Šta je novo?

Forumski kviz

Pa eto, asocijativno, koji naš fudbalski trener je osvojio Kup generalisimusa... pred generalisimusom?
 
Слабо диваним фудбалски, али нешто ме вуче ка Вујадину Бошкову.
 
Јесте Миљан. Чуо сам да је био и на Франковој сахрани, али ово је сигурно - као тренер Реал Мадрида освојио је тадашњи Куп генералисимуса (садашњи Куп краља) пред Франком, који је и предао пехар (последњи пут, јер је с јесени издахнуо).

@JohnnyLee
У, одличан покушај. Заборављени Љубиша Броћић, политички неподобан, био је тренер Барселоне, али како видим, те 1960/61. није освојила куп.
 
заборављен међу широком масом, међу нама (полу)Гучанима није заборављен. скоро сам баш нешто читао о њему, и сетио сам се да је био тренер Барселоне
 
Koliki procenat osvojenih poena imaju Rodzer, Rafa i Novak?
 
Koliki procenat osvojenih poena imaju Rodzer, Rafa i Novak?
У мечевима је Ноле убедљив: 83,5%, наспрам Рафе (82,9%) и Роџера (мислим око 81%)
У сетовима мислим да је Рафа први са нешто преко 77%, а и остали су ту негде близу.
У гемовима мислим да је су сва тројица око 59%
У поенима око 54%

ЕДИТ: исправио сам погрешно откуцане поене и гемове које сам спојио у једно поље. Моја болесна опседнутост бројевима добија коначно мало одушка овде.
 
Poslednja izmena:
Tacno, 54 posto imaju sva trojica (ako zaokruzimo brojku).

Fascinantan mi je taj podatak, poredici ga sa procentom pobeda, i govori kolika je njihova mentalna snaga i da su najbolji kada je najbitnije.

Pitaj.
 
I Juventusa. I Zvezde, dabome.

наравно, него у контексту питања. човек ни крив ни дужан проглашен за народног непријатеља. мислим, није он крив што су Драгачевци сви били и остали Четници
 
Јесте, сумњив сте елемент тамо. И овамо "мало доле лево", у Мрчајевцима, Мирослав Илић причао да, кад рече родитељима да ће ући у партију, мајка скочи и прекрсти се, а отац ће: "Кога си питао, сине?"
 
Толико сам пожурио да откуцам када сам видео питање, што би се рекло - у даху! Зато сам морао 2 пута да едитујем. Али те бројеве знам као таблицу множења, или као Вучић топониме! :) Болес'.

Колико генералисимуса википедија "каже" да је било?
 
Da nabrojim ja ove što ih znadem. Staljin, Franko, onda onaj Laudon što je zauzeo Beograd, mora da ima jedno 3-4 ludaka iz Latinske Amerike plus imperator Bokasa, znači jedno... tuce?
 
Мало је то. И ја сам знао тек за неколицину, кад оно... овај Свет је пун изненађења.
 
Ајмо још само мало... пре 200, 300 година је Европа била најплодоноснији извор генералисимуса, па се фокус преселио у латинску Америку, а затим је највише кидао далеки исток.
 
Vrh