проблему Генералштаба у оквиру архитектонских кругова....
A ja bih voleo da čujem bar malu priču o tom problemu
ali iz Vinčanskih krugova i to baš od njenih velikih divova :D
 
Spatio ili bolje Anatole donesi diplomu ispred grneralstaba sutra u 12 iz izvrsicu oduzimanje

delecta-cereal-coffee-express-anatol-147g.jpg


Da castiis vidm imas i svoj brend i lanac kafeterija
 
Сујета архитеката пуца за све паре на овој теми. Једна од карактеристика наше струке због које ми се сама струка гади.
 
Hahaha, plusic direktore, nisam ni znao da postoji kafa koja nosi moje ime. :D :sesir:
Diplomu ti dajem ali da mi je nostrifikujes. :) :D :wink:

Stefane vidis koliko je nasa struka propala kad se cak neki arhitekti raspituju na arhitektonskom fakultetu kako da skinu diplome kolegama. :(
 
Струка није пропала, она не постоји. Оно мало архитеката што је остало су ушемљени са политичарима и међусобно се мрзе ко и партије којима припадају. И гледају једни другима да сместе зврчку и изомаловажавају туђи рад. И онда та и таква струка нариче над недостатком неког конкурса а на расписане конкурсе аплицира са архитектонским срамотама загљалвљеним у времену и простору. Не подносе да им дође неко са стрнае у заостали пашалук у којем себе постљавају за вишу расу.

Архитекте које су упропастиле овај јадни град до непрепознатиљовости.

Е сад, ја сам теби Спатио одавно написао да је неприхватљиво за архитекту да има такво мишљење о Генералштабу и то се није променило. Додуше, историја је изнедрила и неке легендарне људе струке који су искрено сматрали да треба све до тад треба порушити зарад нове архитектуре, те ако немам право да судим Ла Корбизијеу на пример, немам право да судим ни теби.

Лично самтрам да су универзалне вредности неких објеката далеко битније од личног односа према њему, Мени се Генералштаб не свиђа, никада ми се није свиђао, али поштујем оно што представља за иторију архитектуре Београда и не подржавам његово уклањање.
 
Napreduju prilicno, nadam se da ce sve proci ok i da niko nece zavrsiti ozledjen.
 
Ne mogu da verujem da ste prekinuli raspravu dvojice arhitekata na ovom forumu.

Ajde, ajde, ova pisanja ad hominem prevazidjite...

Da li je stvarno vredno uložiti ovoliko novaca u ovu zgradu? Da li u arhitektonskom smislu ista predstavlja objekat koji mora biti pod zaštitom države?
Nisam ubedjen ni u jedno ni u drugo, a niti mogu biti jer ste na prvu ozbiljnu raspravu stali.
Zgrada me vizuelno ne oduševljava, ali shvatam da predstavlja kanjon sutjeska kolko se secam.
EDIT: sad citam da je tek 2005. nakon unistavanja dobila status spomenika. Ako nam do tada nije predstavljala spomenik, zasto sada?
 
Lepi, ja nisam prekinuo raspravu odnosno razmenu misljenja, kolega Goran vise ne zeli da razgovara sa mnom jer smatra da moje misljenje i moji stavovi nisu vredni njegovog vremena, te stavlja svoj stav kao apsolutnu istinu.
Ja nikad ne prekidam kontakt sa nekim forumasem koliko god nasi stavovi bili razliciti.
Smatram da smo na ovom forumu ipak da razmenjujemo misljenja, iskustva i dozivljaje prostora.
 
neznam sta tu trose pare...rusite to. izgleda grozno. a ako zelite neki spomenik..postavite sliku ili mali spomenik
 
И за Авалски торањ се може рећи да су трошили паре...
 
Vrh