Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Gaga trebalo bi da je sada bolje tj da su veca imena forumasa ;)
 
Podržavam osveženje dizajna, mislim da to treba raditi sa vremena na vreme, i ovaj novi je odličan.

Imam par zamerki, tj predloga:
- Ikonica za Login je sitna, nerazumljiva, i nema teksta "Prijavite se". OK, ko koristi forum zna gde se loguje, ali opet, sitno je.
Isto i za Logout.
- Pop-Up ovi sa detaljima podforuma su, po meni, čist višak, i to iskaknje smeta. Te informacije su korisne samo onome ko prvi put dolazi na forum, nepotrebno je da starim i aktivnim članovima stalno izlaze obaveštenja o oome što veoma dobro znaju, i još da se menjaju kako se mišem prelazi po strani...
- Nick-ovi korisnika levo od poruke - da budu iznad avatara, i da bar jednim redom odvojeni od zaglavlja poruke iznad, i avatara ispod.
 
Nisam siguran da li je uzrok kod mene ili u novoj verziji forumskog softvera, ali je jedna važna karakteristika izgubljena. Do sada su se slike veće rezolucije od one koja može da stane u prozor browsera prikazivale umanjene taman koliko je potrebno da bi se videle u celini, dok je umanjena slika tada postajala link na veću verziju. Tako da je bilo lako prepoznati koja je slika dostupna u većoj rezoluciji od one koju po defaultu vidimo. Na njoj je kuzor menjao oblik. Sada ova kuzorska indikacija linka više ne radi. To je ozbiljan problem jer je u praksi nemoguće redom kliknuti na apsolutno svaku pojedinu sliku samo da bi stalno proveravali da li neka od njih MOŽDA postoji i u većoj rezoluciji. Jer sada o tome više ne postoji baš nikakva indikacija, a to praktično znači da slike više nećemo ni gledati u rezoluciji koju je autor poruke smatrao potrebnom da nam prikaže. U čemu je problem?

Evo primera. Ovde se veća rezolucija slike sa Zarićevom tablom iz samog foruma uopšte ne može dobiti. Inače je 1,944 × 2,592 što se vidi kad se iskopira link u drugi tab ili prozor.

viewtopic.php?f=21&t=197&start=10100#p345040
 
@Relja
Hvala na dobrim utiscima posto je dosta truda i vremena utroseno da se prilagodi nasim forumaskim navikama.

Ikonice jesu nesto sitnije ali nisam siguran da ih je moguce povecati posto je to do teme inace kada se stane na njih pise "Odjavi se" i za prijavu takodje.

Popup sa clanovima foruma bi nadam se mogao biti ukinut pogotovo sto se samo pregled clanova nalazi u padajucem meniju.

Ova tema je po defaultu podesena da kada se stane na podforum prikaze opis koji je ranije stajao ispod naziva. Provericemo da li je moguce to napraviti na isti nacin ali cini mi se da nije.

Za avatare cemo jo videti inace treba tu par podesavanja.

@Zuma
Inace smo rekli da se ne kace bas prevelike fotke. Istina ta funkcija nije moguca vec se rucno moze kliknuti desnim dugmetom pa View Image. Posto je forum sada vece sirine gotovo sve fotografije koje su pune sirine forum posta su vece i moze im se pristupiti na taj rucni nacin. Videcemo za eventualnu alternativu.

Hvala svima na savetima i pohvalama na racun novog foruma.
 
Igor":1jjdisk0 je napisao(la):
Inace smo rekli da se ne kace bas prevelike fotke. Istina ta funkcija nije moguca vec se rucno moze kliknuti desnim dugmetom pa View Image. Posto je forum sada vece sirine gotovo sve fotografije koje su pune sirine forum posta su vece i moze im se pristupiti na taj rucni nacin. Videcemo za eventualnu alternativu.
Naravno da velike fotke treba izbegavati. Velika većina članova to poštuje, pa je i u mojim slikama bilo tek nekoliko izuzetaka gde je širina bila veća od 745 piksela, što je bila granica za prikazivanja bez skaliranja. Ali ponekad je važno videti mnogo detalja na jednoj slici jer se upravo tu krije poenta poruke. To se može postići samo sa većim rezolucijama, a onda je i prebacivanje sa detalja na krupni i opšti plan veoma lako. Zbog toga bi bilo jako poželjno da postoji bilo kakva odmah vidljiva oznaka da je neka slika drugačija od ogromnog mnoštva uobičajenih, da ju je autor dao u verziji sa puno detalja. Inače će od sad svako to morati eksplicitno da spominje u tekstu, pošto činjenice da je u pitanju slika velike rezolucije jednostavno ne može biti svesno bar 90% korisnika foruma čim autori po deafultu počnu da ih šalju već prilagođene novoj maksimalno dopuštenoj širini.

