Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Kupci stanova da dobro pregledaju prozore i nek traze otklanjanje svih potencijalnih mana. Pa onda nek se investitor koji je odabrao ovog proizvodjaca (a deka je lepo objasnio kriterijum za izbor) cese tamo gde ga svrbi.
Slazem se, samo naravno prvenstveno se nadam da ce biti sve kako treba odradjeno. Jer ne znam kao sto sam postavio pitanje kako proveriti u kratkom roku funkcionalnost prozora i biti siguran da ce u svim uslovima raditi posao....

Ne znam kakva je generalno situacija sa ostalim proizvodjacima i kompleksima..
Kod sebe u stanu imam stariju PVC stolariju , nije idealna ali je solidna. Nadam se da ova moze biti samo jos bolja 🙄
 
New Quest je poznata i stara firma u branši, ali je ovo njihovo četvrto ili peto ime. Svašta su radili, i dobro i loše.
Naravno, slični ljudi se povezuju, pa rade sa ASC profilima, koji nisu baš najbolji na tržištu.
Ako se potrude, može stolarija da ispadne korektna. Oni proizvode, a materijal dobijaju od firme ASC. Staklo, drvene ramove, okov, i još neke stvari kupuju na slobodnom tržištu. To bi trebalo da bude stvarno dobro.
Pored obavezne detaljne kontrole zbog oštećenja drveta, aluminijuma, okova (vidna oštećenja), treba iskontrolisati funkcionisanje okova i roletne na motor.
Druge stvari, na žalost, osim profesionalaca, niko ne može odmah da primeti. Da li prozor dobro dihtuje, kvalitet gumenih dihtunga, kvalitet montaže, i mnoge druge stvari.
To je ono što sam rekao da bi trebalo da iskontroliše nadzorni organ, ako uopšte zna da radi svoj posao. A video sam ih svakakvih za ove silne godine, ali ponajmanje dobrih.
Na komšijskim objektima je šareno. Sličan sistem aluminijum+drvo je na Zepterri, maaaalo bolji, na Exing-u je isti sistem, a u Westu je na kuli nemačka SCHUCO aluminijumska fasada, što je potpuno drugačije.
 
Pozdrav svima, da li je neko mozda isao u kancelarije Elixira da vidi plocice? Da li neko ima da podeli slike uzivo? 😀 Hvala i pozz
 
@Dada011 jel mozes da mi kazes koje rendere su ti pokazali u kancelariji? Pominjala si rendere ulaza i hodnika, jel si mislila na hodnik zgrade ili hodnik svog stana? I jel nesto do mene ili si obrisala svoje postove vezane za plocice? Posto ih ne vidim vise...

Hvalaa
 
Niko nije iskomentarisao kvalitet plocica ko ih je video licno? I kakvi su vam komentari oko boje?

Jos jedna molba ako neko ima boje tj tip parketa koji je biran pre da postavi ovde na forumu bilo bi super
 
Niko nije iskomentarisao kvalitet plocica ko ih je video licno? I kakvi su vam komentari oko boje?

Jos jedna molba ako neko ima boje tj tip parketa koji je biran pre da postavi ovde na forumu bilo bi super
Pa sto se kvaliteta tice, nisam bas expert pa ne bih da puno komentarisem. Sto se boja tice obe su jako neutralne generalno i dezen onaj i sve je neutralno sto je po meni sasvim okej jer moze da se uklopi uz razni namestaj kako kome odgovara. Nekome mozda smeta to , meni je cak i super to jer opet neutralne su ne moras da gledas namestaj u odnosu na plocice toliko. Ne znam da li si na ovakav komentar mislio vezan za boje ? A sto se tice samih boja po meni neka klasika siva i neka krem,bež nijansa opet nije mozda kao u nekim drugim kompleksima gde su stavili neke neobicnije plocice ili kao imitaciju mermera ali po meni je sasvim okej ovo.

A sto se tice boja tj nijansi parketa evo slike.
 

Prilozi

  • Parket ton.jpg
    Parket ton.jpg
    94,9 KB · Pregleda: 653
  • Sviđa mi se
Reagovanja: X3m
Bio sam do Tarkett showrooma. Ovaj tamniji dezen je svetliji u realnosti. Odlicno izgleda uzivo. Kazu da je taj dezen na projektima Kneza Milosa Residence, Merin Hill, Kapije Vracara..
Inace, potvrdili su mi da je Tarkett izabran za ovaj projekat.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: X3m
Pa sto se kvaliteta tice, nisam bas expert pa ne bih da puno komentarisem. Sto se boja tice obe su jako neutralne generalno i dezen onaj i sve je neutralno sto je po meni sasvim okej jer moze da se uklopi uz razni namestaj kako kome odgovara. Nekome mozda smeta to , meni je cak i super to jer opet neutralne su ne moras da gledas namestaj u odnosu na plocice toliko. Ne znam da li si na ovakav komentar mislio vezan za boje ? A sto se tice samih boja po meni neka klasika siva i neka krem,bež nijansa opet nije mozda kao u nekim drugim kompleksima gde su stavili neke neobicnije plocice ili kao imitaciju mermera ali po meni je sasvim okej ovo.

