Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
Опет, имајте у виду велике бројеве. Највише људи је вакцинисано Кинофармом, и ако вакцина штити нпр. 75%, то је ипак поприличан број подложних инфекцији.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834676#p834676:nl4z224z je napisao(la):
Zion Williamson » Čet Mar 25, 2021 10:53 am[/url]":nl4z224z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834655#p834655:nl4z224z je napisao(la):
molder » Čet Mar 25, 2021 11:00 am[/url]":nl4z224z]Ti brojevi vakcinisanih su običan marketing. Bitno je sta se desava na terenu. U novinama i na twiteru smo lideri u svim poljima. Eto kaze mi drugar iz kovida, juce od 20 pregleda kod njega, 15-oro njih revakcinisanih imaju kovid. Ljudi sa upalama pluca dolaze kasno i mašu sa papirima iz laboratorija da imaju antitela. Lekari su skroz psihicki pali pošto su očekivali da se vakcina malo da poboljša stvar i da ce konačno da se vidi neko svetlo na kraju tunela.

Ako je ovo istina trebalo bi mediji da pisu i govore o tome. Al svi cute o revakcinisanima sa koviljkom
Dal su se ti ljudi previse opustili izmedju prve i druge doze pa zavrse u bolnici ne znam. Znajuci nas to je, ili pak neke vakcine su placebo kao sto je neko reko ovde
Ili trece, vakcine rade ali sluze da ne dobijete teske simptome i zavrsite u bolnickom krevetu

I koji je smisao da mediji pisu vise o tome (ili bilo cemu)?

Jesu pisali o sakrivanju pravih brojeva novozarazenih i umrlih,vlasti ih totalno iskulirale i nastavile to da rade i nikom nista...

A posto je obcnom plebsu najvaznije (ocigledno) samo da ga niko (manje ili vise) ne zatvara,ni njih to ne zanima....
 
Nama je prednost što koristimo više vakcina jer smo obezbedili možda i jedini više vakcina nego što ima zainteresovanih, ali zato ne znam kako će pratiti efekte vakcine jer imamo 4 vakcine u opticaju. Izraelcima je lako jer samo rokaju Fajzera.
 
Obzirom da je efikasnost kineske vakcine 72 posto,sto je zvanicno saopstenje kompanije onda u 28% slucajeva nije efikasna tj nema efekta.Obzirom da je najveci broj ljudi u nasoj zemlji primio upravo Sinofarm vakcinu uopste se ne treba cuditi da je odredjen broj ljudi oboleo nakon vakcinacije.
https://www.danas.rs/drustvo/efikasnost ... 251-odsto/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834694#p834694:1picdk20 je napisao(la):
milos.tro » 25 Mar 2021 11:15 am[/url]":1picdk20]Obzirom da je efikasnost kineske vakcine 72 posto,sto je zvanicno saopstenje kompanije onda u 28% slucajeva nije efikasna tj nema efekta.Obzirom da je najveci broj ljudi u nasoj zemlji primio upravo Sinofarm vakcinu uopste se ne treba cuditi da je odredjen broj ljudi oboleo nakon vakcinacije.
https://www.danas.rs/drustvo/efikasnost ... 251-odsto/
Nije u pitanju ista vakcina. Ovo su podaci za Sinopharm (Wuhan), a naša je Sinopharm (Beijing). Postoji još i Sinovac, koja ima najmanju efikasnost od sve tri.
 
U pravu si Goje, mada ne menja bitno stvari. Sinofarm koji smo mi dobili je nesto efikasnija od Wuhanove - 79.4%
-Interim results from large late-stage trials showed the vaccine from Sinopharm’s Wuhan unit was 71.25% effective against the disease caused by the new coronavirus, lower than the 79.34% efficacy reading of the shot from its Beijing unit using similar technology, according to company statements.-
https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN2AP1MW
 
Tekst od pre nekoliko dana,ako se pogledaju brojke kada govorimo o kineskoj vakcini ispada da kod 187.000 gradjana koje je primilo kinesku vakcinu ona nece biti efikasna :(
https://www.slobodnaevropa.org/a/31159458.html

Nešto manje od 1.300.000 ljudi u Srbiji do sada je primilo vakcine protiv COVIDA-a 19, saopštilo je Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave Srbije (MDULS) za Radio Slobodna Evropa (RSE).

