Šta je novo?

Forumski kviz

занимљиво. која држава је добила независност тако што је избачена из ентитета чији је била члан? дакле избачена, не сама изгласала своју независност
 
а ко је нас избацио и одакле? СССР се сам распао, и све државе су исти напустиле. у овом случају је буквално у скупштини изгласано да се та држава избаци
 
тачно, у питању су Сингапурћани. скупштина Малезије је 1965. године изгласала са 126:0 да избаци Сингапур из уније, и то је једини случај да је нека држава добила независност а да то није тражила
 
Хехе, `оће ме јуче и данас... Ово сам, онако, лупио, мада увек постоји она теорија да то има негде у малом мозгу, заостало ко зна од када.

ОК, ево овако. Понекад се може чути теза да су Швајцарци задужили свет само механичком кукавицом из зидних часовника.
Треба набројати најмање троје Швајцараца који су задужили човечанство нечим другим (а да нису спортисти, певачи, глумци и сл.).
 
Ајнштајн очигледно - мора бит' на првом месту. Затим бих ставио Калвина и Јунга. За остало бих морао да гуглам.
 
Јунг јесте; Ајнштајна бих пре сместио у Њемачку (и народ Израилићански), а Калвин је ипак Француз, мада је своја непочинства починио у Женеви.
 
Е па мислио сам да би се Ајнштајн морао сматрати рођеним Швајцарцем. А за Калвина, ок - није баш да је нешто задужио човечанство.

Има онај трећи реформатор - Цвингли из Цириха.
 
Прихваћени Цвингли и Роршах, плус Јунг одраније.

Ја сам мислио у првом реду на једног који је обележио овај форум - а то је Ле Корбизје - а онда ми је на уму био и Жан-Жак Русо.
 
Лутер нема неке везе са Швицом. Аааааа Ле Корбизје, јао, нисам знао да је отле. Куку.
 
тачно, у питању су Сингапурћани. скупштина Малезије је 1965. године изгласала са 126:0 да избаци Сингапур из уније, и то је једини случај да је нека држава добила независност а да то није тражила
Pa nismo ni mi u sustini trazili 2006. 😁
 
Да, на то сам мислио, Влада Федерације плус кантоналне, укупно 11.

Препуштам.
 
Bosna kao teorija struna. Sad je sve jasno.

Current versions of string theory require 10 dimensions total, while an even more hypothetical über-string theory known as M-theory requires 11. But when we look around the universe, we only ever see the usual three spatial dimensions plus the dimension of time.
 
Vrh