Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Zivot ide dalje, ne znam sto se ljudi opterecuju uopste i raspravljaju. Izadjite napolje, videcete da kurone ni nema.

Podvala nije uspela, jbg.

Vakcina? Moze, slobodno, desice vam se ulica opet, ovog puta jos masovnije i opet cete da povlacite odluke.

Desila se velika stvar iako mnogi to ne primecuju - narod je vratio vlast u svoje ruke. Ne u potpunosti, ali dovoljno. Pa polako...

Izbor je jednostavan: zivot kao rob, zatvaranje u stanove, maske na 40 stepeni, ispiranje mozga, neprovereni otrov u organizmu... ili preuzimanje rizika da postoji jedno 0,000001 posto sanse da se zarazite i umrete.


Jao, Beki, lud si stvarno, ali sve si rekao realno, onako kako zaista i jeste.

Kao i u slučaju člana Earthmoving, imam i folder koji glasi Beki, tako da i tvoje postove sa zadovoljstvom prosleđujem drugima. :sesir:

Ovi teoretičari zvanične verzije ne znaju ništa drugo osim pukog teoretisanja. U situaciji kada nemaju argumenata, tada neretko posegnu i za uvredama. Ali neka, to je njihovo ogledalo...
Međutim, demantovaće ih realnost, kao i toliko puta do sada.

Jednostavno, rekao si šta će biti, a to isto i još neki od nas stalno govore.
Dakle, mi pričamo o tome šta će biti, i tako će sigurno biti.

Ovi teoretičari su se pogubili u svojim teoretisanjima, a život prolazi mimo njih... :kafa:

Ako ništa drugo, ovaj narod je živnuo, a to je sada jedino važno. :)
 
Vama izgleda bukvalno treba crtati. Procenat zaraženih i umrlih je u odnosu na čitavu populaciju SADA mali ne samo zato što je epidemija tek počela, nego baš zbog zaštitnih mera koje vi tvrdite da su nepotrebne. Ako bude po vašem onda će procenat zahvaćenih biti 100%, pošto NIKO nema imunitet, za razliku od gripa i sličnih bolesti. Pa šta onda znači ovo trolovanje? Da proteklih 5 meseci nije postojalo? Da kompletan zdravstveni sistem jeste ili nije blokiran već 5 meseci zbog tobože nepostojeće bolesti, da toliko vremena medicinari ne dolaze kući polu mrvi od umora, sa masnicama od maski i polu skuvani u zaštitnim odeima u kojima koža ne može da diše? To se po vama nije desilo jer je sve izmišljeno? 573 je do sada umrlih po zvaničnim podacima za koje vi tvrdite da su premali. Plus nezavedeni "višak smrti" koji je po procenama samo u Aprilu bio od 500 do 1000 ljudi, a ko zna koliki je sada pošto već 5 meseci skoro niko drugi ne ide kod lekara, ne prima terapiju, niti se testira. Ili zbog toga lekari ne treba nikoga da leče od korone, niti su potrebne posebne mere, u kom slučaju će prodor virusa biti toliki da ćete sa desertinama hiljada bolesnih raditi ... šta...? Uz po vama nepotrebne restriktivne mere ih je bilo skoro 26.000. Koliko bi ih bilo bez mera i bez lečenja? Koliko puta treba navesti studije sa statističkim podacima koji govore da je korona DRASTIČNO gora od gripa po bukvalno svemu.

Šta je onda ovo? Pisanje za inat?
 
Tolko kritika i filozofiranja, a niko da odgovori ko će biti odgovoran ako vakcina ošteti ili ubije nekoga? Druga stvar, ne može se gurati vakcinacija sve dok roditelji oštećene dece vakcinama ne budu imali isto minuta na nacionalnim frekvencijama kao pro-vakcinisti (poput Kona, Kisićke, Jankovića, Vučića..) da kažu svoju stranu priče. Da se ne raščiste raniji slučajevi trovanja vakcinama, a da se gura nova vakcina je neprihvatljivo.
A ovom što predlaže da protivljenje vakcinisanju bude krivično delo, predlažem da se propagiranje vakcina peoglasi za krivično delo i da on po tom zakonu krivično odgovara.
Što se tiče pitanja ko će biti kriv ako nevakcinisano dete zarazi vakcinisano. Kao prvo to pokazuje da vakcina nije zaštitila pa je beskorisna, a za beskorisnu vakcinu moraju odgovarati nadležni u ministarstvu zdravlja i proizvođač tj farmakokompanija. Kao drugo, ako je zaraza prirodna - priroda/Bog su krivi, ako je veštačka - ljudi su krivi, ako je ubačena od strane farmaceuta - farmakokompanija je kriva. Ni u kom slučaju dete koje prenosi zarazu nije krivo jer ono nije indukovalo zarazu već je samo prenosioc u lancu, a odgovornost je na onome ko je indukovao, odakle je počela.
 
