Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
@mariks
I sta nam ti ono rece, oce li taj kovid postati grip? Za dve, najvise tri godine bese. Kad vec necemo da slusamo doktore, ajde onda tebe zbog tvog nevidjenog iskustva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845480#p845480:2nuqka2a je napisao(la):
marrecar » Uto Apr 27, 2021 11:40 pm[/url]":2nuqka2a]Gde se to žuri da se te osobe vakcinišu? Moja majka je preležala koronu pre skoro 3 meseca, neće još da se vakciniše, niti je iko zove i "požuruje" da se vakciniše. U kući se svi barem jednom vakcinisali (osim mene, mada ja nisam višeu toj kući), osim trudne snajke koja to ne želi da učini bez razgovora sa lekarima - a ne sa osobama na internetu. Baba i deda primili obe doze ruske, jedan brat jednu AZ, drugi brat i otac kinesku.

Izvini sad videh. Niko te ne zove da, ali te niko nece ni spreciti da se vakcinises iako si pre lupam mesec dana prelezao koronu. Znam dvoje starijih ljudi koji su prelezali i koji su se brze bolje vakcinisali, ajde to mi je i ok, ali znam i nekoliko mladjih ljudi koji su prelezali u novembru/decembru i vakcinisali se pre nekih mesec dana, verovatno od straha jer im svi domaci mediji pricaju da ce umreti. Nasi mediji samo prenose zarazene i umrle, jos nigde nisam cuo broj oporavljenih. A ako kazes da se ne trebas vakcinisati odmah si antivakser. I sad niko da razmisli i da kaze javno da se ustupe vakcine ljudima koji nisu prelezali jer ce verovatno time biti antikoronas i antivakser, nego se vakcine bezpotrebno "bacaju".

Evo sada guglam i cak se i preporucuje vakcina iako je neko prelezao koronu. Jedino sam nasao jedan video na jutubu gde Nestorovic prica da ne treba. Ali to je video na jutubu i Nestorovic...

I sta nam ti ono rece, oce li taj kovid postati grip? Za dve, najvise tri godine bese. Kad vec necemo da slusamo doktore, ajde onda tebe zbog tvog nevidjenog iskustva.

Ne bre, po tebi svi cemo umreti ako se ne vakcinisemo da iskorenimo ovaj virus. Blagi naklon gospodine. Kakav crni grip, jos dve nedelje vakcinacije i kraj.
 
Mariks

Dovoljno je uzeti nekoliko najraširenijih tvrdnji tog tipa i biti uporan u analiziranju jednostavnog pitanja: Zašto je tako (ako je tako)? Kako je moguće da se tako užasno pogrešan odnos prema epidemiji dešava svuda po svetu? Kad se to uradi do samog kraja, do korena neke pojave, dakle do onoga što je nephodno da bi čak i teorijski bilo moguće da takve tvrdnje budu tačne, uvek se ponovo dolazi elementarnih pretpostavki globalnih teorija zavera: duboka država, centralna koordinacija globalne zavere i globalnog zločina, itd. Ako u osnovnom pristupu greši Srbija, kao to da na isti način greši i 200 ostalih zemalja? Činjenica da ljudi sami sebe uglavnom ne smatraju pripadnicima pokreta teorija zavera samo zato što ne veruju u većinu ekstremnih i očigledno pogrešnih tvrdnji, ne znači da oni NISU sledbenici bar idejnih osnova tih teorija, jer ono u šta veruju na drugi način ne bi bilo moguće. Recimo globalno, masovno i namerno lečenje tobože "manje bolesnih" od korone uz istovremeno zapuštanje "više bolesnih" od drugih bolesti, takođe praktično globalno uvođenje lokdauna tokom velikih talasa iako je tobože efikasnije da ih nema, itd, sve to ne bi bilo moguće da postoji u tako masovnom i globalnom obliku da:

- ili takav pristup ustvari nije "užasna greška i zločin", kako tvrde sledbenici teorija zavera, nego je zaista najbolje trenutno dostupno rešenje
- ili duboka država kontroliše ceo svet

Bez obzira šta ljudi misle o sebi, tj kom pokretu misle da pripadaju, nema drugih alternativa. Pa sami izaberite šta vam izgleda verovatnije.
 
