Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Pa i ne čudim se, nego samo konstatujem kako je nakon par vesti da se korona ponovo pojavila kod nas, počelo sa ponovnim nošenjem maski, i to uglavnom starija populacija, ali i da su pojedini ljudi, nevezano za godine, počeli da se ponašaju kao da je mart 2020, a ne septembar 2023.​
 
Ковид је постао сезонска болест, тако да се искрено надам да неће бити ограничења кретања, јер пандемије неће бити, бар не као у почетку.
 
Ma kakva ograničenja kretanja, pa niko im ne bi dopustio to, niti tek sada imamo luksuz da se ponovo j...vamo sa kojekakvim epidemijama.
Maksimum što će izvući je ovo ponovno zabranjivanje poseta u bolnicama i obaveza nošenja maski u njima i to je to.

Virus je obišao planetu jedno 5 puta najmanje, poput udarnog talasa zemljotresa kada obiđe kuglu, i svako ko je imao kontakta sa bilo kojim ljudskim bićem u zadnje 3 godine je imao kontakta i sa Koronom. I ko je preživeo one prve sojeve, preživeće i ove sada.

Ne treba uopšte više ni pričati o glupoj Koroni, svetska ekonomija je već u debelom kanalu, svako novo paničenje i zastrašivanje može samo da nam donese još jednu u nizu kriza. A naređasmo ih vala jedno 10 u poslednjih tri godine. Ne treba nam još jedna.
 
Tako da je i dobar način za testiranje da li je alergija ili ne, da se uzme neki antihistaminik. Vidim da je kod nas popularan taj pressing, ali on je, koliko znam, prva generacija i oni uspavljuju. Umesto toga, meni je ove godine pomogao Xyzall. Jedna tabletica dnevno i počne posle sat vremena da deluje.
Na xyzalu sam oko dve godine. Pre toga sam koristio nesto drugo, ali slabo je pomoglo.
Pressing sam koristio nekoliko godina dok nisu napravili nesto bolje, ali sam s njim bio 30% slabiji i umorniji. Apsolutno ne valja, utice na produktivnost.
Zbog svega toga izbegavam zivot u Srbiji od maja do oktobra, pa kako se zalomi. Najbolji sam na moru, kada sam potpuno cist i bez smetnji, Zlatibor takodje.
Da ne zaboravim da koristim povremeno i kapi za nos, jer tablete nisu dovoljne.
Alergican sam od neke svoje pete godine, sto znaci da sam skoro 35 godina u borbi s tim.
Za jedno 10 godina planiram trajno da napustim Srbiju, zdravstveno mi ne odgovara, veliki smo nemarnici, ne cistimo/tretiramo/odrzavamo kao sto rade u Becu, recimo.
 
Danas videh dva neobična slučaja. U jednom slučaju deda sa maskom izveo kuče u šetnju, i baš je bilo primetno koliko je "bežao" od drugih ljudi. Drugi slučaj, isto deda, nosi neku specijalnu masku, a preko nje vizir, dok je preko šaka navukao dva para rukavica kakve se mogu naći po marketima na odelenju pekare.​

Немам више разумевања за такве.
 
Ma kakva ograničenja kretanja, pa niko im ne bi dopustio to, niti tek sada imamo luksuz da se ponovo j...vamo sa kojekakvim epidemijama.
Maksimum što će izvući je ovo ponovno zabranjivanje poseta u bolnicama i obaveza nošenja maski u njima i to je to.
Već je zabranjena poseta u bolnicama sa osetljivijim pacijentima, a za posete kod lekara je već potrebno da se nosi maska. Ono što je drukčije je da sada nećete biti odbijeni da uđete u bolnicu ako nemate masku, već će te dobiti na šalteru.​

Virus je obišao planetu jedno 5 puta najmanje, poput udarnog talasa zemljotresa kada obiđe kuglu, i svako ko je imao kontakta sa bilo kojim ljudskim bićem u zadnje 3 godine je imao kontakta i sa Koronom. I ko je preživeo one prve sojeve, preživeće i ove sada.

Ne treba uopšte više ni pričati o glupoj Koroni, svetska ekonomija je već u debelom kanalu, svako novo paničenje i zastrašivanje može samo da nam donese još jednu u nizu kriza. A naređasmo ih vala jedno 10 u poslednjih tri godine. Ne treba nam još jedna.
Maltene paralelno sa objavom pojavljivanja novog soja, stigla je i vest o puštnju u opticaj inekcije za novi soj. Ko hoće, on će paničiti zbog ovih vesti, a ko neće, on neće paničiti zbog ovih vesti. Odnosno, manje - više, stvar je po tom pitanju ista kao i na proleće 2020.

