Pa sad za nas možda jesu, za zemlje sa dugom obalom, gde uvek postoji prirodno strujanje vazduha zbog različitog toplotnog kapaciteta mora i kopna to itekako ima smisla.
Baš u Velikoj Britaniji priobalna polja vetrogeneratora su zaslužna za to da se u ”slabijim” danima dobija oko 20-25% ukupne eneregije, na nivou cele godine je prosek oko 30%, u dosta dana je to već blizu 50% (pogotovo od septembra kad je par velikih polja povezano na mrežu, tako da će ovogodisnji prosek verovatno biti veći od 30%), neki dan je u sred radne nedelje taj procenat bio skoro 60%.
Ali oni su osim izgradnje vetroparkova koji ipak i tamo mogu biti nestabilni, radili i na opcijama za stabilizaciju sistema - tako su izgradili konektore sa Norveškom, Francuskom i Belgijom. Sa Norveškom je i ugovor takav da kad Britanci imaju višak, oni ga preuzimaju, koriste, a višak koriste u reverzibilnim elektranama (Norveška prosto ima mnogo bolju topologiju terena za ovo), koje onda vraćaju struju u Britaniju kad je tamo manjak. Ideja je da se interkonekcije rade i sa Portugalom i Španijom koje će imati mnogo bolje solarne kapacitete nego što će ih Britanija ikada imati. A onda taj mix daje dodatnu stabilnost svima.