Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
E pa to je pitanje od milijardu dolara, Mradulovic. Medjutim, na primeru rezonirajuce case koja pod talasima odredjene frekvencije puca, vidimo da ne puca i sve oko nje, nego samo ona. https://www.youtube.com/watch?v=17tqXgvCN0E . Zamislite da sam nevidljiv ZVUK moze da razbije materiju! To odvlaci dalje u pitanje jezika, da li zvuk u reci moze i leciti, da li se izmenom jezika nekog naroda menja i njegovo delovanje na zdravlje slusaoca. Ja izucavam frekvence i znacenje nasih slova-zvukova, to je duboka nauka. Npr frekvencija slova A je najjaca pa se moze smatrati da ima znacenje JA ili Bog, tj nesceg najlicnijeg jer je najjaca. Takodje slovo R je specificno jer podrazava odredjeno kretanje kada se izgovara, S strujanje ili zujanje i sl. Svako slovo ima svoj smisao i znacenje, a on je jos dublje povezan sa prirodnim frekvencijama, a one su jos dublje povezane sa samom konstrukcijom materijalnih stvari (sto opet dovodi do primera pucanja case). Ne kaze se dzabe u nekim religijama da je prvo bila Rec. Ili Pesma kao na pocetku Tokinovog Sirmaliona (Gospodar prstenova). Nije slucajno da ja pomocu par reci mogu da pokrenem 2 tone gvozdja kad pozovem taxi.
Sami atomi/hemijski elementi, mogu biti posmatrani kao brojevi. Sam Dnk je oblika kao i kalem (coil (od srbskog kolo), spirala), kroz koju kad prodje struja okolo dobijamo magnet, a i molekuli Dnk-a su spojeni, magnetisani. Takodje, neki naucnici veruju da je Dnk sastavljen od reci, znakova, kodova koje daju informacije za gradnju/razgradnju.
Na ovo se nadovezuje i pitanje 5G. Ja ne znam sta je to, ali ako vibrira na odredjenoj frekvenciji zar je cudno ako utice na neke atome i biohemiju tela? Pa zato i sluzi, da talsa i utice na prijemnike ali ko ce prijemnike ograniciti samo na antene telefona, a ne i drugih okolnih struktura poput tela. Sad dal se 5G sudara sa nekim drugim prirodnim informacijama ljudi, ptica, pcela... ili ne, ja to ne znam nemam opremu Huaweija, Googla i slicnih.
I Zemlja takodje ima rezonance, zovu je Sumanova rezonanca, kazu od 3 do 60Hz, s tim da je oko 7 osnovna. https://en.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonances
 
Resenje za razbinjanje Dnk ili Rnka virusa bi bilo kao u gornjem snimku case gde se podesi frekvencija koja unisti casu ali ne unisti nista okolo (npr druge zdrave celije tela)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731358#p731358:3apymtgv je napisao(la):
Beki » Sub Apr 25, 2020 2:46 pm[/url]":3apymtgv]ACAB
:roll:

Inače, ima ih po gradu. Vidi Naxi kamere.
 
ti poredish vodu koja je H20 i casu, ajde da kazemo da je staklo silicijum oksid mada se tu dodaje svasta u zavisnosti od modela i upotrebe i dnk i rnk virusa i zdrave celije koji su 75% isti (jeste da je dnk dvostruki heliks a rna jednostruki) ali se adenin, citozin i guanin nalaze u obe strukture.
dakle na jednoj strani imas razliku na nivou atoma i molekula a na drugoj strani su stvari koje su praktichno iste ali sa drugom sekvencom. to nije isti nivo
 
ipak su ustartovali kinesko sokoćalo...5000 testiranih.
U narednoj fazi borbe testiranje će biti ključno da bi se izolovali vektori i izdvojili iz društva koje treba da nastavi normalno da funkcioniše.
Sa druge strane više testiranih znači i više registrovanih, pa samim tim i više potencijalnih donora plazme.
 
Opet nema struje. Drugi put za vreme policijskog casa...
 
