Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,1%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,5%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 44 13,9%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    316
Bože što ljudi vole da pričaju budalaštine i da 100% veruju kakvu im god tešku glupost servira bilo onaj deo establišmenta koji je vlasti, bilo onaj drugi njegov P.R. deo koji glumi da je protiv vlasti i smišlja teorije zavera za kontrolu narativa među radikalnim elemenatima. Kakva crna prevara? BILA je pandemija i nepotrebno su umrli milioni ljudi. Mi smo izgubili oko 55.500 Srba, dakle imali smo neverovatnih 20% mrtvih VIŠE nego što bi inače umrlo od bukvalno svih dugih razloga zajedno. Shvatate li vi šta za nas sa ovakvom demografijom znači 20% mrtvih više??? Neviđeni pokolj NAŠIH ljudi, a vi se sprdate sa tim i fantazirate da puna groblja ne postoje. A sada ćute i jedni i drugi. "Nema, nije se ni desilo". Zažmurimo i više ne postoji. E pa nije tako. IMALI SMO ozbiljnu i opasnu epidemiju, u početku je bilo nužno zatvaranjem zaustaviti eksponencijalni tempo širenja, ali je istovremeno establišment iskoristio zgodnu priliku da i na tome dobro zaradi i da vežba kontrolu masa i propagandu (što je posle dobro došlo tokom tekućeg geopolitičkog sukoba). I jedno i drugo je istina. I to je sve. Koji deo tu sada nije jasan?
 
Greška, teorija zavere ja neviđena budalaština iz usta lakovernih ljudi.
Koliko je obdukcija urađeno za NAVODNO umrlih od blage prehlade što oni zovu korona ? Čime je dokazano PCR lažnim testom? PCR test je neviđena budalaština i samo da ne kažem kakvi ljudi veruju u to.
Kako su lečeni ljudi ?
Zašto ostali nisu lečeni kako treba ?
Zašto u celoj Evropi postoji toliki višak smrti? Sada ?
Svi navodno sojevi posle DELTE su bili daleko slabiji a smrtnost se povećala.
2009. II deo .
 
Još jedna interesantna stvar.
Ukrajina 2020-2022 jedna zemlja sa velikim brojem obolelih i naravno cela evropa je bila zatvorena za ukrajinske državaljane osim ako nemaš vakcinu.
Toliko su opasni ukrajinci da će doneti toliko smrtnosti evropi jer će se svi zaraziti ako udju u Evropu jer se virus, jel da, tako brzo širi.
Počinje rat, cela Evropa otvorena za sve ukrajince, nema više virusa, i naravno nigde se nije povećala nikakva smrtnost, iako je više od 1.000.000 ukrajinaca ušlo u evropu verovatno za jedan dan.
 
Rat je izlečio sve.

BfbFij6.jpg
 
Otiđi nedeljom na groblje i pitaj rodbinu da li je čovek baš morao da umre. Preko mrtvih se gazi tako što se svi prave da ne postoje. Bez obzira da li je u pitanju Gaza, Ukrajina, Rusija, ili čitav svet tokom Kovida. Tragična je lakoća kojom pristalice teorija zavera - potpuno isto kao i vlasti protiv koji se oni tobože bore - kad im je zgodno jednostavno proglase da je sve to "prirodno", da su svi ti mrtvi ionako prosto MORALI da umru, pa da je, bar što se TOGA tiče, sve sasvim u redu. Naravno, SEM raznih, tim akterima omiljenih tema, "zavera", "prevara" ili političkih interesa kad su države u pitanju. I sve je to na svima njima jednak način važnije od beskranog groblja koje je kovid ostavio. Jer mrtvi više ne postoje.

 
Poslednja izmena:
Rat je izlečio sve.

BfbFij6.jpg
Ne razumem šta ovo treba da znači, kakve veze ima rat sa davanjem covid vakcina? U stvari, dosta toga mi kaže to što je profil osobe, koja je postavila sliku, zaključan, a potom to što je osoba, koja je citirala, em platila plavu značku, em u nadimku ima "Crypto" - tipičan Ilon Mask zaljubljenik, najverovatnije teoretičar zavere. Ali dobro, da sad ne pravim predrasude.
Ako se ne varam, prve vakcine su krenule godinu dana nakon početka epidemije, i to u malom obimu. Potom se u narednim mesecima krenulo u masovnu vakcinaciju, dakle dve doze u roku od par meseci, a potom treća doza do kraja godine, početkom 2022. I za to vreme se broj slučajeva masovno smanjio, uprkos ukidanju restriktivnih mera i izolacija, tako da je dalja vakcinacija bila preporučena za starije i rizične grupe ljudi. I to se sasvim slučajno pogodilo sa nekim početkom rata.

I sad imamo te teorije (zavere). A u stvari je to činjenica da ljudi uvek traže šablon u nekim događajima, nepoznatim stvarima, nešto kao Roršahov test. U nepoznatim, nasumičnim ili kakvim god događajima, slikama, osećanjima, pokušavamo da nađemo nešto poznato i na taj način da to nešto nepoznato definišemo i damo mu neko značenje. Pa tako početak rata i niska stopa vakcinacije protiv covida, dve potpuno odvojene stvari, bez ikakve korelacije, neko će onda objasniti nekom teorijom (zavere), jer se eto baš to slučajno pogodilo, a za nekoga to onda nije slučajno i traži objašnjenje. Nešto kao u stilu Izraela, koji je zemljotrese i izbijanje vulkana na Islandu, okarakterisao kao kaznu boga za Island, jer su oni dali podršku Palestini i osudili Izrael. Dva potpuno nepovezana događaja neko će uvek povezati. Slično kao što slike iz univerzuma, slike nebula, galaksija, prašina i slično, ljudi povezuju sa očima, mrežom neurona i slično.

