Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Previše razmišljanja nije uopšte zdravo pošto od tog silnog razmišljanja i filozofiranja može lako da dođe do kratkog spoja u mozgu, pa počnu da ti se priviđaju razne stvari kao što su zle vakcine koje samo trebe hoće da otruju.

Neka tebe tvoj plemeniti gazda leči lekovitim vakcinama, mene neće.

I ne samo mene, jer ja spadam u većinu koja neće zavrnuti rukav. :mrgreen:
 
E kad bi vi znali koliko kosta lecenje po trzisnim cenama, ne samo vas vec i vase porodice, ne bi vise nikada pomenuli zdravstevni fond. Dovoljno je da se jednom ozbiljno razbolite, i sve sto ste "ustedeli" na tom fondu, ima da spiskate.

Ali ljudi koji ne mogu da ukapiraju zasto se treba vakcinistai, ne verujem ni da ovo gore kapiraju.

Nego pitanje za antivaksere, jel necete da se vakcinisete cak ni sa vakcinom koju su primili npr stanovnici DE i USA ?
Ajd da razumem za neke neproverene, ili i ove zapadnjake truju ???

Mislim, znam odgovor, rekao vam Dejan Lucic, ali cisto onako pitam...
 
Mislim, znam odgovor provaksera, rekao im Aca Vučić, nema šta da pitam kad je sve jasno kao dan. :mrgreen:
 
Ovo je bolest niskog letaliteta i vakcinacija nigde neće biti obavezna. Hronični bolesnici i oni koji se plaše treba da se vakcinišu, a ja sigurno neću.

Da ima vakcina protiv raka, odmah bih se vakcinisao.
 
Nisam ocekivao tako retrogradne stavove i takvo nerazumevanje situacije od pantografa.
 
U čemu je retrogradnost? Ne vakcinišem se protiv sezonskog gripa, kao ni većina vas, a prema našoj zvaničnoj statistici, to je opasnija bolest. Da imam 80 godina, vakcinisao bih se, jer postoji realna opasnost. Vakciniše se i moj otac, sasvim opravdano. Ovako, opasnost je na nivou drumskog saobraćaja na magistralnim putevima. A nije da ne vozim.
 
Problem je ako vecina tvrdoglavo odbija da primi vakcinu ovakvo stanje ce potrajati dok je ne prime. Sve vise ce se gubiti poslovi, nema turizma, nema bioskopa, nema koncerata, nema utakmica, nema niceg. Pa ide smanjenje plata, penzija, pa glad.........
Mislim da svi koji sada govore da ne bi primili ili ne shvataju ovo ili misle da imaju toliko sigurne poslove da ih ne zanima sta ce biti. Ako to mislite....doci ce i kriza do vas, samo treba vise vremena kod nekih zanimanja.......pa ce biti daj vakcinu u muda ako treba
 
Pa, neće potrajati unedogled, jer, kao što vidimo, u Švedskoj se epidemija stišava. Vakcinom se samo ubrzava sticanje kolektivnog imuniteta - koji bi širom sveta već i bio stečen, da nije bilo moronskih, iracionalnih mera kao da je u pitanju kuga.

Nek otvore bioskope, ja sam detetu i prošle godine slavio rođendan u sezoni virusa - u bioskopu. Nadam se da ću na jesen i u pozorište.

A lečenje iracionalnosti sveta u kojem vlada post-istina vakcinom, neće dati rezultate. Žao mi je, neće: naići će neka nova muka, a svet će biti isti, i opet će se gubiti poslovi, pretiće glad itd.
 
r6HVfgd


https://ibb.co/r6HVfgd

Sa današnjeg protesta u Berlinu. Po procenama oko 15ak hiljada ljudi je učestvovalo. Skoro niko nije nosio maske, koliko sam shvatio tvrde da je korona laz i traze mogućnost da vakcinacija bude stvar izbora.

Inače se broj pozitivnih u Nemačkoj blago povećao u poslednjih nekoliko dana. Dosta slučajeva je uvezeno iz rizičnih zemalja. Konkretno u Berlinu najbiše novoobolelih je došlo iz Srbije, Turske i Kosova*.
 
Očekivano je da u racionalističkoj, protestantskoj Pruskoj, paničarski odnos prema ovoj bolesti izazove slična osećanja kao u srodnim zemljama - Švedskoj, Holandiji.
 
Hehe Chiko, pa ako lečenje košta 100 dinara, država se ugradi pa košta 120; ako autoput košta 100 mil evra, država se ugradi pa košta 150... ti ovde pokušavaš da pokažeš kako tržišno lečenje košta 100, a država ti daje jeftinije za 90. A 10 razlike hokus-pokus doplati Deda Mraz. Ako se Vučićevci, DS-vci, SPS-ovci, G17-ovci... i prateći sistemski paraziti ne ugrađuju to je jeftinije, a ne skuplje.
 
