Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Tok vakcinacije.

Vakcinacija je maltene stala. Gledjući broj dnevno datih doza, imali smo niz usporenja od u početku relativno stabilnog tempa rasta. Međutim poslednja četri dana jedva da se povećava.

Tok vakcinacije 2021.03.24. 1.jpg

Ovo je neobično jer po podacima još uvek vakcinu nije dobilo nekih 80.000 prijavljenih. Nema razloga da se davanje usporava dok ima kome da se daje, pa moram da pretpostavim da im je nestalo i nekih vakcina, ali i da se još retko ko dobrovoljno javlja. Tempom od poslednjih par dana se nećemo vakcinisati ni u 2022. godini. Jedino ako akcije "seoskog vakcinisanja" nešto pomognu. Ili slobodno vakcinisanje mladih? Ako bude dovoljno zainteresovanih. Na osnovu ovoga imam utisak da će uvesti neke legitimacije sa prednostima koje imaju samo vakcinisani, kao podsticaj. Inače ćemo se ovako mučiti do ko zna kad.

Tok vakcinacije 2021.03.24. 2.jpg
 
Hipotetički, uvedu se te legitimacije i to da takav odziv da se ama baš svaki stanovnik u Srbiji vakciniše. A onda se desi da ne nestane korona kod nas, i čak ni da se ne smanji broj novozaraženih, nego sve bude isto po tom pitanju kao do sada. E šta onda da se radi?
 
Pitanje svih pitanja koji dugo imunutet stečen vakcinama traje ? Na to još ne znaju odgovor i dalje se tabana u mraku.
Imunitet posle korone očigledno ne ttraje dugo jer je i njima preporuka vakcina i to posle mesec dana od ozdravljenja.
 

Prilozi

  • Pasos.jpg
    Pasos.jpg
    44,8 KB · Pregleda: 640
Pisao sam ranije o tome, al da ponovim. U jednoj emisiji sam slušao, mislim da su imunolozi govorili, da je utvrđeno da kod nekih ljudi koji su preležali, antitela postoje i nakon godinu dana, kao i da ista traju od 3 meseca pa do godinu dana. Toliko znaju, za sada.
 
Inače mladi sada ne veruju u čip u vakcini i CIA-e već samo da vakcina izaziva sterilnost.
 
"Epidemiolog Vladan Šaponjić iz Instituta za javno zdravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut” izjavio je danas da je do sada u Srbiju uvezeno ukupno 2.820.000 doza vakcina četiri proizvođača.
Do sada je ukupno dato 2.176.000 doza sve četiri vakcine. Jednu dozu je primilo nešto više od 1,3 miliona građana, a obe doze više od 860.000 građana, rekao je Šaponjić u Skupštini Srbije na sednici Pododbora za praćenje epidemiološke situacije."

Tj.
1.720.000 - obe doze
456.000 - jedna doza
456.000 - rezervisano za drugu dozu
Ukupno nešto više od 2.630.000

Kada se na ovaj broj doda broj vakcina koji smo donirali, ispada da verovatno imamo manje od 150.000 raspoloživih doza, tj. oko 70.000 ljudi
Vakcinacija sada usporava jer nemamo više vakcina, sve ovo može da se ispuca za 3-4 dana.
 
Imuni odgovor na virus je koliko razumem malo složenija tema - igg antitela su samo jedna od komponenti koji utiču na odbranu organizma i jedina komponenta koja se koliko toliko može kvantifikovati, izmeriti i pratiti. Što će reći - antitela mogu biti pouzdan indikator jačine imunog odgovora, ali nisu jedino merilo.

Ljudima koji su preležali virus se trenutno preporučuje vakcinacija najmanje 3 meseca nakon oporavka, a u praksi i duže (6 meseci) u zavisnosti od rezultata analiza. U svakom slučaju nema univerzalnog recepta - individualno je, zavisi od težine oboljenja i jačine nastalog imunog odgovora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834531#p834531:2pn4mekz je napisao(la):
Bender Rodriguez » 24 Mar 2021 09:08 pm[/url]":2pn4mekz]Sad su vidim mladi dezurni krivci.
Koji je tebi antrak čoveče, previše flejmuješ to jest provociraš sa doskočicama.
 
Meni je medjutim zanimljiva sledeća teza - bazirana na istraživanju na University of Florida. Treba naravno uzeti sa rezervom, ali uzorak je bio oko 2.000 covid pacijenata.

Zaključak istraživanja glasi odprilike ovako:

Iako su u pitanju dva potpuno različita tipa virusa, oboleli od covida koji su prethodno vakcinisani protiv gripa imaju 2,4x manje izgleda da završe u bolnici i 3,3x manje šanse da budu prebačeni na intenzivnu negu.

Voleo bih da neko stručniji da mišljenje na temu. Naravno ne u smislu da je vakcina protiv gripa zamena vakcini protiv covida, već šta može biti razlog kakvog takvog nivoa boljeg imunog odgovora u odnosu na potpuno nevakcinisane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834527#p834527:1t8wns88 je napisao(la):
vucko » Сре Мар 24, 2021 10:03 pm[/url]":1t8wns88]Inače mladi sada ne veruju u čip u vakcini i CIA-e već samo da vakcina izaziva sterilnost.

