Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Nema nikakvog ekskluziviteta niti je forum tako zamisljen. Vise puta sam napomenuo da ne postoji misljenje foruma vec misljenja pojedinaca tj clanova foruma. Problem nastaje kada se razlicito misljenje na nekoj od tema vidi kao botovsko i onda se ta prica provlaci i poseze se za etiketiranjem.
 
Dodao bih da nije svako suprotno mišljenje botovsko. Evo recimo becks se maltene ni sa kim ne slaže za mnoge stvari , pa ga niko do sada nije etiketirao kao bota. Problem je verovatno i u tome što pojedinci moraju stalno da budu u pravu , tj. ćeraće se sa onim drugim(a) , dok ne odustane , što druga strana verovatno vidi kao mlaćenje prazne slame , te digne ruke i ode na neki drugi forum.
 
Мислим да је највећи проблем настао у ботовском етикетирању, а имамо неколико старих чланова који се, гарантујем, сексуално узбуде када неког етикетирају као бота. То им је свфрха битисања на форуму.

Игоре, већ смо много пута причали и сложили се да Беобилд није место за ботове и да га нема смисла ботовати, али они чланови који се етикетирањем баве не могу и не желе да схвате уопште шта је поента ботовања и зашто се то на Беобилду не ради.

Уосталом, хајмо да се присетимо уназад атмосфере на форуму пре неколико година ... већина тадашњих нових чланова је имала сирово, незрело и у данашње време - ботовско размишљање. Али, бот као појам није био толико мејнстрим актуелан па тадашњи нови чланови нису тако етикетирани већ су од старијих чланова едуковани.

Данас нема никакве едукације, одмах креће инквизиција пар дежурних моралних пандура.
 
Kartmene,
To je domaći način komunikacije na forumima, bar na većini. Poenta je samo da ne shvataš lično ono što ti ljudi kažu, čak i kada te provociraju. Niko ti od njih neće biti gost na slavi, pa da te njihovo misljenje o tebi interesuje. Internet je danas široko dostupna stvar i to je odgovor na mnoga tvoja pitanja. Na svakom forumu postoji određena ekipa ljudi koja se drži zajedno i međusobno štiti, kao i razni mentalni sklopovi, koje ne bi verovao da postoje i šta im je sve interesantno, pa i to da tovare nekoga i slično. Lično ne podržavam ljude kojima forum služi za lečenje frustracija zbog nezadovoljstva u stvarnom životu, ali je takvih prosto mnogo i ,,progutaju,, ove koji, iako je je ovo internet komunikacija, koja svakako ne bi trebala da se doživljava ne znam kako lično, drže neki nivo kulture i gledaju da sve kažu na normalan način. Ali ni ti, ni ja to ne mozemo da promenimo. I ostaju ti dve varijatne. Ili da se prilagodiš i uklopiš ili da prestaneš da pišeš na forumu, ako te toliko pogađa njihovo provociranje i smatraš pisanje na forumu gubljenjem vremena i borbom sa vetrenjačama. Forum i treba da bude relaksacija, ali ne u ovom smislu kako sam prethodno opisao.

Mene iskreno zabole ko o meni šta misli i na ovom i na svim drugim forumima, čiji sam član. Ako nedge grešim, a neko me ispravi, hvala mu. Trudim se da nikoga ne vređam, pomognem, ako nešto znam. Ako ne znam, a zanima me, pitam ili čitam šta piše, ako je već napisano.

Isterivanje pravde zaboravi, jer je to uzaludan posao. To ćeš moći jedino, ako nekad budeš admin, pa postaviš kako tebi odgovara i neka se drgi prilagođavaju, ako hoće. A u ovom slučaju kao takav ćeš pre ili kasnije biti proglašen ludakom i banovan.

Možeš ti imati ne znam koju argumetnaciju i u pravu. To ti je jednostvano džabe, jer ti nisi Žika ili Pera, koji je u ekipi, nego si Kartmen, koji ne podržava većinu.