Na predlog Ksenije sam dodao smajli "lokalne medicinske sestre" koja daje vakcinu :vakc:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845748#p845748:23texm70 je napisao(la):
Zuma » Sre Apr 28, 2021 5:38 pm[/url]":23texm70]Mariks

Dovoljno je uzeti nekoliko najraširenijih tvrdnji tog tipa i biti uporan u analiziranju jednostavnog pitanja: Zašto je tako (ako je tako)? Kako je moguće da se tako užasno pogrešan odnos prema epidemiji dešava svuda po svetu? Kad se to uradi do samog kraja, do korena neke pojave, dakle do onoga što je nephodno da bi čak i teorijski bilo moguće da takve tvrdnje budu tačne, uvek se ponovo dolazi elementarnih pretpostavki globalnih teorija zavera: duboka država, centralna koordinacija globalne zavere i globalnog zločina, itd. Ako u osnovnom pristupu greši Srbija, kao to da na isti način greši i 200 ostalih zemalja? Činjenica da ljudi sami sebe uglavnom ne smatraju pripadnicima pokreta teorija zavera samo zato što ne veruju u većinu ekstremnih i očigledno pogrešnih tvrdnji, ne znači da oni NISU sledbenici bar idejnih osnova tih teorija, jer ono u šta veruju na drugi način ne bi bilo moguće. Recimo globalno, masovno i namerno lečenje tobože "manje bolesnih" od korone uz istovremeno zapuštanje "više bolesnih" od drugih bolesti, takođe praktično globalno uvođenje lokdauna tokom velikih talasa iako je tobože efikasnije da ih nema, itd, sve to ne bi bilo moguće da postoji u tako masovnom i globalnom obliku da:

- ili takav pristup ustvari nije "užasna greška i zločin", kako tvrde sledbenici teorija zavera, nego je zaista najbolje trenutno dostupno rešenje
- ili duboka država kontroliše ceo svet

Bez obzira šta ljudi misle o sebi, tj kom pokretu misle da pripadaju, nema drugih alternativa. Pa sami izaberite šta vam izgleda verovatnije.

I kao sto vidis i drugi post je obrisan munjevitom brzinom. Tako da nemoj da se cudis sto postoje i antivakseri i teoreticari zavere, a bice ih sve vise. I ne, oni nisu produkt neobrazovanja vec produkt elitista. Spomenuo sam vec kako nastaju. Ti veruj u sta hoces, ovi drugi ce u ovo drugo i svi srecni i zadovoljni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845735#p845735:3umuk0i3 je napisao(la):
mariks » 28 Apr 2021 04:50 pm[/url]":3umuk0i3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845480#p845480:3umuk0i3 je napisao(la):
marrecar » Uto Apr 27, 2021 11:40 pm[/url]":3umuk0i3]Gde se to žuri da se te osobe vakcinišu? Moja majka je preležala koronu pre skoro 3 meseca, neće još da se vakciniše, niti je iko zove i "požuruje" da se vakciniše. U kući se svi barem jednom vakcinisali (osim mene, mada ja nisam višeu toj kući), osim trudne snajke koja to ne želi da učini bez razgovora sa lekarima - a ne sa osobama na internetu. Baba i deda primili obe doze ruske, jedan brat jednu AZ, drugi brat i otac kinesku.

Izvini sad videh. Niko te ne zove da, ali te niko nece ni spreciti da se vakcinises iako si pre lupam mesec dana prelezao koronu. Znam dvoje starijih ljudi koji su prelezali i koji su se brze bolje vakcinisali, ajde to mi je i ok, ali znam i nekoliko mladjih ljudi koji su prelezali u novembru/decembru i vakcinisali se pre nekih mesec dana, verovatno od straha jer im svi domaci mediji pricaju da ce umreti. Nasi mediji samo prenose zarazene i umrle, jos nigde nisam cuo broj oporavljenih. A ako kazes da se ne trebas vakcinisati odmah si antivakser. I sad niko da razmisli i da kaze javno da se ustupe vakcine ljudima koji nisu prelezali jer ce verovatno time biti antikoronas i antivakser, nego se vakcine bezpotrebno "bacaju".

