Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,3%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 79 25,3%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,4%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,8%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,9%

  • Ukupno glasača
    312
A zamisli da za sve postavimo pitanje ''šta ako?'' Ja mislim da bismo se obojica izboli za sat vremena.

Nisu svi koji su se spremali za zimu budale, niti je svako ko je govorio, uprošćeno - ljudi, ne opuštajte se skroz, još ne znamo sve o Koroni, bio dizač panike.
Ali jedno je govoriti ''ljudi, ne opuštajte se'', a drugo je govoriti ''čeka nas katastrofa'', ''ovo je neviđeno'' i slično. Ti ćeš sad reći ''ma to su samo TVOJI tabloidi tako izvukli iz konteksta''. A onda obojica odemo na koji god medij hoćeš i tamo nađemo direktne citate Šeklera, Kona ili Lončara koji kažu upravo to tako kako je napisano i citirano. I smeta mi generalno to forsiranje atmosfere panike i anksioznosti. Smeta mi da se, primera radi, vozim autobusom aprila ove godine, i čujem dva muškarca pored mene kako nariču što niko od ljudi koji sede u bašti Kasine, na suncu, nema masku. Mislim se alooo rođače, pa nemaju masku zato što sede napolju na vetru i UV zracima i pričaju relativno normalnim tonom. Šta sad, treba svi da hodamo okolo u skafanderima da bi se svi paničari sveta umirili??? :roll:


Ono na šta ja ovde nikako da dobijem odgovor - pa makar ljudi i pogrešili, u redu je, ne očekujem izjavu pred sudom ili za javnost, nego obično predviđanje - jeste koliko godina i koliko ciklusa treba da prođe da se svi zentaroši od Korone na svetu smire i kažu ''e ok, sad znamo šta otprilike možemo da očekujemo od ove bolesti, uz sitne varijacije gore dole...''

Tu se često jave ljudi koji kažu ''ali, ali... šta ako se pojavi 53. soj koji se prenosi brže, ili skriva simptome, ili šta god...? '' Dobro, to je realna pretpostavka. Niko to ne spori. Ali brate, šta ako se u međuvremenu izrodi novi soj bakterija po bolnicama koje ništa od lekova - što sada imamo - ne može da ubije? Ili ako otopljavanje večitog leda na nekim delovima Zemlje izbaci u promet abominacije koje nisu mrdale još od dinosaurusa? Šta ćemo onda? I tako možemo u beskraj.

A iskreno, po meni mnogo veću štetu čine ljudi, ne samo u Srbiji nego širom sveta, koji se kljukaju antibioticima na svoju ruku, kao i lekari slepci koji im prepisuju kao bombone. A ima toga puno, i opet kažem - ne samo u Srbiji i ne samo na Balkanu. I ne samo u kontekstu antibiotika nego i nekih drugih. Ali ajde, zadržimo se samo na antibioticima, jer je dokazano da se zloupotrebljavaju uzduž i popreko. I šta sad, treba svi da živimo u strahu ostatak života zbog mogućnosti ove ili mogućnosti one...
 
Dok god infektolozi ne kazu da nam maske nisu potrebne i da je epidemija gotova, to je prazna prica.
Ja ne znam nijednog da je to rekao.
I to treba da kazu ne jedan ili dva, vec bar 20 % njih, tek onda to postaje relevantan i legitiman stav sire zajednice.

Do tada se to tretira kao palamudjenje seljaka ispred zadruge uz ladno zidarsko.
 
Infektolozi će priznati da je epidemija gotova ili pod kontrolom onda kada i prodavci automata za filtriranje vode priznaju da je česmuša ispravna i zdrava.

Razumi, pored profita i moći, na ovoj epidemiji se takođe grade i karijere i titule.

A i video sam njihovu stručnost više puta. Prvo kada su zatvarali narod na po 3 dana, samo da bi se dan pre i dan posle ljudi gužvali u redinama i time poništio sav benefit od zatvaranja. Onda sam video i kada su oscilirali sa izjavama od ''smešno ahahaha'' (ne mislim samo na Nestora, bio je tada i Kon i Pelemiš pa i Sisićka) do ''bliži nam se Italijanski scenario''. Pa onda za izbore kada im nisu smetala ni glasačka mesta širom zemlje, ni kampnjaski skupovi pre izbora, ni slavlja posle. Pa kad je Srđa Janković izgovorio ''Ja nisam vakcinisan, ali sam prelažao male boginje''.

