Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869468#p869468:283lqiy1 je napisao(la):
MiraC » 04 Aug 2021 04:42 pm[/url]":283lqiy1]Zuma, ja sam racunala dq i ako nemas antitela tj izgubiš, pa ako budes u kontaktu sa inficiranom osobom ona se aktiviraju....
Ja da znam da je tako jednostavno, pa ajde na svakih par meseci provera, ali ne znam ni dok ih imam u kojoj meri sam zasticena. Tj ne zna niko.
One samo izgleda mozda pomazu da ne umres, a i to je pitanje.

500 zarazenih danas, avgust mesec, pa zamislite oktobar...
Slažem se. Mi zaista za sada ne znamo u kojoj meri opstaje zaštita koja se ne oslanja na antitela. Testiranje je prosto bolje nego ništa, i samo zato sam ga spomenuo. Nivo antitela će verovatno da opada relativno brzo, ali dok postoji bar znate da je makar tada zaštita bolja nego što će biti kasnije, a znate i koliko se to brzo dešava kod vas. Međutim KOLIKO je to "bolje", i da li je to "bolje" dovoljno dobro, je stvarno manje više lutrija, i ta činjenica se nikako ne može zaobići.
 
Mislim da nemq stavke kod koje smo 100% sigurni.
- sta radi u telu
- vraca li se
- koliko su efikasne vakcine
- podlozni su bolesniji gradjani, ali i to nije cesto slucaj
- situacija ne ide na bolje nego 2 dana dobro, 2 dana lose i tako 14 dana
- koliko su testovi efikasni
- da li je alkohol zaista potreban ( prenosi li se dodirom)
- koliko su obicne maske efikasne....
Mi zapravo od 2019.smo samo malo pobedili strah ili histeriju, a sad nista sa sigurnoscu ne moze da se tvrdi, pa cak ni kako prezivljava ovo sr*nje na +45.....
Hocemo mi da pocrkamo, virus opstaje....
 
Ali ipak znamo više nego što smo znali u početku. U životu ništa nije 100% sigurno i kod mnogo važnijih stvari, pa činjenica da je tako i za virus nije veliko iznenađenje ili tragedija. Da li zameniti siguran stari posao za novi, nesiguran ali u budućnosti potencijalno bolji? Treba li da se udate ili oženite sa nekom "donekle odgovarajućom" osobom, ili treba čekati još bolju priliku? Probajte TU da budete sigurni 100%. Naravno da će se i to na kraju svesti na "delimično informisano pogađanje", a ipak se pritom kockate sa jedinim životom koji imate. Sve važne odluke su uvek bazirane samo na verovatnoćama i procenama sa nepotpunim i nesigurnim podacima. To je normalno i uobičajeno jer je život upravo takav, i to sa dobrim razlogom, pa trenutnu situaciju sa virusom u tom pogledu ne treba posmatrati kao nešto bitno drugačije ili previše frustrirajuće. Priroda nas uvek testira, pa neki padnu, a neki polože ispit.
 
Ekvilibrijum

I još jedan potsetnik na nju. Izgleda da priroda pronalazi neobične načine da bar pokuša da vrati narušenu ravnotežu :)

Rekordan broj rođenih beba u beogradskim porodilištima

U porodilištu "Dragiša Mišović" danas je rođen rekordan broj beba. Jutros do sedam sati, kada je završena i smena lekara i babica, vodili su dečaci rezultatom 17:6. Obavljeno je do sada već 1.250 porođaja, od tri do pet dnevno. Dr Igor Plješa iz KBC "Dragiša Mišović" kaže za RTS da će, ako se nastavi ovim tempom, biti 3.600 porođaja, više nego duplo od godišnjeg proseka. U porodilištu "Narodni front" rođeno je 38 beba za 24 sata.
...
Nada se, kaže, da će, ako se nastavi ovim tempom, biti 3.600 porođaja ove godine, a prosek je 1.500.

https://rs.n1info.com/lifestyle/rekorda ... dilistima/
Kad od današnjeg datuma oduzmemo devet meseci, dolazimo do najvećeg, trećeg epidemijskog talasa i lokdauna koji ga je pratio. To je početak Novembra 2020. i početak psihološki najdepresivnije faze veoma naglog rasta 3. talasa. Izgleda da su se mnoge dokone osobe tada setile davno zaboravljenih aktivnosti. Ili je stvar još složenija od pukog viška slobodnog vremena. Možda je baš egzistencijalni rizik u ovom smislu posebno inspirativan.