Ковид је постао сезонска болест, тако да се искрено надам да неће бити ограничења кретања, јер пандемије неће бити, бар не као у почетку.
Biće samo panike, i to od strane onih koji su paničili na početku, jer isti ti paniče i danas. Ništa drukčije nego li što je sa gripom. Drugo, kada krene hladnije vreme, a sa njim i grejanje na sve što padne pod ruku, a posledično i zagađenje vazduha, moguće je da bude više ljudi sa maskama, zato što nam je vazduh tada nenormalno zagađen, pa je jedan deo ljudi radi toga počeo da nosi maske u tom periodu.​
 
Poslednja izmena:
1695604957866.png
 

Nova „misteriozna bolest“ u Kini: Šta se do sada zna i da li treba da nas brine?


Кina je prijavila da nema "neobičnih ili novih patogena" u zabeleženim slučajevima pneumonije kod dece, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija, piše danas BBC.

Peking je porast oboljenja sličnih gripu pripisao ukidanju ograničenja na kovid, saopštila je SZO, koja je zatražila više podataka o ovim slučajevima.

Ipak, Kina je apelovala na stanovnike da preduzmu mere predostrožnosti, poput vakcinisanja i nošenja maski.

Lokalni mediji su poslednjih dana izvestili da su bolnice preplavljene, prenosi BCC.

U saopštenju u sredu, SZO je saopštila da je od Кine zatražila više informacija o izveštajima u medijima i onim koje je objavio ProMed (globalni sistema za praćenje epidemije) – o „klasterima nedijagnostikovane pneumonije kod dece u severnoj Кini“.

Pneumonija je generalni medicinski termin koji se koristi za opisivanje infekcije i upale pluća. Može biti uzrokovana raznim virusima, bakterijama ili gljivicama.

Nakon zahteva SZO, državna novinska agencija Sinhua objavila je članak u kojem se citiraju zvaničnici kineske Nacionalne zdravstvene komisije (NHC) koji kažu da posvećuju veliku pažnju dijagnozi i brizi o deci sa respiratornim oboljenjima.

Кasnije u četvrtak, SZO je u saopštenju navela da Кina nije otkrila nikakve „neobične ili nove patogene“ i da je porast respiratornih bolesti koje se šire na severu zemlje posledica „više poznatih patogena“.

Od oktobra, severna Кina je prijavila „povećanje obolevanja sličnih gripu“ u poređenju sa istim periodom u protekle tri godine, saopštila je SZO.

„Neka od ovih povećanja obolelih su ranije u sezoni nego što je to bilo ranije, ali nisu neočekivana s obzirom na to da su ukinuta ograničenja zbog kovida-19. Takvo iskustvo zabeleženo je i u drugim zemljama“, navodi se u saopštenju.

SZO je saopštila da „pomno prati situaciju i da je u bliskom kontaktu sa nacionalnim vlastima u Кini“.

Iako pominjanje Кine i talas zaraze može da uznemiri ljude jer budi uspomene na pandemiju kovid-19, SZO insistira na tome da se stvari objektivno razjasne.

Takođe nije neobično da SZO traži od zemalja više informacija o grupi bolesti. To rade skoro svaki dan, navodi BBC.

Specijalistički tim SZO svakodnevno pregleda hiljade medijskih izveštaja i informacija internog nadzora o cirkulišućim bolestima iz raznih zemalja. Stručnjaci zatim odlučuju da li im je potrebno više informacija, u slučaju da bi to moglo da postane vanredna situacija za javno zdravlje od međunarodnog značaja.

Ali neobično je da se zahtev SZO za više informacija javno objavljuje. Uopšteno govoreći, ovo je ranije rađeno privatnim kanalima između SZO i zdravstvenih službenika u zemlji.

Agencija UN bez sumnje ima na umu da bi ljudi mogli postati nervozniji zbog virusa prijavljenih u Кini sa ne tako dalekim sećanjem na kovid-19. SZO takođe pokušava da bude transparentnija nakon pandemije.

Britanska agencija za zdravstvenu bezbednost (UКHSA) saopštila je da pažljivo prati situaciju.

Кineski NHC je prošle nedelje saopštio da je došlo do porasta nekoliko respiratornih bolesti širom zemlje: posebno gripa, kovida, mikoplazma pneumonije – uobičajene bakterijske infekcije koja pogađa mlađu decu – i respiratornog sincicijalnog virusa (RSV).

Zvaničnici su porast pripisali ukidanju ograničenja kovida.

Druge zemlje, uključujući Veliku Britaniju i SAD, zabeležile su slične skokove u oboljenjima sličnim gripu nakon ukidanja ograničenja pandemije.

„Кina sada verovatno doživljava veliki talas respiratornih infekcija kod dece jer je ovo prva zima nakon njihovog dugotrajnog zatvaranja, što je moralo drastično da smanji cirkulaciju respiratornih virusa, a samim tim i da smanji imunitet na endemske bolesti“, rekao je profesor Fransoa Balu sa Univerzitetskog koledža Londonskog instituta za genetiku.

Profesor Pol Hanter sa Univerziteta Istočne Anglije (UEA) rekao je da trenutno ima premalo informacija da bi se postavila konačna dijagnoza o tome šta je izazvalo infekcije.

