Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Игоре мислим да би било лепо да скренеш пажњу форумашима да смање резолуцију својих слика пре него што их окаче на форум. Иако постоји аутоматско смањење слика на форуму опет остаје проблем дугог очитавања странице због огромних резолуција постављених слика.

Људи усликају нешто са 5mpх камером са резолуцијом од око 3500x2000 пиксела иако је за форум сасвим довољна 800х600 и окаче то знајући да ће форум то аутоматски да спакује у величину "скина" беобилда.
 
Nikako nece da mi ucita avatar kada ubacim url slike na onoj prvoj varijanti. Znaci avatari ostalih korisnika su svi locirani na bb a ja mogu da ubacim samo preko spoljneg linka. Samo mi izbaci "avatar nije moguce poslati". To me bas nervira. Ima li resenja?
 
Ispravili smo visegodisnju nepravdu u vestima na prvoj strani sajta gde je prilikom ulaska na vest prvo bio vidljiv tekst na engleskom jeziku. Sada je po ulasku u vest prvo vidljiv srpski jezik.
 
Predlog za otvaranje teme: „Pitanja u vezi postojećih linija (ITS 1 , ITS 2 , sezonske)“

Predlog da se spoje teme: Prigradske linije javnog saobracaja - Predlozi, resenja & Приградски превоз у Београду u temu „Prigradske linije JGPP (ITS 1 i ITS 2)“

Predlog za promenu naziva teme: Ideje za nove linije / izmene postojećih linija JGPP u „Predlozi za nove i izmenu postojećih linija JGPP“

Predlog za promenu naziva teme Tramvaji u „Tramvaji i tramvajska infrastuktura“
 
Danas mi se na forumu nije promenilo vreme, pa sam morao da promenim vremensku zonu i pored toga što mi je u globalnim podešavanjima foruma bilo uključeno Daylight Saving Time. Da li je neko imao sličan problem?
 
Yep, i meni isto.
Izabrana centralnoevropska vremenska zona i opcija daylight saving time, ali vreme postova i dalje nije podešeno, prikazuje sat unapred.
 
Probajte da iskljucite daylight saving time meni sljaka ok UTC +1
 
Dugme za pohvaljivanje spusteno na kraj posta

forum.jpg


Od sada mozete pohvaliti post od korisnika klikom na dugme koje je spusteno na kraj posta radi lakseg pregleda u situaciji kada je post dugacak bilo zbog teksta ili fotografija.

Dugme je takodje ostavljeno i na prvobitnom mestu u zaglalvju posta tako da u zavisnosti od toga kako vam je u momentu lakse dati pohvalu mozete koristii oba dugmenceta koja daju samo jedan plus po postu tj nije moguce nezavisno kliknuti na oba.
 
Mislim da nije to do bb. Ja sam na bezicnom netu preko usb modema i desava mi se to redovno na drugim forumima kad hocu da udarim like. To se desi kad otvorim neku stranicu i onda se malo duze zadrzim na njoj pre nego sto kliknem na like. Kao da dolazi do prekida u internet vezi pa dugme ne radi pa mora refresh i onda odma cim se ucita strana like. Ista stvar se desava i sa ucitavanjem slika na drugim sajtovima, kliknem na slicicu za vecu sliku i samo stoji loading...i tek kad refresujem stranu pa odma otvorim sliku radi.
Ista stvar je i kad recimo kucam neki malo duzi post, kao da se veza nekako zaglupi zbog duze neaktivnosti pa mora refresh.
 
Ma jok :) , to vip kraducka megabajte tako sto su ubacili neki glitch da moram stalno da refresujem stranice. :idea:
 
Mekbej nije daleko od istine da je forum nesavrsen :)

Ovaj forum je bio najbrze nazalost iznudjeno resenje u momentu kada je stari forum pravio ozbiljne probleme u radu i registraciji novih clnaova.
 
Zdravo, nov sam na forumu, nisam ranije koristio phpBB sistem.

Pitanje: kako da se pretplatim da pratim temu, ali da ne dobijam notifikaciju mejlom posle svakog novog posta?

Pratim temu, i smislu da mi je tema u Favorites (ili kako se već zove na phpBB) kad sam preko browser-a, tj. da je vidim u Subscribed kada gledam preko TapaTalk-a. Bez email notifikacija (jer bi ih bilo previše). Hvala! :)
 
spatiotecte":u85uyi39 je napisao(la):
Igor":u85uyi39 je napisao(la):
angry bird":u85uyi39 je napisao(la):
Jel 2012 banovan?
Otisao da se apdejtuje.

Nije banovan, posle krace prepiske je resio da odmori malo od foruma

Zezas, nije valjda toliko prolupao pa da ima potrebu da se iskulira malo?[/quote]

Да не бих замарао на теми "Савски амфитеатар", пренео сам овде овај пост, а због једног питања за тебе Игоре. Пошто су већ Просторни (Спатиотех) и Љута птица споменули 2012-цу, а ти одговорио да жели да се "одмори" од форума, шта је са члановима којих већ дуже време нема на форуму: Аранђел, Рокер СВК из Братиславе, ЏониБгуд из Чикага, Јовановм. Они су били доста активни, па ми је то упало у очи да их нема на форуму, тј. нису више активни. За Вили Којота знам да је из неког протеста (не сећам се више ког) напустио форум !
 
@owim
Koliko vidim nepohodno je da ti stigne email poruka.

@Gaga
Zaista sam mislio da je covek resio da odmori ;)

Arandjel je tu i tamo svracao na forum ali nije bio aktivan, nekako je njegovo interesovanje blo najvise vezano za izgradnju mosta na adi. za Rokera i Jonija nisam siguran. Jovanvm nije aktivan na forumu ali rekao bih da je kao i kod vecine koji su sada manje aktivni u odnosu na neki raniji period da su privatne i poslovne obaveze uslovile manje slobodno vreme i manje interesovanje za nase teme. Wili je tu posecuje nas dok ne pise vise.
 
Хвала
Да рекао бих да су приватне и пословне обавезе у питању. Вероватно и мања заинтересованост !
 
Ево сад видех да је управо у посети форуму и Рокер СВК.

Ајде бре Рокер дај мало извештаја и слика из Братиславе. Јел готов онај мост "Чак Норис" ?
 
Vrh