A sto se tice boja tj nijansi parketa evo slike.
Jesam, bas to, mislim da li je lepsa siva ili bež je stvar ukusa i orijentacije u daljem sredjivanju ali opet dok se ne stave i ne legnu na zid/pod nemas konacan i pravi utisak.

Hvala na slikama parketa.
 
Jesam, bas to, mislim da li je lepsa siva ili bež je stvar ukusa i orijentacije u daljem sredjivanju ali opet dok se ne stave i ne legnu na zid/pod nemas konacan i pravi utisak.

Hvala na slikama parketa.
Bas tako, slazem se.

Nema na cemu.
 
Pogled na unutrašnje dvorište deluje malo zastrašujuće...
Da nisu jurili profit pa da su ostavili jednu stranu otvorenu ka ulici, humanije bi se živelo u ovoj zgradi.
Da ali obrati paznju na poslovnu zgradu koju Exing zida. Rastojanje izmedju nje i stambene zgrade je manje nego sirina dvorista Elixira. U Elixiru ce bar biti basta, izmedju ovih zgrada je parking. Dzaba ti otvoren prostor ako sve nabijes jedno do drugog.
 
Da ali obrati paznju na poslovnu zgradu koju Exing zida. Rastojanje izmedju nje i stambene zgrade je manje nego sirina dvorista Elixira. U Elixiru ce bar biti basta, izmedju ovih zgrada je parking. Dzaba ti otvoren prostor ako sve nabijes jedno do drugog.

Exingova poslovna zgrada je pored postojeće Exing Home zgrade (koja se naslanja na Elixir), koja nije deo Elixir-a.
 
Kolege/komsije, ja sam obisao radove i da se javim da radovi idu. Kazu da je bilo usporeno zbog korone jer su i majstori fasovali pa su bili desetkovani. Iz price da je oktobar bas optimistican za zavrsetak.
Sto se tice radova malteracija u vecem broju stanova je uradjena, 4 sprat je uradjen i ibercug(ravnajuci sloj) cak i u hodniku zgrade. Nisam isao iznad 6. sprata tako da za gornje etaze ne znam.
Deluje mi da nije dobro odradjena ispuna purpenom gde su montirani prozori i vrata(mada se posle to zatvara rigipsom ali smatram da opet znaci kao izolacija(u nekim delovima je providno kroz purpenu).
Deluje mi da postavke cevi za radijatore nisu simetricno ispod prozora (ne znam da li to moze da se ispravlja). Ima krivo/ukosenih namestenih metalnih konstrukcija(nosaca) za prozore i vrata.
Predlog svima da obidju i slikaju svoje stanove (gde nije malterisano) zbog lociranja cevi i kablova zbog kasnijeg busenja, kacenja elemenata itd...
Toliko od mene kroz utiske, ako vas jos nesto zanima a da nisam spomenuo tu smo.
 
Prvo da kazem da nisam gradjevinac, ali radim sa njima, a bogami sam i cesto zasukao rukave, posto sam nekoliko stanova u kojima sam ziveo renovirao uglavnom sam.
Elem, za supljine u pur peni oko prozora, nije u ovom trenutku bitno, majstori u ugradnji koriste ekspandirajucu penu, sa njom se brzo radi ali ne i precizno. Ono sto je bitno je da pre zavrsne obrade majstor ponovo pur penom zapuni sve ono sto je preskocio, inace niti ce zvucna ni toplotna izolacija da radi kako treba.
Ne razumem bas ovo za metalne okvire, ali prozori se montiraju libelom, cesto se ljudima cini da stoje krivo, a u stvari su krivi otvori prozora. To je bar najlakse proveriti, ponesite libelu sa sobom i proverite nagib sami, po obe ose.
Najveci neprijatelj kvalitetnih radova jeste brzina kojom majstori rade, ne kaze se dzabe sto je brzo to je i kuso. Posto maltene svaki dan prolazim pored ovog gradilista, mislim da se tu ne postavlja vise od 4-5 prozora na dan. Pri toj brzini, samo nesposobni majstori ne umeju da postave prozor kako treba. Zato, nemojte imati bilo kakvog obzira prema investitoru, zahtevajte da se ispravi i najmanji propust, sve ste vi to platili ( i preplatili nazalost, ali takve su sada cene u celom Beogradu, a polako se prica siri i na manja mesta).
 