Kako se zna da su ta deca obolela zbog vakcine? Zato što sudobili bolest posle vakcinacije? Možda je neko umro od raka zbog vakcinacije, a ne ato što puši 3 pakle dnevno?

Pitanje dece je veoma osetljivo i tu je veoma teško razdvojiti emocije i nauku.

Njihovi roditelji ne veruju zvaničnim istraživanjima, vataju se stara istraživanja koja su pobijena, veruju samo YT klipovima. Da li je moguće da baš niko nije napisao neki rad gde bi se pokazala veza između bolesti i vakcinacije? Ne mora taj rad da bude objavljen u stručnoj literaturi, ali bar neki zapis da postoji na nivou naučnog rada, a ne na anegdotalnim dokazima?

Naravno, u psihologiji je već opisano da ljudi ne prihvataju mišljenje koje je u suprotnosti sa zauzetim stavom, tako da je svaka naučna rasprava na ovu temu osuđena na propast. Da ponudiš najčvršće moguće dokaze i činjenice, odgovor će biti isti "to je planirana zavera", "to su naručena istaživanja", "to finansira farmakomafija"...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761994#p761994:1ftokl6y je napisao(la):
Earthmoving » 01 Aug 2020 09:47 am[/url]":1ftokl6y]Tolko kritika i filozofiranja, a niko da odgovori ko će biti odgovoran ako vakcina ošteti ili ubije nekoga?
...
Što se tiče pitanja ko će biti kriv ako nevakcinisano dete zarazi vakcinisano. Kao prvo to pokazuje da vakcina nije zaštitila pa je beskorisna, a za beskorisnu vakcinu moraju odgovarati nadležni u ministarstvu zdravlja i proizvođač tj farmakokompanija. Kao drugo, ako je zaraza prirodna - priroda/Bog su krivi, ako je veštačka - ljudi su krivi, ako je ubačena od strane farmaceuta - farmakokompanija je kriva. Ni u kom slučaju dete koje prenosi zarazu nije krivo jer ono nije indukovalo zarazu već je samo prenosioc u lancu, a odgovornost je na onome ko je indukovao, odakle je počela.
Nisi ni ti odgovorio na to pitanje, jer se nisi ni potrudio da ga pročitaš. Očigledno ga nisi ni razumeo, iako je jasno napisano. Evo opet tog pitanja:
marrecar":1ftokl6y je napisao(la):
A ko će da odgovara ako moje ili nečije dete, koje ne može da primi mmr vakcinu, umre od nekih boginja, koje mu je prenelo tvoje dete zato što si ti odlučio da ga ne vakcinišeš?
 
Postojao je samo jedan jedini rad koji je povezao vakcinu sa autizmom koji se ubrzo pokazao kao netačan, a autor u konfliktu interesa i sa pogrešnom metodologijom. Već čitave dvadeset dve godine posle toga u čitavom svetu izlaze gomile ozbiljnih radova i svi pokazuju da to nije bilo tačno, ali ne vredi. Jednom duboko ukorenjena paranoja se ne leči pošto je to u logičkom smislu zatvoren krug. Te ljude ne interesuje istina, jer kad čovek sam sebe jednom odseče od bilo kakve mogućnosti da mu iko dokaže da nešto nije tačno (jer, ako su svi u globalnoj zaveri onda svi lažu, dakle suprotni dokaz nije moguć ni teorijski), onda to postaje religiozni kult. I na wikipediji i na hiljadama sajtova na Internetu postoji čitava priča o tom događaju, sa mnoštvom linkova na naučne studije, pa je bukvalno farsično da se pobornici te priče SVAKI PUT pretvaraju da sasvim ozbiljno od sagovornika "traže dokaze" za suprotno, kao da ih već dve decenije ne zatrpavaju dokazima koje oni ni slučajno ne prihvataju. I sad će neki Pera Perić kobajagi da im pokaže kako je vakcina bezbedna, a oni su tobože samo TAJ dokaz čekali celog života, pa će odmah da poveruju. Kako da ne. Ljudska komedija.