Dakle, budite malo realni, nije sve teorija zavere i nije sve usmereno ka nečijem uništenju ili protiv nekoga. Da jeste tako, do sada bi to bilo završeno bez problema.
 
Sve si u pravu, samo što teorije zavere funkcionišu u oba pravca. Tako i masovni "kovidari" traže značenje u zaključavanju, vakcinacijama odojčadi (da bi bolnice tražile donacije krvi od osoba koje nisu vakcinisane), panici, maskama... Ne bih rekao da se broj slučajeva smanjio, evo svi sada imaju ili grip ili kovid. Grafik predstavlja komičan način objašnjenja "rug pull" i mislim da najviše cilja kovidiste.
 
Čini mi se da si pogrešno razumeo. Povezanost događaja/trenda opadanja stope vakcinacije i početka rata je ono, praktično nepostojeće, jer je stopa vakcinacije imala logičan pad i može se lako objasniti, a s druge strane je rat - pa sad, nasumična odluka, ili odluka koja se duže razmatrala, kako god. Ali logične i činjenične korelacije između njih nema.
S druge strane, to što si spomenuo, maske, izolacije, vakcinacija odojčadi (? za ovo prvi put čujem, a vidim da se preporučuje isključivo za bebe/decu koja imaju zdravstveni rizik), to što si nabrojao samo po sebi ima naučno (dokazano) značenje. Ali ne razumem baš šta si hteo time da kažeš, da ljudi traže značenje u tim merama, kada je bilo jasno da pomaže u sprečavanju širenja virusa. U nekim državama je to, zaista, preterano i u prevelikoj meri kontrolisano, što opet ne umanjuje i ne briše činjenicu da takve mere pomažu u navedenom. Uostalom, u prethodnih mesec dana (i više), vidimo koliko izostanak takvih mera zaštite utiče na širenje virusa, pa su ljudi masovno bolesni, nekad se dešava i da zaređaju kovid, prehladu i grip jedno za drugim (a u Srbiji još i veliki kašalj). Ne kažem da treba uvesti opet nekakve mere zaštite, nego da je vrlo jasno da takve mere pomažu, a uvedene su u zdravstvenim ustanovama radi zaštite rizičnih grupa.
I tu nema traženja nekog objašnjenja nečim, osim naučnim istraživanjima. Ako je ovaj sled događaja opadanja stope vakcinacije i početak rata, pa, nenasumičan i ipak povezan, onda ga treba i naučno dokazati. Jedan nasumičan grafik ne dokazuje ništa, posebno jer je statistika komplikovana i kompleksna nauka i ne može se tek tako iz nekog grafika izvući zaključak. Zato ako se postavi hipoteza "da su niska stopa vakcinacije (ili prestanak, ne vidim na grafiku) i početak rata povezani", onda je treba i dokazati. Jedan grafik ne čini dokaz. Kao kada bi sreo komšiju i video da ima zrno maka među zubima i setio se da je pre neki dan rekao kako mu se jede pecivo sa makom, pa ti doneo zaključak da je onda tog dana jeo to pecivo. A komšija u realnosti jeo štrudlu sa makom dan pre i još nije prao zube.

U trenucima traume ili straha čovek donosi najneverovatnije zaključke iz nekog sleda događaja. Meni se nedavno desilo da sam trebao sa drugarom putovati kolima za Beograd za Božić, ali sam se danima premišljao, hteo pa nisam, bukvalno do poslednjeg trenutka. On krenuo bez mene, sa rođakom i par sati kasnije su doživeli neverovatnu saobraćajnu nesreću, koju su srećom nepovređeni prošli, ali u možda nekoj drugoj realnosti ne bi preživeli, jer je zaista bila teška nesreća. I onda u celoj toj traumi ja tražim objašnjenje zašto ja nisam krenuo, da li sam osećao nešto, da li me je neko sačuvao, a oni traže objašnjenje kako su preživeli, da li ih je neko odnekud sačuvao (drugaru je nedavno preminula majka), da li je to neki znak da treba nešto da promene, nekakvo upozorenje.
Svi tražimo neko objašnjenje, a u stvari se to tako samo desilo. I to je to, nema nikakvog unutrašnjeg osećaja, nema nikoga da odnekud kao zaštiti i sačuva. Tako se desilo i to je to.
 