2021.08.04. Tok epidemije, Slucajeva.jpg
 
Znači, čekamo talas Koronabumera. Kakva li će biti ta generacija posle generacije Z? Kako li će se zvati? U kakvom će Svetu živeti?
 
evo malo nekih brojki, za razliku od nekih koji dobijaju kovid kvartalno.

The people who are not testing positive in the current outbreak are those who have had COVID-19 previously and recovered. These people account for 9% of Israel’s population but less than 1% of recent infections
 
Kakva će biti nova generacija? Za početak iskusnija, bar kad su u pitanju ovakve epidemije. Pa je što se toga tiče pitanje šta će posle nje ostati kao najjači utisak? Sama pojava novog virusa nije toliko neobična. Imam utisak da će glavni utisak biti destruktivni uticaj dezinformacija. Do sada je to bilo pitanje sistema vrednosti, ali je posle ove pošasti to iz donekle apstraktne sfere vrednosti prešlo u sasvim opipiljivo masovno umiranje. Zbog dezinformacija povezanih sa vakcinama i merama protiv širenja virusa sve će trajati bitno duže i imati veću cenu nego što bi to bio slučaj da se desilo u nekom ranijem i manje paranoičnom periodu vremena. Ljudi su prestali verovati vlastima i centrima moći, ali nisu naučili da ne veruju ni onome što se priča na Internetu, pošto se to posle izvesnog vremena svodi na isto. Centri moći prosto pruzmu svaki novi medij i iskoriste za svoje potrebe svaku masovniju priču koja kruži neformalnim kanalima. Čim postane dovoljno popularna, to je već sasvim dovoljno da im uz suptilne izmene bude interesantna kao alternativno sredstvo uticaja. Tako da se nadam da će nova generacija iz jednog ovako upečatljivog događaja naučiti da samo pravo znanje i konstatno učenje, tj odluka da se za to REDOVNO izdvoja dovoljno slobodnog vremena pruža zaštitu od dezinformacija i manipulacija. Mada nisam baš siguran da će zaista biti tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869572#p869572:3iaukfyw je napisao(la):
GOJE » Čet Avg 05, 2021 9:55 am[/url]":3iaukfyw]Znači, čekamo talas Koronabumera. Kakva li će biti ta generacija posle generacije Z? Kako li će se zvati? U kakvom će Svetu živeti?

reći ću ti ja za jedno 15ak godina... ali mislim da između Z i korona buma postoji Alpha generacija
 
Zuma: ne postoje nikakvi centri moci, niko ne utice na histeriju i biznis oko Korone, sve je spontano i slucajno

Isto Zuma: Centri moći prosto pruzmu svaki novi medij i iskoriste za svoje potrebe svaku masovniju priču koja kruži neformalnim kanalima
 