Ili je verovatno preciznije reći da je to ustvari propoved iz nužde preobučena u ruho "dijaloga", koje ih neće banovati tamo gde o tome pišu.

MMR vaccine and autism
https://en.wikipedia.org/wiki/MMR_vaccine_and_autism
 
Cela ta priča se nastavlja i argumentima da se sve i svašta stavlja u vakcine. A to počinje time što je neko pročitao sastav, pa među raznim supstancama koje ne poznaje, pročitao i supstance koje poznaje - aluminijum, gvožđe i slično. I onda krenula buka kako nas truju raznim stvarima i da to nije vakcina i da su te supstance tu samo da indukuju druge bolesti i da farmaceutska mafija zaradi.
Ljudi misle da naučni rad može svako da napiše. Nije to sastav za školu "jesen u mom kraju", nego je to ozbiljna stvar koja mora da se lepo isplanira i da ima glavnu hipotezu, za koju treba utvrditi da li je ispravna ili ne. Naravno da postoje plaćeni istraživački radovi, ali srećom je danas moguće naći milion različitih radova koji se bave istim hipotezom i onda sam zaključiti šta je realno. Isto kao što su bili plaćeni naučni radovi za kanabis pre pola veka.
 
Sinoć (oko 20h) zovem Komunalnu da prijavim žurke na Tagu i na Fristajleru. Inače, muzika trešti već od popodnevnih časova poslednjih nekoliko dana.

I tako sačekam ja red i posle par minuta mi zbunjena operaterka kaže da oni tumače odluku o zabrani žurki na splavovima da to važi tek od 23h, a da do tada mogu da rade šta hoće i da nema veze što se čuje muzika.

Ja spomenem da se vidi da tu niko ne nosi maske i da se ne drži distanca, a ona kaže da nisu umreženi sa Sanitarnom inspekcijom (koja je republička).

Na kraju je jedva nekako namolim da podnese prijavu za buku Ekološkoj inspekciji.

Inače, bukvalno svaki kafić koji sam video poslednjih dana je pun i nema šanse da svaki gost ima 4m2 u bašti.
 
Ako si zabrinut za svoje zdravlje, pre ili kasnije ćeš se zaraziti, to je neminovno za sve nas, žurke neće to promeniti.
Ako je u pitanju brzina zaražavanja (gde žurke ubrzavaju širenje zaraze) odnosno zdravstveni sistem države koji to ne može da iznese, to je stvar države i ona bi trebalo da se bavi time. Ako nju baš briga, zašto bi ti radio njen posao, zašto uzalud trošiš energiju?
 
Oslanjanje na državu je kao što vidimo iz tvog primera bez ikakvih rezultata. Prijava eko inspekciji je sprdnja.
Prvo treba drastično smanjiti oporezivanje, samim tim davanja za neefikasni zdravstveni-državni sistem. Posledično se uvodi doplata za lečenje.
Kada bi ljudi bili svesni da moraju da plate lečenje dobro bi razmislili da li bi ludovali po žurkama u doba korone.
 
ne treba smanjivati oporezivanje nego uvesti finansijsku kontrolu i smanjiti birokratiju. Uvodjenje dodatnih doplata za lecenje bi ucinilo zdravstvo nedostupnim mnogim penzionerima sigurno. Vec sada mnogi daju veliki deo svoje penzije na lekove a o zubarima mogu da mastaju. a ovo za placanje i lecenje ako pravish zurke, mozda, ali imamo primer barem amerike gde su svi pohrlili na spring break na Floridu i sada ta drzava ima oko 200 mrtvih dnevno.
 
