Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Posle pomenutog statističkog podatka, Zuma, nema razgovora koja od dve bolesti je u Srbiji smrtonosnija. Dalja rasprava je isključena osnovnim logičkim pravilima. Smrtonosniji je grip.

(Jasno je, i talentovanijem osnovcu, zašto studija rađena u Italiji, Francuskoj, ili u SAD, ne može biti relevantna za Srbiju.)
 
Pa nema nista po gradu, Pozeska juce je bila prepuna, tri zive svirke na otvorenom u krugu od 200 metara. Verovatno bih prosle godine u ovo doba isao do grada na neki dogadjaj, sad em nema nista, em se ljudima ne ulazi u basove - rizik od zaraze, moras da nosis masku, ne rade klime...onda jos nema nocnih da se vratis...verovatno i strah od virusa u kolima, taksiju, car:go-u... Rekao bih da ljudi bleje po svojim krajevima.
 
moze, ali dotle da se nose maske ako se ne osecash dobro ili radish u zatvorenim prostorijama, posto ovo svakako nije "obichan grip"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762182#p762182:1epozlib je napisao(la):
Пантограф » 01 Aug 2020 07:37 pm[/url]":1epozlib]Posle pomenutog statističkog podatka, Zuma, nema razgovora koja od dve bolesti je u Srbiji smrtonosnija. Dalja rasprava je isključena osnovnim logičkim pravilima. Smrtonosniji je grip.

(Jasno je, i talentovanijem osnovcu, zašto studija rađena u Italiji, Francuskoj, ili u SAD, ne može biti relevantna za Srbiju.)
Da li si razumeo da ne možeš da porediš tobožnje "posledice" bolesti čije je širenje zaustavljeno u samom početku, sa bolešću koja je trajala punu sezonu i koju niko i ne pomišlja da zaustavlja maskama i sličnim merama? Poredi se šta bi se desilo posle godinu ili dve, KAD bi se vaše želje uslišile, pa se kovid tretirao isto kao grip. ONDA bi poređenje sirovih statističkih podataka uopšte imalo nekog smisla. Takođe, da li ti je jasno da smo i mi i virus biološki praktično isti bez obzira o kome delu planete pričamo, pa su metodološki ispravne naučne studije univerzalno primenljive?

Ja se ozbiljno bavim mišlju da sve sagovornike prvo pitam da li znaju engleski, pošto mi dugo iskustvo govori da je to DRASTIČNO važnija informacija za ovakve forume od bukvalno bilo koje druge. Izgleda da baš od toga u dobroj meri zavisi pogled na svet, pošto bez kvalitetnih informacija i nije moguće razmišljati. Oni koji ne znaju, ili bar nemaju običaj da nemali deo svog vremena troše na strane izvore, su nažalost osuđeni na medijsku i informativnu scenu Srbije. A to je strašna sudbina koju nikome ne bih poželeo.
 
Sve je jasno, Zuma: grip može da ubije 5.000 ljudi za mesec dana - iako su mnogi vakcinisani - covid ne može (iako niko nije vakcinisan).

Grip je u Srbiji neuporedivo opasnija bolest.

Ne bih ja dalje na ovu temu.
 
Samo zato što je TRENUTNI procenat zahvaćenih bitno manji za kovid! Što nije slika njegovih konačnih potencijala, a kod gripa jeste. Zato što je kovid "veštački" zaustavljen, sa čime se ti ne slažeš. Kako to možeš da porediš?
 
Ne, nije. Procenat zahvaćenih u Srbiji je već sada ogroman. Glavni austrijski epidemiolog pre neki dan reče 'u balkanskim zemljama - svaki drugi je zaražen'. Od mojih prijatelja, više je koji su se zarazili, od onih koji nisu.

