Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Na šta misliš dragi Dule? Pa već danima u novinama pišu kako smo najgori, a pošto Kon upravlja krizom on je najgori, ko drugi? A to da je preko veze, pa jel ima neki na ključnom mestu u vučićevskoj državi da nije preko veze, da je pošteno zaslužio diplomu, da ima etiku i moral? Daj brate da ne budemo naivni i glupi.
A jeste, trol, vidi bre imam skoro 11.000 lajkova, za svega 5.000 komentara, najbolji sam, najjača institucija na Balkanu xaxaxa stignite me :) Očekujem od Beobilda neku nagradu :)
 
Stil raznih Atlagica, Martinovica, Becica...evo ga i ovde. Sad ce da proba da spinuje u drugom pravcu :blah:
 
Kon je dobio diplomu pre Vučića, Žutih i svih ostalih.

Da Kon upravlja krizom ne bi sigurno bilo ovako. Bilo bi rigorozno kažnjavanje i kafići ne bi radili, a na NG proslave i pun Kopaonik ne bismo ni pomišljali (ipak je to vojni kadar, a vojnička disciplina je rešenje za mnoge probleme).

Najgori smo zbog politčara, a ne zbog lekara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801284#p801284:3rrs2qo3 je napisao(la):
astrodule » Sre Dec 09, 2020 12:37 pm[/url]":3rrs2qo3]Kako možeš da lupiš ovako i ostaneš živ?!?
Najbolje ignorisi, bolje je za mentalno zdravlje.
I njegove pajtase, ili su trolovi ili nemaju pojma sta pisu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801294#p801294:1ggx3j38 je napisao(la):
astrodule » 09 Dec 2020 12:01 pm[/url]":1ggx3j38]
Da Kon upravlja krizom ne bi sigurno bilo ovako. Bilo bi rigorozno kažnjavanje i kafići ne bi radili, a na NG proslave i pun Kopaonik ne bismo ni pomišljali (ipak je to vojni kadar, a vojnička disciplina je rešenje za mnoge probleme).

Онда срећа па не управља, боље је овако милион пута. Оладите мало са том касарном, није бог зна како пријатно у њој. И кратка је пречица до логора.
 
Evo ga veliki naučnik i vrhunski stručnjak Predrag Kon, u II razredu gimnazije (sa dobrim uspehom) :mrgreen:

 
Kon je mogao odavno da da ostavku, ako Vlada nije htela da prihvati njegove preporuke i da onda čiste savesti kaže da je pokušao da spasi živote ali vlast mu nije dala da radi svoj posao. Ovako imamo igranku prebacivanja odgovornosti, Kon na nemedicinski deo Kriznog štaba, Vlada na građane, i tako u krug, dok epidemija nekontrolisano divlja i odnosi živote.

Inače, Kon mi izgleda kao da je ucenjen čovek, pa je pod pritiskom pristao da igra kako mu ucenitelji kažu a ponekad da neku izjavu koja otkriva njegove prave stavove.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Već smo (neki ovde) dali teoriju da oni (a Kon najviše) igraju na tankoj žici. Naime, da nema Kona, imali bismo Nestorovića ili onog Gojkovića kao glavne u Kriznom štabu, a to bi tek bila katastrofa. Garantujem da tada ne bismo uopšte imali vesti da je informacioni sistem katastrofa,a o zatvaranju kafića bi mogli samo da sanjamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801327#p801327:2u2spetj je napisao(la):
Vladivoje » 09 Dec 2020 01:10 pm[/url]":2u2spetj]Evo ga veliki naučnik i vrhunski stručnjak Predrag Kon, u II razredu gimnazije (sa dobrim uspehom) :mrgreen:


