Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Не знам да ли је о томе било овде речи али ми имамо читав низ тема које нису ништа друго до мини-форуми кућног савета појединих стамбених јединица или блокова,најчешће у изградњи од стране државе.По мени,ради се о злоупотреби овог форума и већ дуже време ми је мрско и да отворим те теме јер не желим да читам о бојлерима,оставама,који је Жикин а који је Перин стан итд.

Мислим да би праћење изградње тих објеката и горепоменуту дискусију требало јасно разграничити.
 
Слажем се са Делијом да би требало разграничити општи део форума од станара.

Множда би најкорисније било да се отвори посебан подфорум попут Зеленог форума, или Имамо план подфорума. Тако би постојале паралелне теме о том блоковима, општа, о теми о изградњи и "станарска" за размену мошљења о бојлерима.
 
Zasto nije bilo izvestaja sa okupljanja u formi foto reportaze? Ili sam ja propustio neki cas? Na drugim forumima je to must! Pics or it didn't happen! :)
 
Волео бих да је цео сајт, а нарочито форум на ћириличном писму.
Може ли се то извести?

Наравно, како ко жели да пише нека пише, али све "службено" (Веза ка поруци, Локација, Придружио се, Пошаљи, Претрага, Брзи одговор...) би требало да буде на службеном и вековном писму. Нема разлога да се стидимо ћириличног писма нити да повлађујемо хистеричним појединцима који у ћирилици виде србо-нацизам, национализам и шта све не.

Господо модератори, шта кажете?
Хвала.
 
Можеш да пребациш форум на ћирилицу, али називи тема и имена чланова зависе од самих чланова који могу да упишу имена ћирилици или латиници. Ево как можеш да пребациш форум на ћирилицу. Корисничка контролна табла > поставке форума > мој језик и изабереш ћирилицу. Али се слажем са тобом да све буде на ћирилици или да се остави могућност избора писма :)
 
Mogućnost izbora pisma je najbolja moguća stvar , i tako niko ne bi bio ljut , niti se osećao povređeno i sl.
 
Хвала на савету, пребацио сопствена подешавања на ћирилицу. :)
Не бих да спамујем, али морам да кажем да мислим да је угрожен опстанак ћириличног писма, а таква ситуација захтева ипак мало "позитивне дискриминације".

Такође, штета је што цео сајт није могуће пратити на нашем домаћем писму.
Нема чак ни могућности избора. :)
 
Imam utisak da je diskusija na Beobuild forumu prilično zamrla u poslednje vreme. Ne bih da to povezujem sa upgrade-om softvera, ali je indikativno da broj online prisutnih korisnika nije rastao još od 26 oktobra. Detaljnije statističke podatke o tome sigurno imaju administratori, pa je sasvim moguće da i grešim. Ipak, mišljenja sam da upgrade novog softvera nije doprineo povećanoj aktivnosti na forumu, šta više. Sa tim u vezi, rekao bih da bi trebalo nešto preduzeti kako bi se sam forum učinio atraktivnijim za korisnike, a diskusije oživele i učinile interesantnijim. Možda u to spada i vraćanje lajkova (vidim da ih je i SkyscraperCity forum uveo).
 
Мени се од нове године ово јако често појави.

greska.jpg
 
Promena foruma je bilo iznudjeno resenje zbog velikih problema koje je stari forum imao. Aktivnost i poseta je uglavnom slicna tj stabilizovala se vrlo brzo posle promene foruma sto je i ocekivano. Naravno prioritet svih prioriteta je postavljanje plusica ali ceka se Mihajlo da pomogne oko toga kao i za celo prebacivanje sto je radjeno.
Greska koja se pojavljuje je do zauzetosti servera ali i to ce nadam se brzo biti reseno uz par klikova to ce se resiti. Srecom greska se ne javlja toliko cesto i nije posledica foruma vec jednostavno opste posete i opterecenja.
 
За сат и по времена колико сам данас на форуму, пет пута ми је показана она фамозна "Генерална грешка" кад желим да иде са теме на тему !!! Већ постаје монотоно.
 
Gago isti slučaj je i kod mene, neki put samim prelaskom sa teme na temu mi se pojavljuje ta greška.
 
Radi se na tome aktivno :)
 
Stigli su nam i dugo ocekivani plusici.


Pre zahvaljivanja post
like.jpg


Posle zahvaljivanja post
like2.jpg


Manje vise slikovito je prikazano gde ce za sada biti pozicija dugmenceta za zahvaljivanje davanje plusica kako smo navikli da to zovemo.

Verovatno ce ikonica vremenom biti malo promenjena ali pozicija verovatno nece biti menjana a i ukoliko se pozicija malo promeni sigurno ce biti u okviru samog posta mozda ispod ili sada gde se nalazi.

Naknadno ce biti prevedeni termini poput "rating" "has thanked" id na srpski kako red nalaze.

Dakle kao i ranije posebno mozete videti broj datih plusica za pojedinacni post kao i zbirni broj plusica za svakog forumasa ali i koliko je svaki forumas dao plusica drugim forumasima
 
Mala napomena ukoliko ne vidite opciju za plusice u gornjem desnom uglu posta kao na primeru koji sam postavio uradite obavezno refresh F5 ili super refresh ctrl+F5 ;)
 
Igore, šta će biti sa ranije dobijenim plusevima?
 
И ја се питам.Неки смо доминирали на том плану. :) Благоје и Вучко поготово.
 
Vrh