Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Vezano za TapaTalk: od kako se prešlo na novi softver foruma, moj TT više ne može da pristupi BB-u, dok može svim drugim, brojnim forumima koje posećujem. To je do API-a postavljenog na serveru foruma. TT je prolazio kroz razne faze, gde je bilo vrlo nestabilnih verzija, uvođenja plaćanja, pa odustajanja, pa tablet verzije, pa odustajanje... Sve u svemu, ovde na forumu postavljen je API s koji moj TT ver. 4.9.5 ne podržava.

Zašto ne pređem na noviji? Zato što su loše verzije, možete pogledati temu TapaTalk na Benčmark forumu recimo i videti koliko je paljbe osuto po novim verzijama. Takođe na tabletu koristim stari TT ver 2.0 i sa njim mogu takođe da otvorim sve druge (domaće i strane forume), sem BB-a.

Zašto BB da bude jedini nedostupan? Bilo bi lepo kada se BB ne bi po svaku cenu držao poslednjeg API-a ili bar tog instaliranog, jer blokira mnoge verzije TT-a. :)
 
Mene zanima gde bih mogao da postavim temu koja bi se ticala nekih tema koje nemaju direktne veze sa odredjenim projektom nego sa npr izdavanjem gradjevinskih dozvola itd. Konkretno mislim na pitanje ovog elektronskog izdavanja dozvola za idejno resenje itd. Imam nekih par nedoumica pa rekoh da nema ovde neko ko ima neko vece znanje o tome i rad je da pomogne.
 
Po[to su raspisani parlamentarni izbori, a teme kojima se bavi BB i oko kojih se korisnici BB okupljaju su prilično povezane sa politikom, mnoge teme če iči u off, i tema o Sava centru je jedan od primera sad. Evo ja priznajem da sam doprineo skretanju sa teme u tom topicu ali način na koji se na ovom foru,u dešava izlet sa teme posta u političke vode ukazuje na usku povezanost mnogih tema sa politikom. Da bi se to isfiltrilaro i izdvojilo, trebalo bi pokrenuti uzdvojene teme u vezi izbora.

Predlažem da se pokrene topic ili podforum na temu izbora koji će biti sakriven od neregistrovanih korisnika i arhiviran nekoliko nedelja po završetku )ili odmah po formiranju nove vlade, što će vrlo verovatno biti jako kratak period), a da se na drugim forumima u medjuvremenu postovi političke sadržine brišu. Pošto se mi ovde dugo i dovoljno znamo kao korisnici, a dosta vas se i uživo upoznalo, neće imati ko kome da "botuje". Voleo bih da čujem i druge predloge.
 
Upravo sam napisao u temi o Sava Centru moze se otvoriti tema koja se tice politike ili eventualno izbora mada sam ja vise za opstu temu.
 
Vezano za moj prethodni post, evo da pokažem kako iz prastarog TapaTalk-a ver. 2 (sada je aktuelna 5), sa tableta bez problema mogu da se ulogujem na sve (vrlo popularne) forume koje vidite, sem na BeoBuild:

tG2Tmt3.png
 
Mogao bi se promeniti format datuma koji se ispisuje za polje Joined: pored svake poruke..
Mislim da je dan u nedelji/mesec/dan/godina/sat/minut previse nepotrebnih informacija..
One npr. mogu da se vide na profilu, a pored svake poruke da stoji skraceno: mesec/godina..
Meni se cini da izgleda preglednije i cistija..

1qrRi.jpg
 
@owim

Uskoro bi trebao da bude uradjen update foruma pa cemo videti sta i kako sa tapatalkom posto radi na novijim verzijama koje su instalirane na mob uredjaje.

@bl3y4
U korisnickom podesavanju mozes promeniti prikaz datuma.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375421#p375421:ixi58rt4 je napisao(la):
Igor » Mar:2016[/url]":ixi58rt4]@owim

Uskoro bi trebao da bude uradjen update foruma pa cemo videti sta i kako sa tapatalkom posto radi na novijim verzijama koje su instalirane na mob uredjaje.

@bl3y4
U korisnickom podesavanju mozes promeniti prikaz datuma.
UUU Kul..Hvala :)
 
Forum prilikom unosa posta trenutno izbacuje SQL gresku ali i pored toga prikaze post.

Kada vam forum prikaze gresku u prozoru dovoljno je da se vratite nazad i uradite refresh strane nema potrebe da se ponovo unosi post posto ce se onda duplirati.

Radimo na tome da se resi pitanje ove greske koja se pojvaljuje
 
Resen je problem prilikom postavljanja poruke na forum.
 
Kad neletih na ovu temu...

Predlog da na stranici "new posts", pored "search" opcije bude i opcija "mark all forums read" (kao što postoji na početnoj stranici foruma).