Nemojete nasedati na providne priče antikasera o Vučiču i državnom apratu, stavljanju otrova i slično. MI ionako nismo u stanju da napravimo vakcinu, pa je uvozimo. Što odmah znači da naša država nikakve veze nema ni sa pravljenjem vakcine ni sa njenim sadržajem. Onda bi se moralo pretpostaviti da i u svim drugim državama sveta vlada neki Vučić, kao i da svuda na svetu tvrde da je vakcina korisna samo zato što imaju monstrumski apokaliptične planove prema sopstvenom narodu. To je providna dimna zavesa da se u lične propagandne svrhe svrhe iskoristi Srpsko nepoverenje u vlasti. Nisu oni antivakseri zato što ne veruju našim vlastima ili što imaju ikakve dokaze za svoju priču, nego zato imaju psihološku potrebu da veruju u teorije globalnih zavera, jer je to BOLEST, a borba protiv vakcine je samo deo te njihove lične "globalno zavereničke" agende. Ineče bi se moralo pretpostaviti da i u Norveškoj, Švedskoj, Danskoj, Nemačkoj, Japanu, itd, SVUDA vladaju neki ljudski monstrumi koji su deo globalne zavere uništavanja sopstvenog naroda, što je na nesreću tačno ono što ovde prisutna ekipa ustvari veruje. Jer drugačije ta bolesna teorija o otrovima u vakcinama i nije logički moguća. Jedino što to ne smeju otvoreno da kažu, pa se kriju iza gomile kvazi argumenata o stanju u Srbiji. Nema tu Srbija i njena vlast nikakve veze ako su pogledi na vakcinu isti u celom svetu. Elementarni zdrav razum je sasvim dovoljan da se čitava ta besmislica odmah otpiše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762116#p762116:33k231l9 je napisao(la):
Пантограф » 01 Aug 2020 04:14 pm[/url]":33k231l9]Ovo je bolest niskog letaliteta i vakcinacija nigde neće biti obavezna. Hronični bolesnici i oni koji se plaše treba da se vakcinišu, a ja sigurno neću.

Da ima vakcina protiv raka, odmah bih se vakcinisao.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762122#p762122:33k231l9 je napisao(la):
Пантограф » 01 Aug 2020 04:32 pm[/url]":33k231l9]U čemu je retrogradnost? Ne vakcinišem se protiv sezonskog gripa, kao ni većina vas, a prema našoj zvaničnoj statistici, to je opasnija bolest. Da imam 80 godina, vakcinisao bih se, jer postoji realna opasnost. Vakciniše se i moj otac, sasvim opravdano. Ovako, opasnost je na nivou drumskog saobraćaja na magistralnim putevima. A nije da ne vozim.
Ako se ti ne vakcinišeš, ugrožavaš one za koje je korona opasnija nego za tebe. Pod prepostavkom da si zaista zdrav kao što misliš da jesi, što je krajnje hipotetička i nesigurna pretpostavka jer mlađe osobe skoro nikada ne osećaju šta im sve fali. Grip NIJE opasnija bolest, i to je gomilu puta dokumentovano. Šteta od sasvim novog virusa od koga niko nema imunitet se ispoljava na veoma mnogo načina, a ne samo procentom onih koji umru od njega. Tu je blokiranje zdravstvenog sistema zbog čega naglo postaju smrtonosni i mnogi drugi zdravstveni problemi, destrukcija ekonomije, razbijanje socijalne kohezije društva, normalnog života starijih i mlađih u porodici, itd, itd. Problem sa gornjim stavom je sebičnost i narušavanje elementarnih pravila zivota u zajednici. Svako ko živi u njoj samim tim prihvata i mnoge obaveze, čak i kad sam nije direktno ugrožen, a ne samo prava koja iz toga slede. Solidarnost sa ugroženima nije samo moralni stav nego se društvo bukvalno raspada ako toga nema, pošto će onda ugroženi da povuku i svoju solidarnost u drugim oblastima koja su važna sebičnoj osobi. Zbog toga sam pričao o društvenom ugovoru. To prosto tako ne ide. Američka desničarsko individualistička propaganda je samo to, propaganda, niko obrazovan u društvenim naukama ne veruje u to jer društvo tako ne može da funkcioniše.
 
Ne Zuma, nisi me razumeo. Ja sam protiv otrovnih vakcina, a za lekovite vakcine. Pošto je Vučić neprijatelj, njegove vakcine spadaju u otrovne. Dakle, kao što vidiš, ja nisam anti-vaxer, samo anti-otrovni-vaxer, molim te pravi razliku.
 