Ispraćaj prva četiri aviona pomoći Srbije Italiji, uz poruku: Hrabro, mi smo uz vas

Sa beogradskog aerodroma četiri aviona danas će odneti pomoć Srbije Italiji. Predsednik Aleksandar Vučić rekao je da je donacija deo evropske solidarnosti i da će ukupno osam aviona odneti pomoć. Ambasador Italije u Beogradu Karlo Lo Kašo izjavio je da će oprema koju Srbija šalje biti od velike pomoći u borbi protiv koronavirusa.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio je italijanskom amabasadoru Karlu Lo Kašu što se angažovao na pružanju podrške našoj zemlji, predsedniku i premijeru Italije, kao i svim našim italijanskim prijateljima.

Italija je, kaže, među prvima poslala pomoć Srbiji tokom katastrofalnih poplava 2014. godine.

"Italija je uvek pružala pomoć Srbiji. Italijanske kompanije zapošljavaju desetine hiljada porodica u našoj zemlji. Naš je posao da jednom tako bliskom narodu pružimo podršku u teškom trenutku", istakao je predsednik Vučić.

Italija je navodi pogođena jezivim virusom.

"Mi se svi navikavamo na to kada čujemo da je umrlo 400 ili 500 ljudi. Nije normalno i užasni su problemi sa kojima se Italija suočava. Ovo je naša prilika da umemo da kažemo hvala za sve ono što su oni činili za nas. Ovo je roba koju smo mi kupili, platili novcem građana Srbije. Njima je to mnogo potrebnije u ovom trenutku nego nama", kazao je Vučić.

Naše bolnice i magacini su, ističe, snabdeveni.

"Ovde će biti dva miliona hirurških maski, dva miliona epidemioloških maski, milion rukavica, sto hiljada skafandera. Pre svega je važan ovaj gest. Naša potreba da pokažemo koliko volimo Italiju, koliko smo zajedno. Izražavam u ime Srbije saučešće predsedniku Matareli, Vladi i građanima Italije, zbog više desetine hiljada mrtvih, u nadi da ćemo uskoro ponovo moći da posećujemo Italiju i dočekujemo drage italijanske goste", naveo je Vučić.

Dodaje da se nada da će Srbija i Italija u budućnosti imati još bližu, još veću i postojanu saradnju.

"Kao što sam napisao na ovoj kutiji: 'Pobedićemo zajedno i hrabro Italijo, Srbija je uz vas", kazao je predsednik.

Navodi da će za Rim jednim od aviona otputovato ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović i da će je na aerodromu Fijumicino dočekati ministar spoljnih poslova Italije, Luiđi di Majo.

Ambasador Italije u Beogradu Karlo Lo Kašo preneo je pozdrave i zahvalanst predsednika Serđa Matarele.

"Hvala od srca na toplim rečima i velikodušnoj donaciji koja je deo velikog prijateljstva koja veže naša dva naroda".

U Italiji je, kaže, situacija nešto bolja, ali da još moraju da se bore kako bi dobili bitku.

"Zato će nam oprema koju šaljemo u Rim biti od velike pomoći. Poslednjih nedelja, ja lično i sama ambasada primili smo mnogo poruka solidarnosti od mnogih građana Srbije. Želeo bih svima još jednom da zahvalim. Kao što bih želeo da zahvalim i Vama predsedniče i na vašem gestu. Hvala Vama, živela Srbija, živela Italija", istakao je Lo Kašo.

Predsednik Vučić je zahvalio pilotima, osoblju, stjuardesama i svima koji rade u "Er Srbiji".

"Ponosni smo na naša srpska krila, na našu Er Srbiju, i da će ta krila leteli još više i još snažnije uz svu podršku", istakao je Vučić.

video: https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2020/04/25/16549224/vucic-250420.mp4

izvor: RTS
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731358#p731358:zi5obdlx je napisao(la):
Beki » 25 Apr 2020 01:46 pm[/url]":zi5obdlx]Divan dan za šetnju i jačanje imuniteta, acab-a ni na vidiku :)


Zato su postavljali kamere, tako da si ograničen na blizinu toplog doma.
I nisu ACAB, već MostCAB. Čast izuzecima, dokazano.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731318#p731318:adyp77os je napisao(la):
astrodule » 25 Apr 2020 11:32 am[/url]":adyp77os]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731303#p731303:adyp77os je napisao(la):
relja » 17 minutes ago[/url]":adyp77os]Почињем да верујем да се мере попуштају не због јавног здравља, привреде или избора.

