Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=870065#p870065:39rfzzx7 je napisao(la):
Toma » 07 Avg 2021 17:07[/url]":39rfzzx7]P.S. mislim da Novi Sad zaslužuje svoju temu u podforumu za javni gradski saobraćaj. Sa 65 linija i oko 300 vozila mislim da ima dosta veliki sistem javnog prevoza i da zaslužuje posebno mesto za diskusiju. Ovo je samo predlog, ali ne znam da li je moguće otvoriti temu za drugi grad jer se ovo ipak zove BEObuild forum. :)
Do tada, čekamo rezultate tendera za 10 električnih autobusa za Novi Sad. :wink:
 
Zdravo svima,

Da li postoji neki prduslov za slanje privatne poruke clanu? Za sada poruka stoji u delu "za slanje" dok je deo "poslate" prazan.
 
U čemu je fora sa ograničenjem veličine avatara na 20 KB veličine??? Kao da nije dovoljno oskudno što slika mora da bude manja od 136x136, nego još ne može da se stavi ni kršten gif. Jer svaki gif, čak i najprostiji i sa najvećom mogućom kompresijom, ne može da ima ispod 40 KB.

Nabolje da svi za avatare dobijemo ikonice 10x10 piksela...
 
Pri tom kada pristupiš forumu, sličica tvog avatara bude uvećana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881748#p881748:2v6jgjc0 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Sep 20, 2021 1:33 am[/url]":2v6jgjc0]U čemu je fora sa ograničenjem veličine avatara na 20 KB veličine??? Kao da nije dovoljno oskudno što slika mora da bude manja od 136x136, nego još ne može da se stavi ni kršten gif. Jer svaki gif, čak i najprostiji i sa najvećom mogućom kompresijom, ne može da ima ispod 40 KB.

Nabolje da svi za avatare dobijemo ikonice 10x10 piksela...
Nema nikakve fore veće je to verovatno bila default vrednost koja nije menjana pošto niko nije prijavio problem sa ograničenjem od 20 KB. Stavio sam 60 KB za veličinu avatara.
 
Ja nisam prijavljivao, ali sam po nekoliko puta menjao i prilagođavao da bih se uklopio u zadate parametre. Da li je promenjena i dozvoljena max večina (širina i visina)?
 
Veličina je ostala ista 136x136.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881756#p881756:3jg8fax5 je napisao(la):
Igor » Pon Sep 20, 2021 1:57 am[/url]":3jg8fax5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881748#p881748:3jg8fax5 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Sep 20, 2021 1:33 am[/url]":3jg8fax5]U čemu je fora sa ograničenjem veličine avatara na 20 KB veličine??? Kao da nije dovoljno oskudno što slika mora da bude manja od 136x136, nego još ne može da se stavi ni kršten gif. Jer svaki gif, čak i najprostiji i sa najvećom mogućom kompresijom, ne može da ima ispod 40 KB.

Nabolje da svi za avatare dobijemo ikonice 10x10 piksela...
Nema nikakve fore veće je to verovatno bila default vrednost koja nije menjana pošto niko nije prijavio problem sa ograničenjem od 20 KB. Stavio sam 60 KB za veličinu avatara.
Hvala lepo. :sesir:
 
@igor-e zadnja 2,3 dana ni jedan video sa youtube-a ne ce da mi se ocita, ovako mi izgleda post
6YAF34A.png


Problem se javlja na Safari browser-u na Chrom-u mi radi ok, da nije izasla neka nova verzija plugin-a?
 
Moguće neka nekompatibilnost sa Safari browser-om, jesi li probao da obrišeš cache ili super refresh.
 
Докле ће одређеним форумашима да се толерише константно вређање других форумаша? Мислим, могу постови да се бришу, као што се и ради, али такви форумаши након тога само настављају исто да раде и затрпавају конструктивну дискусију. Нема никакве поенте.
 
Biće udaljeni sa foruma na kraće ili duže vreme.
 
Da li postoji mogućnost da se nabavi neka šolja, notes, kišobran od Beobuild-a?
 
Postoji naravno nadam se na novogodišnjem okupljanju forumaša krajem decembra.
 
Kada se klikće na glavni link mnogih tema ("BG Voz", "Modernizacija železnice", i sl.), ne preusmerava na najnoviju stranu, nego negde na sredinu topic-a.
 
U pitanju je bag tako da u tom slučaju preporučujem da se udari još jedan enter u polju gde je prikazana adresa strane.
 
Znam da je bag, ali traje već godinama. Nije problem da se uvek mota na poslednju stranu, samo je malo nepraktično. :sesir:
 
Ja sam mislio u okviru poslednje strane da ne baci na poslednji post već na sredinu strane a ne da prebaci na neku nasumičnu stranu. Bag svakako postoji ali možda se nismo razumeli, da bi te forum prebacio na poslednji nepročitani post potrebno je kliknuti na crvenu ikonicu sa logom BB-a ili na malu crvenu strelicu. Kada se stane mišem na link i ikonicu piše "Nepročitani postovi" i "Pogledaj poslednji nepročitani post".
 
Šta mislite o temi o beogradskim enterijerima? Koliko znam, nema je na forumu. Verujem da ima toliko toga zanimljivog, od enterijera ustanova preko stambenih zgrada do kafica... Beograd verovatno ima vise da ponudi u smislu enterijera nego eksterijera i bilo bi super imati sve slike i informacije na jednom mestu. Plus dodatni izazov za sve fotografe, lako je slikati zgradu spolja :laugh:
 
Da li je izvodljivo da se pored polja za brze odgovore postavi da se vide smajliji (emotikoni), kao što je slučaj kad se uđe u "kompletan editor" poruke?
 
Vrh