Šta je novo?

Forumski kviz

nije bilo šanse da se setim bilo koje dve reke gotovo iste širine, a za ovu drugu nisam siguran da sam i čuo.
 
Mislio sam da ce pitanje biti lako, obzirom da se zivopisno mesto nalazi na manje od 1h od Bg.
 
Да будем искрен ја за ову другу реку нисам чуо и ако је међународна и ако живим у БГ Срему.

едит: ово је мала помоћ од мене
 
Da li da proglasimo Gojev odgovor kao tacan ili da cekamo da se neko seti.
 

Prilozi

  • morovic-1.jpg
    morovic-1.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 35
@GOJE Nije li Tamiš administrativna granica sa Pančevom? Ne bi li onda administrativna podela išla sredinom reke?
 
Sad sam proverio kod chatGPT isto kaže da ne uključuje... ja sam bio ubeđen da kad prelazim most prelazim u Vojvodinu a da sam do mosta u Beogradu... ali zapravo Vojvodina uključuje ceo Tamiš sa obe obale... Gde tačno aministrativno prestaje Beograd? AI kaže da prestaje "sasvim blizu reke" Tamiš...
 
Сигуран сам да читава мочвара, и зона са неким објектима пре моста (тамо где су пријатељице ноћи :)), административно припадају Панчеву.
 
Wow, čak su i prijateljice noći u močvarnim predelima, našle plodno tlo za bizniš, ko bi rekao... 😁
 
Ja imam spremno...

Kako je Perseverens (Perseverance) proizveo male količine kiseonika na Marsu?

*ajde ako vam ne ide hemija alternativno pitanje...

U kojoj američkoj državi (USA) se legalno može steći vozačka dozvola već sa navršenom 14. godinom života?

Time drže rekord u svetu.

Odg na jedno ili drugo daje prolaz dalje...
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kažem neka elektroiiza al da ne lupetam :)

Koliko Sergej Bubka ima Olimpijskih medalja?
 
Хахаха, Сергеја Бубку памтим по три ствари:

1. Када је Милица Дабовић почела да качи фотке позадине у неким разним тангама, а људи, ко људи немају паметнија посла те коментаришу, па ми је најјачи коментар био: У тангама, и Сергеј Бубка има добро доопе!

2. У Београду (можда '96. или '97.) је гостовао са Дејмоном Хилом и још неким спортистом па смо другар и ја ишли да их гледамо у дворишту ректората. Сећам се да је било мало непријатно како нико није имао питање за њега, па је добри Дејмон тражио од публике да нешто пита и Бубку.

3. Освојио је ваљда сва 4 светска атлетска првенства на отвореном у низу од почетка, и свашта нешто приде, оборивши светске рекорде (унутра и споља) преко 30 пута, баш као сада Дуплантис.

А, што се тичи ОИ, колико ме сећање служи, није био толико успешан. Можда има само један медаљон, и то чак не златни.
 
Sećam se dejmona hila i njega :)

Samo Seul88, zlatna.
84 - bojkot sssr,
92 - neka.administracijska glupost sa prijavljivanjem motke, nije učestvovao
96 - povreda.
00 - učestvovao i rušio 5.70, tu je stao.
 
Иначе, дугујем Серхеју Бу(п)ки извињоњо, првих 6 светских шампиона су били он!!!
Screenshot_20240821_195809_Chrome.jpg
 
Dejmon Hil... Danka Arrows Yamaha. Te neke sredine devedesetih... burazer drzao njegov poster u sobi. A ja voleo neke druge.. :)
 
Vrh