Kažem ima istine i u tome što pričaš, a ima istine i da je Putin izlečio kovid jer su baš tada, slučajno ili namerno, sve mere ukinute, pogotovo kovid pasoš koji je bio potreban za ulazak u odredjene zemlje. Ti možeš da kažeš da to nema nikakve veze ali isto tako u pravu je i onaj ko kaže da veza postoji. Negiranje apsolutno svakih činjenica koje se kose sa našim mišljenjem smatra se teorijom (zavere), u kom god pravcu se ona kretala. Ne postoji jedini i ispravni put. I baš to, maske, izolacija, vakcinacija dece, sve je to bilo preterano i ne naučno utemeljeno, da li bi isti efekat imali i da nije bilo tako rigorozno? Ne znamo. Ljudi su maske nosili i napolju, u kolima, u šetnji... plašili su se drugih kontakata jer kontakt znači smrt, crne kese na ulicama... I da, ljudi traže značenje u tim merama jer i danas imaš ljude koji tvrde da je trebalo još rigoroznije, da ne vidimo sunca godinama, da nemamo kontakt sa drugim ljudima godinama, da stavimo balon oko glave, traže značenje jer ne žele da prihvate da su delom bili obmanuti. Svako ko je drugačije razmišljao je bio proglašen teoretičarom zavere.
Ja ne tvrdim da je rat povezan sa kovid izlečenjem ali tvrdim da neka veza postoji, isto kao što ti tvrdiš da su tadašnje mere pomogle, a ne znamo kako bi bilo da su bile smislenije. Koliko je samo operacija i pregleda bilo otkazano od kojih su ljudi umrli, a niko o tome ne priča. Zar je bilo teško zakazivati operacije nakon kovid testa i raditi normalno uz odredjene mere? A skoro sam dobio odgovor od doktorke kada je dete bilo na pregledu jer možda ima neke posledice tokom porodjaja jer nije uradjen kako treba "znate, mi smo malo bili opušteniji za vreme kovida, nije se radilo".

I lepo si rekao, statistika naša dika, šta ko vidi to naslika.
 
Kažem ima istine i u tome što pričaš, a ima istine i da je Putin izlečio kovid jer su baš tada, slučajno ili namerno, sve mere ukinute
Ja opet da se ponovim - za ovakav sled događaja mora postojati dokaz. Mere su počele u mnogim državama mnogo ranije da se ukidaju, daleko pre uopšte početka provokacija Putina i Zelenskog, pre onih nedelja kada je Putin bio u fazonu hoće-neće. A ja sam npr. mesecima unazad putovao po Evropi, tik pred početak rata bio sam kod strica u Nemačkoj (sad gledam slike, sve je bilo otvoreno, samo su morale maske u zatvorenom prostoru, a za kovid pasoš se ne sećam), a u nedelji ranije u Barseloni (nije bilo restrikcija), u decembru sam obišao Varšavu, Maltu i Brisel u jednom cugu (jako različite mere, ali osim maski, sve je radilo normalno), pre toga Talin, u novembru Lisabon (famozna fudbalska utakmica Portugal Srbija, 60k navijača, niko nije nosio maske), a u septembru Kipar koji mi je u sećanju ostao kao najironičnije najrestriktivniji. Zašto? Jer je tada bio potreban kovid test za ulazak u državu, maske su morale da se nose u radnjama, neke su čak zahtevale da im se pokaže i negativan test, ali zato puni restorani, a ona četvrt u Aja Napi sa klubovima - svi su bili dupke puni, bez maski.
E sad, ovo je lični primer, ali i iz svih drugih država se može videti da su mere počele dosta ranije da se ukidaju - samo zbog vakcinacije, jer je treća doza počela da se daje mnogo pre uopšte bilo kakvih ratnih provokacija.
teorijom (zavere), u kom god pravcu se ona kretala. Ne postoji jedini i ispravni put. I baš to, maske, izolacija, vakcinacija dece, sve je to bilo preterano i ne naučno utemeljeno, da li bi isti efekat imali i da nije bilo tako rigorozno? Ne znamo.
Kako bi bilo da nije bilo restriktivnih mera, pa to može videti na primerima raznih država - i rezultati su različiti. S jedne strane imamo Brazil, gde su ljudi praktično masivno umirali, a s druge Švedsku koja je, koliko kapiram, najbolje prošla od svih. Problem kod tih mera, i tu se slažem sa tobom, je što su se one nasumično uvodile, bez ikakvih utemeljenih istraživanja o pozitivnom ili negativnom efektu, kao i eventualnim posledicama. Pre par nedelja su političari u Austriji, koji su bili zaduženi za sve to tokom epidemije, javno izjavili da, kada vrate sliku unazad, određene mere uopšte nisu bile pogodne i nisu imale smisla i neke nije trebalo da budu toliko oštre.
Ali sad je uzalud uopšte buniti se na sve to, umesto toga treba svaka država da osmisli plan za eventualne slične situacije.

I da se vratimo uopšte na početak diskusije, a to je onaj grafik. Opet, jedan grafik ne može uopšte da podupre tu teoriju da su kraj epidemije i početak rata jedno s drugim povezani, te da je to unapred osmišljeno kako bi se narod držao pod strahom i panikom, a ovamo da neko zarađuje na tome ili ne znam ja kakve slične teorije. Takav postupak potvrđivanja neke hipoteze na osnovu jednog grafika nije ni naučno, a ni logično podobno. Nije statistika to što kažeš na kraju, da praktično svako iznosi zaključke na osnovu onoga što vidi. U stvari, da jeste, ali nije na osnovu jednog grafika koji se vidi, nego na osnovu 1) dobro isplaniranog eksperimenta ili, u ovom slučaju, uzimanja svih relevantnih podataka, zatim 2) statističkih proračuna, a to ne uključuje samo crtanje grafika, nego raznih drugih veličina, a onda na kraju 3) iz gomile podataka, proračuna, korelacija, itd, se može doneti neki zaključak. Ako ja sad imam glavobolju, pa popijem čašu soka od pomorandže, a onda za pola sata prestane glavobolja, da li ja onda mogu da zaključim da je meni sok od pomorandže pomogao? Ili sam možda bio dehidrirao pa mi je tečnost pomogla? Ili sam možda u tom nekom kretanju pokrenuo telo i sistem i tom aktivnošću doprineo da mi prestane glavobolja? Ili sam možda promenio prostoriju, odnosno vazduh, što mi je pomoglo, ili otvorio prozor, ili je sunce prestalo da mi bije u glavu kroz prozor? To je ono što pokušavam da ti kažem, da se od jednog podatka da sam popio sok od pomorandže ne može doneti zaključak o nekoj posledici, odnosno da se iz jednog grafika i slučajnog poklapanja dva događaja ne može odmah doneti zaključak da su ti događaji međusobno povezani i možda namerno tako isplanirani. Za takve tvrdnje je potrebno mnogo više podataka, proračuna i čega sve ne, i onda se može doneti zaključak.
 