Kao što rekoh, Zuma, Švedska pobeđuje, samo se o tome kod nas nešto i ne izveštava. A i ogavni klintonovski NYT danas kaže: 'Italija je za primer' :bash:
 
Ne, imaš preliminarne rezultate naših seroloških istraživanja. Samo imunološki beznačajan procenat ima antitela.
 
E, pa, nije tačno. Bilo ih je 6,4% pre masovnog širenja od letos. Biće da je sad bar 26,6%. A izgleda, ne štite samo antitela...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762159#p762159:394v9hf4 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Avg 01, 2020 7:55 pm[/url]":394v9hf4]Ne Zuma, nisi me razumeo. Ja sam protiv otrovnih vakcina, a za lekovite vakcine. Pošto je Vučić neprijatelj, njegove vakcine spadaju u otrovne. Dakle, kao što vidiš, ja nisam anti-vaxer, samo anti-otrovni-vaxer, molim te pravi razliku.
A koje su to vakcine lekovite, Americke, Nemacke, Ruske ?
Ajde nas prosvetli, i na osnovu cega bi ti zakljucio koja je lekovita ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762166#p762166:3i05b40r je napisao(la):
ŽeljkoNV » Sub Avg 01, 2020 8:11 pm[/url]":3i05b40r]Chiko, nemoj se sekirati koliko košta "ozbiljno" lečenje moje i moje porodice, jer su članovi moje porodice platili zdravstvenom fondu doprinose za 140 godina radnog staža, a koristili su beznačajno. Naravno ovde ne dodajem ozbiljna finansijska sredstva za razne dijagnostike, terapije i slično, jer u našem "uređenom" zdravstvenom sistemu to nije moguće ostvariti (moguće je preko veza, mita ili da umreš). Bolje se pitaj zašto bi koštale te ozbiljne intervencije tako mnogo, kao da smo Amerika ili Nemačka?
Da li si ti svestan koja je trzisna cena npr bypassa, plus sva ispitivanja pre i posle operacije ?
Ajd odveli brojku, pa da vidimo sta mislis ?
Ili bi i za to isao kod privatnika, mada milsim da oni i ne rade, sto znaci da bi ostao da se "lecis" u kucnim uslovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762201#p762201:2drrcnln je napisao(la):
Пантограф » 01 Aug 2020 08:49 pm[/url]":2drrcnln]E, pa, nije tačno. Bilo ih je 6,4% pre masovnog širenja od letos. Biće da je sad bar 26,6%. A izgleda, ne štite samo antitela...
Još jednom, pročitaj neku od studija kojima je postavljeni zadatak da naprave poređenje. Mi sada poredimo poznate posledice uobičajene epidemije gripa sa onim što bi se desilo kad bi se kovid tretirao na isti način. Čak je i Švedska skupo platila svoj eksperiment, a ni mi ni drugi nismo ni izdaleka kao oni, pa onda ni taj primer, čak i kad bi bio za ugled (a nije), ne bi baš ništa značio. Niti imamo njihov narod, niti pare, ni kulturu, ni vladu, ni klimu, ni zdravlje, niti sasvim bukvalno, bilo šta njihovo. Ovakve paušalne priče sa nekakvim brojem izvađenim iz konteksta ne znače ništa. Zna se kako se poredi, pa treba pogedati šta su napisali oni koji su to uradili.
 
Gospodo Vučićevi provakseri, ponovo vam kažem da se setite malog Tomice, ministra zdravlja...

Prisetite se kako je izgledala njegova vakcinacija pred njegovim kamerama 2009. godine.

Na žalost malog Tomice i njegovog tadašnjeg marionetskog gazde - propala im je predstava za maloumne, jer narod nije ispao malouman poput njih samih.

Identičnu predstavu za maloumne nam spremaju i ovoga puta, ali s obzirom na to da su im intelektualne sposobnosti veoma ograničene - očigledno su zaboravili kako je to izgledalo pre deset godina. :mrgreen:

Lepo vam je Beki rekao šta će se desiti, valjda znate da to pročitate.
 