„Sve u svemu, ovo mi ne zvuči kao epidemija zbog novog virusa. Da jeste, očekivao bih da vidim mnogo više infekcija kod odraslih. Nekoliko infekcija prijavljenih kod odraslih ukazuje na postojanje imuniteta od prethodnog izlaganja“, dodao je.

 
Ne mogu da odolim sasvim novom terminu: tridermija :)


 
Evo iz iskustva mogu reći da je tabela loša 😆
Ja sam početkom decembra imao koronu. Od simptoma sam imao: temperaturu, kašalj, glavobolju, bolove (očigledno od temperature), umor, kratak dah i gubitak apetita + prvi dan grebanje u grlu koje je sutradan prešlo u prvo suv, a zatim prilično bogat kašalj sa šlajmom.
Gubitak čula ukusa i mirisa nisam imao, ne u onom obliku koji je bio tokom početka epidemije, kada ljudi nisu osećali ama baš ništa. Ja sam u sedećem i ležećem položaju imao potpuni gubitak čula mirisa i ukusa, odnosno mogao sam osetiti da li je nešto slatko, slano, kiselo, itd. Dok u stajaćem položaju se čula vraćaju skoro u normalu. Nisam imao zapušen nos, niti je cureo, ali sam osećao da su sinusi zapušeni ili upaljeni, šta god - što je onda u poklapanju sa ovim mehanizmom gubitka čula.
Nakon dva dana sam osećao umor i kratak dah, i to nekad prilično, kada bih ustao sa kauča i hodao 5m do kuhinje, morao bih da stanem u kuhinji i da dišem kao da sam trčao 100m.
Tako da deo ovih simptoma sa liste nisam imao, koji su stavljeni kao uobičajeni, dok sam imao neke koji nisu učestali.

I da, radio sam 3 testa i sva tri su bila pozitivna na koronu.
 
Blago vama sa koronom
Moguće je da se i dalje ložite na jednu od najvećih ako ne i najveću prevaru XXI veka.
Mogu samo da vam kažem da sam tri godine intezivno jurio i nisam uspeo. Ko god da je kašljucao, kijao i slično ja sam ga tako slatko izglio u nadi da ću i ja to fasovati ali ništa. Svi oko mene su bili pozitivni , čak i KIWI, ja ništa.
Test kao svaki njihov test glupost.
Kako su skupili dovoljan procenat lakovernih oni će nastaviti sa fabrikovanjem bajki i širenje panike. Jedino što vam tvrdim da neće stati.
 
Pa jeste prevara, samim tim sto ima tema na forumu o tom virusu i sto i dalje pricamo o njemu.

Umiru ljudi od svacega pa nije frka tolika bila, niti imamo temu na forumu.

Virus je takav kakav jeste, znamo i snagu i kako i koliko se lako siri.

Sve ostalo u vezi njega je prevara.

Evo na primer ako ti izvucem ovaj podatak

More than 90 percent of sexually active men and 80 percent of sexually active women will be infected with HPV in their lifetime.

Mozes samo da zamislis sta mogu da urade od ovoga. Svaki dan brojanje zarazenih, preminulih od raznih komplikacija, direktno povezanih ili ne sa virusom...



Ono je bila cista prevara ljudi i demonstracija moci da mogu sta hoce.

I dan danas se nismo oporavili, ljudi su izasli iz svega sa psihickim bolestima, tinder i instagram nalozima (cak i oni koji su bili najveci protivnici svega), online kupovina se povecala, kao i sve online, prodaja raznih nepotrebnih gluposti u apotekama se povecala, hipohondrija se povecala, zavisnost od telefona i druge zavisnosti su se povecale...

A mogli smo hrabro i sa tacnim informacijama da udjemo u celu pricu, svejedno je na kraju sve zavrseno tako da su sve mere ukinute.

A mere su ukinute kada je broj bio nekoliko puta desetina ili cak stotina veci nego kad smo bili zatvoreni.

Umesto da je narod ohrabren i na pravi nacin informisan o cemu se radi, umesto da smo zajednicki usli u sve i bili hrabreni umesto plaseni, umesto da smo se pridrzavali nekih jednostavnih mera i usli u jednu zajednicku borbu, dobili smo sta smo dobili - prevaru.

Da, zatvoris penzionere u kuce, ne das im da vide sunce mesecima, izlozis ih stresu i strahu informacijama koje im plasiras, dovodes ih u stanje da ce i najmanji grip da ih ubije i onda pricamo o broju mrtvih.

To je prevara i ta prevara je ubila vise ljudi nego virus.
 

sta znam, neki ljudi su umrli, nekima i sa ovog foruma bliski ljudi, pa bi bilo lepo da to uvazis kad pominjes najvecu prevaru 21.veka.
uglavnom, uvek mozes da podrzis retarda nestorovica. to je otprilike ta priča.
Vidiš ja više znam njih koji su naseli na te gluposti brini za druge, za najbliže, za babu, dedu itd pa su sada na onome svetu. Isto ih imam trajno oštećenih . Naravno kad ne koristiš glavu možeš i dalje da veruješ u baba roge i ostale gluposti.
 
Vrh