Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Kako su nam vredni admini i ostali naročito u ovoj temi . . . :laugh: :lool: :laugh:
šta očekiovati drugde
veliki minus adminima i ostalim nadležnim na BB
jer osnovno je bar napisati odgovor ,,može ili ne može ,, kad se pita nešto oko samog foruma :dil:
 
Ja mislim da to previse zadire u privatnost sto se tice toga da vidis ko koristi koji OS.

Inace ja nisam vise moderator pa smatraj ovo odgovorom drugog korisnika a ne moderacije :)
 
Slazem se sa Vuckom mislim da to nije potrebno.

Inace kao sto je Vucko pomenuo zbog svojih privatnih novonastalih obaveza vise nece obavljati funkciju moderisanja u okviru foruma.

Hvala Vucko na dosadasnjem zalaganju ;) :gobb:
 
Ових дана ми је форм постао много, много спор. Теме и прегледа баш дуго учитава. Јел има још неко тај проблем или је то нешто до мене односно интернет конекције?
 
Da problem ocigledno postoji cak sam hteo i ja da pitam na ovoj temi ostale forumase da li imaju problem. U par navrata sam restartovao server koji je inace skoro nadogradjen ali problem ocigledno nije ni do sajta vec do hostinga. Videcemo od nedelje kakva je situacija direktno sa provajderom u cemu je problem jel od nadogradnje do pre nedelju dve dana sve je bilo ok cak je i izuzetna posecenost posle pustanja vesti o metro-u prosla bez ikakvih problema dok bi pre nadogradnje takva poseta blokirala sajt.
 
Учитава као преко телефона. Пола странице, па онда освежим и тако :D Не смета ми толико, али сам хтео одмах да пријавим и циљу што бржег отклањања или спречавање још већег баговања. Срећно са отклањањем проблема :gobb:
 
Ne zbog reklame nego zbog kvaliteta koj bi valjalo dostići
http://forum.ubuntu-rs.org/

izuzetno dobre brzine, opcije sajta, pa čak i opcija u pisanju poruka
(a bogme i održavanju kulture komunikacije sa porukama )

Jeste sadržaj foruma specifičan ali je vredno pomenuti najznačajnije
izuzetna brza i efikasna dobra volja svih čl. u pružanju podrške
koje i ovde na BBu ima u izobilju :) :kk:
 
Fin forum bas planiram ubuntu da instaliram na drugom racunaru pa ce posluziti siguran sam. Pre nekih 6 meseci smo forum prebacili na phpBB uz naknadne dorade i jos par koje cekaju bice kako treba. Brzina foruma je dobra pod uslovom da server ne pravi probleme.

Softweraske teme ne izazivaju toliko rasprave koliko ove gradske koje delom zalaze i u politiku, komentarisanje projekata itd. Kada se sve to uzme u obzir misilm da smo sasvim ok.
 
Igore kad udjem u BBov pisanje poruke kompletan editor
ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . .
vidi

ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . .
Kod:
ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . .
Kod:
ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . .
to sve meni pokazuje van predvidjenih polja

a trebalo bi ovako
Kod:
ne funkcioniše dobro Quote, code,  list . . .

Na http://forum.ubuntu-rs.org/ po prirodi stvari mora sve da je cakum pakum
i nije na odmet se posavetovati makar preko PP sa nj. adminima
a siguran sam da odgovor i dobar savet nece izostati :)
 
Тај форум који дајеш је очајан по изгледу, а ББ се издваја по изгледу и лакоћи коришћења. Ја никако не желим мењање јер ће онда престати да буде јединствен, али не одлучујем ја :)
 
Boco,mi se oduveh pitasmo kako jedino tebi ne radi citiranje cak I na starom softveru?Nama sve radi ok.Da nije problem u tvom internet pregledacu?
 
Somi
nisam predložio menjanje , nego funkcionisanje

Vucko
Citiranje celog posta na temama radi normalno
a ono što ne radi dobro sam i naveo a to su opcije Quote ,Code, List
i dao sam primer

Ako samo kod mene ne radi, mogao si da daš primer u svojoj poruci
kako to dobro radi kod tebe , pa da opravim moju kantu
 
Игор рече да планира да инсталира убунту, не знам како то функционише и можда сам погрешно разумео. Углавном ја нисам за мењање изгледа јер је овакав леп, мени прелеп :)
 
Ja sam mislio ubuntu na svom drugom racunaru pa da ce mi dobro doci forum koji je boca okacio.

Evo ja da probam


Kod:
Proba codea

Nisam priznajem do kraja shvatio u cemu je problem.
 
