Šta je novo?

Energetika

Lim raste 20cm na sat, iz Potpeća javljaju da ispuštaju sadašnju akumulaciju radi prihvata nove vode.
 
Била је огромна киша ноћас и снег се отапао, јуче је Перућко језеро било спуштено бар 3м!
 
Brana "Klak" će biti višlja za 7 metara od brane na jezeru "Radoinja", pa će prema potrebi poplaviti čitavo to jezero do Kokinog Broda i tako povećati svoj kapacitet, a tako i vodu za obe "Bistrice". Kada se bude praznilo onda će opet biti dva zasebna jezera koje će deliti brana na jezeru "Radoinja".

IMG-20211225-045911.png


Ovde mi nesto nije jasno. Ako ce brana Klak biti visa od brane Radoinja i po potrebi plaviti citavo to jezero sve do brane Kokin Brod, to znaci da ce plaviti i branu Radoinja i sve objekte, a ja koliko znam brane se ne projektuju da budu pod vodom:D
 
Дрина је за 2 дана порасла 500цм у Б.Башти
Пада и даље киша, сада изнад 1000м надморске висине прелази у суснежицу, срећем падавине су углавном ограничене на Динариде, па Сава, Морава и Дунав могу примити велике количине воде!
 
Ovde mi nesto nije jasno. Ako ce brana Klak biti visa od brane Radoinja i po potrebi plaviti citavo to jezero sve do brane Kokin Brod, to znaci da ce plaviti i branu Radoinja i sve objekte, a ja koliko znam brane se ne projektuju da budu pod vodom:D

Akumulacija Radoinja mora funkcionisati nezavisno od Klaka, zbog HE Bistrica i zbog vodozahvata za Opštinu Priboj. Jedino ako u hodu nisu osmislili kako to da reše :)
Na slici poklopac za prihvat vode u tunel ka HE Bistrica

1674119924970.png


 
@Kailan Samo da se zahvalim tebi i svim drugim koji ste navijali i molili rezim da poveca cenu struje. Za decembar imam da platim preko 10.000, iako sam stedeo kad god sam mogao, prao ves i sudove i kuvao u pola noci. Znam da ce za januar biti jos gore, jer od tada vazi jos jedno poskupljenje, posto vam pretohodno nije bilo dovoljno. Hvala vam za to, nadam se da ste sad srecni. Javite mi se u PP slobodno pa da se dogovorimo da vas izvedem sve na pice. Zivi bili i svako dobro vam zelim.
 
1674131604784.png




Ovakav Lim sam video možda 2 puta svom životu. Moj otac se seća da je samo jednom bio veći nego sada, 1980.godine. Prošli put kada je bio na ovoj koti iz HE potpeć su javili da je ispust preko 900kubika u sekundi. Lim i dalje raste
 
@Kailan Samo da se zahvalim tebi i svim drugim koji ste navijali i molili rezim da poveca cenu struje. Za decembar imam da platim preko 10.000, iako sam stedeo kad god sam mogao, prao ves i sudove i kuvao u pola noci. Znam da ce za januar biti jos gore, jer od tada vazi jos jedno poskupljenje, posto vam pretohodno nije bilo dovoljno. Hvala vam za to, nadam se da ste sad srecni. Javite mi se u PP slobodno pa da se dogovorimo da vas izvedem sve na pice. Zivi bili i svako dobro vam zelim.
+1.
И сам сам исте среће. Све што могу да планирано укључим, укључујем ноћу. А зима до сада није ни з од зиме показала. Ако буде мразева, какви су скоро сваке зиме бележени код нас, - 20 и ниже, могу се надати рачуну и преко 25000. Дивота. Оштри зуби економског тигра!
Обећао ми председник 12% на јануарску плату у фебруару. Како о томе прича још од августа, инфлација је то од тада бар 2 пута појела.
О јануарском рачуну не смем ни да размишљам.
 
@Kailan Samo da se zahvalim tebi i svim drugim koji ste navijali i molili rezim da poveca cenu struje. Za decembar imam da platim preko 10.000, iako sam stedeo kad god sam mogao, prao ves i sudove i kuvao u pola noci. Znam da ce za januar biti jos gore, jer od tada vazi jos jedno poskupljenje, posto vam pretohodno nije bilo dovoljno. Hvala vam za to, nadam se da ste sad srecni. Javite mi se u PP slobodno pa da se dogovorimo da vas izvedem sve na pice. Zivi bili i svako dobro vam zelim.

То је баш много, не знам како си успео, једино ако се грејеш на струју.
 
@Kailan Samo da se zahvalim tebi i svim drugim koji ste navijali i molili rezim da poveca cenu struje. Za decembar imam da platim preko 10.000, iako sam stedeo kad god sam mogao, prao ves i sudove i kuvao u pola noci. Znam da ce za januar biti jos gore, jer od tada vazi jos jedno poskupljenje, posto vam pretohodno nije bilo dovoljno. Hvala vam za to, nadam se da ste sad srecni. Javite mi se u PP slobodno pa da se dogovorimo da vas izvedem sve na pice. Zivi bili i svako dobro vam zelim.
Zar nije samo jedno povecanje?

Kako imas 10.000 din racun? Jel to crvena tarifa?
 
Pogledajte prilog 152715



Ovakav Lim sam video možda 2 puta svom životu. Moj otac se seća da je samo jednom bio veći nego sada, 1980.godine. Prošli put kada je bio na ovoj koti iz HE potpeć su javili da je ispust preko 900kubika u sekundi. Lim i dalje raste
Хвала @stex_pb за фотографију. Своје прве кораке сам направио живећи неких стотинак метара узводно у тада једином Прибојском солитеру.
 
Ja se grejem na struju, racun je oko 5000, Zgradu je izolovala sabacka toplana pre nekoliko godina a pre izolovanja, racuni preko zime su mi bili oko 10-12 hiljada. Kredit. koja je tada uzela toplana za izolaciju, sa kamatama, pdv-om itd, vracacemo mi stanari kad se zavrsi ceo projekat - 12 godina po desetak evra mesecno.
 
Pa mora biti crvena kada je toliko. Predpostavljam da se greje na struju
10000 ne mora biti crvena tarifa.
To je negde oko 1500KWh, zavisno od odnosa više i niže i zavisno da li ima popust zbog niže potrošnje.
To uopšte nije malo novca, za tako malo KW. A kada se uđe u crvenu, račun dramatično raste.
 
1500 KWh mesečno?

Moja godišnja potrošnja u stanu za dvoje ljudi je otprilike tolika. Mozda malo više.
 
Vrh