Здравствени ситем се некако прилагодио, имровизовао, снашли су се, лекари, сестре, немедицнско особље гину од посла у сменама .. ти људи су на својој грбачи изнели највећи терет. Њима свака част.

Мислим да се попуштају зато што наша вајна јавна државна управа и локална самоуправа, попуњена партисјким паразитима, нерадницима, незналицама, нешколованим ленштинама са купљеним дипломама ... не могу више да издрже овај изазов. Они бре не умеју ни да напишу уредбу да буде јасна и недвосмислена, да не мора да се мења свакога дана... приватници и предузетници ће да шизну од небулоза. Они треба нешто ново и другачије да као спроводе, а навикли су да само долазе на посао, примају плату и не раде - ништа. Здравствени радници су издржали ово, али бирократе не могу.

Možda ima veze i sa stepenom obrazovanja i načinom na koji su stekli diplomu. Koliko god bilo veza i korupcije na medicinskim fakultetima, ti ljudi su se ipak školovali barem 10 godina. Ostalo medicinsko osoblje (bez fakulteta) takođe nije a potcenjivanje (jer ne može baš svako da menja kateter i postavlja "gusku" i "lopatu".

Sa druge strane imamo "vezare" sa raznim diplomama sa privatnih fakulteta koji su našli posao u birokratiji, naročito lokalnim samoupravama. Svi znamo kakva je situacija u državnim službama. Čak i oni koji znaju svoj posao, ili se uklope u sivilo, ili napuste posao kada postanu svesni sa kime i pod kime moraju da rade.


To su dva različita univerzuma.
 
Cale sa sinom pika basket. Ima nade za ovaj narod.
 
Pretpostavljam da misliš na oca i sina što igraju? (pitam samo)

Razumem poentu, neće da ih uhvati dok su sami na terenu za basket. Ali vidim iz tvojih pisanja da ti podržavaš kršenje zabrana. Što donekle razumem. Preko glave ti je ove sekte na tronu, isto kao i meni. I ja rekoh već pre neki dan, meni mišljenje o njima može da ostane ili isto, ili da postane još gore. Da se poboljša, pa to je praktično nemoguće. Ali to ne znači da ću zbog toga da kršim zabrane. Bar ne za sad, dok još uvek imamo epidemiju u zemlji.

Da preteruju sa zabranama, apsolutno se slažem. Da imaju mnogo somina u svojim redovima, da su arogantni, kontradiktorni, licemerni... sve to stoji. Pa i ja sam pisao o tome. Ali za sad ne vidim povod da pokazujem otpor izlazeći u vreme zabrana. Jer kad bismo svi izašli, iz bunta, imali bismo ono što se desilo u Brazilu.

Što se tiče vlasti i institucija, njima ću da se ''odužim'' kad dođu izbori. Štrajkovi, bojkot, glasovi protiv, protesti raznih vrsta, pobijanje dezinformacija i jednoumlja... to su najbolji i najefikasniji načini da se neko bori protiv nepravde vladara.
 
Pa imas Zumin post na predhodnoj strani gde je analizom hiljadu i nesto slucajeva zabelezeno da se samo jedan covek zarazio na otvorenom prostoru.

Drugim recima, ok, zatvoreno je sve, prodavnice, kafici i sve moguce, ali nema potrebe da ljudi budi po stanovima i apsolutno nista se ne bi desilo da sad setkamo po parkovima itd.

A koliko toga se negativnog desava kad si zatvoren kod kuce, ko ce tu analizu da vrsi? Evo, ja prvi cu da zavrsim u ludnici jer nisam navikao na takav zivot i da sam ga hteo, udao bih se za neku mafijasicu, osnovao fk sa njom i krao pare i onda sedeo sa nanogicom pritvoren sest meseci u svojoj vili.
 
Ne bih se ja zaleteo sa tim procenama i analizama za Koronu. Zato što je virus očigledno neka mutirana abominacija koja svakog dana pokaže neku novu sposobnost, ili izgubi ono za šta smo taman utvrdili. I otud i tolika raznolikost u načinima postupanja sa njim. Imamo zemlje poput Srbije sa striktnim merama, imamo zemlje poput Švedske sa opuštenim, i imamo zemlje poput npr Austrije sa umerenim.