Boco, očigledno da ne koristiš interfejs kako bi trebalo. Tvoj post izgleda ovako:
Kod:
[quote][/quote]ne funkcioniše dobro Quote, code,  list . . . [quote][/quote]
[code]
ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . .
Kod:
ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . . [/code]

Ako pogledaš malo bolje, evo šta si uradio u prvoj liniji (a i svima ostalima):
- Otvorio citiranje sa:
Kod:
[quote]
- Odmah zatvorio citiranje sa:
Kod:
[/quote]
- Ispisao običan tekst: "ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . . "
- Otvorio novo citiranje sa:
Kod:
[quote]
- Odmah zatvorio to novo citiranje sa:
Kod:
[/quote]

Dakle sve na forumu funkcioniše kako treba, ono što je napisano je i prikazano. Nisi stavio ono što si hteo da citiraš unutar quote tagova, već si stavio običan tekst između dva prazna citiranja. Ono što si hteo da uradiš je ovo:
Kod:
[quote]ne funkcioniše dobro Quote, code,  list . . . [/quote]
[code]ne funkcioniše dobro Quote, code,  list . . .
  • ne funkcioniše dobro Quote, code, list . . .
[/code]

Verovatno je problem što klikom na dugimiće pokušavaš da "otvoriš" pa posle da "zatvoriš" citiranje/kod. A zapravo bi trebalo samo da izabereš tekst koji hoćeš da npr. citiraš, i jednom klikneš na quote i taj tekst će onda biti okružen quote tagovima.
Drugi način je da klikneš prvo na quote, pa onda ubaciš tekst između početnog i krajnjeg quote taga.

Svaki BBKod počinje sa otvorenim tagom [xxxx] i završava se istim takvim zatvorenim tagom [/xxxx]. Jedina razlika je što zatvoreni tag ima kosu crtu ispred naziva taga.

Imaš komplet uputstvo za upotrebu ovde.

Nadam se da ćeš sad moći da se snađeš i da nisam bio previše konfuzan :)

Pozdrav!
 
A zapravo bi trebalo samo da izabereš tekst koji hoćeš da npr. citiraš, i jednom klikneš na quote i taj tekst će onda biti okružen quote tagovima.



Upravo tu sam gresio
Hvala puno :kk:
i
+1 za vrlo lepo i jasno objasnjenje :)
 
Povremeno čitam stare postove od pre dve, tri i više godina. Uz svaki post ide korisničko ime onoga ko ga je napisao i obavezno datum kad se prijavio na forum. Međutim ne piše datum objavljivanja posta. Tako, često se dešava da čitam neki interesantan stari post ali ne vidim ni koje godine je pisan. Je li to 2010, 2011, 2012 itd? Taj podatak je za nekoga ko prati neku temu važniji od datuma kad se osoba prijavila na forum.
 
Dedinje

pregledao sam par starijih tema i u zaglavlju posta stoji i datum objave i vreme objave posta. Mozda da okacite link ka postu u kome se ne vidi datum objave pa da proverimo ali trebalo bi da je sve kako treba
 
dedinje":2ljqdrrp je napisao(la):
Povremeno čitam stare postove od pre dve, tri i više godina.
:laugh:
dobro je, vec sam počeo da sumljam u sebe da radim čudne stvari :lool: :laugh: :lool:
Super je to sto je novi forum sačuvao sve stare postove
neke napisane pamentne stvari jos uvek nisu prevazidjene a ne retko ni dostignute
a ima pisanija koje su jos uvek daleko ispred nas
Svremena na vreme treba otresti prasinu sa nekih zaboravljenih tema i samo jednim postom aktivirati ih
 
Da lepo si i ti boco pomenuo a dedinje nas potsetio. Imamo toliko lepih i raznovrsnih tema samo treba naci malo vremena i preci ih i aktivirati ih.
 
Igore, hvala na informaciji. Ja sam video taj datum ali nisam znao da se odnosi na post. Zbunjivalo me je ono "Veza ka poruci". Kad ti se već javljam mislim da bi trebalo skloniti onaj neozbiljan (eufemizam) natpis "Odjavi se (Dedinje)". Već sam pisao, mnogi forumaši se dobro poznaju i to često prelazi u familijarnost. Mislim da ne bi trebalo objavljivati postove čiji je sav sadržaj: "Ha Ha" "to ti misliš" "u pravu si" itd. Osim ovakvih "postova" opšti nivo foruma je veoma visok. Svaki post treba da ima određeno mišljenje (kritiku, pohvla, ideju) ali argumentovano.
 
Ћао народе, поново ради биоскоп! :mrgreen:

Све што је потребно је да убаците YouTube линк између YouTube тагова:
Kod:
[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=C_xuuz8rBoA[/YouTube]

И да добијете:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C_xuuz8rBoA[/youtube]

smileyvault-popcorn.gif
 
Vrh