I tako dalje i tako dalje... Nemam tendenciju da pamtim svako njesra koje se ovde odigra, jer nemam toliku memoriju, pa pamtim samo najveće odvale. Ali kad bih prelistao malo arhive ko zna šta bih još sve našao.


Uostalom, i evo sad, u ovom momentu dok je Srbija puna određenih stvari, svi oni imaju punu slobodu da kažu Vladi ''alooo, jel razumete vi da dovodite u rizik ne samo naše odnose sa drugima, nego i direktno zdravlje celog naroda?'' Pa ipak, jel iko od njih išta rekao povodom toga. Jok.
A ovamo se histeriše što ljudi ne nose maske u pregrejanim konzervama na 50 stepeni...
 
Ima intervju sa najpoznatijim svetskim epidemiologom u novom Nedeljniku, pa može da se pročita.

A vodeći svetski infektolog je onaj brada iz Marselja...
 
Bendere,

Od spiska svih onih koji u nekoj svojoj firmi imaju koristi od lokdauna samo deo njih ne gubi na nekoj drugoj strani. Ili bi imao bitno veće koristi da u 2020. nije bilo globalne recesije izazvane zaključavanjam. Ali i to je manje važno od činjenice da je sve što je nabrojano i dalje izrazito mali deo ukupne privredne aktivnosti, one koja jeste bila veoma pogođena drastičnim padom tražnje i narušavanjem transportnih i snabdevačkih lanaca. Tu mislim na sektor energije, na maltene sve mnogobrojne sektore industrijske proizvodnje (recimo zbog "Just-in-time" koncepta proizvodnje bez magacina), na dostavu sirovina, na sektor usluga, transporta, turizma i maltene sve ostalo što je zavisno od kompleksnih proizviđačkih lanaca pa i mali nedostatak ljudi, sirovina ili podsklopova izaziva kaskadu kašnjenja. Još gore je što u vreme krize i nesigurnosti obični ljudi ne troše svoj novac tako slobodno kao ranije, što ima za posledicu ogroman pad tražnje maltene svuda, pa i tamo gde korona nije direktno otežala proivodnju. Sve je to po obimu i vrednosti bilo drastično veće od tvog spiska onih koji su imali korist. To su ogromne štete da bi se bez izrazito dobrog razloga išlo na to.

A to što su bogati i dobro pozicionirani po običaju uspeli i u ovakvoj situaciji zarade je isključivo znak da su dobro pozicionirani, sa puno kapitala i na izvoru informacija, pa lično uvek mogu da izbegnu najgore posledice svake krize. Međutim to i dalje ne znači da su bilo želeli ovakvu krizu, bilo da uopšte mogu da izvedu jedan takav globalni trik da 99% zemalja u svetu radi nešto što bi za njih po vašoj tvrdnji bilo duboko pogrešno i očigledno štetno za sve ostale, za one koji su takođe uticajni vlasnici firmi koje ne prolaze tako dobro. Sve je to već rečeno. Dalja rasprava bi zahtevala detaljno objašnjenje o načinu funkcionisanja bitno različitih političkih i ekonomskih sistema razvijenih država da bi se pokazalo koliko je neverovatno naivna i uprošćena ideja da par bogatih ljudi mogu tako lako i tako sveobuhvatno da ostale vlasnike firmi i kapitala nateraju da se sprovodi jedna po njih štetna globalna prevara ogromnih i destruktivnih razmera. To može samo u teorijama zavera, a inače je nemoguće. Međutim to dalje dokazivati u ovakvoj temi nema smisla. Dovoljni argumenti su dati, pa neka sada veruje ko šta hoće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869709#p869709:ow5g8ezd je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Avg 05, 2021 10:37 pm[/url]":ow5g8ezd]Infektolozi će priznati da je epidemija gotova ili pod kontrolom onda kada i prodavci automata za filtriranje vode priznaju da je česmuša ispravna i zdrava.