Na vreme smo reagovali na vakcine, jer postaje sve očiglednije da je to plan Šizoja i umobolnika oko njega: "Uveren sam da ćemo dobiti vakcinu". Preduhitreni su, zakasnili su poverenje u njihove otrove za koje oni koriste reč "vakcina" kako bi izhakerisali pozitivni imidz ranijih lekovitih vakcina, je palo ispod 50% sa trendom daljeg pada. Jedino rešenje da se vrati poverenje u vakcine je da Vučić ode sa vlasti i da cela ta ekipa završi u zatvoru. Bez toga poverenje ce nastaviti pada. Moram posebno pohvaliti mlade žene koje su se u velikom broju digle protiv vakcina (pogledajte komentare na njihovim forumima, ja sam mala maca u odnosu na njihovu radikalnost po ovom pitanju) jer su upravo one kao mlade majke najviše u dodiru sa sadašnjim sistemom vakcina. One zatim svoja saznanja i brige prenose svojim roditeljima, pa i starija populacija počinje da shvata problem, i zato dobijamo ogromno nepoverenje od preko 50%. Nadam se još većem rastu nepoverenja u narednih par meseci dok Šizoje ne nabavi otrov, kako bi sprečili stavljanje otrova u špriceve i nazivanje ih lažnim imenom - "vakcinama".
Marecar, odgovorio sam u citiranom tekstu ko je kriv. Ukratko, kriv je onaj ko indukuje/stvara zarazu, ne središnji transmiter u lancu. Znači ne može biti krivo dete koje prenosi boginje, već inicijator od kog su krenule, a to mogu biti: farmakokompanije ako su namerno ubacile zarazu u populaciju, svi ljudi ako je zaraza posledica nehigijene, zagađenja itd (jer cela zajednica onda učestvuje u zagađenju), ili Bog/priroda ako je zaraza prirodna.
 
Pošto očigledno da različiti forumaši različito percipiraju reč "vakcina", predlažem radi boljeg međusobnog razumevanja detaljniju podelu termina vakcina na "otrovne vakcine" i "lekovite vakcine". Otrovnim vakcinama će se smatrati one koje mogu oštetiti zdravlje i reprodukciju čoveka, a lekovitim vakcinama će se smatrati one koje ne oštećuju.
 
Evo imam posten predlog za antivaksere:
Ako potpisete da necete da se vakcinisete, onda to za sobom vuce odredjene posledice:
- u slucaju da se razbolite (vi ili vase dete koje niste vakcinisali), kompletne troskove lecenja od Corone placate po trzisnoj ceni. U slucaju da nemate para pleni vam se imovina.
- u slucaju da se dokaze da ste zarazili nekoga ko nije mogao da se vakcinise iz zdravstvenih razloga, placate i njegovo lecenje po trzisnim cenama, a u slucaju da umre gonite se krivicno za ubistvo iz nehata.

Milsim da je ovo dovoljno posteno, i da vuk bude sit i da ovce budu na broju.
 
Jel mogu ja da potpisem da idem u sumu da zivim i i da imam kontakt samo sa ljudima koji isto nece vakcinu i i da vakcinu prvo prime Vucic i njegova porodica, svi clanovi Vlade... Onda za godinu, dve, ako je sve ok, vraticu se i ja u civilizaciju i vakcinisati ako je sve ok.
 
a šta ako me je zarazio neko ko je primio vakcinu? hoće li on da mi plati lečenje po tržišnim cenama?
 
I jel moze da se stane sa tim podelama, Ameri to rade pa su na ivici gradjanskog rata. Postoje ljudi koji ne gledaju sve crno-belo i imaju posebno kreiran stav o svakom pitanju na svetu i ne prate nikakve ideologije.

Ja uopste nisam antivakser generalno, samo kad imas ovako providno stvoren sistem stvaranja panike od samog starta i vise je nego ocigledno da sve vodi jednoj stvari, a to je vakcinacija, pa valjda ces da stavis prst na celo majku mu.
 
Vidim da ljudi sede u kafanama i ne nose vise maske.
Jedu i pricaju.

Da li to znaci da je opasnost prosla i da se to ipak tako lako ne prenosi.
 
Jel mogu ja da potpisem da idem u sumu da zivim i i da imam kontakt samo sa ljudima koji isto nece vakcinu i i da vakcinu prvo prime Vucic i njegova porodica, svi clanovi Vlade... Onda za godinu, dve, ako je sve ok, vraticu se i ja u civilizaciju i vakcinisati ako je sve ok.