Pravo na opšte i jeftino zdravstveno osiguranje koje se plaća od opšteg poreza, jer je to opšti i svačiji problem, a ne direktno po komercijalnim cenama, je jedan od temelja civilizovane i moderne države. Argument kako je ono onda "nefikasno" i "skupo" je tako beskrajno glup da ja ostajem bez reči. To bi značilo da je tobože jeftinije sopstveno zdravlje pretvoriti u komercijalni proizvod na kome neko mora da stvara višak profita, inače zbog konkurencije propada na tržištu, umesto da to bude ne-profitni servis čitave zajednice? Pa da li ste sišli sa uma? Ako držva ne radi kako treba, pa je zdravstvo skuplje nego što bi moglo biti, popravljajte državu. Onda se to mora raditi i zbog gomile drugih razloga. A ne da lek bude gori od bolesti. Pa šta mislite, zašto Amerikanci plaćaju DRASTIČNO veće cene za iste zdravstvene usluge nego druge zemlje iste razvijenosti? To je ponovo krajnje toksična desničarska propaganda iz Amerike koja blage veze nema sa zdravim razumom. Evo i kako se TAKAV zdravstveni sistem pokazao čim su dobili predesednika koji duboko veruje u te ideje, pa je elimisao tobože "socijalističku" centralnu državu iz odgovora na zdravstvenu opasnost korona virusa. Svet ih sažaljeva ali im istovremeno i zabranjuje ulaz. Vladari sveta kao zamorčići u kavezu. To je cena gluposti, za sve.
 
Chiko, nemoj se sekirati koliko košta "ozbiljno" lečenje moje i moje porodice, jer su članovi moje porodice platili zdravstvenom fondu doprinose za 140 godina radnog staža, a koristili su beznačajno. Naravno ovde ne dodajem ozbiljna finansijska sredstva za razne dijagnostike, terapije i slično, jer u našem "uređenom" zdravstvenom sistemu to nije moguće ostvariti (moguće je preko veza, mita ili da umreš). Bolje se pitaj zašto bi koštale te ozbiljne intervencije tako mnogo, kao da smo Amerika ili Nemačka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762156#p762156:2jg3yf73 je napisao(la):
Zuma » 01 Aug 2020 06:36 pm[/url]":2jg3yf73]
Ako se ti ne vakcinišeš, ugrožavaš one za koje je korona opasnija nego za tebe. Pod prepostavkom da si zaista zdrav kao što misliš da jesi, što je krajnje hipotetička i nesigurna pretpostavka jer mlađe osobe skoro nikada ne osećaju šta im sve fali. Grip NIJE opasnija bolest, i to je gomilu puta dokumentovano.
Ne ugrožavam nikoga ko se po svojoj volji vakcinisao, tako da je to neviđena glupost.

Grip u Srbiji JESTE znatno opasnija bolest, i to je dokumentovano. Pre tri i po godine, u Srbiji je za mesec dana usled jakog gripa umrlo 3.500 ljudi više nego u mesecima kada hara običan grip (koji kosi cca. 1.500 života mesečno). Grip je opasnija bolest, jači grip je neuporedivo opasnija bolest nego covid 19 - u Srbiji (u Italiji lako može biti drugačije, jer ima mnogo više ljudi starijih od 80 godina nego u Srbiji, a covid 19 njih najviše kosi). As simple as that. Full stop.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762159#p762159:3t6ipebu je napisao(la):
Earthmoving » 01 Aug 2020 06:55 pm[/url]":3t6ipebu]Ne Zuma, nisi me razumeo. Ja sam protiv otrovnih vakcina, a za lekovite vakcine. Pošto je Vučić neprijatelj, njegove vakcine spadaju u otrovne. Dakle, kao što vidiš, ja nisam anti-vaxer, samo anti-otrovni-vaxer, molim te pravi razliku.
Na to sam već odgovorio. Da je tako, ti ne bi imao ništa protiv da izabereš državu u kojoj nema Vučića, pa da se složiš da Srbi primaju istu vakcinu kao i oni. Ali koliko sam tvoje stavove uspeo da ispratim, ti se ne bi složio ni sa time, pa je time sve rečeno.
 
Uh, ala pišete... pre nego što uzmem da pročitam sve, jedno usputno pitanje:

Jel se još nekome čini da je Beograd zadnjih nedelja, u proseku, prazniji nego ikad? Okej, nema turista plus sad su užasne vrućine, pa i to doprinosi da se ljudi povuku u kuće. Ali opet, i povrh toga, čini mi se kao da je beograd ovaj jun i jul bio dosta pustiji i prazniji nego npr prošle godine. Čak i ako bismo ''dodali'' turiste i posetioce na ulice, kao da opet ne bi bilo blizu prošlih godina.
 
Jeste, grad je gotovo sablasno prazan. Pa, dosta ljudi je ipak na odmorima, posetilaca sa strane nema uopšte i to je, verovatno, to.
 
