Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Šteta je vidljiva, ali bih i ja sa alatom koji imam kod kuće mogao da sve to sredim za dva sata.

Spomenute klackalice su nastradale na neobičan način. To su one nove fensi klackalice - "poluga" na kojoj deca sede i dve opruge kojima je poluga vezana za tlo. Opruge su te koje su pukle. E, sad, ne znam kakve su opruge stavili, ali nisu smele da puknu pa da je naduvani mamin i tatin pubetetlija celu noć skakao po toj klackalici.
Ima i tragova iživljavanja, baš sam video da je neko nožem rezao drvenu gredu jedne od klackalica.
Da me ne shvatite pogrešno, tamo i najmanja šteta bode oči zato što je ceo prostor jako lepo zamišljen pa se takve stvari baš ističu.
Paprići ili kesa u travi, fleka od prosute Koka-kole na belom behatonu, smenke :) pored klackalice... i takve stvari bodu oči jer je ambijent osmišljen kao za razglednicu.

Ma glavni problem je čišćenje i odnošenje smeća. Sada to još uvek radi izvođač, ali se plašim šta će da bude kada to "Čistoća" bude preuzela, nekako ne mogu da zamislim da će od sada pa zanavek da svako jutro dolazi ekipa i prazni one kantice i skliplja ono sitno đubre što vetar raznese ili donese. Sistemsko održavanje nam nije u krvi.

U svakom slučaju, mislim da treba zaposliti noćne čuvare parkova.
 
Da svi koji živimo u blokovima dajemo samo 10 dinara mesečno oština bi mogla da organizuje odlične čuvare koji bi radili i noću i danju. Nema nas malo za tako nešto, a rezultat je fantastičan. Šta bi sa pričom o pozorniku koji bi radio na određenoj teritoriji, znao sve stanare, bio veza između policije i stanara? Nek ovi što bahato voze plaćaju policajca kaznama. Da policija kažnjava sve koji krše zakon o saobraćaju ne bi bilo krize jer bi pare prštale na sve strane. :gobb:
 
Dajemo mi već dovoljno poreza državi.
Dam im 30 dinara svaki put kad pojedem pljeskavicu u gradu. Dosta im je.
 
Šta znači jedan tekst u novinama...

Juče je veća ekipa radika Beomarkinga uređivala park, a jutros sam tamo video jednog radnika Gradske čistoće...
Videćemo kako će to da izgleda sada kada je Grad preuzeo brigu.
 
Ja dajem moju terasu na korišćenje da grad postavi snajper koji bi sprečavao huligane da uništavaju našu imovinu. Mogu snajperisti i kafu da kuvam, tursku ili nes. :gobb:
 
U tom slučaju, predlažem da park postane huligan-friendly i da promoviše njihovu ideologiju, kako bi se na tom mestu skupljalo što više njih.
 
Možemo da postavimo rupu sa šiljcima u koju bi oni upadali i ginuli. Ta rupa bi se otvarala samo uveče kad nema dece. :dil:
 
Sinoć se jedan popeo na vrh bandere da bi je razbio, drugi razbio kantu za smeće... Ne mogu više da se nerviram, pomirio sam se sa tim da ovde ne može ništa lepo da opstane
 
Da li se nešto drugo i može očekivati? Ako im nije problem da ubiju nepoznatu osobu na ulici, koja im se "ne sviđa", zašto bi gradski nameštaj bio u iole boljoj poziciji - još ih za ovo sigurno neće niko tužiti.
 
TinkyWinky":1gqjvuy9 je napisao(la):
Sinoć se jedan popeo na vrh bandere da bi je razbio, drugi razbio kantu za smeće... Ne mogu više da se nerviram, pomirio sam se sa tim da ovde ne može ništa lepo da opstane
Nazalost to samo svedoci o tome u kakvom drustvu i kakvoj drzavi zivimo. Moramo da se pomirimo sa tuznom realnoscu. Ne vredi se nervirati, nego treba bezati sto dalje odavde.
 
Samo nemoj da se zjb da odes u Englesku, jer je tamo situacija potpuno ista. Gomila klinaca koja se izivljava na kome stigne i to najcesce nekaznjeno ili sa par meseci zatvora, ali to samo ako nekoga bas obogalje. Cisto da znas. :kafa:
 
Ova zemlja ima iste probleme kao i svaka druga! Neću da idem bilo gde i da bežim iz Beograda i Srbije već da se borim da ovde bude lepše i meni i drugima. :gobb:
 
Svi ti huligani su klinci mlađi od 18 godina, ja bih rekao. A ponašaju se tako, jer pokušavaju na pogrešan način i pogrešnim putem da se ostvare u životu. Svi bismo mi da imamo para, da budemo japiji, ali nije svako za to, i današnji klinci ne mogu i ne žele da se pomire sa tim. Obična želja momaka za dokazivanjem devojkama, koje nije finansijske prirode. Možda je problem što nam (pre)veliki broj devojčica/devojaka između 13 i, recimo, 20 godina voli bogate ili opasne momke :p (to su, mahom, jedine dve mogućnosti koje postoje).