O ovome se radilo, ako se primecuje jer je uzivo znatno primetljivije. Evo i nekih slicica za pomenutim primedbama.
 

Prilozi

  • 20220218_135339.jpg
    20220218_135339.jpg
    93,7 KB · Pregleda: 498
  • 20220218_135923.jpg
    20220218_135923.jpg
    106,9 KB · Pregleda: 504
  • 20220218_140400.jpg
    20220218_140400.jpg
    72,1 KB · Pregleda: 566
Cuo sam da rade uzorni stan u B lameli, tako da ce uskoro biti jasno sta je na kraju odabrano od zavrsnih materijala.
 
Kolege/komsije, ja sam obisao radove i da se javim da radovi idu. Kazu da je bilo usporeno zbog korone jer su i majstori fasovali pa su bili desetkovani. Iz price da je oktobar bas optimistican za zavrsetak.
Sto se tice radova malteracija u vecem broju stanova je uradjena, 4 sprat je uradjen i ibercug(ravnajuci sloj) cak i u hodniku zgrade. Nisam isao iznad 6. sprata tako da za gornje etaze ne znam.
Deluje mi da nije dobro odradjena ispuna purpenom gde su montirani prozori i vrata(mada se posle to zatvara rigipsom ali smatram da opet znaci kao izolacija(u nekim delovima je providno kroz purpenu).
Deluje mi da postavke cevi za radijatore nisu simetricno ispod prozora (ne znam da li to moze da se ispravlja). Ima krivo/ukosenih namestenih metalnih konstrukcija(nosaca) za prozore i vrata.
Predlog svima da obidju i slikaju svoje stanove (gde nije malterisano) zbog lociranja cevi i kablova zbog kasnijeg busenja, kacenja elemenata itd...
Toliko od mene kroz utiske, ako vas jos nesto zanima a da nisam spomenuo tu smo.
Slepi ramovi (metalna konstrukcija za prozore i vrate, kako ih nazivaš) se , po pravilu , ugrađuju pre malterisanja , nakon čega dolazi do ugradnje samih pozicija.
Svrha je , pre svega , da se zaštite pozicije od oštećenja odnosno grubih radova.
Svakako se prilikom ugradnje ostavlja prostor , oko 5 mm , kako bi se pozicije mogle ugraditi. Ukoliko izvođač ne sinhronizuje mere između slepih ramova i samih prozora/vrata , može doći do većih odstupanja odnosno šupljina između zida i pozicije. Sve je to rešivo ali iziskuje dodatne radove i troškove. Čudi me da su repanol (gumu) ugradili na slepi štok. Praksa je, shodno RAL ugradnji , da se trake stavljaju na same pozicije .
Čini mi se da je ovde slučaj da su malo kasnili sa slepim ramovima i da ja malter ranije urađen pa će se špaletne kasnije obrađivati ,mada je čudno da je pozicija već ugrađena. Ili su zakazali sa sinhronizacijom ili su špalete bile loše urađene pa se prepravljaju. Da ne nagađam...
Sam položaj radijatora zavisi od projekta, nije drama ako su pomereni asimetrično od prozora . Nekada se gledalo da budu isključivo ispod prozora jer termoizolacija objekata nije bila na današnjem nivou , kao ni izolacija fasadnih prozora . Malo čudno vode cevi (po sredini) ali OK .
 
Po pravilu, slepi štokovi (čelični ramovi) se ugrađuju u fazi zidanja, da bi malterisanjem kasnije bili utopljeni i u ravni sa špaletnom. To omogućuje da se prozor napravi koji mm manje od veličine slepog štoka, znači garantovana je mera, i posle se koristi samo kvalitetni akrilni silikoni. To se radi i zbog toga da se spreči oštećenje prozora od raznih završnih radova.
Ovde to nije slučaj, jer je ova debljina pur pene min 5 cm, što govori da nema slepih štokova.
I, prozori su montirani pre mesec, dva sa onim najlonima preko, tako da se požurilo kako bi se radili unutrašnji završni radovi po ovoj hladnoći. A ova repanol guma, kao i pur pena, kao da je stavljana levom nogom. Katastrofa.
 