Ja sam na Adi pola dana tako da ne, bas suprotno.
 
To da, Ada i okolina su prepuni. Mislim i na saobraćaj oko Ade.

Ali npr malo malo pa vidim prazne Terazije (i kolovoz i trotoare) u popodnevnim časovima radnih dana.

P.S.
Phaha evo sad uđem na Politiku i vidim ovaj članak :lol:

Тек покоји пешкир и освежење под тушем
http://www.politika.rs/scc/clanak/45956 ... -pod-tusem

Čak ih i komentator pita ''na kojoj ste vi Adi bili ako ste videli pustoš?''
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762173#p762173:3eqruyjq je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Avg 01, 2020 8:27 pm[/url]":3eqruyjq]Uh, ala pišete... pre nego što uzmem da pročitam sve, jedno usputno pitanje:

Jel se još nekome čini da je Beograd zadnjih nedelja, u proseku, prazniji nego ikad? Okej, nema turista plus sad su užasne vrućine, pa i to doprinosi da se ljudi povuku u kuće. Ali opet, i povrh toga, čini mi se kao da je beograd ovaj jun i jul bio dosta pustiji i prazniji nego npr prošle godine. Čak i ako bismo ''dodali'' turiste i posetioce na ulice, kao da opet ne bi bilo blizu prošlih godina.

Kazu ljudi pola Beograda otislo na Zlatibor
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762167#p762167:9cz8pa0d je napisao(la):
Пантограф » 01 Aug 2020 07:14 pm[/url]":9cz8pa0d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=762156#p762156:9cz8pa0d je napisao(la):
Zuma » 01 Aug 2020 06:36 pm[/url]":9cz8pa0d]
Ako se ti ne vakcinišeš, ugrožavaš one za koje je korona opasnija nego za tebe. Pod prepostavkom da si zaista zdrav kao što misliš da jesi, što je krajnje hipotetička i nesigurna pretpostavka jer mlađe osobe skoro nikada ne osećaju šta im sve fali. Grip NIJE opasnija bolest, i to je gomilu puta dokumentovano.
Ne ugrožavam nikoga ko se vakcinisao, tako da je to neviđena glupost.
Vakcina deluje tako što formira kolektivni imunitet nacije, pa TADA faktor replikacije virusa pada ispod 1, čime se svaki novi ulaz virusa u državu brzo gasi sam od sebe. To što svako ko želi može da primi vakcinu, znači vrlo malo. Jedina korist od toga je da je zaštićena sama ta osoba, ali to i dalje može da znači epidemiju u državi, pa će indirektno (kroz ekomske i mnoge druge posledice) biti pogođena i ta osoba, da ne pričamo da će možda izgubiti novac, prilike, drage osobe, poznanike, važne poslovne partnere i mnoge druge ljude koji su važni za celu zajednicu, a koji se zbog niza razloga nisu mogli ili nisu stigli vakcinisati. Tvoj izbor da li ćeš se vakcinisati je za društvo važan zbog dve različite posledice. Još jedna vakcinisana osoba povećava procenat imunih i omogućuje ranije dostizanje kritičnog praga kolektivnog imuniteta. I drugo, tvoj izbor propagandno deluje na druge, pa se u društvu postepeno stvara jedna preovlađujuća atmosfera za ili protiv vakcinacije, a TO ima strahovito velike posledice.

Grip u Srbiji JESTE znatno opasnija bolest, i to je dokumentovano. Pre tri i po godine, u Srbiji je za mesec dana usled jakog gripa umrlo 3.500 ljudi više nego u mesecima kada hara običan grip (koji kosi cca. 1.500 života mesečno). Grip je opasnija bolest, jači grip je neuporedivo opasnija bolest - u Srbiji (u Italiji lako može biti drugačije, jer ima mnogo više ljudi starijih od 80 godina nego u Srbiji, a covid 19 njih najviše kosi). As simple as that. Full stop.
Ovde su ne znam koliko puta postavljani linkovi na ozbiljne studije gde se veoma detaljno dokazuje da je korona daleko opasnija. Toga ima koliko hoćeš. To o čemu pričaš je samo trenutni matematički privid koji je posledica trenutnog nedostatka potpunih podataka i poređenja "baba i žaba", tj virusa koji je na samom početku, i još je i tu sprečen vanrednim stanjem i nizom zaštitnih mera, pa je zahvatio tek beznačajni deo populacije, i gripa u kome je bukvalno sve drugačije. Nisu iste faze bolesti, potencijali, trenuci merenja, savršeno odsustvo imuniteta kod jednog i stotine hiljada godina evolucije našeg odgovora na drugi, organi koje napadaju, mehanizam delovanja, itd, itd. Ta priča je komplikovana, ali koga interesuje ima literature koliko hoće.
 
Vrh