Nisi pratio ili nisi razumeo priču. Pojedinačni centri moći, ponekad istih ali često suprotnih interesa POSTOJE. I oni mogu da koriste razne kanale uticaja, pa i neformalne (Q Anon, Teorije zavera, recimo Republikanci u Americi protiv Demokrata koji su tobože "Duboka država", dok Republikanici tobože nisu "Duboka država" !?). Ali ono što NE postoji je jedan centar globalnog uticaja koji je izvor upravljanja i koji koordiniše nešto što je po vama globalno pogrešan pristup epidemiji i globalno laganje, svuda na isti način. A bez toga, bez centralne koordinacije i centralne prisile ne bi bilo moguće da se u svim zemljama sveta usvaja ista, po vama "zaverenička" i "pogrešna" politika. Dakle da lekari u bolnice šalju lake slučajeve od korone, dok umiru oni ozbiljnije bolesni. Pa da vlasti maltene svuda, u skoro svim zemljama, uvode lokdaune i stroge mere subijanja virusa iako "znaju da je to pogrešno", da šteti privredi, tj ogromnoj većini vlasnika tih firmi, dakle bogataša i inače uticajnih ljudi, a koristi samo vrlo maloj manjini. Uprkos tome što (po vama) znaju da bilo bolje da se svako ponaša kako hoće, pa će virus svejedno sam da se na magičan način zaustavi bez previše štete. Kad bi to stvarno bilo tako kao što vi kažete, svi stručni i moćni ljudi bi znali da je pristup epidmiji u njihovoj zemlji pogrešan, pa nikako ne bi radili nešto je protiv i interesa društva kojim upravo oni vladaju, i protiv ličnih interesa velike većine moćnih osoba u toj državi, SEM ako ih neko iz jednog centra koji upravlja čitavim svetom na to ne natera. Poenta je dakle da je epidemija od koristi samo maloj manjini ljudi od uticaja, pa se SVE OSTALE MOĆNE osobe mogu ućutkati samo pretpostavkom o centralnoj vladi koja upravlja čitavim svetom, koja je jača od svih i svuda, i koja efiksno suzbija SVE koji se bune bilo gde. Pošto je međutim TAKAV nivo globalne centralne kontrole logistički nemoguće organizovati, a plus toga i većinski deo uticajnih osoba nema ni ličnih motiva da se tako ponaša (jer u epidemiji u kojoj privreda radi bitno manje većina njih gubi novac), onda se mora zaključiti da takva centralna vlada NE POSTOJI. Ukratko, globalnu uniformnost regovanja na epidemiju je moguće objasniti samo na dva načina:

1. Ili je to što se svuda radi zbog epidemije stvarno najbolje, pa je ZATO svuda isto
2. Ili je neko iz jednog centra upravljanja svetom SVE i svuda naterao da lažu (pošto se to ne može spontano desti, jer korist od epidemije imaju samo veoma retki).

Objasnio sam zašto je ovo drugo nemoguće, pa preostaje samo ovo prvo. Lokalni centri dakle moći postoje, ali sem usglašenosti oko osnova političkog sistema koji im odgovara, inače imaju mnoštvo suprotnih interesa, različitih tehnika manipulacije i različitih ciljeva koji žele da postignu. Ali jedan globalni centar upravljanja koji bi jedini na alternativni način mogao objasniti uniformnost tobože svuda pogrešnog reagovanja na koronu, NE POSTOJI. I to je ono što sam rekao i što pričam od početka. Nažalost mora da se čita i ne može biti dalje pojednostavljeno jer svet zaista nije jednostavan.
 
Znači sada ispada i da je Švedska imala adekvativne mere i Australija, pošto mere nisu svuda iste? Da centri moći preuveličavaju koronu zarad nečijeg profita ali samo lokalni dok ovi svetski ne postoje (sem naftaša)? Da je ipak bilo previše panike i histerije što je dovelo do većeg umiranja i viška smrti nego što je to trebalo što možemo pripisati širenju dezinformacija od tih centara moći?

Dobro je, vidi se napredak. Bar se više ne priča o gazdama ubicama koji ignorišu koronu, kafićima koji će nas sve ubiti, umiranju jer izlazimo napolje i da se niko ne bogati tokom ove pandemije.
 
Sto je najcrnje, ja sam njemu i njegovoj ovdasnjoj crkvi pre nekoliko meseci objasnio da niko, ili bar vecina ljudi ovde ne veruje ni u kakvu monolitnu mracnu zaveru JEDNOG centra moci da se Korona produzava. Nego sam bas jasno i izricito bio napisao da postoji VISE centara moci sirom sveta i VISE razlicitih grupacija kojima sve ovo odgovara i koji zaradjuju na ovome, koji su ugrabili priliku na ovome i sad je ne pustaju pa sve i da broj umrlih u svetu spadne i zakuca se na 10 dnevno.

