Šta je novo?

Energetika

Eto ga sada, pa jesi se kladio sa ljudima ovde koliko ce struja da poskupi procentualno i koliko puta? I stalno si objasnjavao kako i zasto. Sad tebi neko podmece, ti nista ne znas i nisi ni za sta zaduzen. Kao prvo lepo si me nazvao sapatnik, svi posteni ljudi koji rade od svog rada su i te kako patnici u ovoj zemlji, a oni blisli svakom rezimu i koji su sisali svaku sisu i ne treba da kukumacu, oni mogu da plate i 40 puta skuplju struju, a ne 4 poskupljenja struje
Nije on nikad kriv, uvek je neko drugi. Tako ga Šef naučio, on samo kopira i primenjuje naučeno.

Narod i ''oni pre'' su krivi što je poskupela struja. I grejanje. I porezi.
 
Upravo sto je Bender rekao. On je rekao da ce biti 10 posto plus 10 posto posle NG, sto nije 10 posto, a ti si tvrdio samo 10 posto. Elem kako napreduju radovi na obilaznici oko Uzica? I tu si napadao mene i Altaira kada smo pricali da od toga nema nista. Takodje, tunel kroz Kadinjacu kada probijaju? Prosao sam tuda pre tri nedelje, nema nista i nista se ne radi, cisto da znas, pre nego sto uzmes odmor. Reci sefu da smanje pritisak na narod, jer je ogorcen i da moras da uzmes odmor na forumu.
 
Ne, prognozirao si da ukupno povećanje neće biti veće od 10%. Lagao si.
Ti si tek Lažovčina i već si jednom pokušao sa tim glupim podmetanjem. Istina je da si posle moje prognoze od max 10% rekao da ćeš ti računati i povećanja sledećih 6 meseci. Ali to je neko tvoje pravilo i ja nisam pisao o nekim tvojim "ukupnim povećanjima". Vidim da ti se pridružio i drugi lažov sa podrškom.

Inače, samo bu*ala može da misli da ja imam nekog "šefa".
 
Ma jasno, ti si samo jedna neshvaćena dobričina i poštenjačina od čoveka. 😁

Nego, dragane, znaš šta bi bila još veća fora?
Da nam kažeš ovde kako neće biti ni povećanja poreza ni poskupljenja grejanja. 😄

I to baš tako, tim rečima, da ne bude nikakve određenosti u tim izjavama, pa da onda imaš povod i materijal da se tamo sredinom januara prepucavaš sa ljudima i objašnjavaš im da si mislio ''neće biti poskupljenja narednih 7 dana'' a ne ''neće biti poskupljenja ikad''. Pošto to i jeste manir ex-radikala i njima sličnih, pošto su tako i došli na vlast. Prenemaganjima, ciganisanjima, lagarijama, šibicarenjima, preletanjima, nadmudrivanjima, cepanjem dlaka, i drugim uličarskim i klošarskim metodama i trikovima.

Neće biti poskupljenja struje preko 10%... vidim što neće biti... 😄 Ae bre, idi prodaj to ovim svojim tocilima.
 
Poslednja izmena:
Stvarno bih voleo Dragane da jednom budes covek i kazes hej stvarno su preterali, ovo nije dobro, ovo je previse za narod i sl. Ja nisam politicar, niti sam na pijaci, posto kazes stalno da se bavimo pijacarenjem i politikanstvom, ali sam obican covek kome je dosta da placamo plate trulom javnom sektoru, njihovo nestrucno upravljanje i javasluk, kao i njihove glupe odluke. Jednom covek budi i reci da nije dobro i da je previse po narodu.
 
Jednom covek budi i reci da nije dobro i da je previse po narodu.
Ja sam stalno čovek i da si pratio šta sam pisao o havariji u EPS-u, tj. hapšenju direktora i uvodjenju vanrednog stanja ili da sam protiv izgradnje metro-a i protiv izgradnje autoputa do Pešteri, onda bi shvatio da ja nemam "šefa", jer su sve to najveći državni projekti. Neke druge podržavam, nap. Obilaznicu oko Užica i tunel Kadinjača, a o tome može da se vidi na tim temama.

Inače, nisam ja birao ovu vlast već narod, pa tako mogu i da je smene. Ali, ovde nije mesto za političarenje ima dosta drugih odgovarajućih tema. I jedan savet: laganje i podmetanje neće biti od koristi.
 