Razumi, pored profita i moći, na ovoj epidemiji se takođe grade i karijere i titule.
Ajde da pretpostavimo da su infektolozi pokvarene spodobe koje rade o glavi slobodarskom svetu, ali ni drugi specijalisti ne navode ove gore stvari.
Jedino objasnjenje je da je cela medicinska struka u stvari puna gov*ara koji ce zbog svog du*eta da drze ceo svet u panici i psihozi godinama.
I pritom su izuzetno glupi jer zatvaranje i ogranicenja pogadjaju i njih same i njihove porodice.
 
@Zuma
Kaže ''izrazito mali broj ljudi pogođen Koronom'' a na svetu zbog toga 250 miliona ostalo bez posla a još toliko ostalo sa smanjenim prihodima.


Dalja rasprava bi zahtevala da ti jednom u životu prerasteš mentaltitet četvorogodišnjaka u koji si se ukalupio i koji ne puštaš, te da jednom u životu priznaš grešku ili koriguješ stav. Ili ako ne to, onda da bar jednom staneš iza svojih reči i snosiš odgovornost za njih ako se ispostavi da nisi u pravu. Ali pošto ti prosto nisi u stanju da prerasteš taj dečji uzrast, i taj svoj mesijanski kompleks, onda ćemo da se iznova i iznova vraćamo na iste podatke i iste rasprave.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869716#p869716:2r769t13 je napisao(la):
chiko » Čet Avg 05, 2021 11:02 pm[/url]":2r769t13]
Ajde da pretpostavimo da su infektolozi pokvarene spodobe koje rade o glavi slobodarskom svetu, ali ni drugi specijalisti ne navode ove gore stvari.
Jedino objasnjenje je da je cela medicinska struka u stvari puna gov*ara koji ce zbog svog du*eta da drze ceo svet u panici i psihozi godinama.
I pritom su izuzetno glupi jer zatvaranje pogadja i njih same i njihove porodice.
Nisam rekao da su infektolozi pokvarene spodobe. Nauči da čitaš već jednom, postaješ sprdnja više s ovim pogrešnim tumačenjima i dečačkim forama.
Rekao sam da se karijere i titule grade klaparajući o Koroni.

A što se medicinske struke tiče, pa vidim po ovdašnjim, i podacima iz EU, da su medicinski radnici u globalu svi prestravljeni od Korone i samo o njoj misle. Sarkastičan sam naravno, pošto govorim o tome da su procenti vakcinisanih medicinara, kao i procenti medicinara koji se zentaju od Korone, i dalje mali. Uplašeni su oni koji znaju da imaju sklonost ka autoimunim bolestima i reakcijama, genetsku podlogu ili neku vrstu slabosti. Ostali nisu. Baš kao što i ne treba da budu posle godinu i po dana iskustva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869712#p869712:37xj8aia je napisao(la):
Пантограф » Čet Avg 05, 2021 10:53 pm[/url]":37xj8aia]Ima intervju sa najpoznatijim svetskim epidemiologom u novom Nedeljniku, pa može da se pročita.

A vodeći svetski infektolog je onaj brada iz Marselja...
I sta kaze taj vodeci svetski epidemiolog?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869717#p869717:124kh2sm je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Avg 05, 2021 11:03 pm[/url]":124kh2sm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869716#p869716:124kh2sm je napisao(la):
chiko » Čet Avg 05, 2021 11:02 pm[/url]":124kh2sm]
Ajde da pretpostavimo da su infektolozi pokvarene spodobe koje rade o glavi slobodarskom svetu, ali ni drugi specijalisti ne navode ove gore stvari.
Jedino objasnjenje je da je cela medicinska struka u stvari puna gov*ara koji ce zbog svog du*eta da drze ceo svet u panici i psihozi godinama.
I pritom su izuzetno glupi jer zatvaranje pogadja i njih same i njihove porodice.
Nisam rekao da su infektolozi pokvarene spodobe. Nauči da čitaš već jednom, postaješ sprdnja više s ovim pogrešnim tumačenjima i dečačkim forama.
Rekao sam da se karijere i titule grade klaparajući o Koroni.
Dobro, ti hoces da kazes da:
1. epidemiolozi znaju da nam maske nisu potrebne i da je epidemija pri kraju
2. epidemiolozi misle da nam maske trebaju i da epidemija nije pri kraju

1 ili 2 ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869718#p869718:3puzk12n je napisao(la):
chiko » 05 Aug 2021 10:06 pm[/url]":3puzk12n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869712#p869712:3puzk12n je napisao(la):
Пантограф » Čet Avg 05, 2021 10:53 pm[/url]":3puzk12n]Ima intervju sa najpoznatijim svetskim epidemiologom u novom Nedeljniku, pa može da se pročita.

