Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Zdravo, planiramo kupovinu stana u kompleksu ( lamela E koja se sada gradi) i obavestili su nas da je ostao samo jedan trosoban stan koji smo odabrali i to na prvom spratu. Kako su napisali prvi sprat je iznad prolaza i tehnickih prostorija pa bih zamolila ako ima stanara iz vec useljenog dela sa prvog sprata da nam kazu da li je izolacija dobra i grejanje. Hvala! Marija
 
east-side-220214-01.jpg
east-side-220214-02.jpg

east-side-220214-03.jpg

east-side-220214-04.jpg

east-side-220214-05.jpg

east-side-220214-06.jpg

east-side-220214-07.jpg

east-side-220214-08.jpg

east-side-220214-09.jpg

east-side-220214-10.jpg

east-side-220214-11.jpg

east-side-220214-12.jpg

east-side-220214-13.jpg

east-side-220214-14.jpg

east-side-220214-15.jpg
 
Molim za info iz prve ruke ako neko zna u vezi povrata pdva za prvi stan. Da li u praksi vrate 10% ili manje i koliko? Da li je rok30+15 dana tacan i u praksi?
 
Dobije se manje, ide osnovica + pdv.

Primer stan je ukupno 110k i ti prostom matematikom očekuješ 11k povrat.

Međutim stan je 100k + na to pdv državi na osnovicu je 10% to jest 10k, kojih i ti dobijaš nazad.

U praksi je do 30 dana, meni je bilo 20ak.
 
Molim za info iz prve ruke ako neko zna u vezi povrata pdva za prvi stan. Da li u praksi vrate 10% ili manje i koliko? Da li je rok30+15 dana tacan i u praksi?
Jeste, ukoliko predate kompletnu dokumentaciju bude do 60 dana novac na racunu. Al realnije 30ak.

Sto se tice povrata pdv-a zavisi od koga kupujete, ako uzmete od investitor onda se to podrazumeva ako vam je prva nekretnina. Ali ako kupijete jedan od novih stanova koji ne kupujete od investitora onda nemate povracaj pdva.
 
Ta matematika me ne buni. Jasno je da je u 110.000 10000 pdv. Mene zanima jel isplate tih 10000 po kursu nbs i li jos okrnje?
 
Jel cena kvadrata i dalje 1950e bez pdv-a? I da li je uopste ostalo nesto od manjih stanova(dvosobnih)?
 
Molim stanare koji su se uselili u stanove prve faze za komentare, da li ste zadovoljni i koju su plusevi a koji minusevi.
Da li ima problema zbog blizine toplane (zagadjenje, buka)? Juce sam svratio da pogledam kompleks, iznenadio sam se koliko je prljava fasada (ka Aviv Parku), da li je to od toplane nisam siguran.
 
Molim stanare koji su se uselili u stanove prve faze za komentare, da li ste zadovoljni i koju su plusevi a koji minusevi.
Da li ima problema zbog blizine toplane (zagadjenje, buka)? Juce sam svratio da pogledam kompleks, iznenadio sam se koliko je prljava fasada (ka Aviv Parku), da li je to od toplane nisam siguran.
Izgleda postojeći stanari rešili sve probleme pa im ovaj forum više nije interesantan 😁😁😁
Što se fasade tiče i meni je to upalo u oči. Moguće da je od trenutnih radova, tj. Građevinskih radova koji su nastavljeni posle završetka fasade. Mene iskreno vise brine ona voda u garaži..
 
Bio sam na licu mesta i radnici koji rade na gradilistu su mi rekli da je fasada prljava od toplane. Inace dim iz toplane stalno leti u pravcu te zgrade, izgleda da vetar stalno duva na tu stranu. Zgrada mi se ucinila OK, ali odustao sam od kupovine zbog blizine toplane.
 
Bio sam na licu mesta i radnici koji rade na gradilistu su mi rekli da je fasada prljava od toplane. Inace dim iz toplane stalno leti u pravcu te zgrade, izgleda da vetar stalno duva na tu stranu. Zgrada mi se ucinila OK, ali odustao sam od kupovine zbog blizine toplane.

Izgleda postojeći stanari rešili sve probleme pa im ovaj forum više nije interesantan 😁😁😁

Stanari za svoje probleme sad koriste profesionalnog upravnika i konsultujemo se na viber grupi.

Sto se tice fasade, dobili smo vestacanje da je fasada zaprljana od odzaka. Tu se samo postavlja par pitanja:
1. Kako to da cela fasada koja gleda na severnu stranu (ka toplani) nije zaprljana vec samo odredjeni delovi?
2. Da li znaju da je ovo toplana koja primarno koristi gas (mazut samo tokom nestasice) sto znaci da ono sto izlazi iz odzaka je vodena para
3. Zasto ostale zgrade u okolini nisu musave i prljave?
 
Stanari za svoje probleme sad koriste profesionalnog upravnika i konsultujemo se na viber grupi.