Poslednja izmena:
Pratio sam. Delovalo mi je da ne volis pojedince iz vlasti kao Mihajlovicku i Grcica, dok za ostale nisi imao toliko prekora. Ok je kada nesto podrzavas, ali kada si nas pred izbore ubedjivao da se gradi i da samo sto nike poceo tunel, a Majstor, Altair i ja tvrdili da od toga nema nista nisi bio tako razuman u raspravkama. Tada si nam i delio one snimke Sojicevih magarecih livada na obilaznici oko Uzica sa masinama koje su nestale posle izbora. Jooj narod, pa jesi video da imamo najmanji IQ u Evropi? U pravu si vlast je ogledalo naroda.
 
Nisam ja nikog ništa ubedjivao, već sam citirao potpisane sporazume i ugovore, rad na planskim dokumentima i sl. Druga je stvar što vi ne verujete u dosad potpisane ugovore, ni da se gradi kamp za kineze, . . ali to je vaš problem.
 
Ja sam stalno čovek i da si pratio šta sam pisao o havariji u EPS-u, tj. hapšenju direktora i uvodjenju vanrednog stanja ili da sam protiv izgradnje metro-a i protiv izgradnje autoputa do Pešteri, onda bi shvatio da ja nemam "šefa", jer su sve to najveći državni projekti. Neke druge podržavam, nap. Obilaznicu oko Užica i tunel Kadinjača, a o tome može da se vidi na tim temama.

Inače, nisam ja birao ovu vlast već narod, pa tako mogu i da je smene. Ali, ovde nije mesto za političarenje ima dosta drugih odgovarajućih tema. I jedan savet: laganje i podmetanje neće biti od koristi.
Ti si pričao o havarijama u EPSu kao pokušaj da plasiraš ovde teoriju da je za propast srpske energetike kriva sabotaža spolja. Dok (po tebi) naprdni talog nije tu ništa kriv. Kao, nisu srpsku energetiku s**bali naprednjački kriminalci i propaliteti s konopa i koca, nego je za to kriva ona grozna Zorana koja je sa svojim stranim partnerima angažovala agente da sabotiraju bagere i TENT i stavila lažne stručnjake i savetnike da loše savetuju Svinju sa Ibarske magistrale iliti Grčića, kako da skemba energetiku što pre i što jače. Jeste, nije nego. Strani agenti su doveli do raspada energetike u Srbiji. Ne to što je ovaj tvoj postavio jednu nepismenu priglupi svinju da vodi jedan od najkompleksnijih i najvažnijih sistema u zemlji.

I da, nije problem kada neko pohvali nešto što je dobro, ili čak nekog ko je dobar po društvo. Ono što diferencira ljude i daje uvid u to ko zapravo šta misli i ko za koga radi, jeste način na koji se sve to iskazuje. Postoji ogromna razlika između nekoga ko ljudski kaže ''Ima nekih stvari koje mi se ne sviđaju kod Beograda na vodi/zameram mu, ali mi se sviđa to i to'' i nekoga ko kaže ''Beograd na vodi je do sad neviđen projekat od nacionalnog značaja koji će preporoditi Beograd i promeniti ekonomsku sliku i staviti Srbiju na lidersko mesto u regionu bla bla truć...'' kako zapravo zvuči većina tvojih postova. Kao što postoji razlika između toga kad neko kaže ''naprdnjaci su sahranili srpski energetski sistem'' i nekoga ko kaže ''Energetski sistem nam je pukao, to mora da je zbog one Zorne i njenih stranih partnera i agenata'', kako takođe zvuče tvoji postovi na ovoj temi.

Tvoji postovi zvuče kao pamfleti i unapred spremljene recitacije. Ti nemaš svoja mišljenja i stavove, to je više nego jasno. Ti imaš samo naloge i agende šta da govoriš i pišeš. I zato i prolaziš na ovom forumu ovako kako prolaziš. Samo molim te nemoj sad opet da mi se izmoriš i išikaniraš da ponovo moraš da odeš na duži odmor od foruma... Tačno ne znam šta bih bez tebe i sličnih ljudi u narednih par nedelja, kada me posle drugog poskupljenja struje dočeka i povećan porez, povećano grejanje, i sva druga naknadna poskupljenja prouzrokovana njima. Tačno ne znam šta bih bez tebe i šta bih bez onog anarhiste sa teme što otvara šampanjac svaki put kada se srpskom narodu oguli još malo mesa sa leđa i još malo krivice, mržnje i tereta prebaci na njega.
 