Evo sada guglam i cak se i preporucuje vakcina iako je neko prelezao koronu. Jedino sam nasao jedan video na jutubu gde Nestorovic prica da ne treba. Ali to je video na jutubu i Nestorovic...

I sta nam ti ono rece, oce li taj kovid postati grip? Za dve, najvise tri godine bese. Kad vec necemo da slusamo doktore, ajde onda tebe zbog tvog nevidjenog iskustva.

Ne bre, po tebi svi cemo umreti ako se ne vakcinisemo da iskorenimo ovaj virus. Blagi naklon gospodine. Kakav crni grip, jos dve nedelje vakcinacije i kraj.
Nisam istraživao niti proverio tvrdnje, ali moja majka je dobila preporuku da se ne vakciniše bar 4 meseca od preležane bolesti. Ne znam zašto, da li je to neki zvanično "nezvaničan" vremenski period kada nema potrebe da se vakciniše. Neki kažu da i postoji neka opasnost od vakcinisanja ubrzo nakon preležane bolesti, nešto šatro previše antitela. Meni uglavnom zvuči sasvim razumno sačekati par meseci, osim ako lekar ne preporuči drugačije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845758#p845758:27vs8jbu je napisao(la):
mariks » 28 Apr 2021 05:17 pm[/url]":27vs8jbu]
I kao sto vidis i drugi post je obrisan munjevitom brzinom. Tako da nemoj da se cudis sto postoje i antivakseri i teoreticari zavere, a bice ih sve vise. I ne, oni nisu produkt neobrazovanja vec produkt elitista. Spomenuo sam vec kako nastaju. Ti veruj u sta hoces, ovi drugi ce u ovo drugo i svi srecni i zadovoljni.
Šta je medicinska istina je jedno pitanje, a zašto se u svetu rađa nepoverenje je drugo. Trenutno treba nekako epidemiju da što pre da pošaljemo u istoriju da bi smo mogli živeti na normalan način, pa onda možemo ležerno raspravljati o sociologiji i politici. A to nije moguće ako gomila njih stalno emituje apsurdne i odavno dokazane neistine koje unose konfuziju i usporavaju trenutak kad se to može desiti. Iz činjenice da je nepoverenje u establišment sasvim opravdano kao posledica lošeg političkog sistema, uopšte ne sledi da je i bukvalno svaka stvar koju oni rade pogrešna. Tome služe škole i znanje. Da razdvojimo laž i privid od istine, i ono što je za nas korisno od onoga što nije. Stalno mešaš nepovezane stvari (za trenutni problem) u nekakvu haotičnu i savršeno nekorisnu gomilu svega i svačega.
 
Pogrešan pristup celoj stvari određenog broja ljudi, dovodi do kontraefekta. Ne može se isti princip objašnjavanja i ubeđivanja da treba da se vakcinišu ljudi, primeniti na svakog pojenca i očekivati da će da deluje. Pogotovu ne time što će se neko nazivati antivakserom i sl. ili da onaj ko ne diže paniku i pokušava da normalno živi, poštujući mere, se ne razume u problematiku i prenosilac je zaraze podjednako kao i oni koji se totalno liberalno ponašaju, ili recimo druge nazivati totalnim laicima a sebe uzdizati u rang odmah iza doktora.
 
Neki antivakseri tvrde da nisu antivakseri, vec samo nece da prime vakcinu.
Neki drugi tvrde da veruju doktorima, ali ipak malo da pricekaju.
Treci tvrde da znaju vise od doktora.
Cetvrti znaju komsu koji je primio vakcinu i posle se zarazio, i to pretvaraju u univerzalno pravilo.
Pronadjite gresku u logici...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845792#p845792:kms7pzdr je napisao(la):
solecar » Sre Apr 28, 2021 9:00 pm[/url]":kms7pzdr]Pogrešan pristup celoj stvari određenog broja ljudi, dovodi do kontraefekta. Ne može se isti princip objašnjavanja i ubeđivanja da treba da se vakcinišu ljudi, primeniti na svakog pojenca i očekivati da će da deluje. Pogotovu ne time što će se neko nazivati antivakserom i sl. ili da onaj ko ne diže paniku i pokušava da normalno živi, poštujući mere, se ne razume u problematiku i prenosilac je zaraze podjednako kao i oni koji se totalno liberalno ponašaju, ili recimo druge nazivati totalnim laicima a sebe uzdizati u rang odmah iza doktora.
Koji je pravi pristup ?
Kako naterati antivaksere, tj one koji nece da se vakcinisu, da se vakcinisu ?
 