Kako se precizira u odgovoru, do 19. marta 2021. godine u Srbiji je 1.283.637 građana primilo vakcinu protiv korona virusa, a od tog broja do petka je revakcinisana 825.981 osoba.

Najviše građana Srbije, kako navodi MDULS za RSE, primilo je kinesku Sinopharm (Sinofarm) vakcinu, njih 936.813.

Prema podacima Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, američko-nemačkom vakcinom Pfizer/BioNTech (Fajzer/Bajontek) imunizovano je 129.578 građana Srbije, dok je rusku Sputnik V (Sputnjik V) primilo 111.553 ljudi.

Antikovid vakcinom britansko-švedske farmaceutske kompanije AstraZeneca (Astrazeneka) vakcinisano je 105.693 građana, saopštio je MDULS za RSE.

U Srbiji 1,36 miliona prijavljenih za vakcinu
Prema podacima Vlade Srbije, ta država je do danas nabavila ukupno 2.655.185 doza vakcina protiv COVID-a 19.

Vladini podaci pokazuju da je od Sinofarma stiglo dva miliona, da je nabavljeno 262.785 Fajzer vakcine, zatim Sputnjika V 242.400, te 150.000 doza vakcine Astrazeneke.
---------
Sveze brojke su 2.241.510 doza vakcina
903.500 revakcinisanih
1.338.010 gradjana primilo vakcinu
 
Sad ce dezurna brigada da kaze kako te brojke nisu dovoljno dobre i da razlog sto epidemija jos uvek opstaje u Srbiji je to sto ljudi masovno odbijaju da se vakcinisu.

Nema veze sto su neke vakcine shit. Nema veze sto kod nekih ljudi (bilo koja) vakcina prosto ne radi. Nema veze sto u celom svetu virus opstaje i prkosi sta god da se uradi. Ne. Za sve su krivi ljudi sto nece dovoljno masovno, i dovoljno brzo da se vakcinisu.

A kad bi hteli, sve bi bilo gotovo za samo dve nedelje™
To jest, da parafraziram jednog uvazenog clana - moglo bi da se zaustavi za dve nedelje. On zna da bi moglo. Nema veze sto nijedna drzava na svetu do sad nije uspela. On je izracunao da bi moglo... Nego los narod jbg. Najgori na planeti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832516#p832516:3hsmctlr je napisao(la):
tragac » 18 Mar 2021 03:15 pm[/url]":3hsmctlr]Dali su mi Astru iako sam je isključio iz izbora.
Na mestu vakcinacije nisu rekli koja vakcina je u pitanju.
Sad sam dobio bolan potkožni otok na nozi a oni se često dovode u vezu sa trombovima.
Sad se razmišljam da se posavetujem sa nekim pravnikom i vidim ima li osnova da tužim državu jer mi nije predočeno šta i kako mi se daje mimo izbora koji su mi dali.
Tragaca nema od ovog posta, zna li neko kako je?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834705#p834705:3qnga6vc je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Mar 25, 2021 11:51 am[/url]":3qnga6vc]Sad ce dezurna brigada da kaze kako te brojke nisu dovoljno dobre i da razlog sto epidemija jos uvek opstaje u Srbiji je to sto ljudi masovno odbijaju da se vakcinisu.

Nema veze sto su neke vakcine shit. Nema veze sto kod nekih ljudi (bilo koja) vakcina prosto ne radi. Nema veze sto u celom svetu virus opstaje i prkosi sta god da se uradi. Ne. Za sve su krivi ljudi sto nece dovoljno masovno, i dovoljno brzo da se vakcinisu.

A kad bi hteli, sve bi bilo gotovo za samo dve nedelje™
To jest, da parafraziram jednog uvazenog clana - moglo bi da se zaustavi za dve nedelje. On zna da bi moglo. Nema veze sto nijedna drzava na svetu do sad nije uspela. On je izracunao da bi moglo... Nego los narod jbg. Najgori na planeti...


Osnovni razlog sto korona razbija u Srbiji je taj sto se dobar deo ljudi (a i ukupno celo drustvo,privreda) ponasao od proslog maja kao da nikakav virus i ne postoji...

