Šta je novo?

Forumski kviz

Yes Yes.

Beki je dao najpribližniji odgovor. pogodio je dva imena i jedno prezime.

Baraž između pantografa i bekija je pitanje : "ko je zamenio Žiku na koncertu tog dana" ? Bosanski muzičar
 
Yes Yes.

Beki je dao najpribližniji odgovor. pogodio je dva imena i jedno prezime.

Baraž između pantografa i bekija je pitanje : "ko je zamenio Žiku na koncertu tog dana" ? Bosanski muzičar
Jbg, Bajaga bas u istom ovom podkastu kod Galeba pricao kako je Ziku vise puta roknula struja, jednom bas ozbiljno, ali je sreca sto su svirali na nekom skupu kardiologa pa su odmah svi iz publike skocili u pomoc.

Sta ako nadjem da je i Ziku Milenkovica udarila struja 2013. godine? 🤣
 
hehe, PANTA PITA

edit: jel razrešena misterija kako je nastao izraz - sredio ga ko Panta pitu, nije forumsko pitanje?
 
Poslednja izmena:
Па, ето, од Пантопите (новогрчки - пита са све), едно прашање:

Како би се, у србизованој верзији, звао грчки бурек? :)
 
Грчрек. :)

Нисам сигуран да разумем питање, али свиђа ми се твој нови фарфаља-папијон аватар.
 
Ма не. Да кренемо од тога како Грци зову бурек... па ћемо већ по звучности да се снађемо за одговор.
 
"Borek" и "pide" су турске речи, а грчке не знам.
 
Јок. Па летујете ли ви у Грчкој икад, или сте прерушени MC_??
 
Па кад сам тамо (мада нисам био 5 година) не залазим у пекаре, за разлику од Турске, где се давим у њиним пецивима.
 
Ал` одличан им бурек, слатксат мало, хит би био да у Београду неко отвори. И не секу много.
И то је, дабоме, са сиром.
 
Па, у тим "српским" местима (колико деведесетих и у Солуну су трговци одреда знали српски, седамдесетих, кажу стари, и у Стамболу) наши људи и наручују "бурек" у пекари, а дају им на грчком нешто чије име почиње на "мп"...
 
Па, не. Тамо почиње на "б", а наша тражена реч (која се односи на друго пециво) почиње на "п".
 
Мперетса? Односно, тачан одговор би био переца.
 
Vrh