Moj stav je da svako ima pravo na svoje misljenje, ako ne vređa druge članove i da ne bi trebao da bude ismevan i slično zbog toga.

Ja sam sa jednog foruma banovan, jer nisam dao na sebe, a na drugom sam prestao da pišem, jer moje bistvovanje na tom forumu smatram gubljenjem vremena, a ne relaksacijom. A ako to nekad osetim ovde, neću sigurno isterivati svoju pravdu i pokušati da menjam sve, nego ću se povući, jer imam pametnija posla.

Mada je, ruku na srce, Beobuild forum, na visokom, za neke druge nedostiznom nivou što se kulture forumaša tiče.

Nadam se da sam ti odgovorio na neka pitanja i unapred ti se izvinjavam što sam potrošio tvoje dragoceno vreme, dok si čitao ovaj post.

Obrisali su post na koji sam ti odgovorio, pa ovaj moj deluje kao bačen niodkuda.
 
Zar nije rešen problem sa učitavanjem slika? Mislim na situaciju kada otvorim stranicu sa gomilom slika , da kad odem na zadnji post , koji je tekstualni , da mogu da ga čitam , a ne da mi se prilikom učitavanja svake nove slike stranica pomeri na dole , te da moram da čekam da se učitaju sve slike kako bih mogao da pročitam tekst.
 
Forum po defaultu nije to radio kako treba pa je dodat "enter" koji potvrdjuje stranu ili post koji se otvara kako bi po otvaranju stranice on bio otvoren a ne da se pretrazivac nadje na sredini strane pogotovo ako je dugacka. Planira se nadogradja foruma pa se nadam da ce i default podesavanja tj taj bag biti ispravljen.
 
Da li ovo znači da mogu da imam tu opciju , ali da moram da je odradim ručno? Ako je tako , kako to mogu da odradim?
 
Pa ako se desi situacija da pretrazivac luta na strani tj ne prikaze recimo poslednji post najbolje je dodatno pritisnuti enter preko linka u url baru pretrazivaca, mada kazem namesten je dodatni enter bas iz tog razloga ali istina ne funkcionise bas savrseno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385148#p385148:26m6tyyi je napisao(la):
stf » 10 May 2016 07:52 am[/url]":26m6tyyi]Мислим да је највећи проблем настао у ботовском етикетирању, а имамо неколико старих чланова који се, гарантујем, сексуално узбуде када неког етикетирају као бота. То им је свфрха битисања на форуму.

Игоре, већ смо много пута причали и сложили се да Беобилд није место за ботове и да га нема смисла ботовати, али они чланови који се етикетирањем баве не могу и не желе да схвате уопште шта је поента ботовања и зашто се то на Беобилду не ради.

Уосталом, хајмо да се присетимо уназад атмосфере на форуму пре неколико година ... већина тадашњих нових чланова је имала сирово, незрело и у данашње време - ботовско размишљање. Али, бот као појам није био толико мејнстрим актуелан па тадашњи нови чланови нису тако етикетирани већ су од старијих чланова едуковани.

Данас нема никакве едукације, одмах креће инквизиција пар дежурних моралних пандура.


И даље тврдиш да нема ботова?
 
Нема организованих и послатих од странака. Ко је пажљиво читао својевремено процуреле податке о начину функционисања чувене "Тврђаве", њему је то јасно. Ботови не могу да имају корист од ботовања Беобилда. Зашто би онда губили време? Има залуталих појединаца који раде на своју руку, али их је одувек било. Ботови постоје још од неке 2010 године и имају их све странке, то није измишљотина напредњака.

Напредњаци су направили грешку јер су тај систем активности омасовили па су информације да такав начин деловања постоји процуреле. Сем тога, тиме су дозволили да се баве разноразни активисти међу којима су многи који немају интелектуални капацитет да тако агитују па је ботовање постало видљиво.

ДС је имао, и има далеко мању екипу, али пажљивије одабрану и тешко изваљиву.