Nikad nigde neces naterati 100% stanovnistva da se vakcinise. Niti je svako ko nece vakcinu antivakser.

Pricali smo vec o tome ali izgleda da moramo opet svakih par dana.
 
To za 100% mi je jasno, ali mi nije jasno da je taj procenat daleko manji od 100%.
Kako bi ti definisao antivaksera, izgleda da ovde imamo terminolosku zbrku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845800#p845800:1iv5js7v je napisao(la):
chiko » 28 Apr 2021 21:22[/url]":1iv5js7v]Kako bi ti definisao antivaksera, izgleda da ovde imamo terminolosku zbrku.
Sigurno ne bih onoga ko je preležao koronu nedavno i ko smatra da je korisnije u datom trenutku da neko drugi primi vakcinu kome je potrebnije (ko je nije preležao), nazivao antivakserom. Isto tako ne bih ni onoga ko se prijavio za vakcinu, pa iz raznoraznih razloga nije dobio poziv duži vremenski period, nazivao antivakserom. A ne bih ni onoga ko smatra da treba da se sačeka malo i vidi koja vakcina je najbolja za njega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845806#p845806:1iep0qmc je napisao(la):
solecar » Sre Apr 28, 2021 9:35 pm[/url]":1iep0qmc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845800#p845800:1iep0qmc je napisao(la):
chiko » 28 Apr 2021 21:22[/url]":1iep0qmc]Kako bi ti definisao antivaksera, izgleda da ovde imamo terminolosku zbrku.
Sigurno ne bih onoga ko je preležao koronu nedavno i ko smatra da je korisnije u datom trenutku da neko drugi primi vakcinu kome je potrebnije (ko je nije preležao), nazivao antivakserom.
Ovde se svi slazu sa ovim, cak i hard core vakseri.
Niko nije navodio ove slucajeve, kao primer antivakserstva.
S tim da ovo "nedavno" nije duze od 6 meseci.

Isto tako ne bih ni onoga ko se prijavio za vakcinu, pa iz raznoraznih razloga nije dobio poziv duži vremenski period, nazivao antivakserom.
Ne vidim sta je problem ni ovde, takodje se svi slazu, ovo je greska organizacije/drzave a ne osobe.

A ne bih ni onoga ko smatra da treba da se sačeka malo i vidi koja vakcina je najbolja za njega.
E vidis ovde ima jedna caka, koliko je to "malo" ?
Ako je par meseci, onda ga ne bih nazvao antivakserom.
Ajd ovako, u zavisnosti od velicine "malo":
3-6 meseci, granicni slucaj
>6 meseci, to je po meni antivakser

Kao sto vidis u principu se slazemo.
 
Pa i nije baš ni tada antivakser. Ako se vakciniše posle 6 meseci, ili kad god da se vakciniše, ne može se smatrati da je protiv (anti) vakcina. Za mene su to osobe koje se protive vakcinama, koji ne žele u bilo kom trenutku da je prime (ne isključivo protiv korone). Više kategorije antivaksera su oni koji to propagiraju, ubeđuju druge da se ne vakcinišu, koji potom vređaju one koji žele da se vakcinišu, i najgore od svega kada svoju decu ne žele da vakcinišu.
Meni je, u neku ruku, okej ta konstatacija da neko ne želi sada da se vakciniše, da sačeka kako će se šta pokazati, itd. Dokle god ta osoba ne krene da kuka kako ne padaju brojke, kako ga smatra zatvaranje, itd. Taj potez nevakcinacije i čekanja onda isključuje nekakvo pravo za tu kuknjavu.
 