Па мислим, тешко је доносити закључке о свим младима на бази тога што нису хтели да се вакцинишу Астра Зенеком у једној поликлиници у једном граду у кратком временском року након што је вакцинација њоме блокирана у Европи због испитивања потенцијалних штетних ефеката

По мени је генерално и разумније да се старији вакцинишу вакцинама које изазивају брз и јак имуни одговор (попут Фајзера, Модерне, Астра Зенеке) а млађи кинеском вакцином која спорије ствара имуни одговор и то слабије међу старијом популацијом. Поготово ако стрепе због дугорочних ефеката мРНА вакцина на плодност (била она основана или не).
 
Ne mislim da su svi mladi, ali oni sa kojima sam pričao ovih dana, a studentskog uzrasta u Beogradu zašto neće da se vakcinišu su mi isto rekli, da se boje steriliteta i da su gledali neke klipove na Fejsbuku o tome.
 
Nije mi samo jasno kad su pre uspeli da izvuku zaključak o uticaju na sterilitet kao argument o štetnosti vakcije, kad je kampanja vakcinacije počela relativno skoro (svuda).

Sa jedne strane spore vakcinama “što nisu dovoljno dugo testirane”, a na bazi nekoliko meseci podataka donose zaključke da “utiče na sterilitet”.

Antivaksersko licemerje at its best.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834539#p834539:iqt4qnz0 je napisao(la):
vucko » Sre Mar 24, 2021 9:42 pm[/url]":iqt4qnz0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834531#p834531:iqt4qnz0 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 24 Mar 2021 09:08 pm[/url]":iqt4qnz0]Sad su vidim mladi dezurni krivci.
Koji je tebi antrak čoveče, previše flejmuješ to jest provociraš sa doskočicama.
Ko je sta tebi rekao?
Uostalom, ja sam mislio da ti ne pricas sa mnom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834547#p834547:3avr18xu je napisao(la):
srdjan » Sre Mar 24, 2021 9:55 pm[/url]":3avr18xu]Nije mi samo jasno kad su pre uspeli da izvuku zaključak o uticaju na sterilitet kao argument o štetnosti vakcije, kad je kampanja vakcinacije počela relativno skoro (svuda).

Sa jedne strane spore vakcinama “što nisu dovoljno dugo testirane”, a na bazi nekoliko meseci podataka donose zaključke da “utiče na sterilitet”.

Antivaksersko licemerje at its best.

Pa to se i ovde u temi pominjalo x puta od strane avaks druzine. I to od samog pocetka. Znate i sami ono "kontrola populacije", "zlatna milijarda" , Bil Gejts...tako da su samo suzili spektar verovanja posto danas u 5G i cipove veruju samo hardkor uzivaoci fejsa i jutuba.
 
Realnost je zapravo potpuno drugačija... Istraživanje radjeno u Italiji na uzorku od 40ak muškaraca pokazalo je da preležan covid može da ima (po svemu sudeći, privremen) uticaj na smanjenje broja spermatozoida, verovatno usled terapije antiviralnim lekovima, antibioticima i kortikosteroidima. Zaključak bi dakle trebao da bude vakcinišite se, da to sprečite. A ne obrnuto...
 
ma najveci problem je sto izaziva zavisnost pa posle recimo godinu dana moras da se ponovo bodes i tako vise puta svake sledece godine...
 
Не вреди, прсло се, мора коначно да се прави одржива излазна стратегија из овога - ако су политичари игде то у стању. За почетак, у Србији мора да се смањи проценат хоспитализација: управо шаљу лекаре са Института за мајку и дете у Батајницу - али да раде и смене на Институту! Тако су већ исцрпли лекаре преко сваке мере, што је и узрок зашто су поумирали као нигде. Дакле, мање људи шаљи у болнице, др Смрте, чујеш ли - шаљи као што шаљу и остали, и онда ће и болнице и особље бити под мањим притиском. Није тешко, др Смрте, а и ви синдикалци у здравству, почните својим послом да се бавите.

Прво то, онда остало.
 
Jasno ali ko da radi u bolnicama za lečenje težih oblika korone?
 
Дупло више хоспитализујемо од Хрвата. Дупло мање пацијената, мање и ангажованог особља. И више кревета за друге пацијенте. Хвалити се да хоспитализујеш више од свих, а истовремено кукати да су ти болнице пуне, јесте одбљесак шизофреније. Код мене у фирми троје оболелих (сви 60+) су имали упут за болницу и на своју руку нису отишли. И ништа. Супругу једног бандоглавца од 83 године који "није хтео да квари генетику вакцином", са лакшим обликом болести је ћерка "угурала" у болницу, "јер је тамо сигурнија". Немамо ми баш памети нити критеријуме за деликатне ситуације. Најбоље да опет уведу онај сабирни центар на Сајму.

А ту је сад и чудотворни лек компаније Ели Лили, први у региону (похвалисмо се - то умемо). Па нек га употребе.
 
Slike iz Covid bolnice u Novom Pazaru, fotografisao Đorđe Kostić

161786243_3956638164429109_5118270041659771885_o.jpg


163274871_3956638184429107_1552504120051422787_o.jpg


164276635_3956638171095775_1773584949956704008_o.jpg


164742970_3956638167762442_3513869398428249206_o.jpg
 
Супер. Још да је неко описао како су им онде летос умирали људи а да им није давана ни терапија - спасао се кога су одвезли у Крагујевац - па да имамо стварну слику о тој здравственој установи.
 
Panto nekako su mi tanki tvoji argumenti pogotovo u talasu koji traje gde su lekari istakli da je procenat ozbiljnih slučajeva veći.
 
Vrh