Има још једна ситница. Класичне ботовске коментаре који су сад почели да се појављују на теми о Амфитеатру а који су отворено "напредњачки", највероватније уопште не пишу напредњачки активисти већ нека од супротих опција. Зашто? Зато што се таквим, очито и недвосмислено полумалоумним ботовским коментарима наноси штета напредњацима, а супротне опције то користе. Треба имати и то у виду.
 
Добро, опште је познато да постоје екипе ботова на свим странама. Често чак ни не морају да буду организовано послати од стране врха, довољно је да постоје мање екипе са пуно ентузијазма.

Видиш, разликују нам се мишљења. СНС-у или некој екипи на нижем нивоу која би да покаже ревност одговара да се растури аргументована расправа и критика где год је то могуће. На конкретној теми је дато доста аргумената против БНВ или делова тог пројекта, неки су вероватно смислени а неки не, али су ипак на вишем нивоу од смећа који се сад појавио. Зашто би опозиционим странкама одговарало да се таква аргументована расправа растура? На кратак рок навуче још беса на ботове и власт, али се на дужи рок губи смисао тога. Опозиционим странкама су пре свега потребне праве критике потеза власти, чак и кад долазе са независне стране, зашто би то разбијали? Мада, и тамо има дијабола које не капирају шта раде, све је могуће, али ипак мислим да ово јесте напад ботова, или вона би ботова - оних правих, са коментара на порталима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385148#p385148:3rlv9iu7 je napisao(la):
stf » 10 May 2016 07:52 am[/url]":3rlv9iu7]Мислим да је највећи проблем настао у ботовском етикетирању, а имамо неколико старих чланова који се, гарантујем, сексуално узбуде када неког етикетирају као бота. То им је свфрха битисања на форуму.

Игоре, већ смо много пута причали и сложили се да Беобилд није место за ботове и да га нема смисла ботовати, али они чланови који се етикетирањем баве не могу и не желе да схвате уопште шта је поента ботовања и зашто се то на Беобилду не ради.

Уосталом, хајмо да се присетимо уназад атмосфере на форуму пре неколико година ... већина тадашњих нових чланова је имала сирово, незрело и у данашње време - ботовско размишљање. Али, бот као појам није био толико мејнстрим актуелан па тадашњи нови чланови нису тако етикетирани већ су од старијих чланова едуковани.

Данас нема никакве едукације, одмах креће инквизиција пар дежурних моралних пандура.

Cekaj, ti pri punoj svesti i zdravoj pameti tvrdis da vradovic, max15, onaj s 2222 i slicni nisu botovi???

Mene savrseno zabole ko je njih poslao, ali iz aviona vristi da imaju agendu da hvale BnV i razvodnjavaju diskusije u kojima se on (ili aktuelna vlast) kritikuje.

Igore, mislim da je vreme doslo vec uveliko da forum izgubi na objektivnosti (tj eliminise botove) ne bi li odrzao kvalitet.
 
На један форум који окупља високообразоване и политички и друштвено самосвесне људе напредњаци пошаљу пар ментално недораслих ботова да постигну - шта? Нема логике. Понављам, ко је пажљиво прочитао процуреле информације о "Тврђави" јасно му је да поменути нису напредњаци.

Разводне дискусију? Да ли је могуће више разводнити, релативизовати и обесмислити квалитетну дискусију него што је то рецимо Зума сам постигао? Више је он помогао напредњацима романтизујући будалаштине него пар поменутих заједно.

Уосталом, потпуно је небитно чији су ботови, зашто се лепите за њих? Зато их уопште увлачите у дисусију? Најјачи ми је Реља који обавезно мора да се накачи на неки малоумни пост и тиме заправо увлачи поменуте у дискусију. Ваљда сте интелигентнији од тога? Потпуно игнорисање њихових уписа, као да не постоје је једини начин да се дискусија не разводњавва. Они који улазе са њима у дискусију заправо упропаштавају форум.
 