U takvoj situaciji,ni vakcine nece biti dovoljne da nas stite,kako se to nekada mislilo....jos sad kad je ispalo da neke vakcine prosto i ne mogu da zastite mnoge ljudi,blago nama sa nama.... :
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834709#p834709:36pw6b8j je napisao(la):
vucko » Čet Mar 25, 2021 12:12 pm[/url]":36pw6b8j]Izrael zahvaljujući vakcinaciji i lockdownu spao za 30 dana sa 4500 slučajeva dnevno na 330 slučajeva dnevno. Imaju više od 50% stanovništva vakcinisanog sa obe doze. Budale.

https://www.worldometers.info/coronavir ... ry/israel/

https://www.reuters.com/article/us-heal ... SKBN2BH0HO

E pa,kod nas ne moze lockdown,jer mora privreda da radi i moraju ljudi da idu da bleje,u kafice i u trzne centre....to je "zila kucavica" srpskog bica...

Kod Izraelaca,valjda,ne mora privreda da radi,a i njihovi gradjani ocigledno nisu toliki ljubitelj blejanja kao Srblji...
 
Celo drustvo se od maja prosle godine ponasa kao da virus ne postoji?

Hm... pa nisam nesto primetio.

Evo, onih nekoliko zatvaranja prosle godine... jel to bila halucinacija mozda?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834717#p834717:37eon4qe je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Mar 25, 2021 12:19 pm[/url]":37eon4qe]Celo drustvo se od maja prosle godine ponasa kao da virus ne postoji?

Hm... pa nisam nesto primetio.

Evo, onih nekoliko zatvaranja prosle godine... jel to bila halucinacija mozda?

Pa mozda si ti bio u hibernaciji ili nekoj svojoj percepciji relanosti,pa nisi video kako Srbija zivi od maja prosle godie...

Znaci,pisem o periodu posle onog prvog zakljucavanja,nakon 5-6 maja,od kad se sve otvorilo......znaci,sve krenulo zestoko,utakmice,izbori,kojekakva slavlja,guzve gde god se okrenes.....leti "mravinjaci" kupaca na Adi.....i naravno skoro niko nikakve mere ne postoje,koje crne maske,distance,svi te gledaju kao "budalu" ako nosis masku....planine po Srbiji pune,svi se glupiraju,kerebece i ponasaju kao da nikakvog virusa nikada nije ni bilo..

I zamisli,pored takvog divnog ponasanja,mi se kao cudimo otkud drugi talas virusa proslog leta??.....zamisli,molim te,opet dosao neki tamo virus,a vlast i gradjani mislili da ce toplo vreme da unisti virus.... :bash:

Pa onda dolazi jesen i treci talas (koji u principu traje i dan danas)..da ne pisem sad o skijalsitima,koncertima i ostalim budalastinama (iako je sve to u vecini zemalja na nasoj planeti zabranjeno,ali nee mi Srblji uvek moramo mimo sveta)....vlasti su uvele mere da se nosi maska,drzi distanca i peru ruke......pa posto je proslo par meseci kada smo imali i po 7-8 hiljada novozarazenih,evo ovih dana po 5 hiljada zarazenih,vlast se setila da bi mogla da zatvori kafice....i tu su jos jaki otpori,neki smatraju da su to drasticne mere..

Stvarno smo mi Srbi bas nebeski narod..... :lol:
 
Nemoj tako
Ne daju ljudima da ulaze u maxi prodavnice bez maski, kud ces strozije od toga
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834721#p834721:2nsq5zbm je napisao(la):
nex999 » Čet Mar 25, 2021 12:31 pm[/url]":2nsq5zbm]Nemoj tako
Ne daju ljudima da ulaze u maxi prodavnice bez maski, kud ces strozije od toga

I onda ti isti ljudi posle maxija odu npr u neku postu (gde nema ko da kontrolise ko nosi a ko ne nosi masku) i disu jedni drugima za vratom u redu dok cekaju da plate racune ili sta vec......otprilike kao oni na onim skijalistima koji cekaju u redu za gondolu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834719#p834719:3832uqr8 je napisao(la):
maxx79 » Čet Mar 25, 2021 12:27 pm[/url]":3832uqr8]
Znaci,pisem o periodu posle onog prvog zakljucavanja,nakon 5-6 maja,od kad se sve otvorilo......znaci,sve krenulo zestoko,utakmice,izbori,kojekakva slavlja,guzve gde god se okrenes.....
Pa da, ljudi videše da Kurona ne može da se zaustavi šta god da uradiš, i da je nemoguće išta predvideti, i digli ruke.
Od Aljaske do Australije.

