Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Predlog da se post koji je postavio Гага u okviru teme o "Novom naselju u Borči", prebaci u novu temu koja bi se otvorila, pošto se radi o stanovima u Ovči. Tema bi mogla da se zove "Socijalni i stanovi solidarnosti u Ovči".
 
U pitanju su delovi grada koji su kulturno dobro. Koliko se to uklapa u prvu temu? U druge dve se ne uklapa uopşte.
 
Mislim da bi trebalo korigovati ime foruma "Javni gradski saobraćajni prevoz".

Bolje bi bilo: "Javni gradski saobraćaj" ili "Javni gradski prevoz".

Ovako je malko pleonazam.
 
Slažem se, biće rešeno pitanje naziva podforuma u narednim danima.
 
Javni gradski prevoz putnika / javni masovni prevoz putnika.
 
Желим свима добро здравље, пуно радости, срећне мисли, најтоплије жеље, просперитетну и слатку Нову 2022. годину. :)

деда мраз и санке.gif
unnamed (3).png
unnamed (4).png
деда мраз и димњак.gif
 
Nek' je u sreći i zdravlju. ;)

Sugestija: ako je moguće da se omogući "fluid width" unutar customize layout opcija, bilo bi super.
'Fala Igore. :)
 
Poslednja izmena:
Izvinjam se zbog duple poruke, ali jedan info za ostale korisnike kad vide novi forum.

Jeste, u početku izgleda "drugačije" i biće drvlja i kamenja od strane nekih korisnika, ali trust me bro, posle mesec dana (verovatno i ranije) ćete videti koliko je novi forum funkcionalniji/fludniji od starog. Pride, sad bi trebao i na telefonu da radi mnogo bolje. Pričam ovo jer sam već prošao kroz "proceduru". :)
 
Čestitke.
Samo jedno pitanje za mobilnu verziju, na koji način mogu da jednostavno pretražim teme u kojima sam pisao? Na starom forumu je to bilo u dva klika, sada ne mogu da nađem tu opciju, osim da pretražim sve teme u kojima ima novih komentara, ali to mi ne odgovara.
 
Auuu. Nadam se što bržem oporavku foruma ovo je bezveze :mad:
 
@marrecar

Sve ti je gore kad klikneš na nadimak. Vaš sadržaj npr.

@boca-ica

Samo liči na bezveze, videćeš funkcionalnost/brzinu/komotnost ubrzo. Ali svakom svome naravno, neću da guram agendu jer je nema. Nisam ni ja bio mnogo drugačiji kada se susreo sa XenForo-m. Sada? It's the future old man.jpeg ;)
 
Čestitke.
Samo jedno pitanje za mobilnu verziju, na koji način mogu da jednostavno pretražim teme u kojima sam pisao? Na starom forumu je to bilo u dva klika, sada ne mogu da nađem tu opciju, osim da pretražim sve teme u kojima ima novih komentara, ali to mi ne odgovara.
Klikneš na meni ikonicu skroz gore levo -> New Posts
 
Izvinjam se zbog duple poruke, ali jedan info za ostale korisnike kad vide novi forum.

Jeste, u početku izgleda "drugačije" i biće drvlja i kamenja od strane nekih korisnika, ali trust me bro, posle mesec dana (verovatno i ranije) ćete videti koliko je novi forum funkcionalniji/fludniji od starog. Pride, sad bi trebao i na telefonu da radi mnogo bolje. Pričam ovo jer sam već prošao kroz "proceduru". :)
Zvuči poznato... :D
 
Dragi forumaši, nakon kraće pauze u radu pušten je novi Beobuild forum.


Prebacivanje foruma sa stare platforme na novu je proteklo u najboljem redu što znači da su prebačene svakako sve poruke, fotografije, privatne poruke, avatari i plusići.
Potrudili smo se da nova verzija foruma vizuelno bude slična starom forumu te da navikavanje na novi proteklne sa što manje problema. U tom smislu moguće je da klikom na ikonicu polumeseca i sijalice odaberete svetliji ili tamniji prikaz teme. U okviru korisničkih podešavanja možete odabrati koja obaveštenja želite da primate i da li želite da dobijate notifikacije na desktopu i mobilnom uređaju.

Pregled novih poruka možete videti klikom na plavo dugme "Nove poruke". U okviru liste novih poruka dovoljno je kliknuti na link teme i koji će vas odvesti na poslednji nepročitani post. Ikonice ispod naziva teme U i L vidljive na desktopu vode na poslednji nepročitani post i na poslednji post u okviru teme.

Postavljanje poruka (postova) se sada obavlja iz brzog editora tj nije neophodno da se kao na starom forumu ide na posebnu stranu. Klikom na ikonicu fotografije je moguće postaviti po jednu fotografiju kao attachment ili jednostavno uneti link sa nekog sajta bez potrebe da se unosi img kod koji je i dalje u funkciji.
Video zapisi sa Youtube-a i sličnih servisa se sada vrlo lako mogu ubaciti bez obzira da li su sa desktop ili mobilnog uređaja ili da li imaju timecode što ranije nije bilo moguće. Dovoljno je samo da postavite link i forum će sam prepoznati snimak i embedovati ga u poruku.

Isto važi i za sadržaje sa društvenih mreža Twitter i Facebook, te ukoliko su stranice i objave javno dostupne tj stavljene na public biće vidljive na forumu u izvornom obliku.
 
@marrecar

Sve ti je gore kad klikneš na nadimak. Vaš sadržaj npr.

@boca-ica

Samo liči na bezveze, videćeš funkcionalnost/brzinu/komotnost ubrzo. Ali svakom svome naravno, neću da guram agendu jer je nema. Nisam ni ja bio mnogo drugačiji kada se susreo sa XenForo-m. Sada? It's the future old man.jpeg ;)
Iz nekog razloga mi izbacuje samo dve teme, ovu i neku veoma staru. Pretpostavljam da je to zbog toga što nema novih poruka na temama gde sam pisao?

EDIT
Ipak nije do toga, prikazuje tu veoma staru temu gde imam valjda jedan komentar, i još ova dva komentara u ovoj temi. Očigledno nije ni to to što mi treba, ako prikazuje svaki komentar koji sam pisao (a očigledno ne pronalazi sve komentare).
Klikneš na meni ikonicu skroz gore levo -> New Posts
Nije to, kao što sam rekao, ta opcija prikazuje sve nove poruke na forumu, odnosno teme sa novim porukama, a ne isključivo one u kojima ja učestvujem.
 
@marrecar pogledaj sada u padajućem meniju Forumi. Svi postovi su preneti ali ne i evidencija u okviru profila u tom pogledu nisu forumi bili kombatibilni.
 
Vrh