Covek je iskulirao sve to, izokrenuo po svojim potrebama, i nastavio da tvrdi kako niko ne zaradjuje na ovome, kako ovo nikome ne odgovara, kako niko ne prolongira... Iskulirao je clanke Baltimore Sun o bogacenju za 637 milijardi dolara, Forbsovu listu koja je JOS porasla i podatke, izignorisao je UNove podatke o novih 250 miliona bez posla zbog Koronstine.

Svo vreme manipulise i izvrce tudje reci. A kad bude uhvacen, kako u neistinama, tako i u kontradiktornim izjavama, onda prvo glumi uvredjenu curicu i bezi iz razgovora. A posle, posto ne moze da izdrzi, i kad vidi da to ovde ne pali, se vraca i ubedjuje sebe i druge kako je oduvek govorio isto to i kako ga samo nismo razumeli.

Elem, moj post ili postovi gde sam napisao da postoji VISE centara moci, grupacija i interesa koji zaradjuju od Korone stoji i dalje na ovoj temi.Videcu da ga nadjem kasnije da se opet pokaze da, sto se mene tice, nigde nije pisano o nekom monolitnom centru moci i tajnoj vladi, nego o tome da postoje desetine americkih, evropskih, kineskih, azijskih... grupacija, iz sveta medija, medicine, hemije, farmacije, isporuka, informatike, raznog... kojima su se s pojavom Korone poklopili interesi i koji profitiraju od vecitog prikovanja ljude za kuce, sirenja straha i prodaje gluposti.


I o tome se pisalo ovde hiljadu puta. Ali pojedinci, izrazito bestidni pojedinci, koriste privilegije koje ovde imaju da sve to izvitopere i predstave na svoj nacin. Samo da bi kasnije gurali pricu kako "su oni svo vreme to govorili, nego nisu bili dobro shvaceni". Pa cak i da poverujem u to, onda neki ljudi prosto nisu za komunikaciju preko zice, neki ljudi treba samo uzivo da komuniciraju za pocetak, dok ne nauce sta znaci stajati iza svojih reci i preuzeti odgovornost za njih.
 
Upravo sam objasno i opet nisi razumeo. Probaću ponovo, ali na drugi način, sa kratkim i po redu poslaganim tvrdnjama.

1. Kad god ukupni obim privredne aktivnosti opada, recimo zbog lokdaun mera, novostvorena vrednost je manja.

2. Dakle ukupna suma izgubljene zarade i gubitaka je DRASTIČNO (za više redova veličine) veća od ostvarene zarade, jer to NUŽNO sledi iz bitno smanjene privredne aktivnosti.

3. Iz činjenice da su NEKI najbogatiji postali još bogatiji, uopšte ne sledi da oni ne bi postali JOŠ bogatiji da nije bilo tih lokdauna. Pa uopšte ne sledi da se iz povećanja njihovog ličnog bogastva može zaključiti da su i njima i njihovim firmama lokdauni odgovaraju. Ako je neko među najvećim vlasnicima firmi u ovakvom privrednom sistemu, onda mu (u proseku, jer izuzeci sigurno postoje) ne može odgovarati da obim privredne aktivnosti njegovih firmi bude manji. Njegovo lično bogatstvo može biti zaštićeno pametnim povlačenjem para iz malog broja i dalje uspešnih firmi, a da ukupni zbir prihoda firmi na koje ima uticaja bude manji, što ne odgovara ni njemu. Možda lično nije na gubitku, ili je čak postao i bogatiji, ali šta je sve još mogao zaraditi, a zbog lokdaun recesije nije?

4. A mnogi drugi nisi ni lično postali bogatiji, a kamoli njihove firme.

5. Zbog toga bi bilo kakvo NAMERNO sprovođenje pogrešne politike prema epidemiji korone naišlo na žestoki otpor i onog ogromnog broja vlasnika koji su izgubili novac, ali i onih koji su lično postali bogatiji (samo zato što se zahvaljujući položaju dobro štite od svih poremećaja), ali su mogli postati JOŠ bogatiji da neko nije sprovodio "pogrešnu" politiku lokdauna.