Kačio sam ja ovde XY puta članke o ponašanjima naroda po drugim delovima sveta. Ali vi kojima to smeta samo izignorišete to i vratite se na svoju propagandu da su Srbi najgori na planeti i da zbog njih Koronavirus i dalje postoji.
leti "mravinjaci" kupaca na Adi...
L6raYlZ.gif


Da bre, umesto što idu na sunce i fizičke aktivnosti, bolje da sede u mračnim sobama i slušaju vest za vešću za vešću za vešću za vešću... kako ćemo svi da pomremo i/ili da gorimo u paklu što smo ljudi od krvi i mesa koji žele da žive i ispune neke svoje potrebe...

Ostalo me mrzi da čitam, ionako je sve isti izanđali pamflet o užasnim neposlušnim i razmaženim Srbima...
 
Mislim da bi bilo veoma korisno istaći sve moguće načine pobede nad Kovidom:

1. Poricanje i nečinjenje. Prisutno uglavnom u afričkim zemljama, sve dok od kovida ne umre diktator koji je doneo takve mere.
2. Prirodno prokuživanje. Pokušano (i namerno i slučajno) više puta, uz vrlo blage prateće mere. Do sada nigde nije zabeleženo dostizanje kolektivnog imuniteta na taj način, ali je zabeležena izuzetno visoka smrtnost. Postoje neki primeri koje bi valjalo više istražiti, uz nadu da su podaci verodostojni (Belorusija...)
3. Maska i distanca. Dve mere koje se primenjuju svuda gde je virus aktivan, i koje očigledno imaju smisla i efekta da zaštite pojedince u većini rizičnih situacija, ali, same po sebi nisu dovoljne da zaustave epidemijske talase.
4. Blaže zatvaranje. Ovo je iznuđena mera, koja ima smisla samo da uspori epidemijske talase, ali ne i da ih prelomi. Može često da se sprovodi, ali ukupni efekti nisu bogznakakvi.
5. Strogo zatvaranje. Ova mera je prilično efikasna na kratak rok, jer za razliku od blažeg zatvaranja može da prelomi epidemiološki talas, sačuva zdravstveni sistem i ljudske živote, ali je pogubna za ekonomiju, fizičko i psihičko zdravlje ljudi, i dugoročno nema smisla, jer će se talasi ponovo javljati. To smo videli u skoro svim evropskim zemljama.
6. Potpuno zatvaranje. Ova mera, uz praćenje kontakata i obavezne karantine je jedina koja garantuje pobedu nad virusom (Australija, NZ, Kina...). Ali, mera je lokalnog karaktera i kada se virus toliko globalno proširi, sinhronizovano sprovođenje više nije moguće, i mera ostaje isključivo lokalnog karaktera, a zemlje u kojima se sprovodi, odsečene od ostatka Sveta.
7. Vakcina. U praksi je definitivno potvđeno da vakcinacija deluje i da je moguće zaustaviti epidemiju, ali tek sa oko 70% kolektivnog imuniteta. Opet, ključno je i sinhronizovano sprovođenje, jer u suprutnom, novi sojevi obesmišljavaju dejstva postojećih vakcina, a granice i dalje ostaju zatvorene, i globalni problem ostaje.

Po mom mišljenju, najpogubnije su mere (1) poricanja i (5) strogog zatvaranja. Mera (6) je praktično nemoguća na globalnom nivou, i mogla bi da se koristi jedino nakon masovne vakcinacije u većini zamalja. To nas dovodi na tačku (7) koja je u ovom trenutku ključna, ali bolno spora i nedostižna. Zbog toga, (a konkretno za slučaj Srbije) najviše mi se dopala Pantografova ideja: "Ko hoće da se vakciniše - ima mogućnost, ko neće - ne mora". Zdravstveni sistem i država generalno da se okrenu od kovida i zabave drugim pitanjima, i da se polako odustaje i od mera (4), (3) i (2), i da kovid postane tema broj 9 (na svirali).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834721#p834721:2eu2tcjh je napisao(la):
nex999 » Čet Mar 25, 2021 12:31 pm[/url]":2eu2tcjh]Nemoj tako
Ne daju ljudima da ulaze u maxi prodavnice bez maski, kud ces strozije od toga
Mlad si pa ne shvataš, ali dobro, razumećeš jednog dana.