Ta nova idealna širina slike je izgleda 948 piksela. Šteta što nije bilo moguće da to bude 1024, pošto je to opšteprihvaćen standard (zbog standardizovanog editovanja i arhiviranja), ali to je manje važno od prve primedbe.

Inače, sve pohvale za novi izgled. Sada izgleda mnogo bolje i modernije.
 
Ima još jedna stvar, ne znam da li je to do rezolucije monitora:
- na Index-u foruma, naslov poslednje poruke (poslednja aktivna tema, tj. odgovor) je nekako skraćen, prekinut sa "...", a meni deluje kao da ima još mesta, da može još teksta da stane...
 
Након свега овога, стари начин постављања снимака са јутјуба не функционише па је уместо стављања кратког линка ([YouTube]https://youtu.be/sqc04lMPSVo[/YouTube]) потребно копирати дужи линк и из њега обрисати слово S из https дела линка.
Дакле не може овако --https://www.youtube.com/watch?v=sqc04lMPSVo-- ,
већ --http://www.youtube.com/watch?v=sqc04lMPSVo--
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sqc04lMPSVo[/youtube]
 
Primetih danas bas kad sam ,,kacio,, nesto interesantano na temi TV i dr. tehnologije
A gde da nadjjem taj duzi link
moglo bi da se okaci i neko pratece novo uputstvo
kad je vec doslo do promene (osim ako nije privemeno stanje) zar ne ?
 
Горе на врху претраживача, стандардни линк. Тај мали се узима доле кад идеш на опцију дели, а овај дужи горе.
 
Pa taj gornji sam i okacio , al se nije pojavio filmcic vec samo link.
Pogledaj na toj temi pa prosudi sam

a gde je predhodna opcija,, pogledaj svoje postove ,,
 
Па мораш да обришеш Ѕ. Треба да почиње овако линк "http", а не "https", узмеш тај линк, обришеш Ѕ и поставиш у код.
 
Da li je moguće da se podesi da se linkovi otvaraju u novom tab - u?
 
Zapisao sam sve sugestije kao i ovu poslednju pa cemo videti sta je moguce od svih sprovesti u delo cini mi se da ce vecina biti sredjena i da ce moci da se izvede.
 
boca-ica":3a2teavm je napisao(la):
a gde je predhodna opcija,, pogledaj svoje postove ,,
bbpost.jpg
 
Nikada nisam uspeo da shvatim smisao komande "Pogledajte vaše postove". Dobijem listu svih tema u kojima na nekom mestu imam bar po jednu poruku. I šta bih ja sad trebalo sa tim da radim? Svaka tema ima na desetine stranica. Kako u njima naći "moje postove"?
 
Da ovaj vid pretrage je besmislen bolje je uci u svoj profil i kliknuti na dugme "Pogledaj postove korisnika" sa desne strane. Tu su lepo samo postovi hronoloski poredjani.
 
Igore sve pohvale na trudu i vremenu koji si izdvojio na uredjenju sajta :kk:

Koristim priliku da iznesem sugestije vezano za odredjene korekcije:
Npr kad se ulogujem na forum,nisam u mogućnosti da vidim listu članova foruma:

Vezano za pohvale npr. na temi hoteli Beograda kad hoći da pohvalim Horusov post:
nije registrovana pohvala i na mom kaunteru kod avatara se nista ne registruje.
 
Igore sve pohvale na trudu i vremenu koji si izdvojio na uredjenju sajta :kk:

Koristim priliku da iznesem sugestije vezano za odredjene korekcije:
Npr kad se ulogujem na forum,nisam u mogućnosti da vidim listu članova foruma:

Vezano za pohvale npr. na temi hoteli Beograda kad hoći da pohvalim Horusov post:
nije registrovana pohvala i na mom kaunteru kod avatara se nista ne registruje.

Opcija za pregled clanova trenutno nije dostupna i uklonjena je iz vrha sajta ali je dostupna u dnu sajta. Potrudicemo se da omogucimo kao i dosada da svi imaju mogucnost da vide listu clanova. Stavljeno je na spisak resavanja detalja koji se pojavljuju u sredjivanju.

Ajde plz u vezi zahvaljivanja probaj dobro na vise postova posto sam probao toliko puta sam par test usera i nije bilo problema. Korisniku se kome se da pohvala se one ubelezi u profil tek po refreshu strane ali se vidi u postu odmah bez refresa sto je napredak u odnosu na proslu verziju.
 
Vrh