6. Ovo prethodno onda znači da se nekako mora objasniti zašto je ogromna većina država (recimo 99% država sveta) tako uniformno izbarala politiku neke vrste lokdauna, ako je ona pogrešna? Ko to takvu politiku podržava ako smo zaključili da je sigurno da je (a) većina važnih ljudi tom politikom lokdauna na gubitku i (b) ukupna suma zarađenih para zbog lokdauna tada bitno manja od izgubljnih? Sa tako motivisanom, mnogobrojnom i uticajnom opozicijom politici lokdauna bi smo očekivali daleko veću raznovrsnost pristupa epidemiji, a ne da 99% ni po čemu sličnih država rade isto.

7. Tolika uniformnost u izrazito suprotstavljenom svetu gde se jedva mogu naći dve države u istoj poziciji, znači da je ili baš taj umereni lokadun pristup ispravan, ili da neko iz jednog centra ućutkuje bukvalno sve sa suprotnim interesom u 99% država celog sveta.

8. Sasvim je svejedno da li vi tvrdite da taj jedan centar postoji ili ne. Ako tvrdite da 99% zemalja sveta sprovodi namerno pogrešnu politiku i pri tome žestoko laže šta se zaista dešava, onda je vaša prećutna prepostavka da postoji jedan centar koji tu politiku nameće svima ostalima, bez obzira da li vi to priznajete ili ne. Zašto? Zato što je potpuno nemoguće da se tolika laž i nešto toliko štetno ZA VEĆINU uticajnih osoba tobože "spontano" stvara ponovo i ponovo, u čak 99% država sveta, i da se zatim održava godinu i po dana pri čemu bukvalno svi ćute i nema izdajica koji će otkriti celu pokvarenu igru? To je prosto apsurd.
 
Svakako da bi neki postali još bogatiji i da nije bilo Korone, odnosno svakako da bi nastavili da akumuliraju bogatstvo. Ali ne u iznosu od 637 milijardi dolara.

I naravno da SLEDI da takvim firmama Kurona histerija odgovara. Amazonu, koji forsira kupovinu od kuće, naravno da odgovara kada stotine miliona sede zamandaljeni u kućama, ili kada nisu prisilno zatvoreni ali su naviknuti da: rade, jedu, druže se, kupuju, plaćaju račune, rade sve redom - od kuće. Dakle, SVIM kompanijama koje se bave isporukama bilo čega, ovo savršeno odgovara.

- Drugi sektor kome savršeno odgovara ovo stanje jesu i mediji. Koji zarađuju od tovarenja ljudi paranojom i histerijom. BBC, CNN, CBS... svima njima odgovara da ljudi sede što je moguće više u kućama (bilo prisilno bilo po navici) i da konzumiraju njihove sadržaje.

- Treći kojima ovo odgovara su velike tehnološke i informatičke kompanije. Milioni i miliona škola, fakulteta, firmi, simpozijuma, organizacija... svima njima sada trebaju zamene za događaje i radnje uživo. Tu na scenu dolaze Google, Microsoft i svi ostali koji nude softvere za komunikaciju na daljinu i rad na daljinu. Zatim svi koji nude automatizacije, optimizacije, robote, mašine... kao zamene za radnike. Sve što vlasniku i poslodavcu donosi makar 1$ uštede dnevno, bez obzira na ostavljanje desetina ili hiljada bez posla.

- Četvrti kojima odgovara su svi trgovci nekretninama. Zato što su cene nekretnina u svetu već bile bolesno visoke pre Korone (zbog prenaseljenosti i neizvesne ekonomije, pa svi grabe zemlju kao jedini sigurni kapital), a tek sa Koronštinom i teranjem ljudi u kuće, to tržište je eksplodiralo.

- Peti kojima odgovara su proizvođači i trgovci nameštajem i građevinskim materijalima. Jer kad ima puno gradnje stanova i/ili kancelarija, ima i puno potrebe za materijalima i nameštajem. Ti, pošto si upućen u dešavanja oko sebe koliko i Mirko Cvetković, očigledno nemaš blagu predstavu šta se izdešavalo sa cenama nekretnina, materijala i nameštaja otkako je Kurona zavladala svetom. Ali mnogi su se debelo omastili i na tome.