Nema to veze sa maskama, niti sam ja do sada govorio da maske ne rade. Tako da je malo podmuklo od tebe što se tako javljaš i dobacuješ za astalom taman posle mog posta. No dobro, pamtim ja sve, pa posle vratim zahvalim po zasluzi.

Elem, dakle nema to nikakve veze sa obavezom nošenja maski nego sa time da se sumanutim i strogim kretenskim merama dolazi do ovoga:
e31k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTVRJN01EQV8vMTg4YjM3OTI4YTMwMTE4YTc3YWZkMWJjZTA3NjQ0ZWMuanBnkZMCzQLkAIEABQ


Jel ti sada bar malo jasnije?
E vidiš, interesantno je kako ti i tvoj drugar imate problem sa ''mravinjacima kupača na Adi usred leta'' a nemate problem sa ovakvim prizorima...
Pokušavam da razumem tu vašu logiku i argumente, ali ne uspevam. Verovatno sam ja još uvek u stadijumu onih starih srbendi, koji su ostali zatočeni u vremenu i prostoru. Nisam evoluirao i doživeo otkrovenje kao vi neki, pa nisam u stanju da razumem tu vašu napredniju matematiku i logiku. :(
 
I ti mravinjaci na adi, skijanja, liturgije, otvorene granice, kovid zurke, utakmice - kao i ove slike iz jednog perioda sumanutog zatvaranja pokazuju nesposobnost drzave i opsti haos koji to izaziva u drustvu.
E sad sto neki i dalje ne kapiraju gde zive, pa imaju neki ostar stav prema svemu i svacemu, jbg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834728#p834728:2dlppzxq je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Mar 25, 2021 12:44 pm[/url]":2dlppzxq]
Pa da, ljudi videše da Kurona ne može da se zaustavi šta god da uradiš, i da je nemoguće išta predvideti, i digli ruke.
Od Aljaske do Australije.

Ustvari,nasi narodi i narodnosti su mislili da je korona pobedjena.....to je poenta,u to je pokusala da ih ubedi nasa genijalna vlast.......jer koji to normalan narod (i vlast) organizuje izbore u sred pandemije?.....i kada pobedi a izborima igraju u kolu,grle se i ljube bez ikakve maske?

Da ne nabrajam dalje bizarne slucajeve,a ti ako mislis da je to normalno i sasvim uobicajeno,lepo se vrati u svoj paralelni univerzum i uzivaj....


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834728#p834728:2dlppzxq je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Mar 25, 2021 12:44 pm[/url]":2dlppzxq]Da bre, umesto što idu na sunce i fizičke aktivnosti, bolje da sede u mračnim sobama i slušaju vest za vešću za vešću za vešću za vešću... kako ćemo svi da pomremo i/ili da gorimo u paklu što smo ljudi od krvi i mesa koji žele da žive i ispune neke svoje potrebe...

Ostalo me mrzi da čitam, ionako je sve isti izanđali pamflet o užasnim neposlušnim i razmaženim Srbima...

Ma,bre,samo da bude sto vece guzva i haos,ne mogu Srbi da se rasire po celoj Adi,nego mora 5000 ljudi da sedne u onih prvih 100ak metara Ade i da svi dahcu jedni drugima za vratom.....a onaj deo Ade tamo prema nudistima pust i polupust...

Zanci,ljudi od krvi mesa ne mogu da postuju neke propisane mere,da nose maske drze distancu,ljudi od krvi i mesa moraju da se tiskaju,guraju,guzvaju.....pa kao i obicno kad ni nema nikakvog virusa....