E moj Beki, zaboravio si da je bivši ministar zdravlja Tomica Milosavljević primio vakcinu pred kamerama 2009. godine, protiv H1N1.
Ali džaba mu njegova ministarska predstava za maloumne - narod nije naseo na to tada, pa tek neće ni sada... :mrgreen:



Ja uopste nisam antivakser generalno, samo kad imas ovako providno stvoren sistem stvaranja panike od samog starta i vise je nego ocigledno da sve vodi jednoj stvari, a to je vakcinacija, pa valjda ces da stavis prst na celo majku mu.

E moj Beki, generalno govoreći, pametni ljudi su u manjini, što automatski znači da su oni manje pametni u velikoj većini. :mrgreen:
Naravno, botova je najviše, a takvi spadaju u grupu manje pametnih, i to u najboljem slučaju. :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761934#p761934:1vxrdefp je napisao(la):
Vladivoje » 01 Avg 2020, 00:27[/url]":1vxrdefp]
To su izmišljotine i deluzije vas paranoidnih koji se bojite igle i mislite da vam svi rade o glavi.

Vidiš, bolje je i razmišljati o nečemu, nego ne razmišljati ni o čemu, kao što je to kod tebe slučaj. :kafa:
Previše razmišljanja nije uopšte zdravo pošto od tog silnog razmišljanja i filozofiranja može lako da dođe do kratkog spoja u mozgu, pa počnu da ti se priviđaju razne stvari kao što su zle vakcine koje samo trebe hoće da otruju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762056#p762056:2kb8emjh je napisao(la):
chiko » Sub Avg 01, 2020 2:20 pm[/url]":2kb8emjh]Evo imam posten predlog za antivaksere:
Ako potpisete da necete da se vakcinisete, onda to za sobom vuce odredjene posledice:
- u slucaju da se razbolite (vi ili vase dete koje niste vakcinisali), kompletne troskove lecenja od Corone placate po trzisnoj ceni. U slucaju da nemate para pleni vam se imovina.
- u slucaju da se dokaze da ste zarazili nekoga ko nije mogao da se vakcinise iz zdravstvenih razloga, placate i njegovo lecenje po trzisnim cenama, a u slucaju da umre gonite se krivicno za ubistvo iz nehata.

Milsim da je ovo dovoljno posteno, i da vuk bude sit i da ovce budu na broju.
Polako sa to plaćanje.
Super predlog, samo da pre toga zdravstveni sistem potpiše da mi vrati silni novac koji sam uplaćivao za ovih tričavih 33 godine staža (po visokoj osnovici), a koji sam koristio ni 1% (ajde biću fer neka mi odbiju par pregleda), pa ćemo dalje da se dogovaramo.
 
Meni je ok Chikov predlog da placam zdravstvene troskove po trzisnoj ceni i da stoga mi plata bude uvecana za neplacanje zdravstvenog osiguranja i da mi PDV bude smanjen na 10%. Po tom osnovu bi imao oko 20.000 din mesecno vise, tj oko 2000 evra godisnje. Od tih para bi trzisno placao po potrebi zdravstvene usluge. Posto i sada uglavnom privatno placam zubara, labaratorijske analize i sl, ja bi bio u plusu a Vucicevski sistem u minusu. Ali da odemo i korak dalje Chiko, da se lepo ukine i Vucicevska policija i sudstvo, to bi mi donelo jos vece ustede pada PDV-a na 5%, plus bi Vucica u revoluciji lako skinuli sa vlasti jer ili ne bi imao ko da stiti njega i njegov sistem, ili bi morao iz svog dzepa svoje obezbedjenje da plati. Tako da su sistemske organizacije poput zdravstva, policije, sudstva, vojske... vise u njihovom interesu nego nasem, bez njih oni ne potoje kao vlast.
Sto se tice sume, i da 1000 ljudi ode u sumu na planinu, Vucicev sistem im ne bio dao mira nego bi ih i tamo prisiljavao da moraju postovati njihova pravila. Oni ne daju pedalj zemlje da ne bude pod njihovim zakonima i vlasti. Da se tako nesto desi, poslali bi vojsku i policiju da unisti takvo selo, a u Kuriru i na RTSu bi napisali da su eliminisali grupu teroritsa i fanatika. Svako ko ne veruje u Konove i Vuciceve vakcine i pravdu je fanatik.
 
Vrh