- Šesti su sve farmaceutske, medicinske i hemijske kompanije. Svi oni koji prave i prodaju, od vakcina, preko lekova, pa sve do krpica i alkoholčića za mazanje ručica. Zatim testovi, dijagnostika, aparati za sve to, osoblje... Lepa se tu para mlati da bi neko ljudima pri tumačenju rezultata rekao ''sve ovo može da znači da imate Koronu, ali i ne mora''.

O svemu ovome sam već pisao ovde na forumu, maltene isto otvako, samo sam bio kačio i linkove u primere. Ti si izignorisao sve to i nastavio sa svojim manipulacijama i trikovima. Da kačim opet ne pada mi na pamet. Neću da traćim vreme na nekog ko se s jedne strane poziva na UNovu SZO i slične organizacije, a kad od tog istog UNa čuje da je 250 miliona ostalo bez posla zbog Koronštine, onda se pravi lud. :kafa:
A mnogi drugi nisi ni lično postali bogatiji, a kamoli njihove firme.
Glupost neopevana. Po peti put ću da okačim ovo, i još petsto puta ako treba, dokle god nastaviš da pričaš ovakve gluposti:

As more than 50 million Americans filed for unemployment insurance, billionaires became $637 billion richer. Facebook CEO Mark Zuckerberg’s wealth has ballooned by 59%. Amazon CEO Jeff Bezos’ wealth has increased by 39%. Walmart’s Walton family has added $25 billion.

https://www.baltimoresun.com/opinion/op ... story.html
Ovo prethodno onda znači da se nekako mora objasniti zašto je ogromna većina država (recimo 99% država sveta) tako uniformno izbarala politiku neke vrste lokdauna, ako je ona pogrešna?
Zato što svaka država, od najmanje do najnaseljenije, i od najkorumpiranije do najuređenije, ima sijaset svojih slepčina i control freakova koje misle da će Kuronu da pobeđuju puškama, pritvorima i bičevima. Pored toga, svaka država ima svoj deo paničara i strašljivaca, pogotovu u ovo doba snežnih pahuljica i osetljivih dušica. I treće, zato što svaka država ima svoju brigadu profitera, secikesa, hohštaplera i manipulatora. Te se negde mulja na prodaji krpica, negde na alkoholu, negde na vakcinama, a ostali su neki od gore navedenih grupacija kojima savršeno odgovara da ljudi sve što mogu rade od kuće, i da žive u večitom strahu od Korone.
Sasvim je svejedno da li vi tvrdite da taj jedan centar postoji ili ne. Ako tvrdite da 99% zemalja sveta sprovodi namerno pogrešnu politiku i pri tome žestoko laže šta se zaista dešava, onda je vaša prećutna prepostavka da postoji jedan centar koji tu politiku nameće svima ostalima, bez obzira da li vi to priznajete ili ne. Zašto? Zato što je potpuno nemoguće da se tolika laž i nešto toliko štetno ZA VEĆINU uticajnih osoba tobože "spontano" stvara ponovo i ponovo, u čak 99% država sveta, i da se zatim održava godinu i po dana pri čemu bukvalno svi ćute i nema izdajica koji će otkriti celu pokvarenu igru? To je prosto apsurd.
Ima da te vraćam na ovo doveka ako treba. Svaki put kad odvališ nešto ili manipulišeš, vratiću te na ovo:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869650#p869650:1s43rfj4 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Avg 05, 2021 5:24 pm[/url]":1s43rfj4] Nego sam bas jasno i izricito bio napisao da postoji VISE centara moci sirom sveta i VISE razlicitih grupacija kojima sve ovo odgovara i koji zaradjuju na ovome, koji su ugrabili priliku na ovome i sad je ne pustaju pa sve i da broj umrlih u svetu spadne i zakuca se na 10 dnevno.
 
Evo nađoh još dva posta iz juna gde smo već žvakali o svemu ovome:
https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 61#p858561
https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 65#p858565

Izvoli sad odglumi opet neko durenje i uvređenost pa pobegni s teme, samo da bi opet eskivirao priznanje da, uprkos tvojim tvrdnjama, mnogi se masno bogate od ove histerije i rade na tome da ista što duže traje.