A vodeći svetski infektolog je onaj brada iz Marselja...
I sta kaze taj vodeci svetski epidemiolog?
Sve suprotno od toga što ti govoriš.
Kupi novine, a možda ih još daju u Laguni za dinar, ako kupiš knjigu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869720#p869720:23gplk8f je napisao(la):
chiko » Čet Avg 05, 2021 11:11 pm[/url]":23gplk8f]
Dobro, ti hoces da kazes da:
1. epidemiolozi znaju da nam maske nisu potrebne i da je epidemija pri kraju
2. epidemiolozi misle da nam maske trebaju i da epidemija nije pri kraju

1 ili 2 ?
Draga Cathy Newman,

Rekao sam da pojedinci i iz medicinske struke grade karijere i titule kloparajući o istoj bolesti 18 meseci i šireći paniku oko nje. Te da je oslanjati se na njih da kažu ''e sad znamo dovoljno o epidemiji'' isto što i očekivati od prodavaca filtera za vodu da kažu da je česmuša zdrava i ispravna. :sesir:
 
Kada kazes pojedinci to znaci manjina, tu mogu da se slozim, s tim sto mislim da je to izrazita manjina.

Dobro, i koji su to iz vecinske grupe koji kazu da nam maske ne trebaju i da je epidemija pri kraju ?
 
Ne znam, prođi malo gradom pa pitaj.

Do dana današnjeg mi nije jasno što se ti, Zuma, Šekler i ostali toliko upinjete da nešto dokazujete i kao spašavate narod koji ne želi da bude spašen... I koji pritom ne možete očima da vidite.
 
Izem ti spašavanje gde (kako neki ovde tvrde) ni nakon vakcinacije ne bi trebalo neko vreme da se izlazi na sunce.

P.S.
Znamo da to nikada niste rekli i da smo st*** koja bi da ne nosi maske, sedi nabijena po restoranima, kafićima, noćnim klubovima, koja i kašlje sakupljenu viruščinu i širi je svuda unaokolo i tako ugrožava živote, da bi na kraju zahtevali da ih prime u kovid bolnicu... (parafrazirano)

P.P.S.
Znamo i da ovo drugo isto nikada niste rekli. :wink:
 
Zasto i dalje ima ljudi (uglavnom starijih) koji ulicom nose maske i kad je 40 stepeni?
Voleo bi da znam kako ljudi zamisljaju da se virus prenosi, izgleda misle da leti kao vrabac samo sto je nevidljiv i ulazi u nos ako nemas masku
Toliko su uplasili ljude da ne znaju da razmisljaju logicno vise
 
Uvek ima uplašenih ljudi. Nisu u pitanju samo stariji, viđam i dosta mladih sa maskama na otvorenom. Na žalost, to su uglavnom blago psihijatrijski slučajevi (barem ja tako mislim), koji su isparanoisani. Celo ovo ludilo je samo pojačala njihove paranoje i psiholozi i psihijatri bi to sigurno bolje opisali.

Ono što me trenutno jako nervira je nova nedoslednost kod KŠ. Naime, polako puštaju vesti da će deca ići u školu, ali će morati da nose maske. To ne bi bio toliki problem mnogima da se isto sprovodi i na drugim mestima. Naime, ne možeš ti da ne zahtevaš maske skoro nigde, a da tražiš od klinaca da ih nose i da čak zahtevaš vakcinaciju za decu stariju od 12 godina.

Za to vreme utakmice se igraju pred publikom (čak su puštali samo decu na stadion pre 10 dana), u kafićima se maske ne nose, uveče žurke takođe bez maski, pretpostavljam da se svadba održavaju bez ikakvih epidemioloških mera.

I sasvim ne normalno da se javlja prirodan bunt kod roditelja koji vide da niko nigde ne nosi masku, ali traže da im deca istu nose.
 