Švedska je dugo uzimana za primer labavog pristupa, sve dok i njima nije buknulo. Ok, nije im se desila Italija, ali nije baš ni da su prošli kao što su mislili. Dalje, Belorusija koja se takođe pominjala i hvalila kako je opuštena, isto beleži rast a evo danas čitam da im je buknula zaraza u nekom sirotištu.

Da ne dužim, samo hoću da kažem da očigledno imamo posla s nečim nenormalnim. Istina, nije kuga... Ali je očigledno dovoljno opasno, i dovoljno čudnovato, da cela planeta već mesecima lupa glavu oko toga. Uključujući tu i zemlje koje su donele svakakve medicinske proboje.

S ostalim se slažem, razumem i to što kažeš.
Ako mene pitaš, kao što sad svi na svetu gledamo da ''ispeglamo krivu'' zaraženja, tako bih ja voleo ovim našim tutubanima da objasnim da bi mogli da ''ispeglaju krivu'' sa zabranama tako da umesto da imamo režim: 2 dana gužvetina, 3 dana tajac, pa 2 dana opet gužvetina... da to bude malo bolje balansirano i izjednačeno. I naravno, da olade sa histerijom i olakšavanjem po narodu.
 
Nema nikakvog razloga da se ne izađe u park, to je sad bar svima jasno. Toliko - znamo.

To što u Srbiji, kao nekada istorijskom narodu, nema više ni popa, ni učitelja, niti kakvog god narodnog prvaka koji bi poveo ljude da prekrše ove umobolne mere - u zemljama u kojima ne postoji policijski čas ne otvaraju još frizere i teretane - ja to vidim kao naš problem. Veliki problem i nedostatak.

Dakle, rado bih učestvovao u kršenju ovoga, ali ne bih sam - da izađe milion ljudi na ulicu, uz držanje odstojanja, i diktatoru je kraj. Zauvek. U svakom narodu koji drži do sebe, to bi se desilo. Ovde neće. I to je to.

Otac i sin koji igraju basket su ostatak istorijske Srbije. I sam mogu da se pohvalim da mi ćerka ide na ljuljašku kad izađemo.
 
@Bender

Samo uvek jednostavno podjes od pitanja: Da li zaista verujes da ova vlast cini nesto da bi nas zastitila i da bi nas spasila i da su ove mere uvede jer brinu o nama?

Pocevsi od sopinga u Milanu, ispostavlja se da sta god oni kazu, treba suprotno raditi jer njihovi interesi nisu da nas sacuvaju.

Ne, ne treba biti bu**** i igrati kosarku sa deset ljudi i piti onda vodu iz iste flase itd.

Stvari su vrlo jednostavne, sto manje okupljanja, sto manje zadrzavanja sa drugim osobama u zatvorenim prostorija, sto vise kretanja, sunca, prirode i dizanja imuniteta.

Po stoti put - ukidanje policijskog casa i produzivanje radnog vremena svih objekata kako bi guzva bila sto manja, drzanje rastojanja u redovima, nosenje maski, pranje ruku, boravak u prirodi, biciklizam, trcanje...a ne teretane, setanje kucica kada vlasniku odgovara jer tako u parku ispred moje zgrade ima jedan covek sa kerom u proseku kad pogledam kroz prozor, a veceras u 11 ce ih biti 30.

Nema veze sta je i kakav je virus, ne mozes ga preneti dok si na biciklu recimo prolazeci pored drugog bicikliste, kao sto ni kad prodjes na biciklu pored coveka koji ima sidu, ne mozes da se zarazis.

Mislim, u teoriji, mozda neki zarazen covek pljune dok si napolju i to tebi direktno uleti u usta, ali sanse za to su manje nego da te udari meteor kada izadjes napolje, ako cemo tako da zivimo zivot u strahu, najbolje da se poubijamo svi odmah.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731413#p731413:100yg8ui je napisao(la):
Пантограф » Sub Apr 25, 2020 4:12 pm[/url]":100yg8ui]Nema nikakvog razloga da se ne izađe u park, to je sad bar svima jasno. Toliko - znamo.