Nego,meni se cini da si ti sa tvojim bizarnim stavovima ovde najveci izanđali pamflet,ali bas tebe briga ti imas tvoj virtuelni svet gde su prozori od cokolade ili cega vec....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834729#p834729:1nwmjg1o je napisao(la):
GOJE » Čet Mar 25, 2021 12:46 pm[/url]":1nwmjg1o]Mislim da bi bilo veoma korisno istaći sve moguće načine pobede nad Kovidom:

1. Poricanje i nečinjenje. Prisutno uglavnom u afričkim zemljama, sve dok od kovida ne umre diktator koji je doneo takve mere.
2. Prirodno prokuživanje. Pokušano (i namerno i slučajno) više puta, uz vrlo blage prateće mere. Do sada nigde nije zabeleženo dostizanje kolektivnog imuniteta na taj način, ali je zabeležena izuzetno visoka smrtnost. Postoje neki primeri koje bi valjalo više istražiti, uz nadu da su podaci verodostojni (Belorusija...)
3. Maska i distanca. Dve mere koje se primenjuju svuda gde je virus aktivan, i koje očigledno imaju smisla i efekta da zaštite pojedince u većini rizičnih situacija, ali, same po sebi nisu dovoljne da zaustave epidemijske talase.
4. Blaže zatvaranje. Ovo je iznuđena mera, koja ima smisla samo da uspori epidemijske talase, ali ne i da ih prelomi. Može često da se sprovodi, ali ukupni efekti nisu bogznakakvi.
5. Strogo zatvaranje. Ova mera je prilično efikasna na kratak rok, jer za razliku od blažeg zatvaranja može da prelomi epidemiološki talas, sačuva zdravstveni sistem i ljudske živote, ali je pogubna za ekonomiju, fizičko i psihičko zdravlje ljudi, i dugoročno nema smisla, jer će se talasi ponovo javljati. To smo videli u skoro svim evropskim zemljama.
6. Potpuno zatvaranje. Ova mera, uz praćenje kontakata i obavezne karantine je jedina koja garantuje pobedu nad virusom (Australija, NZ, Kina...). Ali, mera je lokalnog karaktera i kada se virus toliko globalno proširi, sinhronizovano sprovođenje više nije moguće, i mera ostaje isključivo lokalnog karaktera, a zemlje u kojima se sprovodi, odsečene od ostatka Sveta.
7. Vakcina. U praksi je definitivno potvđeno da vakcinacija deluje i da je moguće zaustaviti epidemiju, ali tek sa oko 70% kolektivnog imuniteta. Opet, ključno je i sinhronizovano sprovođenje, jer u suprutnom, novi sojevi obesmišljavaju dejstva postojećih vakcina, a granice i dalje ostaju zatvorene, i globalni problem ostaje.

Po mom mišljenju, najpogubnije su mere (1) poricanja i (5) strogog zatvaranja. Mera (6) je praktično nemoguća na globalnom nivou, i mogla bi da se koristi jedino nakon masovne vakcinacije u većini zamalja. To nas dovodi na tačku (7) koja je u ovom trenutku ključna, ali bolno spora i nedostižna. Zbog toga, (a konkretno za slučaj Srbije) najviše mi se dopala Pantografova ideja: "Ko hoće da se vakciniše - ima mogućnost, ko neće - ne mora". Zdravstveni sistem i država generalno da se okrenu od kovida i zabave drugim pitanjima, i da se polako odustaje i od mera (4), (3) i (2), i da kovid postane tema broj 9 (na svirali).

Da se vratim na normalan post, problem je kako doci do tih 70% :) Ja mislim da to na civilizovan nacin ovde ne moze. Pogotovo ne na nacin "ko hoce vakcinu neka se vakcinise, a ko nece ne mora".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831816#p831816:3r0l5ae5 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Mar 16, 2021 2:17 pm[/url]":3r0l5ae5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831803#p831803:3r0l5ae5 je napisao(la):
bgvozd » Uto Mar 16, 2021 2:07 pm[/url]":3r0l5ae5]SRBI SU BANDOGLAVI, ZATVORITI SVE NA 2 NEDELJE! Dr Radmilo Petrović za Kurir otkrio od čega zavisi kraj ovog talasa
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3645 ... ovog-talas
Miami police arrest 100 people at weekend spring break gatherings
Police break up 75 person maskless party at SUNY Cortland
COVID-19: Fines issued after illegal nightclub - complete with VIP area and DJ - is found in Birmingham
Dutch police clear anti-lockdown protest on eve of election
Police officers injured at Dublin anti-lockdown protest
Police arrest two at Danish anti-lockdown protest
Illegale Corona-Party in Frankfurt

Sve ovo iznad je iz proteklih mesec dana.
:kafa:
 