Ne znam čemu nezadovoljstvo kod pojedinih, odlično ide vakcinacija. Ukoliko izuzmemo mikro države mi smo na nekom 7., 8. mestu po broju doza koje su do sada primili građani. Još da vidimo koliko treba još da bi imali kakvu takvu sigurnost pa tek onda da gledamo kako će ići i da se žalimo ukoliko ne ide. Treba vršiti i objaviti redovno analize i istraživanja u našoj zemlji, svaka 2 meseca menjati dežurne lekare koji dolaze na televizije i dovoditi nove (čim počnu ovi da dosađuju ili osuđuju ljude i vređaju), napraviti vakcinalne punktove u svakom malom mestu i pozivati meštane da se vakcinišu u svom okruženju na koje su navikli, ostaviti svakom izbor i ne uvoditi nikakve obaveze kao što su recimo uveli sada studentima na medicinskom fakultetu jer to izaziva sumnju ( i inat) i uvesti neke popuste samo za vakcinisane recimo u marketima ili tržnim centrima.
 

Prilozi

  • Our world in Data.png
    Our world in Data.png
    227 KB · Pregleda: 641
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845829#p845829:33687cyn je napisao(la):
marrecar » Sre Apr 28, 2021 10:19 pm[/url]":33687cyn]Pa i nije baš ni tada antivakser. Ako se vakciniše posle 6 meseci, ili kad god da se vakciniše, ne može se smatrati da je protiv (anti) vakcina.
Formalno nije antivakser, ali sustinski jeste antivakser.
Jer jako bitan parametar u formuli je vreme.
To ti je ono zedan si, ja kazem dacu ti vodu za 20 dana.
Da li to znaci da sam human ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845822#p845822:34ybfsgp je napisao(la):
chiko » 28 Apr 2021 22:13[/url]":34ybfsgp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845806#p845806:34ybfsgp je napisao(la):
solecar » Sre Apr 28, 2021 9:35 pm[/url]":34ybfsgp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845800#p845800:34ybfsgp je napisao(la):
chiko » 28 Apr 2021 21:22[/url]":34ybfsgp]Kako bi ti definisao antivaksera, izgleda da ovde imamo terminolosku zbrku.
Sigurno ne bih onoga ko je preležao koronu nedavno i ko smatra da je korisnije u datom trenutku da neko drugi primi vakcinu kome je potrebnije (ko je nije preležao), nazivao antivakserom.
Ovde se svi slazu sa ovim, cak i hard core vakseri.
Niko nije navodio ove slucajeve, kao primer antivakserstva.
S tim da ovo "nedavno" nije duze od 6 meseci.

Isto tako ne bih ni onoga ko se prijavio za vakcinu, pa iz raznoraznih razloga nije dobio poziv duži vremenski period, nazivao antivakserom.
Ne vidim sta je problem ni ovde, takodje se svi slazu, ovo je greska organizacije/drzave a ne osobe.

A ne bih ni onoga ko smatra da treba da se sačeka malo i vidi koja vakcina je najbolja za njega.
E vidis ovde ima jedna caka, koliko je to "malo" ?
Ako je par meseci, onda ga ne bih nazvao antivakserom.
Ajd ovako, u zavisnosti od velicine "malo":
3-6 meseci, granicni slucaj
>6 meseci, to je po meni antivakser

Kao sto vidis u principu se slazemo.
Pa ovde su neki bili okarakterisani upravo onako kako sam napisao, zato sam te slučajeve i napisao.
 
Interesantni podaci iz pojedinih pokrajina Nemačke. U periodu decembar - februar u Saksoniji je preminulo 58% stanovništva više nego u istom periodu godinu dana ranije. U Tiringiji 38% više preminulih u istom periodu.

Konačni podaci za 2020. kažu da je preminulo 5% (46.000) više stanovnika nego 2019. godine na nivou cele Nemačke.