To što u Srbiji, kao nekada istorijskom narodu, nema više ni popa, ni učitelja, niti kakvog god narodnog prvaka koji bi poveo ljude da prekrše ove umobolne mere - u zemljama u kojima ne postoji policijski čas ne otvaraju još frizere i teretane - ja to vidim kao naš problem. Veliki problem i nedostatak.

Dakle, rado bih učestvovao u kršenju ovoga, ali ne bih sam - da izađe milion ljudi na ulicu, uz držanje odstojanja, i diktatoru je kraj. Zauvek. U svakom narodu koji drži do sebe, to bi se desilo. Ovde neće. I to je to.

Otac i sin koji igraju basket su ostatak istorijske Srbije. I sam mogu da se pohvalim da mi ćerka ide na ljuljašku kad izađemo.

I mene ovo više boli jer je poslednji ekser u mrtvački kovčeg nekada slobodarskog naroda.

Da čovek kaže da smo pametni i da se zato držimo ovih mera pa i ajde, kao naučili smo nešto i sad se držimo svih mera koje Vlada izda i disciplinovani smo kao Švabe. Ali nije tako tako, glupi smo kao racku i to će se već u ponedeljak videti, a uz to smo i čkepi. Da imamo ili muda ili mozak, ako je već nerealno očekivati da imamo obe stvari, ne bi prolazili ovako kako prolazimo.

Dozvolili smo da nam neki picousti, slina, konj, moler, Dr. mali, doktor smrt, vulvin...rade šta hoće i da mi na to ćutimo.

Zato sa osmehom sad kroz prozor gledam čoveka sa detetom u parku jer to znači da taj čovek misli svojom glavom, a uz to apsolutno nikoga ne ugrožava. Zato sam i ja opikao jednu šetnju, pa me hapsite :laugh:
 
Tok epidemije 2020.04.25.

Tok epidemije CoViD-19, 2020.04.25, lin.jpg

Ovde je dat izdvojen i uvećan grafik dnevno pozitivnih na testu.

Dnevno pozitivnih na testu 2020.04.25.jpg

Moram ponovo da komentarišem izrazito forsiranje priče o "slabljenju virusa" kao razlog obično navođen za slabljenje restriktivnih mera.

Treba jasno reći da, iako je zaista sasvim moguće, pa i očekivano, da epidemija jenjava, i dalje uopšte nije jasno šta bi tačno trebalo da znači da "virus slabi". Takođe, čak i da upotrebimo precizniji termin da "epidemija jenjava", mora se razumeti da je i to nešto što javnost mora verovati vlastima na reč, jer se to iz nama dostupnih podataka ne vidi.

Na grafiku dnevno pozitivnih na testu se lepo vidi da smo praktično čitav mesec april u režimu u kome svaki dan dobijamo otprilike isti broj novozaraženih osoba. Ta kriva se grubo uzevši vrti unutar crvene zone, što je prosečno nekih 200 do 250 NOVIH ZARAZA SVAKI DAN. Ako pomislimo da je možda broj izlečenih bitno narastao, možda toliko da se sada već više njih izleči nego što se novih zarazi, vidimo da se ne dešava ni to. Svetlo zelena kriva koja pokazuje kretanje broja trenutno bolesnih i dalje raste. U jednom trenutku su je jednom čisto admistrativnim merom smanjili. Umesto da se sa Sajma kući ide posle dva negativna testa, sada se ide posle jednog. Kriva je tada malo opala, ali pošto se efekat te računovodstvene promene istrošio, kriva bolesnih se sada vraća na svoj stari tempo rasta koji je imala i ranije. Drugim rečima, nama broj bolesnih ljudi i dalje RASTE tempom od 200 bolesnih VIŠE svaki sledeći dan. Ništa se dakle u OVIM, zaista glavnim brojevima, ustvari ne smanjuje, jer još nismo došli ni do vrha krive broja bolesnih.

Ranije sam pomenuo da ne uspavam da razumem šta tačno znači termin "slabljenje virusa". Ako virus nije mutirao, a za to u stranim medijima nisam čuo, prosečna klinička slika bolesti ne smela da se menja. Kad se neko zarazi, isti procenat osoba bi trebao da ima laku, srednju ili tešku sliku bolesti bez obzira da li se razboleo na početku ili na kraju epidemije. Da je zaista "virus oslabio" onda bi bi taj oslabljeni virus prelaskom u susednu zemlju trebao da u njoj izazove blažu epidemiju pošto je sada već "slabiji". Međutim tok epidije po raspodeli težina kliničke slike izgleda sličan u svim zemljama bez obzira kada je u njima počeo ozbiljniji razvoj epidemije. Sasvim je moguće da je u pitanju neka medicinski detalj koji ja ne znam, ali za sad ne vidim šta bi to moglo biti.

