Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Игоре, сада је добро. Одмах реагује "прва непрочитана порука" на први додир.
Захваљујем!
 
Igor":22phmf43 je napisao(la):
Zapisao sam sve sugestije kao i ovu poslednju pa cemo videti sta je moguce od svih sprovesti u delo cini mi se da ce vecina biti sredjena i da ce moci da se izvede.

Игоре имаш велики плусићћћ за пребацивање на ћирилицу "Похваљен, Похвалио и Похвале за поруку" :kk:

 
Evo posle par dana red je da napravim presek uradjenog kada je forum u pitanju a tice se predloga koji su postavljani ali i nasih internih sugestija i ispravki.

- Novo podesavanje omogucava da kada se na forumu klikne na postavljeni link u okviru posta da vam se on otvoriti u novom tabu (kartici) tako da nece prakticno odlaziti sa sajta samo zbog pregleda linka. Dosta prakticnije resenje nego ranije.

- Omoguceno je uploadovanje avatara sa racunara sto po prebacivanju foruma nije bilo moguce

- Izbacen je popup prikaz opisa foruma na prvoj strani koji je samo dodatno kvario utisak vec je opis ispod teme kao i ranije. Takodje su izbaceni crveni linkovi naziva foruma i tema da bude kao na proslom forumu samo osnovna plava boja.

- Aktivni posotvi koji se nalaze sa desne strane prve strane su pomereni u desno na sugestiju i sada su citljiviji vecim delom da sto manji broj zbog duzine naziva teme ima u nastavku ...

- Imena korisnika foruma su prebacena iznad avatara kao sto je i ranije bilo dok je "pohvaljen" "pohvalio" spusteno ispod osnovnih podataka o korisniku takodje kako je i pre bilo.

- Kada se ubacuje video sada je moguce ubaciti i direktno linkove koji sadrze https (nije potrebno brisati S iz http) naravno pod uslvoom da ne pokusavate da ubacite link koji ukljucuje playlistu vec samo jedan video.

- Kada se klikne na prikaz poslednjeg posta u temi dodatno je unapredjeno tj osigurano da se vidi bas trazeni poslednji post a ne slucajno da vas forum posalje na sredinu strane pogotovo ako ima dosta fotografija pa ne stigne lepo da ucita.

- Ubacen je spojler koji se mahom koristi za fotografije

- Crvena strelica za novi post u temi je povecana pre svega radi lakseg koriscenja na mobilnim uredjajima

Hvala svima na sugestijama potrudili smo se da ih sve omogucimo. :gobb: :pob:
 
Bravo, i hvala za privaćene sugestije.
Sada je znatno preglednije u odnosu na "premijeru".


E, a ovo oko broja pohvala za post i jezika/pisma:
kada sam otvorio temu, stajalo je
"Compliments for message: 4"
a kada sam ti dao plus, tj pohvalio te :) promenilo se u
"Pohvale za post: 5"
Pa čisto da znaš, kada budeš imao vremena...
 
Hvala,

Verovatno koristis eng podesavanja pa ti to prikazuje. Videcemo da i to sredimo
 
Кад се кликне за похвалу поруке, прво се испише на латиници "Похвала за пост," али се не упише одмах та похвала или ти плусићћћ у бројчаник "Похваљен". Тек кад се оде на неку другу подтему и са ње врати на претходну, онда се види на бројчанику да је уписан плусићћћ, а у десном доњем углу пише на ћирилици "Похвале за поруку".
 
Sto se tice "brojcanika" tj zbira plusica on se ne osvezava "refreshuje" u trenutku klika zato sto se ni stranica ne osvezava kao ranije vec samo post dobija plusic dok baza belezi plusic korisniku ali pri osvezavanju (refreshu) se vidi dodatni plusic koji je dao ili dobio.

Ovo za latinicno cirilicni zbun cemo proveriti i srediti :)
 
A šta je sa time da kad se klikne na link da se on otvori u novom tab-u (prozoru)? Da li je to izvodljivo ili ne?
 
Sad videh da je i to sa linkovima odrađeno , ali nije ubačeno da je i to odrađeno. Plus za to. To mi baš mnogo znači , jer olakšava pregled temi , pošto se često dešava da su potrebne da se vide i stvari sa linka , a i komentari drugih , u isto vreme.
 
Dodao sam i to na spisak

Dakle kliknom na link u okviru posta se otvara novi tab sto je daleko prakticnije.
 
I dodao bih još jednu stvar. Sve pohvale na trudu za izlaženje u susret za naše želje , i olakšavanje rada na forumu. Vi ste jedni od retkih koji su u stanju da to urade , i koji se ne ljute kada se neko obrati da se nešto po tehničkom pitanju odradi (ispravi). Na drugim mestima mi se dešavalo da mi jednostavno kažu da nije izvodljivo , a kada kažem da je izvodljivo , jer ako može beoubuild to da uradi , onda mogu i oni , ili mi obrišu poruku ili mi kažu da idem na beoubild pa da tamo pišem , kad mi se već toliko sviđaju , ili mi kažu da jednostavno nije moguće , jer nijedan forum ne podržava tako nešto , ili mi kažu da oni rade tako kako rade , a da je na meni da prihvatim to kao takvo , ili mi kažu da neka opcija mora isključivo na njihov način da se radi , jer je on najbolji , bez obzira što se na gotovo svim drugim mestima radi ta opcija na drugi , lakši način.
Kako se inače i sam bavim web dizajnom , i jedno vreme sam radio i na jednom forumu , dobro sam upoznat sa time šta je izvodljivo , a šta nije. To što je drugima truba da priznaju da nešto ne znaju , to je druga stvar.
 
Svaka čast na izmenama.

Šta mislite o tome da se može videti ko je pohvalio neki post?

Ima prednosti i da to i dalje ostane anonimno, međutim mislim da ima više prednosti da to bude javno.
 
Nisam za to da bude javno, jer ce kad-tad doci do situacija da se vodi polemika ko je koga i zasto pohvalio.
 
Da pohvale ce ostati anoninmne bas iz razloga koje je laki72 pomenuo.

@Solecar
Hvala na lepim recima :sesir: :gobb:
 
Мени тапаток сад уместо последњег отвори предпоследњи пост док је преко компа све у реду.
 
b8dfaf6ee02868caa5e7cadae1e88fba.jpg

Ево примера, ово сам видео јутрос, али је отворило од њега.
 
Mogu li da se srede potpisi forumasa koji se nevide kao sto solecar ima u potpisu neku fotku koja se ne otvara itd navodim samo kao primjer
 
Foto potpisi rade ali ono sto je solecar ubacio u img verovatno nije fotografija. U svakom slucaju ne treba preterivati sa foto potpisima
 
Vrh