Izvor: https://www.tagesspiegel.de/wissen/von- ... 39434.html
 
Била су објављена истраживања релевантних истраживача (заиста не могу сада да претражујем) да око 90% (ако ме добро служи памћење) оних који су прележали корону након 8 месеци још увек има значајну количину антитела. Искрено не знам зашто онда толика пропаганда да се сачека само месец дана и да је после само 3 месеца од прележане короне препоручљиво вакцинисање. Да сам којим случајем прележао корону ја бих сачекао 8 месеци пре вакцинације, осим ако ми неко не би разумно објаснио који је бенефит вакцинације после 3 месеца ако и после 8 вероватноћа имунитета је као код добрих вакцина. Мени не би било довољно само "вакцинишите се јер ми кажемо да је тако најбоље, а нећемо да објашњавамо зашто јер ми смо стручњаци а ви лаици". И ако смо лаици сигурно да постоји начин да се те ствари објасне ако заиста стоје. Овако сам само убеђен да је само битно да се проценат вакцинисаних подиже због неке пропаганде, и ако у неким случајевима вакцинација нема смисла.
Но пошто по свему судећи нисам прележао корону, нисам имао тих дилема.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845854#p845854:3en0g1cd je napisao(la):
milaki990 » 28 Apr 2021 10:49 pm[/url]":3en0g1cd]
Konačni podaci za 2020. kažu da je preminulo 5% (46.000) više stanovnika nego 2019. godine na nivou cele Nemačke.
E, pa, kod nas je 14%.
 
@paradox
žNe 8 meseci vec 9-16 meseci. Postavljas pitanja i koristis logiku, znaci da si antivakser i teorijozaveras. A posto su i ravnozemljasi i antivakseri i vanzemaljci i teoreticari zavere i prokovidisti u pravu u svojim grupama jer niko ne moze da kaze drugacije tako su i ovde uvek u pravu da svako ko se ne slaze sa necijim misljenjem je antivakser. Guglaj, svaki portal, svaki "strucni" sajt, apsolutno svi kazu vakcinisi se sto pre iako si prelezao koronu, osim sirotog Nestorovica.
 
paradox polje":1bifgaz9 je napisao(la):
Била су објављена истраживања релевантних истраживача (заиста не могу сада да претражујем) да око 90% (ако ме добро служи памћење) оних који су прележали корону након 8 месеци још увек има значајну количину антитела. Искрено не знам зашто онда толика пропаганда да се сачека само месец дана и да је после само 3 месеца од прележане короне препоручљиво вакцинисање. Да сам којим случајем прележао корону ја бих сачекао 8 месеци пре вакцинације, осим ако ми неко не би разумно објаснио који је бенефит вакцинације после 3 месеца ако и после 8 вероватноћа имунитета је као код добрих вакцина. Мени не би било довољно само "вакцинишите се јер ми кажемо да је тако најбоље, а нећемо да објашњавамо зашто јер ми смо стручњаци а ви лаици". И ако смо лаици сигурно да постоји начин да се те ствари објасне ако заиста стоје. Овако сам само убеђен да је само битно да се проценат вакцинисаних подиже због неке пропаганде, и ако у неким случајевима вакцинација нема смисла.
Но пошто по свему судећи нисам прележао корону, нисам имао тих дилема.
Bilo na televiziji, pričali neki, čini mi se virusolozi (nemojte me držati 100% za reč, jer se nisam uključio na sam početak), da je od 3 meseca pa do godinu dana period kada se zadržavaju antitela. Kod ne tako velikog broja ljudi, ali ne ni minornog, je utvrđeno da imaju antitela i nakon godinu dana od preležanog virusa. To sam već pominjao ovde, ali je nekako nezapaženo prošlo.
 
Koliko se secam, bilo je objavljeno da vakcina daje mnogo vise antitela nego tezi slucajevi kovida, a neuporedivo vise od blagih slucajeva.
U svakom slucaju, vakcinacija nakon par meseci od prelezanog kovida ne moze da steti, moze samo da bustuje broj antitela.
E sad razumeo bih argument u slucaju da nema dovoljno vakcina, i da je otimacina, cak bih smatrao za humano delo odricanje od vakcine u korist onih koji nemaju nikakva antitela.
Ali kod nas ima vakcina u izobilju.
 
inače frka na medicinskom u beogradu jer je uslov studentima da idu na vežbe ili dupla vakcinacija ili pcr test svaki dan pa ti vidi
 
Vrh