S tobom izgleda mora svaka dva meseca da se prolazi kroz iste priče samo da bi ostao na zemlji i u realnosti. Ne da bi priznao grešku ili korigovao stav - jer znam da ti to nikad u životu nisi uradio, niti ćeš. Nego samo da bi ostao na zemlji i da ne bi odlutao u svojim mislima i projekcijama.
 
Sta je tu cudno, to se odavno znalo.

Npr u ovome tekstu:
https://rs.n1info.com/vesti/gosti-n1-um ... li-smo-se/

Sve sto treba da znate o Koroni, umesto palamudjenja po ovom topiku:
„Ne trebaju nama nove mere, treba nam da se pridržavamo postojećih mera, ne treba ništa novo izmišljati! Šta je problem da stavimo masku kada ulazimo u prodavnicu“, upitao je Stojanović.

„Mladima treba ponuditi istinu, samo istinu o vakcinama. Ne smemo da kažemo da nema neželjenih efekata, jer to nije tačno, dobile su dozvolu za hitno delovanje, neželjeni efekti se još istražuju, ali ono što možemo reći je da je korist od vakcine višestruko veća nego bolest. I to je ono što svi građani treba da znaju, pa neka biraju. Bolest se može i preležati, ali mislim da je vakcinacija bezbedniji i efikasniji način da steknemo imunitet“, zaključio je Stojanović.
 
Edit - izvinjavam se, prevideo sam da se odnosilo na vest o vakcinama.


Btw, otkud to da nema Radovanovića i Šeklera u N1 intervjuu?
A da, setih se, ljudi su na (od)morima... :mrgreen:
 
Onaj ko misli da se stavljanjem maske u prodavnici može zaustaviti ovaj virus - pa još kad je sve otvoreno, do noćnih klubova sa stiskanjem, jeste izrazito neinteligentan čovek. Jasno mi je da takvi preovlađuju.

Iskulirajte više, klinci neće da nose maske ni u autobusu. A neće ni vozači. Ne možete im ništa.

Inač, ppuk. Kon je izjavio da je rešenje za početak školske godine - razdvajanje vakcinisane i nevakcinisane dece starije od 13 godina.
 
Onaj ko misli da neko misli da maskama moze da se zaustavi ovaj virus je izrazito neinteligentan covek.
To je samo jedna od mera koja usporava sirenje virusa. Maske treba da se nose jer jos uvek ima pametnjakovica koji nece da se vakcinisu.
Trenutno to nije kriticno, ali kada krene zimski talas dobija na znacaju.
 
Znači večito svuda ta priča ''trenutno nije kritično, ali biće''...

Ljudi, ni vulkan Jelostoun nije trenutno kritičan, ali kad se pokrene jednog dana - biće. Al šta sad, treba svi da sedimo, čekamo i strepimo u međuvremenu?

Još jedna sramota je kako se po medijima trubi o odgovornosti ovdašnjih ljudi zbog rasta brojki a ignorišu se neki drugi faktori koji tome doprinose. Samo da se napenali sopstveni narod i samo da se predstavi kako smo najgori u svemu.



I takođe me zanima šta će da bude ako ova zima prođe, a INDIJSKI soj ne napravi ni 80% štete kao prethodni. I šta onda, sledećeg proleća govorićemo jedni drugima ''jao nemoj, pazi se bolan, sad smo ok ali šta ako ovo opet mutira tamo negde 2023...''
 
Da, to pripremanje za kataklizmu tako što se živi kao da je kataklizma, jeste tekovina ovog preglupog vremena. Preglupih ljudi.

Onaj je bar govorio: 'Živimo kao da će sto godina biti mir, i spremajmo se kao da će sutra izbiti rat'. To je prosvećenost za ovo tupilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869700#p869700:x7dzwzsc je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Avg 05, 2021 9:55 pm[/url]":x7dzwzsc]Znači večito svuda ta priča ''trenutno nije kritično, ali biće''...
A sta ako ipak bude kriticno ?

Evo prosla zima je bila blaga, jel to znaci da svi koji su spremali drva za zimu, bili budale i dizaci panike ?
 
Vrh