Setio sam se još nečega važnog, što se apsolutno mora reći.

U neko ranije vreme ja bih napisao da su naprimer neki ljudi pali u zamku opasne sekte, i da zato misle to što misle. Ako nekome kontrolišeš informacije, kontrolišeš i ono što on može misliti. Međutim sada moram da kažem da su mnogi upali u zamku Fejsbuka, Yutuba i sličnih. Oni žive od reklama pa vam njihov algoritam silom nameće obilje sadržaja za koje ste interesovanje pokazali ranije (jer to obećava da ćete i nove sadržaje gledati takođe više nego neke druge, čime se njihov profit od reklama povećava). Tako da ćete nužno uskoro gledati, znati i verovati samo ono što ste gledali i verovali ranije, jer vam se prikazuju samo argumenti i ljudi koji podražavaju upravo isto ono što i vi. Drugim rečima, postajete slepi za sve drugo, nesvesni svih drugih tački gledišta, drugih argumenata i drugih znanja. To je gore od sekte. U pitanju je droga, i to se mora tako tretirati.

Ako sami AKTIVNO ne tražite stvari koje se ne slažu sa vašim gledištima, i ne posvetite im dovoljno vremena, od ove moderne globalno dilerske sekte (da privremeno od kolega pozajmim rečnik) vam nema spasa.
 
Strasno je kad se blizi termin za MMR vakcinu. Kad moras da odlucis.
Kod prvog deteta nismo znali nista. Od svih vakcina tu je najteze podnela.
Kasnije smo odlagali vakcinaciju dok nismno dobili opomenu iz doma zdravlja.
Gledali smo da se obavi sto kasnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762023#p762023:3n4dy7cv je napisao(la):
astrodule » Sub Avg 01, 2020 12:08 pm[/url]":3n4dy7cv]Sinoć (oko 20h) zovem Komunalnu da prijavim žurke na Tagu i na Fristajleru. Inače, muzika trešti već od popodnevnih časova poslednjih nekoliko dana.

I tako sačekam ja red i posle par minuta mi zbunjena operaterka kaže da oni tumače odluku o zabrani žurki na splavovima da to važi tek od 23h, a da do tada mogu da rade šta hoće i da nema veze što se čuje muzika.

Ja spomenem da se vidi da tu niko ne nosi maske i da se ne drži distanca, a ona kaže da nisu umreženi sa Sanitarnom inspekcijom (koja je republička).
Na kraju je jedva nekako namolim da podnese prijavu za buku Ekološkoj inspekciji.

Inače, bukvalno svaki kafić koji sam video poslednjih dana je pun i nema šanse da svaki gost ima 4m2 u bašti.
I ja sam imao nekoliko takvih iskustava. Mi ostali smo svi dalabu što pazimo na distance, higijenu, pravila i ponašanje, a njih par stotina su pametni i mogu da rade šta hoće. :kafa:
 
ne govorim da je korona crna kuga (nije) ali opet pitam, kada smo poslednji put u Srbiji, tokom leta, imali situaciju da nam je preko 80% medicinskog kadra i kapaciteta posveceno jednoj bolesti (kovid19), u meri da nema kreveta za druge pacijente, nema lekara za druge pacijente i da se neurgentne operacije i terapije (poput dijalize, radioterapije, hemoterapije) odlazu ili neredovno sprovode. Korona nije crna kuga, ali nije ni problem koji moze da se ignorishe. Mogu teoreticari zavera da pricaju kako VUcic i njegov kabal forsiraju prichu o vakcinama i dizu frku (jer je bolje da pricamo o koroni nego o neminovnom priznanju Kosova (jer bez njega Vucic uskoro leti kao sto je Tadic leteo 2010te)) ali tesko da taj isti Vucic placa ljudima da leze po bolnicama na respiratorima.
 
ne govorim da je korona crna kuga (nije) ali opet pitam, kada smo poslednji put u Srbiji, tokom leta, imali situaciju da nam je preko 80% medicinskog kadra i kapaciteta posveceno jednoj bolesti (kovid19), u meri da nema kreveta za druge pacijente, nema lekara za druge pacijente i da se neurgentne operacije i terapije (poput dijalize, radioterapije, hemoterapije) odlazu ili neredovno sprovode.