file.php
Jbg, to se, kad odgovara "prosvetiteljima", kaže Pobuna loših đaka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801323#p801323:93jqfx44 je napisao(la):
Пантограф » 09 Dec 2020 13:04[/url]":93jqfx44]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801294#p801294:93jqfx44 je napisao(la):
astrodule » 09 Dec 2020 12:01 pm[/url]":93jqfx44]
Da Kon upravlja krizom ne bi sigurno bilo ovako. Bilo bi rigorozno kažnjavanje i kafići ne bi radili, a na NG proslave i pun Kopaonik ne bismo ni pomišljali (ipak je to vojni kadar, a vojnička disciplina je rešenje za mnoge probleme).
Онда срећа па не управља, боље је овако милион пута. Оладите мало са том касарном, није бог зна како пријатно у њој. И кратка је пречица до логора.
Nekima je logor bio i ono kada su morali da od 17h do 5h budu u svojim stanovima. I šta sad? Ne valja policijski čas (ne mislim na onaj višednevni), ne valja kad je sve liberalno, ne valja zatvaranje tržnih centara, kladionica, kafića, restorana... Ne valja otvaranje novog tržnog centra u vreme ekspanzije virusa. Ne valja redukcija gradskog prevoza, ne valja ski sezona na Kopaoniku i doček Nove godine... Ne valja što ostaju bez posla ovi što rade po kafićima jer čitave porodice žive od toga... Ne valja da se vakcinišemo, ne valja što smo imali toliko zastrašivanje, ne valja što politički deo kriznog štaba ima glavnu reč, ne valja što Kon kao član medicinskog dela kriznog štaba ne odlučuje, ne valja što nam savetuju da budemo svako svoj mali krizni štab i donosi samostalno odluke... Ne valja što deca idu u školu, ne valja što se deca prebacuju na online nastavu... Ne valja Švedski scenario, ne valja Kineski, ne valja ni ono između... Ne valja Kon, ne valja ni Nestorović da dođe umesto njega...
Kad se pogleda šta sve ne valja (nabrojao ono što mi je prvo palo na pamet a o čemu se pisalo u temi), pitam se šta mi ustvari hoćemo?
 
Ja znam šta hoću. Da medicinski deo Kriznog štaba ima glavnu reč, da Država da ne daje milione evra za Hram (u vreme pandemije), propalim preduzećima, Zvezdi i Partizanu (uvek), da se ne razbacuju pare na gluposti (tipa NG rasveta), već da te pare koristi da pomogne onima koje mere Kriznog štaba najviše pogađaju (vlasnike objekata koji moraju skraćeno da rade, tj. da ne rade uopšte).

Da svi shvate da ne možemo da udovoljavamo svojim sebičnim željama za vreme pandemije i da je bolje da se stisnemo na par nedelja, pa da posle živimo iole normalno, nego da non stop živimo u nekom grču.
 
Dato neko upozorenje od Fajzera da im je vakcina nenormalna, pa da neki ne treba je primaju. Ček, jel to svi sad peru ruke sa sebe, ko je odgovoran ako se desi nesreća?
https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=1777861

Dule, što ljudi ne bi išli na Kop ili generalno što bi ispaštali za ono što su Konovci i Vučićevci zasrli? Onaj ko je kriv nek trpi posledice, ne onaj ko je nevin. I ne mogu se složiti da su oni "medicinski deo", masa ljudi ih smatra, da nežam čime. Za mene svakako oni nisu lekari, a za druge, po njijovoj volji.
 
@Solecar
Ја хоћу да све ради, да се држава у време кризе сконцентрише на решавање кризне ситуације а не на кукњаву, а да се за самовољно закључавање људи у кућни притвор - иде у затвор (аргументи типа "то раде и Јанша и Кацин" понајмање ме занимају - требало је да оду у затвор још 1991. А и за Курца ме за****, колико и за пруску бабетину.).
Ето, не може једноставније.
 
Pa kud ćeš jednostavnije od nošenja maske u zatvorenom prostoru (prodavnice, javi prevoz i sl.).
 