Inače, mi ćemo ovih dana biti na 20% vakcinisanih prvom dozom. Država bi trebala da sedne i da smisli kako da stimuliše kako da stignemo do 30, 40 i na kraju 50% vakcinisanih. Verujem da je vakcinisanje predsednika prvi od koraka u tom pogledu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834729#p834729:36clp52l je napisao(la):
GOJE » Čet Mar 25, 2021 12:46 pm[/url]":36clp52l]Mislim da bi bilo veoma korisno istaći sve moguće načine pobede nad Kovidom:

1. Poricanje i nečinjenje. Prisutno uglavnom u afričkim zemljama, sve dok od kovida ne umre diktator koji je doneo takve mere.
2. Prirodno prokuživanje. Pokušano (i namerno i slučajno) više puta, uz vrlo blage prateće mere. Do sada nigde nije zabeleženo dostizanje kolektivnog imuniteta na taj način, ali je zabeležena izuzetno visoka smrtnost. Postoje neki primeri koje bi valjalo više istražiti, uz nadu da su podaci verodostojni (Belorusija...)
3. Maska i distanca. Dve mere koje se primenjuju svuda gde je virus aktivan, i koje očigledno imaju smisla i efekta da zaštite pojedince u većini rizičnih situacija, ali, same po sebi nisu dovoljne da zaustave epidemijske talase.
4. Blaže zatvaranje. Ovo je iznuđena mera, koja ima smisla samo da uspori epidemijske talase, ali ne i da ih prelomi. Može često da se sprovodi, ali ukupni efekti nisu bogznakakvi.
5. Strogo zatvaranje. Ova mera je prilično efikasna na kratak rok, jer za razliku od blažeg zatvaranja može da prelomi epidemiološki talas, sačuva zdravstveni sistem i ljudske živote, ali je pogubna za ekonomiju, fizičko i psihičko zdravlje ljudi, i dugoročno nema smisla, jer će se talasi ponovo javljati. To smo videli u skoro svim evropskim zemljama.
6. Potpuno zatvaranje. Ova mera, uz praćenje kontakata i obavezne karantine je jedina koja garantuje pobedu nad virusom (Australija, NZ, Kina...). Ali, mera je lokalnog karaktera i kada se virus toliko globalno proširi, sinhronizovano sprovođenje više nije moguće, i mera ostaje isključivo lokalnog karaktera, a zemlje u kojima se sprovodi, odsečene od ostatka Sveta.
7. Vakcina. U praksi je definitivno potvđeno da vakcinacija deluje i da je moguće zaustaviti epidemiju, ali tek sa oko 70% kolektivnog imuniteta. Opet, ključno je i sinhronizovano sprovođenje, jer u suprutnom, novi sojevi obesmišljavaju dejstva postojećih vakcina, a granice i dalje ostaju zatvorene, i globalni problem ostaje.

Po mom mišljenju, najpogubnije su mere (1) poricanja i (5) strogog zatvaranja. Mera (6) je praktično nemoguća na globalnom nivou, i mogla bi da se koristi jedino nakon masovne vakcinacije u većini zamalja. To nas dovodi na tačku (7) koja je u ovom trenutku ključna, ali bolno spora i nedostižna. Zbog toga, (a konkretno za slučaj Srbije) najviše mi se dopala Pantografova ideja: "Ko hoće da se vakciniše - ima mogućnost, ko neće - ne mora". Zdravstveni sistem i država generalno da se okrenu od kovida i zabave drugim pitanjima, i da se polako odustaje i od mera (4), (3) i (2), i da kovid postane tema broj 9 (na svirali).

Problem je sto smo mi (tj nasa bizarna vlast) pokusala sa onim najgorim merama......pod brojem 1 i 6....

Znaci,prvo su nas zakljucali (kada se niko u Evropi nije tako drasticno zakljucavao),pa onda (posle otkljucavanja) su poceli da poricu i maltene nista ni ne cine (kad su skoro sve normalne zemlje na svetu pocele sa nekim blazim merima zakljucavanja)

E sad,u zadnje vreme smo poceli sa 7 merom,vakcinacijom,ali iako su nase vlasti prvo pokusale da predstave kako smo najbolji u svemiru u tome,sada ispada da stvari bas i nisu tako sjajne.....sve vise ljudi nece da se vakcinise,a sto je jos apsurdnije sve vise ljudi postaje zarazeno iako su vakcinisani...
 
Vrh