Znate šta, ako ćemo realno - daleko pre ove vanredne situacije (pre marta 2020) je veliki problem doći do lekara, a još veći problem prijem u bolnicu na lečenje.

Imam dosta porodičnog iskustva iz 2018. i 2019. godine, kada sam preko veza jedva uspevao da smestim u KBC Zvezdara zetovu majku koja je umirala od bolova.
S obzirom na moja i tuđa iskustva, gadi mi se ta debilna priča o nekakvoj zdravstvenoj zaštiti pre ove vanredne situacije...
Kakva bre crna zdravstvena zaštita i zdravstveni sistem, gde vi živite, nije mi jasno...

Čak ni Hitna pomoć neće da dođe na mnogobrojne pozive, govorim o situacijama u prethodnih 10 godina...
 
samo smo prosle godine izvezli 716 medicinara samo u Nemacku. siguran sam da je broj, kada se urachunaju i druge zemlje, oko 1000. Plus je vec godinama problem dobiti specijalizaciju (koju gotovo uvek sam placas), plus rad sa privatnicima zbog malih plata itd....
to niko ne spori, da nam je zdravstveni sistem uzasan. Ali sa ovom epidemijom smo dosli do situacije gde i ono sto je nekada radilo ne radi uopste ili kako treba, tako da ne znam kako mozemo da ignorishemo koronu.
a da ce egzodus medicinara tek uslediti nakon ove situacije, u to sam ubedjen.
 
Evo malo o istoriji antivaxx pokreta.

336990dea7f332841379db9a4df8f76c.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762254#p762254:2awqfasw je napisao(la):
mradulovic » 01 Aug 2020 11:15 pm[/url]":2awqfasw]ne govorim da je korona crna kuga (nije) ali opet pitam, kada smo poslednji put u Srbiji, tokom leta, imali situaciju da nam je preko 80% medicinskog kadra i kapaciteta posveceno jednoj bolesti (kovid19), u meri da nema kreveta za druge pacijente, nema lekara za druge pacijente i da se neurgentne operacije i terapije (poput dijalize, radioterapije, hemoterapije) odlazu ili neredovno sprovode. Korona nije crna kuga, ali nije ni problem koji moze da se ignorishe...
Opet krajnje jednostavno: grip je sezonska bolest, kovid 19 očigledno nije.

Ali grip, u Srbiji, ubija više. A umro u januaru ili u julu, isto mu dođe.

A za ovo 'nema kreveta za druge pacijente' - treba taj ko je dužan da obezbedi krevet da ide u zatvor. Imamo i forumaše koji su u drugoj zemlji, pod kovidom na vrhuncu, operisali urasli nokat.
 
Ja sve vreme pričam u ovoj temi da se već godinama unazad veoma teško dolazi do lekarske ordinacije, a još teže do bolničkog kreveta radi lečenja u stacionarnim zdravstvenim ustanovama.

Zbog svega toga, poslednjih godina je umrlo ili teže obolelo znatno više ljudi, što je teška sramota ovakve države i njenog zdravstvenog sistema koji je u potpunosti urušila.

Ne samo što je sve ovo sramota države, već za ovakvu zdravstvenu katastrofu koja nas je zadesila u poslednjih 10 godina mnogi treba da sednu na optuženičku klupu.
 
Zuma i kolege pro-vakcinaši, niste komentarisali da je MC-ovo dete teško podnelo MMR vakcinu? Jel vaš odgovor da je to teorija zavere ili ko šiša dete jbga nek pati malo?
 
Vrh