Tokom konferencija za štampu smo čuli nekoliko pokušaja objašnjenja ovog paradoksa.

Rečeno je naprimer da se procenat pozitivnih u broju testiranih smanjuje ("spali smo ispod 6% ..."), što je dobar znak slabljenja virusa. Međutim procenat pozitivnih zavisi i od broja testiranih. Ako njih ima više, a stalno se broj testiranih povećava, onda će naravno da se smanuje i procenat pozitivnih. Pošto je on dakle količnik dva broja, zavisi od oba, pa je teško išta sigurno zaključiti na osnovu toga.

Pa je zatim rečeno da je klinička slika bolesti sve lakša, što je takođe znak kraja. Moguće. Ali je moguće i da bitno prošireni broj testiranih sada ranije hvata zaražene, oni ranije počinju sa lečenjem, pa ZATO imamo lakšu kliničku sliku. Ili su lekari iskusniji u lečenju i sa boljim lekovima. Ili smo naučili da bolje čuvamo stare osobe pa one manje oboljevaju, pa je prosečna starost oboleih sve manja, pa je prosečna klinička slika ZATO bolja.

Onda je rečeno da se povećava inkubacioni period što je takođe znak slabljenja virusa. Možda. A možda je, isto kao i kod prethodnog slučaja, zbog više testiranja i veće hvatanje bolesnih sa lakšom ili nikakvom kliničkom slikom, što onda U PROSEKU ne samo smanjuje težinu kliničke slike nego i produžava prosečno vreme do pojave primetnijih simptoma, a to znači prosečno veći inkubacioni period.

Ukratko, ništa od ovoga ne ukazuje nedvosmisleno da smo bilzu kraja. Ne želim da apriori sumnjam u epidemiologe, sigurno je da oni imaju i više znanja i više podataka, ali moram da ukažem na to da se ono što pričaju ne vidi iz brojeva koje objavljuju niti su im objašnjenja mehanizma "slabljenja virusa" iole razumljiva za ikoga ko zaista pokušava da ih razume, a ne samo da slepo prihvati šta god da kažu.
 
Zuma slabljenje virusa je teorijska postavka, mi ( Srbija) to empirijski ne mozeo dokazati. To bi znacilo da je mnogostrukim replikovanjem u organizmu coveka, doslo do mutacija virusa kojima bi se on eventualno bolje prilagodio coveku. Da ne bude toliko patogen, vec da kroz nas prolazi sa blagim simptomima sto mu je u interesu. Teoretski ako bi nekom mutacijom nastao hipoteticki najsmrtonosniji virus koji ubio 100/100 zarazenih to bi bila njegova evolutivna slabost, samog sebe bi eliminisao.

Verovatnije su druge stvari, ako zatvoris stariju populaciju dobices vise relativno zdravih uslovno mladjih ljudi koji laske podnose virus.
 
Neko od novinara bi trebao da postavi jednostavno pitanje: šta znači broj testiranih, šta im ulazi u taj broj?

Ja nemam razloga da osporavam konkretne objavljene brojke, ja nisam na izvoru podataka, to su jedini dostupni podaci, možda se njima da se manipuliše u nekom manjem procentu ali ne preterano jer se to jednostavno ne može sakriti od javnosti zbog ljudi koji rade u zdravstvu, možda ima manjih grešaka u prikupljanju i obradi podataka, kao brojevi mi deluju - realno, ali samo tumačenje podatka mi nije jasno.

Meni deluje da u taj broj ukupno testiranih i dnevno novotestiranih ulaze i ponovljeni testovi ranije testiranih osoba.

Jer, nešto tu ne štima. Po njihovim podacima, javno saopštenim i dostupnim na današnji dan, 25.04.2020. imamo apsolutne brojeve:
7.779 - zaraženih
151 - smrtnih slučajeva
1.152 - izlečenih
3.135 - ukupan broj hospitalizovanih (verovatno je to brojka - zbir nakon otpuštanja posle jutarnje vizite po svakoj od bolnica, dakle zvaničan i konkretan broj).