Zuma bar ima najbolju nameru i idealista je, pa mu sve prastamo :)

Opet kazem nebitno je ciji su, mislim da treba da se brisu s foruma jer obesmisljavaju diskusiju.
I mi delimo krivicu jer se pecamo, ali opet, da nemamo na koga i sta ne bismo se ni pecali :)
 
@Igor

Registrovao se jedan novi član sa korisničkim nalogom: "nbg_na_zalost". Registrovao se pre dva meseca i ima za zada 20 postova. Mislim da je bolje zbog njega i zbog foruma da mu se nalog obriše i da se u buduće ne dozvole registracije sa takvim i sličnim nazivima. Uskoro možemo očekivati naloge tipa: "cukarica_na_zalost", "zemun_na_zalost", "grocka_na_zalost", "(ime Političara)_na_zalost" i sl. Shvataš kakvu to mržnju može da stvori na forumu i napravi problem. Još pri tome može da stavi neki rušilački avatar i sl. kao što je to "nbg_na_zalost" uradio.
Svaki njihov post od takvih naziva članova je u stvari samo jedna jedina propaganda. U konkretnom slučaju ne znam da li je on svestan ili je to bio isprovociran nekim pohvalnim tekstovima o Novom Beogradu, pa je iz revolta napravio takav naziv. S obzirom da je to opština i deo Beograda, ne bi trebalo dozvoliti takvo ispoljavanje mržnje ni za jedan deo grada, time pre što je ovo forum o Beogradu.
 
@Mair

A je*** mu misa!!!!
Pa gde vidis mrznju u imenu?
Pobogu, 'zalost' nije jednako sa 'mrznja'...

I uopste, kriterijum...
Pa nije to ni uvredljivo ime, zar ne?

...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Igore,

može li tema "Beograd na vodi" da dobije svoj split sa nazivom "Belgrade Waterfraud[TRADE MARK SIGN]"?

Mislim da je logično da se na matičnoj temi nastavi praćenje razvoja ovog projekta a da se split ostavi za prateća dešavanja.

TT
 
SSL nije u planu. Mislis li da postoji potreba za time?
Mislim da se tema "Beograd na vodi" nece razdvajati posto su vec odvojene teme o posebnim projektima.

Slazem se sa Lakijem mislim da nema problema u nazivu forumasa u ovom slucaju, mada valja obratiti paznju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385961#p385961:s3sef3du je napisao(la):
Igor » 14.May.2016/12:18 am[/url]":s3sef3du]SSL nije u planu. Mislis li da postoji potreba za time?
Gde god ima prikupljanje nekih podataka od korisnika sto je u ovom slucaju Registracija/Login..
Bilo ko ko podigne WiFi sa namerom na presretne protok preko istog bi ovako mogao da cita sifru kao obican text bez problema, a mozda neki korisnici koriste istu sifru I za ostale sajtove(gmail, fb, krstarica...itd) te bi sve to bilo ugrozeno..

Ne kazem da postoje neke velike sanse da se to dogodi Ali u vreme kada Mozila npr. daje besplatne sertifikate..Zasto da ne? :D
 
Predlog da se teme „Ideje za nove linije / izmene postojećih linija JGPP“ , „Prigradske linije javnog saobraćaja – predlozi i rešenja“ i „Gradske linije javnog saobracaja - Predlozi, resenja“ spoje u jednu temu pod nazivom „Linije JGPP – predlozi , rešenja i ideje za izmene trasa“ , obzirom da je sve to izmešano , i da se o linijama sa trocifrenih poteza (ovde mislim i na linije nekadašnjeg ITS2 sistema) komentariše i u temama o gradskim i prigradskim linijama , da se predlozi za nove linije ili izmene postojećih komentarišu u okviru sve tri teme...
Predlog da se teme „Unapredjenje javnog prevoza“ i „Gde su trenutno Bus Plus kontrolori“ obrišu , obzirom da su teme zaključane , a da se o ovim tematikama raspravlja u okviru drugih tema.
 
Vrh