Vrtimo se u krug. Objasnio sam ti da kapiram šta hoćeš da kažeš i da to neosporavam, samo, šta ako ti je telo posle tog soka od pomorandže dobilo vitamin buster i glava te je delom prošla zbog toga? Bombardovali su nas raznim graficima, izmedju ostalog i ovde na temi, pa su se neki držali svoje priče ko pijan plota. U svakom slučaju, koronu više niko ne spominje, vakcine se bacaju, neke zemlje su tužene od strane proizvodjača jer su otkazali vakcine, nema više crnih kesa po ulicama, pcr testova, kovid pasoša, nametnute vakcinacije, busteri... Drago mi je da i EU priznaje koliko su grešili u merama, nas neću ni da spominjem. Ostaju razni teoretičari zavere koji tvrde da je trebalo rigoroznije misleći samo na svoje dupe i oni koji tvrde da korona nepostoji.
 
Aman, mere su ukinute pošto je postignut kolektivni imunitet, a i virus je evoluirao koliko je potrebno da se prilagodi novom domaćinu i postane manje letalan jer to NJEMU nije korisno (što više ljudi ostajne živo, on ima više prenosioca, dakle po običaju besprekorno funkcioniše čista Darvinova prirodna selekcija). Za to je bilo potrebno neko vreme jer su ranije prenosioci bile životinje, a sada je čovek. Desilo se isto ono što se desilo već milion puta u istoriji čoveka i virusa, i tačno ono što su naučnici odmah rekli da će da se desi. Pošto naš imuni sistem sada poznaje novi virus, ima i bitno bolju odbranu od njega (specifičnu odbranu, a ne opštu), pa su i posledice njegovog dobijanja pre svega zato bitno manje. ZATO su ukinute mere - jer više nisu potrebne. A NE zato što je razotkrivena neka "zavera" u sferi nauke ili medicine.

Sasvim je druga priča u politici i ekonomiji, tj ko je pri tome zaradio, ali i očigledno pogrešena preliminirana procena da vakcina bitno smanjuje i prenošenje. Ali svrha vakcine je ionako pre svega bila da se smanji procenat preminulih i to su SVE te vakcine uspešno odradile. Nikakve masovne boleštine pri tome nisu nastale zbog vakcina mada su ih napravili za izrazito kratko vreme radeći bukvalno dan i noć. I to iako je vakcinisano neverovatnih 5,55 milijardi ljudi (dakle 5.550.000.000 po svemu različitih osoba sa svim mogućim dodatnim bolestima i stanjima) ili 72,3 % svetskog stanovništva. I šta se od silnih užasnih posledica o kojima su toliko pričali profesionalni zaverenici stvarno desilo na TOLIKO ljudi? A što se tiče zatvaranja, to je u početku bilo neophodno da bi se presekao eksponencijalni rast zaraženih koji koji bi bukvalno kolapsirao čitav medicinski sistem, što bi onda DRASTIČNO podiglo smrtnost. O svemu tome je hiljadu puta pisano i ništa se nije promenilo. Čemu ponovna fantaziranja na tu temu u fazonu "sada je najzad sve jasno" i slične budalaštine?
 
Pošto je upravo ovo vreme najvećih infekcija, treba se potsetiti da cela priča ni izdaleka nije gotova. Mi SADA moramo da se pripremimo za sledeći virus koji će sigurno doći. SAD treba sve da bude spremno, da ne dođemo ponovo u sličnu apsurdnu situaciju da u sred pandemije ratujemo između sebe, da se vode medijske kampanje kojima niko ne veruje jer se laže čak i u statistici, da tek tada po basnoslovnim cenama nabavljamo šta je potrebno, ili da gradimo bolnice dok zaraženi šetaju ulicama. U Kini su u samom početku bukvalno padali na pločnik. Trebaju nam mnoge stvari:

Da bi ljudi uvek mogli da svoje ponašanje prilagode aktuelnom stepenu rizika mora postojati sajt koji na dnevnom nivou prati broj zaraženih od svih trenutno aktuelnih zaraznih bolesti, mora da se najzad ZAVRŠI softver za praćenje epidemija za koji ja još uvek nisam čuo da je završen iako je tobože započet 2020., mora da se usvoji detaljan plan postupanja, itd, itd, tu ima još mnogo posla a ne izgleda mi da se više iko time bavi. Ili bar ne kod nas. U svetu se to radi i to na najvišem nivou:

Svetski čelnici koji se ove nedelje sastaju u Davosu na Svetskom ekonomskom forumu trebalo bi da raspravljaju i o zabrinutosti zbog potencijala buduće hipotetične pandemije koja bi mogla da uzrokuje i 20 puta više smrtnih slučajeva od koronavirusa.