Razlika je 7779-151-1152-3135 je broj od: 3341... čega?

Ako su svi zaraženi hospitalizovani - onda razlika u podacima u 15 časova ne može da bude broj koji je 50% od ukupnog broja zaraženih.

Ali onda procenat smrtnosti, na osnovu zvanično objavljenih brojeva, ne može biti 1,94% kako oni objavljuju, nego je bar dva puta veći.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731135#p731135:1b5lxpew je napisao(la):
Beki » Yesterday, 21:33[/url]":1b5lxpew]Svi će da izginemo bez čučanj i mrtvo dizanje.
Promače mi ovo ;)

Samo sam hteo da kažem postoji ljudi koji redovno vežbaju i koje je ukidanje teretana žešće poremetilo. Naravno, internet je prepun klipova gde se pokazuju razne zamene za teretanu u kućnoj varijanti, ali već malo ozbiljniji vežbači ne mogu da nađu odgovarajuće vežbe.

Naravno, prilagođavamo se svi, ali neke vežbe zaista nemaju odgovarajuću alternativu u kućnim uslovima.

Opet, za većinu posetioca teretane ovo ukidanje ne bi trebalo da predstavlja problem jer niti rade pravilno vežbe, niti imaju dobar plan i za njih su dovoljni sklekovi kao zamena za benč i triceps, a biceps može da se vežba isto kao i u teretani uz samo malo mašte, a ni jednoručni tegovi (bučice) nisu skupi.

Vežbe koje su zahtevnije i bolje za telo se ne mogu raditi bez stalka i šipke i bez većih težina, a oprema za to je već skuplja i zahteva posebnu prostoriju van stana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=731434#p731434:1swwuk0e je napisao(la):
djordje*******g » 25 Apr 2020 05:56 pm[/url]":1swwuk0e]Zuma slabljenje virusa je teorijska postavka, mi ( Srbija) to empirijski ne mozeo dokazati. To bi znacilo da je mnogostrukim replikovanjem u organizmu coveka, doslo do mutacija virusa kojima bi se on eventualno bolje prilagodio coveku. Da ne bude toliko patogen, vec da kroz nas prolazi sa blagim simptomima sto mu je u interesu. Teoretski ako bi nekom mutacijom nastao hipoteticki najsmrtonosniji virus koji ubio 100/100 zarazenih to bi bila njegova evolutivna slabost, samog sebe bi eliminisao.
Poznata mi je ta pretpostavka, ali ne verujem da mehanizam prirodne selekcije i prilagođavanja može da funkcioniše tako brzo, u okviru nekoliko nedelja jedne epidemije, i to ispočetka u svakoj populaciji, u svakoj zemlji. Prvo što bi bilo potrebno da stepen mutacije virusa bude ogroman (što je nemoguće jer bi tada ipak bio previše nestabilan), a zatim bi tebalo da umire ZAISTA veliki broj ljudi, i to različiti broj ljudi u raznim zemljama, da bi kriterijum prirodne selekcije uopšte imao nešto sa čim može da "radi", tj da bi onda mogao da bira slabije viruse koji ubijaju manje ljudi kao "bolje prilagođene" za ostavljnje više svojih kopija. To je nemoguće. Sem toga ako je virus zarazan i pre pojave simptoma, on se već raširio. Ako posle taj zaraženi umre njemu je svejedno. Već se razmnožio. Eventualno, posle mnogo decenija, tu će se rađati manje dece zbog velike smrtnosti ljudi, pa TO može mu smanji dalju multiplikaciju, ali to SADA ne može biti selekcioni mehanizam.

To što se opisao se zaista tako dešava, ali u velikim periodima vremena i posle mnogo epidemija. A ne u okviru jedne epidemije.
Verovatnije su druge stvari, ako zatvoris stariju populaciju dobices vise relativno zdravih uslovno mladjih ljudi koji laske podnose virus.
Sa ovim se slažem. To je takođe faktor koji utiče na brojeve, mada su stari bili slobodni samo u početku epidemije, pa pa se taj faktor nije menjao u srednjoj i kasnoj fazi epidemije.
 
Vrh