Šta je novo?

Forumski kviz

Bekenbauer je iznenađenje u timu nemačkih filozofa, što je i logično.

Goje, preuzmi pitu.

Rumenige (uz Ribentropa) se pojavljuje kod Nadrealista :)
Румениге је био у скечу назива нешто типа "први ЈУ порнић". Радња се дешава у шатору у који улазе једно по једно, а унутра се чује поред разних звукова и смешних уздаха и Немачки језик, наравно у неком примитивном нивоу. ТЛН су са својим сатиричним садржајем свакако једна од најбољих оставштина бивше нам државе, а овај скеч је један од оних који ми је остао урезан у памћењу, још увек ми одзвања у глави "Карл Хајнц Руменигее ..... Јаааа.. цвај ун цванцих центиметер, ајне математише проблем...
 
Румениге је био у скечу назива нешто типа "први ЈУ порнић". Радња се дешава у шатору у који улазе једно по једно, а унутра се чује поред разних звукова и смешних уздаха и Немачки језик, наравно у неком примитивном нивоу. ТЛН су са својим сатиричним садржајем свакако једна од најбољих оставштина бивше нам државе, а овај скеч је један од оних који ми је остао урезан у памћењу, још увек ми одзвања у глави "Карл Хајнц Руменигее ..... Јаааа.. цвај ун цванцих центиметер, ајне математише проблем...
Iako sam mlađi, odrastao sam na granici i Nadrealisti su bili popularni među svim generacimama, gledali smo ih na CD. Kad sam otišao da studiram, ljudi mahom nisu imali pojma šta je TLN.
 
Од Шапера сам прочитао да је читав Нови примитивизам био пројекат босанскохерцеговачке државне безбедности, као одговор на Нови талас, па зато и написах ово, допола у шали, а отпола не (као пет упола).
 
U kojem skeču Nadrealista se pominju i Rumenige i Bekenbauer? Ne mora ime skeča samo opis šta rade.
 
Од Шапера сам прочитао да је читав Нови примитивизам био пројекат босанскохерцеговачке државне безбедности, као одговор на Нови талас, па зато и написах ово, допола у шали, а отпола не (као пет упола).

то уопште нема логике. нови примитивизам се појавио тек 1983. године, а из Сарајева је изашао 1984. године са Das ist Walter албумом. до тада су се Идоли и Шарло акробата распали, а остали бендови су отишли у комерцијални звук
 
Није да нема логике, јер Босна је била најауторитарнија југословенска република и мало који београдски, загребачки или недајбоже словеначки бенд би тамо у то време могао да постоји. Азра ни близу, Панкрти би били у Зеници на робији. Можда би Балашевића трпели, али не све песме. У таквим околностима, појављивање организованог хумора и "панколике" музике на први поглед и делује као плански подухват другова.
 
Не искључујем то што кажеш, могуће је, мада је извесније за Плави Оркестар и сличне да су "државни" пројекат, пре неки да чух да их је Југотон баш форсирао, много преко чисто комерцијалних потреба.
 
A Lošu tukli huligani u komšiluku dok je bio na vrhuncu slave redovno... Raja.

Edit: Aj da ostanemo na terenu: Kako se zvala dečja emisija TVSA koju su priređivali Sead Memić Vajta, Zijah Sokolović i Slavko Štimac, sećalse ko?
 
то уопште нема логике. нови примитивизам се појавио тек 1983. године, а из Сарајева је изашао 1984. године са Das ist Walter албумом. до тада су се Идоли и Шарло акробата распали, а остали бендови су отишли у комерцијални звук

ceo taj njihov fazon je krenuo u isto vreme, samo su ovi isli preko tln na radiju, pre nego sto su krenuli muziku da rokaju (mislim da ih uglavnom zezao vojni rok)
ali da bi bio projekat bosanskih udbasa, nema leba, vise je samo nisu ih gazili (naravno do afere crko marsal) a saper ko saper, moze da prica sta oce, on u idolima nije znao sta se desava kamoli u bosni
 
Iako sam mlađi, odrastao sam na granici i Nadrealisti su bili popularni među svim generacimama, gledali smo ih na CD. Kad sam otišao da studiram, ljudi mahom nisu imali pojma šta je TLN.

ja sam 89. godiste, i jedine ljude koje sam upozno da znaju za tln, su bili ili ljudi preko drine. ovde kod nas je skroz nepoznato, sto mi je nevera
 
Vrh