Šta je novo?

Forumski kviz

Jedan se zove kao naš bivši predsednik a preziva se tako što na jedan oblik stajaće vode dodamo čest sufiks/završetak ruskih prezimena...

Drugi zove se Valerij a prezime bi mu se moglo prevesti kao Nemaprijatelja, gde bi prijatelj bio anglicizam izgovoren u slengu...

Treći se zove kao ubijeni ruski opozicionar, jedan drugi heroj naše nacije VV Putin ga je ubio tako sto ga je izolovao i držao zatočenog u nehumanim uslovima, a preziva se kad na ime srpske kraljice supruge kralja Stefana Prvovenčanog dodaš čest ukrajinski sufiks/nastavak za prezime...

🙂

🤣

Koji si ti ludjak 😂

Ko ne zna ljude, tesko da ce ovako pogoditi jer ima previse opcija 😂
 
Naravno šalim da mora baš Svojetskih likvidatora, našlo bi se ime... Tipa Heroja černobiljske nesreće... Najbolje jedna ulica za sve...
 
Da, srednji rod ako se dobro sećam ruskog 🙂 menja se kao srednji rod...

Brate @Beki 😄 ceniću bilo koje pogođeno ime/prezime...

Goje je prvi doveo u vezu sa konkretnim događajem, Igor da ima veze sa vodom i sad čitam dalje. 🙂
 
"Jedan se zove kao naš bivši predsednik a preziva se tako što na jedan oblik stajaće vode dodamo čest sufiks/završetak ruskih prezimena..."

tomislav nije sigurno, tako da je
Boris Barov ili Boris Jezerov.
Biram prvu opciju
 
Boris Baranov čekiraćemo kao tačno.. ajde probaj prezime drugog ili ime i prezime trećeg 😁
 
Da, srednji rod ako se dobro sećam ruskog 🙂 menja se kao srednji rod...

Brate @Beki 😄 ceniću bilo koje pogođeno ime/prezime...

Goje je prvi doveo u vezu sa konkretnim događajem, Igor da ima veze sa vodom i sad čitam dalje. 🙂
Pa znam kako se zovu, sad ce biti smesno gledati kako pogadjaju na osnovu tvojih asocijacija🤣 U teoriji, moze vecno da traje, kad bi insistirao na bas tacnim odgovorima.
 
Jesi one Srecne ljude zbog mene izbacio?.😂
 
@Beki eto ti znaš odgovor, a što nećeš da ga kazeš 🙂 mrzi te da postavljaš novo pitanje?

Nisam zbog tebe nego sam pomešao... To je bila glavna sestra Antonija a ne Valerija 😆

@TheGray

Otprilike tako
Valeriji Bezpalov
Aleksej Ananenko

Ne znam kome da dam prednost... hajde da posložimo 🤔

Goje jedan bod
Centarfor 0 bodova jer je ponovio Gojetov odgovor 🙂
Igor jedan bod
Mel jedan bod
Grej dva boda

Dakle Grej pita sledeći 🙂
 
:) Hvala Noki, meni je bilo zabavno da pogađam, nisam očekivao da "pobedim", tako da prepuštam pitanje.
 
Uz ove moje asocijacije ako ih niste upamtili za ceo život... ja nisam odradio posao kako treba 🙂

Dakle Boris Baranov, Valerij Bezpalov, Aleksej Ananenko.

Sledeći može pitati Mel ako želi...
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Mel
Mel je na osnovu tvojih asocijacija uradio bolji posao i dao bolji odgovor od tacnog 😁

Jer je logicnije Nepalov nego Bezpalov, za drugo prezime nisam ni cuo, osim kod Valerija.
 
Има их више, али нпр. Ткачев и Цукахара.
 
Koji poznati holivudski glumac je zahvaljujuci svom prvom filmu u Crnoj Gori uspeo da izgradi karijeru, odnosno taj film mu je bio odskocna daska?
 
Набројати бар 5 река у административном подручју Београда, не рачунајући 2 највеће.
 
Vrh