Šta je novo?

Generalštab

fdh.jpg

http://www.ebay.com/itm/Beograd-Belgrad ... Swo6lWLm5H
 
Анекса више нема... Фотографија је са почетка седамдесетих година ХХ века...
12244531_10153335739783877_8224792664111157435_o.jpg
 
Изгледа почињу радови. Постављена ограда и ауто кран поставља контејнере за раднике.
 
27.11.2015
Почели радови на рушењу дела старог Генералштаба
http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=9054

Počeli radovi na rušenju dela starog GeneralštabaПостављањем крана у Улици Кнеза Милоша, испред зграде старог Генералштаба, означен је почетак дуго очекиваних радова на рушењу дела зграде тешко оштећене у бомбрадовању 1999. године. Тим поводом министар одбране Братислав Гашић је рекао да ће се учинити све што буде требало да се очува ранији изглед зграде Генералштаба, која је унутра, иза фасаде, у знатно тежем стању од оног које се споља може видети.
-После 16 година и спроведеног поступка јавне набавке, изабран је извођач радова на рушењу дела Блока А старог Генералштаба, наложених од Завода за заштиту споменика. Желимо да задржимо овај предњи део и везу са нашим старим Генералштабом. Циљ нам је да објекат оспособимо и да, кад све буде завршено, Војска Србије у њему и надаље реализује своје активности. Радови ће се изводити по фазама и требало би да буду завршени у мају следеће године. Због безбедности грађана, у одређеним периодима тражићемо затварање улице од Главне железничке станице ка Славији. Све време уз Počeli radovi na rušenju dela starog Generalštabaизвођаче радова биће и наши пиротехничари тако да ће безбедност радника, грађана и пролазника бити на највишем нивоу, истакао је министар Гашић.

Начелник Управе за инфраструктуру Министарства одбране пуковник Милорад Ђокић, нагласио је да су завршене све потребне предрадње и да је тендером изабрани извођач радова „Елита коп“ у фази прибављања сагласности од града за почетак рушења.

-Процењена вредност радова износи око 84 милиона динара, а предвиђено је рушење површине од око пет хиљада квадратних метара, рекао је пуковник Ђокић.
Pogledajte prilog 1
 
Imam i ja pitanje...

Neko kaze da ce se Generalstab, posto se sredi, prodati. Neki kazu nece...Koji je trenutni plan za ove dve zgrade posle radova?
 
@trialin
Nisam bas najsigurniji sta pitas, al da probam :)
Prva slika:
Da mislim da ce se rusiti ceo deo koji si obelezio.
Po nekim informacijama do kojih sam slucajno dosao jos pre 15 godina, ovaj objekat je narodski receno "totalno rastresen", te iako stoji ovako sakat on je u dobrom delu sklon padu, a cena (upitnih) saniranja ostecenja bi visestruko premasila rusenje i ponovno zidanje identicnog objekta.

Druga slika:
Osim ulaznog aneksa koji je pretrpeo najvece ostecenje i koji je vec srusen, ostatak zgrade je moguce bes problema uspesno renovirati, sa saniranjem ostecenja nastalih u bombardovanju.

Izvor ovih informacija je jedno, sada bivse vojno lice, koje je tokom 1999 i 2000 bilo u nekoj komisiji koja je radila procene steta na vojnim objektima, a slucajno je rodjak mog prijatelja.

Eto, covek je u medjuvremenu otisao u penziju, a nama generalstab i dalje stoji kao rusevina, ili kao podsetnik.
Kako ko dozivljava...
 
Ау, тешко. Сутра сам ван Београда цео дан. Тек увече се враћам.
 
Pa okup jeste uvece bicemo mi u kafani nemoj da brigas
 
Па знадем, али тек сад сам стигао кући. Био сам на терену.

Јесте да је изван теме... Али јесте вредно показивања. :)
1660240_10153392232423877_1436454849812796690_n.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364677#p364677:285a0gjg je napisao(la):
sizif » 28 Dec 2015 12:21 pm[/url]":285a0gjg]Крагујевац?

Јесте. Музеј „21. октобар“. :)
 
Данас су кренули грађевински радови и рушење објекта „А“...
1910087_10153444583473877_2830435024717841359_n.jpg
 
Zanimljivo je (bez zelje da nekog uvredim) kako izuzetno negativno zvuci kada se kaze, pocelo rusenje objekta. To mu dodje kao oni tendenciozni naslovi u novinama, izvuceni iz konteksta.

Da se reklo, pocelo uklanjanje svih unistenih prozora, kao jedan od prvih koraka ka rusenju i konacnom renoviranju objekta A generalstaba, zapravo dobija potpuno drugi kontekst.

Opet ponavljam, ne zelim nikoga da uvredim, samo, budimo bolji od tabloidnih novinara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368241#p368241:f8f7wv3j je napisao(la):
laki72 » 22 Jan 2016 20:02[/url]":f8f7wv3j]``prozor mora pasti`` ;)

Nit mu je ikada bilo tu mesto niti treba ikada više tu da bude...
neka livada, šuma .... periferija grada u svakom slučaju

a ako baš mora nesto plavo-maslinasto.....studetski dom, fakultet odbrane, bezbednosti ...šta god primerenije
tako i tako uvek imaju službeni pevoz nj. autobusi a po neko ima i vozača i kola
a i njima ce biti lepše u novoj modernoj zgradi sa svim modernim i potrebnim instalacijama
pa cak i heliodrom kojeg nisu ni tu ni imali
:sesir:
 
Пре неки дан се возим трамвајем поред генералштаба са колегом, а он ме у чуђењу пита "шта, како смеју да руше, зар није под заштитом УНЕСКА?"
 
Rusi se dio iznad nemanjine zatvorena jedna saobracajna traka cini mi se da je pomjerena stanica autobusa
 
Vrh