Видели смо у програму уживо колико то помаже: заразиће се читава Србија у рекордном року.
Што је, на крају, и добро.
Браво за маске и лажни осећај сигурности!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801366#p801366:3texmbaz je napisao(la):
Earthmoving » 9 minutes ago[/url]":3texmbaz]

Dule, što ljudi ne bi išli na Kop ili generalno što bi ispaštali za ono što su Konovci i Vučićevci zasrli? Onaj ko je kriv nek trpi posledice, ne onaj ko je nevin. I ne mogu se složiti da su oni "medicinski deo", masa ljudi ih smatra, da nežam čime. Za mene svakako oni nisu lekari, a za druge, po njijovoj volji.

Zato što je vanredna situacija i zato što tada moramo svi zajedno da radimo. To što nas sistem tera na indivudualizam i sebičnost (to je problem u celom "zapadnom" sveta) dovodi do toga da se ne razumeju principi vakcinacije i imuniteta krda jer to zahteva da se centar gledanja pomeri na društvo, a ne da budemo mi (pojediniac) u centru sveta.

Možeš ti da ideš na skijanje, ali nemoj da se guraš u zatvorene ski liftove i kafiće. Poenta skijanja je valjda boravak na stazi, a ne u zagušljivoj kafani na planini.
 
Ja znam tačno šta hoću. Ono što meni lično najviše odgovara, jer to je jedino ispravno i libo me stojko što drugi hoće nešto drugo što njemu lično odgovara. Nadam se da sam dovoljno slikovito opisao situaciju. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801158#p801158:2pq7zmod je napisao(la):
GOJE » Sre Dec 09, 2020 12:16 am[/url]":2pq7zmod]Pa valjda nešto košta i ono što je u tim kvadratima - odnosno oprema, instalacije, nameštaj...

Нигде се не наводи да се те паре односе и на медицинску и сваку другу опрему, намештај и слично, то је потпуно друго питање, скенери, рендген, респиратори, нити се може унапред знати колико ће бити потребно те опреме за ову непредвидиву ситуацију, већ се само каже вредност радова изградње монтажне болнице.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801291#p801291:23lwpyck je napisao(la):
Earthmoving » 09 Dec 2020 11:53 am[/url]":23lwpyck]Na šta misliš dragi Dule? Pa već danima u novinama pišu kako smo najgori, a pošto Kon upravlja krizom on je najgori, ko drugi? A to da je preko veze, pa jel ima neki na ključnom mestu u vučićevskoj državi da nije preko veze, da je pošteno zaslužio diplomu, da ima etiku i moral? Daj brate da ne budemo naivni i glupi.
A jeste, trol, vidi bre imam skoro 11.000 lajkova, za svega 5.000 komentara, najbolji sam, najjača institucija na Balkanu xaxaxa stignite me :) Očekujem od Beobilda neku nagradu :)

kon upravlja krizom??!?! u kojoj ti drzavi Srbiji zivish. Bolje reci, u kojoj ti realnosti zivish?
 
Količina naivnog, neproduktivnog i nerealnog fantaziranja na ovoj temi je zaista zabrinjavajuća. Da drastično pojednostavim situaciju. Prava REALNOST je ovakva:

--- Imamo narod koji bi mogao da bude obrazovaniji i mudriji. Ali iz opravdanih istorijskih razloga nije takav. Pa nemamo "bolji" narod.

--- Imamo virus koji je lako mogao da bude "kao grip". Ali nije. Mnogo je gori. Znači, da imamo drugi narod i drugi virus, bilo bi bolje. Ali nemamo.

--- Imamo medije koji su pretvoreni ili u tabloide ili u politički pamflet, pa u njima i nije ostao niko ko ume da napiše normalnu vest koja ne počinje sa "Senzacionalno ..." ili nema takav sadržaj. Oni bi možda i napisali normalnu, ne-paničarsku vest kad bi znali kako, ili, što je važnije, kad bi ih još uvek čitao iko kome bi tako umerena i uravnotežena vest nešto značila ili bila motivacija da promeni ponašanje. Znači, da imamo drugi narod, drugi virus i druge medije, bilo bi bolje. Ali nemamo.