Svetska zdravstvena organizacija upozorila je da bi hipotetična bolest X, koja trenutno još ne postoji, mogla da uzrokuje 20 puta više smrtnih slučajeva od pandemije koronavirusa.

Objasnili su i da se radi o budućoj hipotetičnoj međunarodnoj epidemiji koju uzrokuje patogen za koji još nije poznato da uzrokuje bolest kod ljudi.

Nepoznati skup patogena iz kojeg bi se mogla razviti bolest X je veliki, ali ograničen, navodi SZO, i dodaje da je verovatno deo patogena X zoonoza.

Na Svetskom ekonomskom forumu raspravljaće se i o naporima koje je potrebno sprovesti da bi zdravstveni sistemi mogli da se pripreme za višestruke izazove koji dolaze. O tome će na forumu, među ostalim, govoriti i šef Svetske zdravstvene organizacije, generalni direktor Tedros Adanom Gebrejesus.

Stručnjaci sa Instituta Džon Hopkins objasnili su da takve vežbe služe za utvrđivanje snaga i slabosti zdravstvenog sistema te da je u istoriji bilo zabeleženo više takvih događaja.

"Nedavna pandemija koronavirusa naučila nas je da brzi odgovor može spasiti milione života. Koordinacija javnozdravstvenog odgovora nije zavera, to je jednostavno odgovorno planiranje”, objasnili su.

Desničarski krugovi negativno su reagovali na temu sednice. Na društvenoj mreži Iks proširile su se osude da su se svetski čelnici sastaii kako bi raspravljali o planovima za nametanje obaveznog vakcinisanja, ograničavanje slobode govora, pa čak i za planiranje pandemije.

SZO motri nekoliko prioritetnih patogena koji "predstavljaju najveći rizik za javno zdravlje zbog svog epidemijskog potencijala i/ili zbog toga što nema dostupnih protivmera ili su nepotpune", a njihov popis biće ažuriran u prvoj polovini 2024. godine.

Patogeni koje SZO motri uključuju ebolu, marburške viruse, krimsko-kongoansku hemoragijsku groznicu, lasa groznicu, MERS, SARS-CoV-1 i SARS-CoV-2, nipah virus, groznicu doline Rift i virus zika.


Zanemarite ovo đubre od click-bait naslova


 
Aman, mere su ukinute pošto je postignut kolektivni imunitet, a i virus je evoluirao koliko je potrebno da se prilagodi novom domaćinu i postane manje letalan jer to NJEMU nije korisno (što više ljudi ostajne živo, on ima više prenosioca, dakle po običaju besprekorno funkcioniše čista Darvinova prirodna selekcija). Za to je bilo potrebno neko vreme jer su ranije prenosioci bile životinje, a sada je čovek. Desilo se isto ono što se desilo već milion puta u istoriji čoveka i virusa, i tačno ono što su naučnici odmah rekli da će da se desi. Pošto naš imuni sistem sada poznaje novi virus, ima i bitno bolju odbranu od njega (specifičnu odbranu, a ne opštu), pa su i posledice njegovog dobijanja pre svega zato bitno manje. ZATO su ukinute mere - jer više nisu potrebne. A NE zato što je razotkrivena neka "zavera" u sferi nauke ili medicine.

Sasvim je druga priča u politici i ekonomiji, tj ko je pri tome zaradio, ali i očigledno pogrešena preliminirana procena da vakcina bitno smanjuje i prenošenje. Ali svrha vakcine je ionako pre svega bila da se smanji procenat preminulih i to su SVE te vakcine uspešno odradile. Nikakve masovne boleštine pri tome nisu nastale zbog vakcina mada su ih napravili za izrazito kratko vreme radeći bukvalno dan i noć. I to iako je vakcinisano neverovatnih 5,55 milijardi ljudi (dakle 5.550.000.000 po svemu različitih osoba sa svim mogućim dodatnim bolestima i stanjima) ili 72,3 % svetskog stanovništva. I šta se od silnih užasnih posledica o kojima su toliko pričali profesionalni zaverenici stvarno desilo na TOLIKO ljudi? A što se tiče zatvaranja, to je u početku bilo neophodno da bi se presekao eksponencijalni rast zaraženih koji koji bi bukvalno kolapsirao čitav medicinski sistem, što bi onda DRASTIČNO podiglo smrtnost. O svemu tome je hiljadu puta pisano i ništa se nije promenilo. Čemu ponovna fantaziranja na tu temu u fazonu "sada je najzad sve jasno" i slične budalaštine?
Zuma, imaš izuzetno poštovanje kao mikrobiolog, epidemiolog i virusolog, hvala ti što nam objašnjavaš kako je trebalo da bude i da je trebalo još rigoroznije :) Sve ono što smo mi, teoretičari zavere, pričali još na početku, a kovidisti negirali. Da, Putin je delom izlečio koronu tj samo je ubrzao postojanje kolektivnog imuniteta jer su neki negirali da to postoji i da se može postići. Vakcine nisu donele mnogo negativnih efekata, nekih 0,5-1% ali isto toliko nije ni kovid. A kovidisti bi trebalo da se zapitaju što su toliko sebični pa žele da se zatvaraju, da li zbog svog straha od drugih ljudi ili je nešto drugo u pitanju (briga samo za svoje d.pe). Ne ide mi u glavu njihovo najveće opravdanje "ti ljudi ne bi umrli sad, nego za 6 meseci da nisu imali kovid", dok isto toliko ljudi umre ili stvore trajne posledice usled nelečenja jer "kovid je ne radimo", uglavnom mladjih ljudi.