Sto se tice fasade, dobili smo vestacanje da je fasada zaprljana od odzaka. Tu se samo postavlja par pitanja:
1. Kako to da cela fasada koja gleda na severnu stranu (ka toplani) nije zaprljana vec samo odredjeni delovi?
2. Da li znaju da je ovo toplana koja primarno koristi gas (mazut samo tokom nestasice) sto znaci da ono sto izlazi iz odzaka je vodena para
3. Zasto ostale zgrade u okolini nisu musave i prljave?
Hvala puno i na pojašnjenjenjima i na odgovorima i na pitanjima. Nego da se vratimo na ono osnovno, kakvi su utisci posle nekog vremena provedenog u East side-u, plusevi i minusi?
 
Hvala puno i na pojašnjenjenjima i na odgovorima i na pitanjima. Nego da se vratimo na ono osnovno, kakvi su utisci posle nekog vremena provedenog u East side-u, plusevi i minusi?

Pisao sam gore dobre i lose strane ali u globalu ja sam zadovoljan, e sad to ne treba puno da ti znaci jer nakon godinu dana probijanja rokova ja sam svoje kriterijume dosta spustio. Dodao bih da faza 2 deluje da ide brze, sto se tice kvaliteta ne znam sve informacije, ali definitivno su u prve 3 lamele prosli sve sitnice koje nisu znali i mozete se nadati da ce biti bolje u 2. fazi.

Tu se sad malo natezemo sa investitorom oko onih lokala dole, ljudi nece da potpisu saglasnost ako ne znamo sta ce dole biti, sto ima neke logike. Investitor obecao da ce biti zatvoreni kompleks ako to uradimo, pa ce onda da srede i igraliste itd. Dosta se tu ceka kraj druge faze...

Rekao sam gore
Grejanje 7 od 10
Izolacija od buke 9 od 10 (mozda samo moje komsije su fine, a mozda smo mi oni bucni :)
Fasada to je neka petica, vidite rendere i vidite kako sad izgleda fasada pa ce vam se to samo kazati
Firma koja cisti kompleks i odrzava opremu je solidna, sve je cisto koliko moze biti preko zime, peru garazu jednom mesecno. Tu se ne zalim, vecinom ljudima smeta cena, oko 3000 je, al mozda gresim.

Uglavnom, ja sam zadovoljan.
 
Pisao sam gore dobre i lose strane ali u globalu ja sam zadovoljan, e sad to ne treba puno da ti znaci jer nakon godinu dana probijanja rokova ja sam svoje kriterijume dosta spustio. Dodao bih da faza 2 deluje da ide brze, sto se tice kvaliteta ne znam sve informacije, ali definitivno su u prve 3 lamele prosli sve sitnice koje nisu znali i mozete se nadati da ce biti bolje u 2. fazi.

Tu se sad malo natezemo sa investitorom oko onih lokala dole, ljudi nece da potpisu saglasnost ako ne znamo sta ce dole biti, sto ima neke logike. Investitor obecao da ce biti zatvoreni kompleks ako to uradimo, pa ce onda da srede i igraliste itd. Dosta se tu ceka kraj druge faze...

Rekao sam gore
Grejanje 7 od 10
Izolacija od buke 9 od 10 (mozda samo moje komsije su fine, a mozda smo mi oni bucni :)
Fasada to je neka petica, vidite rendere i vidite kako sad izgleda fasada pa ce vam se to samo kazati
Firma koja cisti kompleks i odrzava opremu je solidna, sve je cisto koliko moze biti preko zime, peru garazu jednom mesecno. Tu se ne zalim, vecinom ljudima smeta cena, oko 3000 je, al mozda gresim.

Uglavnom, ja sam zadovoljan.
Hvala puno. Vidimo se dogodine 😊
 
Ta matematika me ne buni. Jasno je da je u 110.000 10000 pdv. Mene zanima jel isplate tih 10000 po kursu nbs i li jos okrnje?
Pozdrav
Vraca se 10% ne od ukupne sume nego po clanu domacinstva
Vlasnik ima pravo 40m2, suvlasnik svaki po 15m2 ako do sada nisu imali kupovinu, tj. ako im je svima ovo prva kopivina ili nisu do sada bili vlasnici
Sto znaci ako vas je dvoje punoletnih imate pravo na 55m2x10% od cene po kvadratu
Legnu pare brzo i verovatno po kursu narodne banke. Mislim da to niko nije proveravao, tacno kom kursu
 
Dobar dan buduce komsije. Mozete li mi reci koja je cijena sada za lamelu E, za stanove oko 66-67 m2. I cijenu za parking mjesto? Da li je parking mjesto u vasem vlasnistvu? Kako su rijeseni dosadasnji problemi? Ima li i dalje vode u garazi? Da li je sta radjeno povodom tog prljavog zida od toplane? Pozdrav za sve.
 
Da li se prodaju stanovi iz lamele F posto ih nema na sajtu i koja je cena? Hvala!
 
Vrh