--- Imamo vlast koja ne valja. Kad bi imali bolju vlast, bilo bi bolje. Ali nemamo. I nećemo skoro imati. Znači, da imamo drugi narod, drugi virus, druge medije i drugu vlast, bilo bi bolje. Ali nemamo ništa od toga.

Dakle TRENUTNO su savršeno beskorisna ovdašnja beskonačna razmatranja "šta bi bilo, kad bi bilo". Pošto "tako" NIJE, i neće biti. Što ima za posledicu niz stvari:

Da dr Kon MORA da radi kako zna i ume sa onim ko konačno odlučuje, ili da bude smenjen i tako pristane da tolikim životima upravlja Kisićka ili Zoran Gojković ili neko sličan. Da potsetim da je "višak smrti" samo u prva dva LETNJA talasa, bez ovog trećeg, 5000 ljudi, da zima nije zvanično ni počela, i da ćemo biti srećni ako do njenog kraja imamo "samo" 10.000 mrtvih! Pa je cena igranja uvređenog i povređenog stručnjaka koji daje ostavku ako nije uvek po njegovom ipak prevelika.

Zatim, ako već imate neke predloge, a pri tome je ispred vas perspektiva od 10.000 mrtvih, molim vas da iznesite neke koji se ipak mogu ostvariti pre nego prođe par decenija. Dakle sa ovim narodom, ovim virusom, ovim medijima i ovom vlašću. Inače gubimo vreme, živce i živote amaterski se igrajući politike i bezgrešnih Internet pravednika u temi koja zaista nije za to.
 
Devedesetogodišnja žena iz Severne Irske prva je osoba koja je primila vakcinu.

I ja, da imam 90 godina, prvi bih zavrnuo rukav, pa šta bude...
90 godina, malo li je...

Ovako, s obzirom na broj mojih godina - neću sigurno... :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797134#p797134:3a57cgo1 je napisao(la):
maxx79 » Пет Нов 27, 2020 2:00 pm[/url]":3a57cgo1]
Ne,ovoliko zarazenih nismo imali ni u julu,a ni u martu,aprilu......sada se zaista blizi kolaps zdravstvenog sistema,jer jednostavno mnogo vise ljudi pokusava da dodje do bolnice,a nece biti mesta za sve.....niti imamo dovolno lekara

Video sam na sta lice nase bolnice godinama unazad,ali sada sa ovom koronom su 10X gore.....i za korona pacijente,a i za sve ostale pacijente,sto je mozda i veci problem...tako da je zaista imperativ da se virus sto pre zaustavi i da sistem pocne normalnije da fukcionise.......e sad,da li na neki drugi nacin virus moze da se zaustavi u narednom periodu osim zatvaranjem?

У јулу ове године је умрло 1700 људи више него прошле године у истом месецу. То ти је, око 54 особе дневно више него што је просек за тај месец. Ако ти та бројка не говори да смо имали исте бројеве заражених у јуну и јулу, после избора, дербија и осталих за********* - не знам шта ће ти онда рећи. Имали смо 1100 више у августу и онда је септембар и октобар пало на просечне бројеве, изволте извор:
https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20201316.pdf

Ја сам уверен да људи сада носе чешће маске него тада. Дакле, нешто овде не штима. Шта? Не знам и право да ти кажем више нисам спреман ни да нагађам.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801388#p801388:22rvwcae je napisao(la):
Vladivoje » Sre Dec 09, 2020 4:41 pm[/url]":22rvwcae]
Devedesetogodišnja žena iz Severne Irske prva je osoba koja je primila vakcinu.

I ja, da imam 90 godina, prvi bih zavrnuo rukav, pa šta bude...
90 godina, malo li je...

Ovako, s obzirom na broj mojih godina - neću sigurno... :mrgreen:
Rekose da ce da vakcinisu i medicinsko osoblje, kakvi zlikovci, ajd sto ubijaju stare, nego oce i svoje lekare.
Ali nece pametne Srbe zeznuti...
 
Vrh