BNT162b2 vaccination is associated with a decrease in bacterial and viral stimulant-induced cytokine responses one month after vaccination


Tako da, samo se vi pripremajte za sledeću epidemiju, pravite bunkere, nemojte izlaziti napolje, nemojte imati kontakte... samo pustite nas da živimo normalno, da zaradjujemo i prehranjujemo sebe i našu porodicu, da se pregledi, terapije, operacije izvršavaju na vreme... Za kovidiste, kovid i zatvaranja nikad neće proći.
 
Poslednja izmena:
Pošto je upravo ovo vreme najvećih infekcija, treba se potsetiti da cela priča ni izdaleka nije gotova. Mi SADA moramo da se pripremimo za sledeći virus koji će sigurno doći. SAD treba sve da bude spremno, da ne dođemo ponovo u sličnu apsurdnu situaciju da u sred pandemije ratujemo između sebe, da se vode medijske kampanje kojima niko ne veruje jer se laže čak i u statistici, da tek tada po basnoslovnim cenama nabavljamo šta je potrebno, ili da gradimo bolnice dok zaraženi šetaju ulicama. U Kini su u samom početku bukvalno padali na pločnik. Trebaju nam mnoge stvari:

Da bi ljudi uvek mogli da svoje ponašanje prilagode aktuelnom stepenu rizika mora postojati sajt koji na dnevnom nivou prati broj zaraženih od svih trenutno aktuelnih zaraznih bolesti, mora da se najzad ZAVRŠI softver za praćenje epidemija za koji ja još uvek nisam čuo da je završen iako je tobože započet 2020., mora da se usvoji detaljan plan postupanja, itd, itd, tu ima još mnogo posla a ne izgleda mi da se više iko time bavi. Ili bar ne kod nas. U svetu se to radi i to na najvišem nivou:
Ti to ozbiljno ? Teorija zavere ili namera ?
Svojevremeno je i cuveni Gete primetio slične anomalijepa se čudio kako niko iz drzave ne reaguje.
Koliko godišao niz dlaku i slušao ove budalaštine iz davosa veruj mi neće te poštedeti. Sledeći i hoće biti opasniji.
 
Počinjem ozbiljno da sumnjam da posle decenija sistematskog zaglupljivanja dobar deo naroda sada već više uopšte i nije u stanju da svaku pojavu prvo razdvoji na delove od kojih se sastoji, pa tek onda pokuša da vidi kako se sve ti nezavisni delovi potencijalno mogu uklopiti jedan u drugi. Ne da ne žele, zato što recimo smatraju da to u nekom konkretnom slučaju nije bitno, nego uopšte više i NE MOGU. Medicina je jedno, a politika drugo. Etika i ekonomija nešto treće i četvrto. Pandemija je postojala. Bilo ih je ranije, a biće ih i ubuduće. Kakve to sad ima veze sa političkim principima vladanja globalne kapitalističke elite? Virusi postoje nezavisno od politike i ljudi od njega umiru daleko više nego što bi morali. Pošto u takvim slučajevima nešto mora da se uradi, bez obzira da li je svet ovakav ili onakav, po nečijim željama ili suprotno od njih, Međunarodna zdravstvena organizacija koristi retku priliku velikog skupa u Davosu da one koji odlučuju ubedi da daju pare i na vreme naprave bolju organizaciju da se ne bi ponovio haos od prošlog puta, kad su jedni bukvalno otimali vakcine drugima, a posle ih ili bacali u đubre ili pljačkali siromašne narode sa basnoslovnim cenama. Pa je tako ceo globalni jug na kraju izvisio. Postoji i problem kopirajta na medicinske tehnologije koji zbog profita bukvalno ubija milione u takvim prilikama, i još stotine i stotine komplikovanih problema koje niko do sada nije ni pomislio da reši. SZO kao deo UN-a radi svoj posao zbog koga i postoji, a Davos je zgodna prlika za to. Pri čemu će sve to sad postati još mnogo teže jer se svet rastače po šavovima, a virusi ne pozanju geopolitičke blokove i granice. Razni lopovluci, prevare i političke manipulacije koji redovno prate sve slične vanredne događaje su takođe nešto što je izrazito opasno, ali to ni na koji način ne negira potrebu i hitnost rešavanja prioritetnih medicinskih, tehničkih i organizacionih problema u kojima treba koordinisati reakciju čitavog sveta. Sveta koji se istovremeno iz dna duše međusobno mrzi, a sada već i vrlo aktivno ubija. Mogu misliti kako će izgledati sledeća zaraza u sred velikog rata. Onaj ko sve to ne može u glavi da razdvoji i da zatim rešava jedan po jedan problem, po redosledu onoga što je trenutno uopšte moguće rešiti, a ne raznih budalastih fantaziranja o stvarima koje su nemoguće, taj bi zaista morao dobro da se zamisli šta radi ubeđujući svoje komšije "da je sve to prirodno" i "da ne treba obraćati pažnju", tj efektivno da opasni virusi i ne postoje. Tobože, pravi problem su jedino zavere i "duboka država", a virusi ... " tja, mi ćemo se njima obračunati očas posla. Srbi smo. Zdrav život bato ... to je ključ. Slušaj ti mene a ne doktore"
 