Exclusive: Intel agencies scour reams of genetic data from Wuhan lab in Covid origins hunt
Washington (CNN)US intelligence agencies are digging through a treasure trove of genetic data that could be key to uncovering the origins of the coronavirus -- as soon as they can decipher it.

This giant catalog of information contains genetic blueprints drawn from virus samples studied at the lab in Wuhan, China which some officials believe may have been the source of the Covid-19 outbreak, multiple people familiar with the matter tell CNN.
It's unclear exactly how or when US intelligence agencies gained access to the information, but the machines involved in creating and processing this kind of genetic data from viruses are typically connected to external cloud-based servers -- leaving open the possibility they were hacked, sources said.
Извор: CNN (нису за Трампа)
Линк: https://edition.cnn.com/2021/08/05/politics/covid-origins-genetic-data-wuhan-lab/index.html
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869762#p869762:1ry5p4ey je napisao(la):
astrodule » 06 Avg 2021 08:12[/url]":1ry5p4ey]Uvek ima uplašenih ljudi. Nisu u pitanju samo stariji, viđam i dosta mladih sa maskama na otvorenom. Na žalost, to su uglavnom blago psihijatrijski slučajevi (barem ja tako mislim), koji su isparanoisani. Celo ovo ludilo je samo pojačala njihove paranoje i psiholozi i psihijatri bi to sigurno bolje opisali.
Imao sam par puta priliku da prisustvujem zanimljivim situacijama. Dva puta (nosio masku preko nosa i usta), prilazom pešačkom prelazu, kako bih pritisnuo dugme za semafor (u pitanju su bili semafori koji su imali naznačeno da mora da se pritisne). Stariji ljudi koji su tu stajali, čim su me videli, pomerili se jedno dva metra od mene.

Jednom drugom prilikom, slična situacija. Približavam se pešačkom kako bih ga prešao, jer je na semaforu bio znak da će za koji sekund da se upali zeleno. Tada sam bio bez maske. Kako me je žena srednjih godina videla da sam stao na metar udaljen od nje, tako se udaljila dva metra od mene. A i ona je bila bez maske.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869762#p869762:1ry5p4ey je napisao(la):
astrodule » 06 Avg 2021 08:12[/url]":1ry5p4ey]što me trenutno jako nervira je nova nedoslednost kod KŠ. Naime, polako puštaju vesti da će deca ići u školu, ali će morati da nose maske. To ne bi bio toliki problem mnogima da se isto sprovodi i na drugim mestima. Naime, ne možeš ti da ne zahtevaš maske skoro nigde, a da tražiš od klinaca da ih nose i da čak zahtevaš vakcinaciju za decu stariju od 12 godina.

Za to vreme utakmice se igraju pred publikom (čak su puštali samo decu na stadion pre 10 dana), u kafićima se maske ne nose, uveče žurke takođe bez maski, pretpostavljam da se svadba održavaju bez ikakvih epidemioloških mera.

I sasvim ne normalno da se javlja prirodan bunt kod roditelja koji vide da niko nigde ne nosi masku, ali traže da im deca istu nose.
Isto tako, na neke koncerte puštaju normalno ljude, bez ikakvih ograničenja (i što se tiče nošenja maski i što se tiče broja ljudi), dok na dugima ima ograničenje broja ljudi, plus što ne mogu da uđu ukoliko nemaju masku preko nosa i usta.
 
Uh, da, to održavanje socijalne distance je zaista znak mentalne bolesti, hajde da ismevamo te ljude još malo. Možda su bolesni već ili imaju nekog u kući koga neće da zaraze, pa im nije stalo da ispoštuju nekog anonimusa na pešačkom prelazu "normalnim ponašanjem".
 
Pa i to može biti jer su upravo izašli iz autobusa i idu do prodavnice, možda im je jednostavnije da je nose i taj jedan minut. Ne znam zašto, erm, ne pustite ljude da se čuvaju koliko god i kako god žele, ako vas ne ugrožavaju? Naravno, mega-ekstremni slučaj kojih možda ima bi bio neko ko je nosi sve vreme po ovoj vrućini, ali takvih je sigurno jako malo.