Sve te momke treba usmeriti tako što će im biti data neka vrsta moći (policija, vojska, agencije za bezbednost i sva slična zanimanja), ali na dobroj strani zakona, i onda im usaditi neke vrednosti preko zaduženja koja im se daju (ti sad idi i čuvaj park u svom naselju i nemoj da dozvoliš da slučajno nešto bude oštećeno, polomljeno). Naravno, iznad svega toga bili bi ljudi koji bi se postarali da dotična lica ne postanu korumpirana.

Druga mogućnost je sport, sa čijom promocijom protiv nasilja se već započelo.

Tužno je kad se nešto konačno dotera, sredi, a onda sve tako bude uništeno, jer se ne obraća pažnja na sve aspekte života i probleme.
 
E, daaaa. Vidiš, te radne akcije bile su dobra stvar. Tamo su svi jednaki (kako bi se htelo u komunizmu :D) - rintaju po ceo dan i malo jedu. Onda mogu uveče da se druže po tim nekim barakama, muzika ovo-ono, podele im se kondomi (seks bi bio neizbežan :p) da SVE bude u redu i svi srećni i zadovoljni, i još disciplinovani, jer ne mogu ništa od umora. Vratite ORA!!!
 
Đilas uručio ključeve neprofitnih stanova

BEOGRAD - Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas uručio je ključeve 92 socijalno neprofitna stana novim vlasnicima u novobeogradskom bloku 63. Đilas je uručujući ključeve porodici Todorović podsetio da su novi stanovi izgrađeni u okviru programa "1.001 neprofitan stan" i najavio za sledeću godinu izgradnju još 414 stanova, kao i okončanje čitavog projekta do polovine 2012. godine.

- Projekat izgradnje socijalno neprofitnih stanova preuzeli smo od prethodnih gradskih vlasti i očekujemo da bude gotov do polovine 2012. godine. Sledeće godine ćemo izgraditi još 414 stanova u Vojvođanskoj i u ulici Ivana Ribara - kazao je Đilas.

Vlasnici stanova za koje su danas podeljeni ključevi useljavaće se, kako je poručeno iz Gradske upave, zavisno od dinamike završetka zgrada.

Novi vlasnici će pre useljenja morati da uplate učešće od 20 odsto od ugovorene cene i PDV od osam odsto, a stanovi se otplaćuju 20 godina sa godišnjom kamatom od 0,5 odsto.

Cena kvadrata stana se, kako ističu u Gradu, formira tek posle izgradnje zgrade, kada se saberu svi troškovi, a cena danas useljenih stanova je 1.096 evra po kvadratnom metru.

Tokom obraćanja novinarima u novom stanu porodice Todorović, Đilas je prokomentarisao pritužbe vlasnika kafića i kafe barova da će im najavljeno skraćenje radnog vremena smanjiti profit, ističući da se njegov kabinet u radu, pre svega, vodi onim što je prihvatljivo za većinu građana.

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...010/dilas-urucio-kljuceve-neprofitnih-stanova
 
Radi podsećanja, zgrada o kojoj je reč se nalazi u Vojvođanskoj, odmah pored kuće iz koje su iseljeni Romi pre par meseci.

A bilo mi je čudno pre 2 dana kada se odjednom pojavio kamion i bager da uklone ostatke te kuće i preostalog smeća....
 
Od jutros je, koliko sam video, počelo ograđivanje građevinskom ogradom one velike prazne parcele na uglu Gandijeve i Jurija Gagarina, pored Azzaro centra. Šta bi tu trebalo da nikne?

dsc03909dq7.jpg


Photo by scout81
 
Felix55":zjfly4k9 je napisao(la):
Od jutros je, koliko sam video, počelo ograđivanje građevinskom ogradom one velike prazne parcele na uglu Gandijeve i Jurija Gagarina, pored Azzaro centra. Šta bi tu trebalo da nikne?

dsc03909dq7.jpg


Photo by scout81

...Velika, čista, poslovna zgrada...

Od kad je ovaj snimak? :D
 
Prastar je, ne znam kada ga je scout81 snimio, ali je jedini na koji sam naleteo gde se vidi ta parcela :D
 
Samo da ne bude kao ova nakaza pored nje gde prde prazni lokali u prizemlju... I smorili su vise sa tim umetanjem zgrada na svaki centimetar zelenih povrsina, jbt uskoro cu drvo gledati samo na slikama...
 
Nek neka dobra dusa obelezi lokaciju na Google Earthu ili bing mapsu.Fala.
 
Vrh