Poslednja izmena:
Znači li to da veruješ u to da se otopio led ,izčilio virus, pa je ribica progutala tu nazovi svežu vodu, pa tako plivala , plivala i onda je ulovio kormoran a kormorana dok je spavao ujeo slepi miš i sve ostalo je poznato .Za
zaglupljivanje si u pravu, generacije i generacije su zaglupljivane sa njihovim nebulozama i gledajući ljude verujem da su postigli cilj. Danas se može svašta servirati i veliki deo populacije će pasti na to
.Davos pitomo malo selo ispod alpe ? Veruješ u to da se tamo skupljaju dobre čike ?
Ništa mi ne reče za višak smrtnosti u evropi kao i iznenadni porast kancera ?
Nešto se čudno dešava sa sportistima , padaju kao da ih kosi neka pošast.
 
Jesi ti ovo posprdno napisao?

Naravno da je ironično.

To ne znači da ja ne misilim da je to najbolji savet koji se najčešće može dati, naravno da u opštem slučaju jeste najbolji. Ali u opštem, ne u posebnom. Pogrešna je glorifikacija neznanja i njegovo uopštavanje tamo gde tome nema mesta. Ignorisanje medicine, nauke, vakcina i lekova, pa zatim zamenjivanje svega toga "zdravim životom" i "zdravim razumom" kao univerzalnim lekom za sve, istovremeno jeste i komično i tipična psihološka samoodbrana svakog neznanja. To su delimične istine koje ne mogu da važe baš svuda i za sve, pa je pogrešno koristi ih tako, ma koliko inače bile dobar savet u najvećem broju slučajeva. Dakle to je nešto što je potrebno, ali ne uvek i dovoljno (recimo u epidemiji). Zato je, kao uobičajena delimična istina, upravo ovde bila dobar primer kvazi argumenta koji na prvi pogled izgleda ubedljivo, ali ustvari nije (posledice virusa zavise i od genetike, istorijata drugih bolesti, itd, itd).
 
Poslednja izmena:
Kako nauka objasnjava da je desetine hiljada ljudi, najcasnijih, najzdravijih i mentalno i fizicki, izaslo na ulice i po prilicnom uzorku koji imam, nista im se nije desilo?

Prvo smo svi bili zbijeni, pa pevali, vikali... pa padali jedni preko drugih, pa bacen suzavac gde smo bukvalno kasljali jedni drugima u lice i nista. Apsolutno nista se nije desilo ni meni, a ni gomili ljudi koje znam da su bili na protestima.

Tako da, kada je situacija kakva jeste, pa ohrabri ljude da izlaze i sto vise budu na suncu i vazduhu, a ne obrnuto. Uz neki normalan oprez i distancu.

Nista problem nije bio. Gde se trazi maska, stavim masku, ulazim kod nekog starijeg, stavim masku. Malo se iskuliras od izlazaka i javnih skupova, koncerata, predstava... nema problema, sto bi bio problem?

Peri ruke, pa perem svejedno.

Ne kaslji drugima u lice, pa ne kasljem svejedno.

Lepo objasnis onima koji to rade da ne rade vise. Naglasavam, LEPO objasnis. Motivises, da zajedno pobedimo nesto i nastavimo sa zivotom.

A sve vreme se ta ista matrica desava uporedo sa Kovidom. Ista vrsta ispiranja mozga i od Informera i od B92, a i od N1 i Nove. Strah, strah, strah, paranoja.

Njima da verujem? Hitno trcite i dajte pare na preglede ako osecate ziganje u levoj ruci jer je tako zigalo i babu u Juznoj Tunguziji koja je ignorisala simptome i umrla.

Bukvalno se vrsila priprema godinama pre korone i korona je samo vrhunac. Kao neko ko je to pratio i pre, ono sto se desilo sa koronom me nije iznenadilo ni najmanje, sta vise, ocekivao sam tako nesto i bio vec spreman da ih iskuliram na maks.

Ali hahahaha zdrav zivot i jak imunitet. Sedi u kuci ceo dan, kupi maske, lekove, filtere i bodi se vakcinom... to je recept i lek protiv korone.

U zivotu nisam doziveo da je kljucna vest da se neko zarazio nekim strasnim virusom i nije mu nista. Djokovic pozitivan na koronu! Otkrio slucajno radeci test, ne oseca nikakve simptome i nije mu apsolutno nista 🤣 U kom svetu, osim u ovom koji su nam trenutno stvorili da zivimo u njemu i u kome jedino moze korona da bude nesto toliko bitno, to moze biti vest?

Nadji mi neki istorijski dokument da neko ima nesto, bolest, virus... da je to udarna vest bila, a da tom coveku pod svetim bogom nista nije bilo.

Vozim bajs i lik i prolazim pored ljudi koji voze bajs sa maskom. Pa ko ce odgovornost za to da snosi? A ko je napravio da ljudima bude toliko ispran mozak? Zamisli, vozis bajs i bas ce neko pored tebe da ti prenese koronu sto proleti pored tebe na bajsu. Cak i da ti nekako necija kap pljuvacke dospe u usta, super, to ce biti toliko mala kolicina da ti nista nece biti, a prelezaces virus.