I pre nego što me odmah zaskoče moralni relativisti za ovo
pustite ljude da se čuvaju koliko god i kako god žele
ključni deo je
ako vas ne ugrožavaju
Drugo je ako će neko da kašlje pored tebe a da nisi napravio svestan izbor da budeš u društvu te osobe, potpuno asimetrična situacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869716#p869716:1dvj29ns je napisao(la):
chiko » Čet Avg 05, 2021 11:02 pm[/url]":1dvj29ns]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869709#p869709:1dvj29ns je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Avg 05, 2021 10:37 pm[/url]":1dvj29ns]
Jedino objasnjenje je da je cela medicinska struka u stvari puna gov*ara koji ce zbog svog du*eta da drze ceo svet u panici i psihozi godinama.

Upravo. Evo žena je konačno posle godinu i po dana uspela da zakaže pregled kod svog neurologa. Ipričala mu je sve što se dešavalo i sa njom, i sa bebom, i koliko taj doktor nije želeo da uvaži tudje mišljenje... Rekao je "nije on postupio tako zato što je bio praznik i zato što je bilo vanredno stanje, verovatno mu je proradila sujeta, a najverovatnije jer niste dali novac. I ja sam imao isti problem, njemu nije bilo sramota da traži ali mene je bilo sramota kada sam dao".


Kraj.

Šta očekivati kada se oni tako medjusobno prepucavaju? Koliko smo mogli da poboljšamo i plate i ceo zdravstveni sistem umesto što smo kupovali vakcine da bi vakcinisali strance? Ali ne ovde i dalje neki misle da su skupljali mrtve djubravnikom po podu i da je samo korona bitna... Dok se ne iskristališe situacija sa lošim lekarima teško možemo očekivati neki boljitak...
 
Nemam ja problem sa ljudima koji nose maske. Mnogi se zaista čuvaju, ili imaju nekog osetljivog kod kuće, ali ja pričam o osobama koje svakodnevno viđam koje same šetaju (trčim rano ujutru pa svašta viđam).

Jednostavno se vidi odmah (barem ja to vidim) da te osobe imaju neki problem.

Mnogi nisu svesni koliko ljudi oko nas ima neki psihički poremećaj ili dijagnozu. Slobodno bih mogao reći da u svakom ulazu postoji barem jedna takva osoba.

Ko je nekada radio popis i ulazio u svaki stan u svom reonu, zna o čemu pričam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869811#p869811:3ot51wpl je napisao(la):
astrodule » Pet Avg 06, 2021 11:44 am[/url]":3ot51wpl]
Mnogi nisu svesni koliko ljudi oko nas ima neki psihički poremećaj ili dijagnozu.

Ovo apsolutno potpisujem. Stigma je tolika da se ljudi plaše i anonimno da potraže pomoć, a tek pomisao na to da će te neko u okruženju ili familiji označiti doživotno "ludakom", kao da to nisu bolesti koje su izlečive. Srpsko kolektivno nesvesno ima PTSP, a definitivno se premalo ljudi leči. Mada i zube lečimo tek kad boli, a tek ovo što se "ne vidi"... Terapija kod dobrih terapeuta isto nije jeftina. Ja sam imao sreću da nađem svojevremeno sjajnu terapeutkinju kod koje je seansa bila 20 evra, a to je na jeftinijem kraju spektra.
 
Meni je neverovatno da se mi na ovoj temi razmimoilazimo i oko nekih stvari za koje bih pomislio da ćemo se svi složiti... A onda se s vremena na vreme složimo oko nekih stvari za koje nikad ne bih očekivao...


Iskreno, čudno mi je kako vam je problem što neko na otvorenom nosi masku (mada ne kažem da nije čudno), a nije vam problem što se godinu i po dana održava atmosfera straha i paranoje kroz druge načine i blokira normalno funkcionisanje društva i ekonomije.

Ja ljude koji nose masku na ulici ni ne primećujem. Ne razmišljam o njima. Ali itekako primećujem i osećam uticaj ljudi koji već godinu i po dana opstruiraju normalno funkcionisanje društva.

Hvatate se za trivijalne sitnice a ne vidite širi problem. A svakog ko ga vidi smatrate antivakserom i teoretičarem zavera... :roll:
 
Vrh