Šta je novo?

Generalštab

20151016135504.jpg


20151016135509.jpg
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LClekfISSSU[/youtube]
Posle bombi
 
Уф, сећам се колико ми је тај видео дигао протисак због овог несрећног детета са америчком заставом око врата.
 
Искрено, не познајем ама баш ниједну нашу цицу која би ставила америчку заставу на себе (филм је чиста пропаганда)...
 
Delija":3k1x4kok je napisao(la):
Уф, сећам се колико ми је тај видео дигао протисак због овог несрећног детета са америчком заставом око врата.

У исти час! :D
 
Снимак сам поставио због интересантних кадрова снимљених дроном.
Остало.. :roll:
 
@Giorano Angelo, nema pojma koliko si daleko od istine. Gledaj malo po soping centrima i klubovima koja se odeca fura...
 
Galeks":ge4up80o je napisao(la):
@Giorano Angelo, nema pojma koliko si daleko od istine. Gledaj malo po soping centrima i klubovima koja se odeca fura...

Мој коментар се односио на ношење АМЕРИЧКЕ ЗАСТАВЕ око врата (као марама и сл.). Уопште нисам говорио о осталој одећи.
 
Giorano Angelo":3ok0umof je napisao(la):
Galeks":3ok0umof je napisao(la):
@Giorano Angelo, nema pojma koliko si daleko od istine. Gledaj malo po soping centrima i klubovima koja se odeca fura...

Мој коментар се односио на ношење АМЕРИЧКЕ ЗАСТАВЕ око врата (као марама и сл.). Уопште нисам говорио о осталој одећи.

OK onda, nismo se razumeli. :sesir:
 
Не слушам ја то с...е Шоми, него сам видео скоро у једном филму, и сетих се тога кад си ти рекао да ниси видео такве хеланке. Па ето због тебе потражих на интернету и поставих. :wink:
За младе се вреди жртвовати да нешто ново науче :D
 
Interesantno je kako imamo mrznju prema SAD zastavi, a ne recimo prema britanskoj, nemackoj, italijanskoj, francuskoj, grckoj?...
 
Feanor":u9676vz3 je napisao(la):
Interesantno je kako imamo mrznju prema SAD zastavi, a ne recimo prema britanskoj, nemackoj, italijanskoj, francuskoj, grckoj?...

Ne vidim sta ti je tu toliko interesantno?

No pretpostavljam da je to aluzija da su i ove druge zemlje clanice NATO saveza?

Pa...
Rekao bih da je to "po zaslugama" i nivou zla isporucenog nasoj zemlji i nasem narodu...
 
Велики недостатак форума да можеш дати само једну похвалу за пост.
 
laki72":2zce9b06 je napisao(la):
Feanor":2zce9b06 je napisao(la):
Interesantno je kako imamo mrznju prema SAD zastavi, a ne recimo prema britanskoj, nemackoj, italijanskoj, francuskoj, grckoj?...

Ne vidim sta ti je tu toliko interesantno?

No pretpostavljam da je to aluzija da su i ove druge zemlje clanice NATO saveza?

Pa...
Rekao bih da je to "po zaslugama" i nivou zla isporucenog nasoj zemlji i nasem narodu...

Pa interesantno je sto smo licemeri...

Naravno da SAD zasluzuje mrznju celog sveta ne samo nas, ali ne bi trebalo da oslobadjamo krivice i ostale clanice NATO pakta koje vrlo aktivno ucestvuju u istim agresijama kao i SAD...
Pre neki dan sam citao tekst negde, nas "prijatelj i saveznik" Grcka je 99. ustupila luke i aerodrome i teritoriju NATO za napad na nasu drzavu... Znao sam to i ranije ali je drugacije kada se to ponovo spozna sa ove vremenske distance... Isto su uradile i sve drzave oko nas...

Francuska, VB, Nemacka aktivno razaraju drzave sirom sveta pa ne vidim tu mrznju kao prema SAD... To je po meni lose iz razloga sto se gubi prava slika...

Ja kad sam bio mlad i slušao pank nosio sam britansku zastavu i nisam razmišljao o bilo čemu osim o muzici.

Ja sam se lozio na Japan i Irsku :) Onda sam odrastao i shvatio neke stvari...
 
@Feanor
A pa to!!!
To se slazem, mada i tu ima odredjenih razlika.
Eto isti ti Grci (narod) su pokusavali da demonstracijama blokiraju odredjene Nato kapacitete i nisu direktno leteli i gadjali ciljeve po SRJ.
NEKI DRUGI jesu.
Ja licno, nikada nisam bio pristalica nosenja bilo koje "tudje" zastave, zato sto to neko predstavlja kao modni stil, kao nesto fensi i sl.
Isto tako, misljenja sam da i svoju (drzave, grada, kluba...) treba nositi dostojanstveno i u odredjenim prilikama, a ne kao usputni rekvizit, ili sretstvo propagande.
U ovom filmu, zastava SAD je iskoriscena kao propagandno sretstvo, kroz simboliku da je nas poraz 99-te godine u stvari pobeda koju su "doticni" izvojevali i za nase gradjane.
"Eto, bolelo je, ali to je za tvoje dobro"...
U tom kontekstu ovaj filmic u upotreba zastave izaziva u meni gadjenje.
Tim pre sto je prezentovan od strane nasih ljudi.

P.S.
Secate se blokbastera iz 80-tih godina proslog veka - Top Gun ?!

To je skolski primer propagandne delatnosti SAD.
Samo sto smo to tada gledali nekim drugim ocima, navijajuci da 'frajer' plavooke Keli Mekgilis pobije sto vise "zlih momaka" u MIG-ovima.
 
laki72":1w68ztz6 je napisao(la):
....
P.S.
Secate se blokbastera iz 80-tih godina proslog veka - Top Gun ?!

To je skolski primer propagandne delatnosti SAD.
Samo sto smo to tada gledali nekim drugim ocima, navijajuci da 'frajer' plavooke Keli Mekgilis pobije sto vise "zlih momaka" u MIG-ovima.


Film sa možda najviše grešaka u istoriji konematografije :D
Reči jednog od pravih mornaričkih pilota: "Da sam uradio pola stvari koje je Maverick uradio u filmu, poslali bi me na vojni sud..." A i "frajer" je niži od norme za mornaričke pilote :D


I da - Brus Springstin je odbio ponudu da se "Born In The USA" nađe u filmu... producenti, kao i većina ljudi, pamte samo refren...
 
Него, "Ер Србија" ће од јуна за Њујорк, па не би било лоше да се неки перформанс са заставом САД том приликом изведе на Кенедију... пошто то тамо није незаконито.
И пошто видим да се ложите на те клиначке форе.
 
Razrusen generalstab i dr. objekti nisu ,,mrdnuli,, ni za milimetar a proslo je dosta vise od 10 g.
kako nema ni svrhu ni namenu vec je dugo samo obicno ruglo
ispunili su se svi uslovi da se zemljiste i rusevina vrate gradu Beogradu
kome ne dostaje svega od zelene povrsine do prostora raznih namena....
 
Vrh