A koje su posledice vozenja bajsa sa maskom? A ima ih milion i sve su negativne.

A takvih primera imas milion.

Ljudi su gubili zivote, zdravlje, posao, brakovi su se rasturali, navlacili su se na kocku, internet, alkohol, duvan, drogu... zbog cega?

I opet smo dosli na isto. A danas ima nekoliko desetina puta aktivnih slucajeva nego kad smo bili zatvoreni.

A smrtnost je danas zanemarljiva, a tada je bila ogromna. Zbog cega? Zbog vakcina? Lol. Svejedno ogroman broj nije ni vakcinisan, a bas retki su revakcinisani. Ljudima je jaci imunitet jer su se vratili normalnom zivotu pa im ni korona ne moze nista u velikom broju slucajeva.
 
Nema ništa sumnjivo oko Kovida, osim što ni nakon 4 godine nemamo istragu i potvrdu o poreklu.

WHO abandons plans for crucial second phase of COVID-origins investigation

Sensitive studies in China were intended to pinpoint the source of the pandemic virus.

The World Health Organization (WHO) has quietly shelved the second phase of its much-anticipated scientific investigation into the origins of the COVID-19 pandemic, citing ongoing challenges over attempts to conduct crucial studies in China, Nature has learned.



Nego j..o Kovid, ja ovih dana pratim Davos. Gde se 1.500 glavudža sa isto toliko aviona i helikoptera sjatilo u Švicu da nas sa raskošnih večera i banketa poduče kako se štedi i živi odgovorno i održivo.
 
Njima da verujem? Hitno trcite i dajte pare na preglede ako osecate ziganje u levoj ruci jer je tako zigalo i babu u Juznoj Tunguziji koja je ignorisala simptome i umrla.
Juče pričam sa čovekom koji je od korone psihički pukao do te mere da se plašio da izadje napolje i ima kontakt sa ljudima. Kaže tek pre par meseci mu se stanje poboljšalo kada je našao dobrog psihijatra koji je našao srž problema umesto da ga kljukaju lekovima (i sam psihijatar mu je rekao da oni ponekad daju placebo lekove da bi ljudi bar jednom nedeljno dolazili kod njih i plaćali terapije) našao je mir i sada može da priča o svemu i nema problem oko izlaska i kontakta.

U zivotu nisam doziveo da je kljucna vest da se neko zarazio nekim strasnim virusom i nije mu nista. Djokovic pozitivan na koronu! Otkrio slucajno radeci test, ne oseca nikakve simptome i nije mu apsolutno nista
Zapravo Djokovića optužuju da je u nerealnoj prednosti nad ostalim igračima zato što se nije vakcinisao (smehotres) pa zato nije pošteno na vrhu sporta.

Ljudi su gubili zivote, zdravlje, posao, brakovi su se rasturali, navlacili su se na kocku, internet, alkohol, duvan, drogu... zbog cega?
Zbog baka i deka jer bolje je da deca i mladi imaju trajne posledice nego da 20% baka i deka koje dobiju kovid umru 6 meseci ranije. A, kako smo saznali ovde na temi, i onkološki pacijenti nisu bitni jer bi umrli svakako, samo korona je bitna.

Tako da, kada je situacija kakva jeste, pa ohrabri ljude da izlaze i sto vise budu na suncu i vazduhu, a ne obrnuto. Uz neki normalan oprez i distancu.
Postoje ljudi koji ne žele da žive zdravo, opravdavajući to "nemanjem vremena" ili lošom genetikom. Oni se plaše zdravih ljudi jer im mogu preneti neki virus. Zato su oni većinom za zatvaranja jer se tu osećaju komotno.

Nego j..o Kovid, ja ovih dana pratim Davos. Gde se 1.500 glavudža sa isto toliko aviona i helikoptera sjatilo u Švicu da nas sa raskošnih večera i banketa poduče kako se štedi i živi odgovorno i održivo.
Moramo da se pripremimo za bolest X


Nema ništa sumnjivo oko Kovida, osim što ni nakon 4 godine nemamo istragu i potvrdu o poreklu.
 
Zbog baka i deka jer bolje je da deca i mladi imaju trajne posledice nego da 20% baka i deka koje dobiju kovid umru 6 meseci ranije. A, kako smo saznali ovde na temi, i onkološki pacijenti nisu bitni jer bi umrli svakako, samo korona je bitna.


Malo si zaboravio da je umro onaj Marić iz vanredne situacije sektora i onaj neki tamnoputi bezbednjak koji se nije skidao sa hepija...

Koji se čak na tviteru našalio kad je saznao za pozitivan test... nesto kao žito ovo ono... Pa doneli mu žito dve nedelje posle...

Obojica ~ 50togodišnjaci

Prosto nismo imali izgrađen imunitet za novi agens, trebalo je polako i pomalo, dozirano, biti izložen, što vakcina i radi i kod nekih je to upravo vakcina uradila da se telo upozna i stvore antitela i ćelije koje dugo pamte... Neki to mogu i postepenom izlaganju virusu ili čak u fulu... Znamo svi da je bilo dosta asimptomatskih, ali će preneti dalje... Nekom ko nije iste sreće.

Šta je i kako pandemija iskorišćena ili zloupotrebljena ili medijski forisarana je druga priča odvojena od naučne baze da li i koliko vakcine pomažu u koju nikakvu sumnju nemam.
 
Vrh