Šta je novo?

Generalštab

Ja сам мислио да је он баш ловац на старлете :D
 
Помешао зграде Генералштаба са зградом команде Ратног Ваздухопловства, а на тај начин и архитекте !!!
Фолићу Фолићу, јел се ти то фолираш :notok:
 
Последица од претераног провода и дружења са старлетама... Како год да се окрене брука за струку... :Ѕ
 
Ministar odbrane se telepromptuje, modernizuje "lovnu" avijaciju.
Šef poslaničke grupe, dip. inž. maš., je u svakodnevni govor uveo termin "vazduplohov".
Zamenik predsedavajuće Skupštine ne ume da sa lista papira pročita ime visokog gosta, italijanskog predsednika "Đorđo Mortadela" (Serđo Matarela)
Gradonačelnik ne zna nazive mostova u svom gradu.

Gradski arhitekta samog sebe ispravlja (pogrešno) i brka radove dvojice najznačajnijih srpskih arhitekata.

"N" u "SNS" može da ima mnogo značenja: "nepismeno", "neobrazovano", "neznalice"....

A ovo su samo javni istupi pred kamerama...


PS - starlete, same za sebe, su najmanji problem ove zemlje. Sramota je ukrasti, ubiti, prevariti...
 
tragac":f9wdnn06 je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gSqOpN6OnBM[/youtube]

Jel ovaj kupio diplomu?
Dakle(n)...
"Mene je sramota kako nam dobro ide" rece premijer pre par meseci.

- i mene je sramota, i mene...
 
U pitanju je stara zgrada Generalštaba koja je mostom povezana sa B zgradom novog, doborovićevog zdanja.
 
generalstab-stara-slika.jpg


http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=1755
 
Нисам нашао тему о команди РВ и ПВО, те ћу овде написати, јуче сам видео кипер и кран са војним таблицама у кругу команде РВ и ПВО (ограђени простор између команде РВ и ПВО и старе зграде Војне команде. Нисам баш успео најбоље да видим шта се тачно ради.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mhGSHRgTMlw[/youtube]
 
Ima i ta samo nisam mogao da je nadjem cim nadjem postvljam
 
"Рашчишћава се укупно 36.581 квадратних метара осмоспратнице на углу Кнеза Милоша и Немањине, а план је да након завршетка посла од зграде у центру града остану само зидови. До сада је већ 20 тона дрвене фурде превезено до Сабирно-продајног центра у Кнежевцу, док превоз металне тек предстоји. Динамика радова подређена је безбедносном аспекту, како би били елиминисани сви потенцијални ризици радови ће трајати неколико месеци. Планирано је да буду завршени у првом кварталу наредне године."
112181551015356562471367.jpg

120040221015356562495867.jpg

120330341015356562533367.jpg

120366961015356562432367.jpg

izvor:Министарство одбране и Војска Србије
 
Stf, stara zgrada generalštaba (Baumgartner) nije povezana nikakvim mostom sa novom i teško oštećenom zgradom (Dobrović). Čuo sam da su zgrade povezane tunelom ispod Nemanjine ulice,
 
Pomenut je hotel Park na uglu Uzun Mirkove ulice Tadeuša Košćuškog. Taj hotel je srušen bombardovanjem 1941 ili 1944. Pre rata se zvao Srpski Kralj i bio je jedan od najboljih hotela u ondašnjem Beogradu.
 
Stara zgrada generalstaba i dobroviceva su povezane mostom pasarelom koja je i danas u funkciji i citava postoje fotke na temi
 
Vrh