Iliti... na stranici "pogledaj nove postove", da pored opcije "pretraga" bude i opcija "obeleži sve forume pročitanim" (kao što postoji na početnoj stranici foruma).
 
Jesmo mi imali temu bg prestolinica kulture 2020 posto je izabrana rijeka izmedju 4 hrvacka grada tako pisu susjedi
 
Мислим да овај форум не користи само директор, те треба чути и друге предлоге. Тему откључати и преименовати у "Бг кроз ратове" или нешто слично те ту постављати слике у вези зграда и инфраструктуре која је страдала кроз ратове којих је на жалост било јако пуно.
http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=381730#p381730
 
Da vidimo kako ce Somi da doprinese posto vec imamo temu o obnovi davno srusenim zgradama
 
1. Kako se brzo otvara stranica foruma pisana određenog datuma u određenoj temi?

2. Kako se pronalaze stare reportaže, tekstovi i fotografije Beobuilda? Ne foruma, nego onoga što je pisala redakcija. Gde je spisak?
 
Nije moguce da se u pretrazi na forumu trazi prema odredjenom danu ali je moguce u naprednoj pretrazi search.php pretraziti odredjeni period u odabranoj temi.

Kada su vesti tj Beobuild zvanicne objave u pitanju mozes u pretrazi na prvoj strani sajta ukucati ili na googlu mada moze i u listi tj arhivi objava http://beobuild.rs/arhiva-p2546.html da se potrazi trazeni pojam ili vest.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=383079#p383079:29agcg3i je napisao(la):
Igor » 25 Apr 2016 10:55 pm[/url]":29agcg3i]Nije moguce da se u pretrazi na forumu trazi prema odredjenom danu ali je moguce u naprednoj pretrazi search.php pretraziti odredjeni period u odabranoj temi.
U naprednoj pretrazi nigde ne vidim opciju koja definiše vremenski period za pretragu, dakle od-do. Postoji samo filter "Limit results to previous:", i to je sve. Sem ako se vremenski opseg u nekom posebnom formatu upisuje u search polje?
 
Da postoji samo "Limit results to previous" nema unosa tacnog perioda
 
Šteta. Razmislite može li se to nekako ispraviti. Beobuild sada već ima toliku tradiciju da predstavlja jednu od najvrednijih, a skoro sigurno i najpotpuniju bazu podataka o Beogradu. Ovako je čitavo to bogatstvo praktično nedostupno ili bar teško dostupno zato što pretraga oduzima previše vremena. Broj pogodaka u pretraživanjima je sada već ili isuviše veliki ili premali ako search string nije izrazito precizan. A to retko ko može da pogodi, sem eventualno samog autora, a i to samo ako nije prošlo previše vremena, budući da su ključne reči za pretraživanje često razdvojene i razbacane kroz ogroman niz poruka, a same poruke su kratke, fragmentarne, sa malo teksta, i veoma zavise od trenutnog konteksta. Zbog toga je pretraga foruma uvek daleko problematičnija od pretrage običnih tekstova koju su uvek jedna zaokružena celina. Tako naprimer sasvim elementarna potreba da se pogleda šta je napisano ili rečeno prilikom nekog događaja ponekad skoro da nije moguća (ako nema navigacije po datumima).

Druga nezgodna stvar je, kako u temi koja ima 800 stranica doći do stranice koja je negde oko broja 400, ako su mogući samo skokovi za dve stranice unapred ili unazad? Trebalo bi kliknuti 200 puta? Ovo bi recimo bilo korisno za situaciju u kojoj zbog opisanih problema pretraživanje ne pomaže, pa se ide na direktan pregled poruka (browsing). Međutim, kako to izvesti ako veći skokovi po stranicama foruma nisu mogući? Dakle neka vrsta "Go To Page XXX" funkcije. To bi bila dva predloga kako da se poboljša navigacija kroz starije sadržaje foruma.
 
Hvala Zuma

Imacemo u vidu sve sugestije. Inace postoji dugmence da se unese broj strane ali iz nekog razloga nije u funkciji pa cemo pri updateu foruma i to srediti.

Inace ja pored pretrage u okviru foruma koristim i google pretragu a cesto i google pretragu fotografija posto se forum dobro pozicionira po tom kriterijumu. Danas sam bas trazio neke fotografije talpi, tvoje i miloseve i nasao sam ih lakse preko fotografija.
 
Пре недељу дана сам сазнао од другара да је већ годинама члан Беобилда а да ја то нисам знао. Јако дуго није писао а престао је јер га атмосфера на форуму подсећа на затворену секту. Ко се не слаже са већински формираних ставовима, одмах га анатемишемо и отерамо.

На једном од последњих окупа се потегло питање разлога јако слабе појаве нових форумаша (оних који пишу), а ово би могао бити један од разлога. То је, по мени није ни мало за похвалу.
 
Vrh