Slepi ramovi (metalna konstrukcija za prozore i vrate, kako ih nazivaš) se , po pravilu , ugrađuju pre malterisanja , nakon čega dolazi do ugradnje samih pozicija.
Svrha je , pre svega , da se zaštite pozicije od oštećenja odnosno grubih radova.
Svakako se prilikom ugradnje ostavlja prostor , oko 5 mm , kako bi se pozicije mogle ugraditi. Ukoliko izvođač ne sinhronizuje mere između slepih ramova i samih prozora/vrata , može doći do većih odstupanja odnosno šupljina između zida i pozicije. Sve je to rešivo ali iziskuje dodatne radove i troškove. Čudi me da su repanol (gumu) ugradili na slepi štok. Praksa je, shodno RAL ugradnji , da se trake stavljaju na same pozicije .
Čini mi se da je ovde slučaj da su malo kasnili sa slepim ramovima i da ja malter ranije urađen pa će se špaletne kasnije obrađivati ,mada je čudno da je pozicija već ugrađena. Ili su zakazali sa sinhronizacijom ili su špalete bile loše urađene pa se prepravljaju. Da ne nagađam...
Sam položaj radijatora zavisi od projekta, nije drama ako su pomereni asimetrično od prozora . Nekada se gledalo da budu isključivo ispod prozora jer termoizolacija objekata nije bila na današnjem nivou , kao ni izolacija fasadnih prozora . Malo čudno vode cevi (po sredini) ali OK .
Slepi ram uredjuje u osnovi i simetricnost postavljanja vrata tj prozora tako da je i to vazno, moze se stelovati i korigovati ali...
Sto se spaletni tice one ce u svakom slucaju ici kasnije i radice se gips plocama. Da je prisutna nesinhorinozovanost to je normalno i logicno(citaj kod nas) jer na velikim objektima to uvek bude tako i ne mare jedni za druge svako gleda svoj posao da zavrsi ali tu treba biti nadzorni organ koji ih vraca i to koriguje ili u suprotnom kada budemo primali radove to ce biti kupac(ali sta se tada moze primetiti i videti).
Za radijatore mi je logicno da bude makar simetricno odnosno ivica radijatora sa ivicom prozora ako vec nije na sredini...
 
Po pravilu, slepi štokovi (čelični ramovi) se ugrađuju u fazi zidanja, da bi malterisanjem kasnije bili utopljeni i u ravni sa špaletnom. To omogućuje da se prozor napravi koji mm manje od veličine slepog štoka, znači garantovana je mera, i posle se koristi samo kvalitetni akrilni silikoni. To se radi i zbog toga da se spreči oštećenje prozora od raznih završnih radova.
Ovde to nije slučaj, jer je ova debljina pur pene min 5 cm, što govori da nema slepih štokova.
I, prozori su montirani pre mesec, dva sa onim najlonima preko, tako da se požurilo kako bi se radili unutrašnji završni radovi po ovoj hladnoći. A ova repanol guma, kao i pur pena, kao da je stavljana levom nogom. Katastrofa.
Nije taj deo toliko ocajan, realno majstori ako odredjene i mozemo tako zvati rade to kako mogu znaju i umeju pogotovu kada je kolicina bitna.evi slicica izbliza
 

Prilozi

  • 20220218_135325.jpg
    20220218_135325.jpg
    88,1 KB · Pregleda: 397
  • 20220218_135339.jpg
    20220218_135339.jpg
    93,7 KB · Pregleda: 350
  • 20220218_135131.jpg
    20220218_135131.jpg
    88,3 KB · Pregleda: 357
Slepi ram uredjuje u osnovi i simetricnost postavljanja vrata tj prozora tako da je i to vazno, moze se stelovati i korigovati ali...
Sto se spaletni tice one ce u svakom slucaju ici kasnije i radice se gips plocama. Da je prisutna nesinhorinozovanost to je normalno i logicno(citaj kod nas) jer na velikim objektima to uvek bude tako i ne mare jedni za druge svako gleda svoj posao da zavrsi ali tu treba biti nadzorni organ koji ih vraca i to koriguje ili u suprotnom kada budemo primali radove to ce biti kupac(ali sta se tada moze primetiti i videti).
Za radijatore mi je logicno da bude makar simetricno odnosno ivica radijatora sa ivicom prozora ako vec nije na sredini...
Geometrija, kao primarni uslov , se podrazumeva. :) Ali na nju utiču sve faze radova koje treba da iskontrolišu pre ugradnje slepih ramova. Nije tako na svakom projektu. Ako se planira blagovremeno i ako se uvode izvođači na vreme, onda se ovaj problem eliminiše .
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: X3m
Vrh