Poslednja izmena:
Ti si pričao o havarij u EPSu kao pokušaj da plasiraš ovde teoriju da je za propast srpske energetike kriva sabotaža spolja. . .
Sabotaža?! . . tolika količina laži nije odavno vidjena. Već sam ti više puta napisao da mi se neobraćaš, jer sa takvim lažovima neću da trošim vreme. A, kako tebi "zvuče" moji postovi to je tvoja stvar, baš me briga za to "zvučanje". Normalnim ljudima je jasno šta pišem.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, nego šta si pisao? Drvio si penkalo o nekoj Zorani, i to baš na onaj način kako ti je naloženo odozgo, da indirektno impliciraš da je ona tu kao imala neki unapred spremljen plan i odgovornost za to. Dok sa druge strane, iz vaših medija stalno paralelno gruvaju priče kako ona radi za strane agenture i izdajnike. I onda tako imamo dragana koji na temi Energetika drobi kako je ''Zorana tu najodgovornija'' a sa druge strane imamo Deformere, Kurire, Pinkove i slične septičke jame koje drve kako je Zorana američki pion i trojanac. I 2+2... jasno je šta je sublimalna poruka - nismo mi naprdnjaci s**bali energetski sistem, nego strane agenture i trojanci. Nije dovođenje nepismene svinje na čelo EPSa problem. Problem je oduvek bio, samo i samo u Zorani. Ni u čemu drugom. Mi ostali mimo Zorane nemamo veze sa lošim stanjem u EPSu.

Jeste, kako da ne. Verujemo, sve vam verujemo.
 
Osim kritike Zorane, ja sam tražio HAPŠENjE svi direktora jer nisu reagovali na vreme i godinama ćutali o stanju u EPS-u. Osim toga sam predlagao i uvodjenje Vanrednog stanja u EPS-u sve dok ne bude stabilan izvoznik struje.
Kada bi se pogledale predhodne stranice videlo bi se šta mislim o izgradnji Rev.HE Bistrica o kojoj ovde pišem već dve godine. Mene interesuje izgradnja, a ne političko tračarenje, "impliciranje" i ostale budalaštine.
 
Poslednja izmena:
Sama činjenica da nikada nijednu lošu reč nisi napisao o njima govori da si upravo ono za šta te ljudi optužuju. I to će zauvek ostati tako. Nećeš se nikada oprati.

Hajde sad, nastavi po nalogu sa svojim uobičajenim aktivnostima. Reci nam neku lepu vest iz sfere srpske energetike ili kako nam pak nije toliko loše koliko je loše ostatku Evrope.
 
Već sam ti više puta napisao da mi se neobraćaš, jer sa takvim lažovima neću da trošim vreme. A, kako tebi "zvuče" moji postovi to je tvoja stvar, baš me briga za to "zvučanje". Normalnim ljudima je jasno šta pišem.
Tebra, pa tebi samom više nije jasno šta pišeš. :ROFLMAO: Zvučiš kao pokvarena gramofonska ploča na koju su nasnimljene recitacije Odbora SNS.

A i mene baš briga kako tebi zvuče moji postovi, ali to ne znači da ću da prestanem da ih potapam i demontiram svaki put kada kreneš da lažeš. ☺️(y)
Vreme je da i ti i tvoji počnete da plaćate i odgovarate za sve što ste uradili i sve što ste izgovorili.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Sva sreca pa je zima blaga. Van mreze je polovina blokova u TENT A. Skoro 1000MW. Da je neki zestok mraz opet bi bili u zestokom uvozu. Pritom ocigledno je nesto ozbiljnije A6 je van mreze vec 10 dana, A1 8 dana, A3 od juce.
 
Mislim da koriste pogodno vreme da ih gase i servisiraju. U trenutku kad si deficitaran sa strujom pravo je blago naci trenutak da neki blok ugasis. Pogotovu posle svih ovih skandala u epsu
 
Nažalost verovatno nije tako. Pošto je Evropska električna mreža jedinstven, povezan i tehnički međuzavistan sistem, to se mora prijavljivati ENTSO-u, (European Network of Transmission System Operators for Electricity), pa tamo postoji ažurna tabela koja razlikuje planirana isključenja od neplaniranih, tj havarijskih. Samo je Đerdap planiran. Svih 6 ostalih su "Forced outage", dakle "prisilno isključenje", tj havarijsko, koje je u statusu "active", tj i dalje je aktuelno.

Jedino ako naši servisna isključenja namerno prijavljuju kao havarijska. Mada sumnjam jer bi to bitno smanjivalo ugled, utisak o pouzdanosti proizvođača i predvidivosti njegove isporuke, a time i kupovine naše struje onda kad imamo viškove (recimo noću) tj naše prodajne cene na tržištu električne energije.

Unavailability of Production and Generation Units, Serbia, 2022.12.25.jpg


Statuse svih naših proizvodnih jedinica možete i sami proveriti u svakom trenutku na adresi

Unavailability of Production and Generation Units

Zatim u meniju sa leve strane izaberite Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Vrh