Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Ја сам за то да се комшије прво састану међу собом по ламелама, да видимо какво мишљење преовладава и имамо ли конкретних идеја/предлога/кандидата...
Ако нас нема превише, може и групни састанак све три ламеле, али апелујем да то буде убрзо и да се уздржимо од бављења тиме ко је коме наместио који посао. Треба да излажемо искључиво конструктивне предлоге који поштују оквире онога што морамо и што нам је обавеза са једне и онога на шта имамо право, са друге стане. Ако ишта може да се уради у кратким роковима који су нам наметнути, онда хајде да то решавамо по кратком поступку.
 
Drage komsije, meni nije jasno kakve rokove mi imamo i ko nam ih je nametnuo? Zasto mora u nekakvom najkracem roku da se potpise ugovor o tekucem odrzavanju? Ako su problem prvljavi ulazi i igraliste, ja se slazem da treba sto pre naci firmu za ciscenje,ali ti rokovi mi nisu do kraja jasni.
Nije mi jasno i ovo oko liftova. Kakvo formiranje zajednice je potrebno da bi nam neko pustio liftove. OTIS je firma koja proizvodi i koja ugradjuje liftove i ona je sklopila ugovor sa investitorom, a nama investitor treba da preda liftove koji su u funkciji. Po izvrsenom tehnickom prijemu i dobijanju upotrebne dozvole za objekat, liftovi treba da budu pusteni u rad. To je pitanje za investitora, a ne za OTIS.
 
Komsija MareM, pitnja postavljam na osnovu postova drugih komsija koji o tome vec pisu, pa pokusavam da dodjem do informacija. Valjda za to forum i sluzi?
Ponavljam da nisam u zemlji, a da jesam, kao na primer vi, davno bih dobio odgovore na sva ova pitanja, verujte mi. Ako mislite da imam problem da se obratim investitoru, varate se. Vrlo brzo cu biti u zemlji i svakako da cu sve sto me interesuje i pitati investitora i sve sto saznam, podelicu sa svima, ako treba icicu i od vrata do vrata i obavestavati komsije o svemu. U mom prvom postu sam komunikaciju sa profesionalnim upravnikom podelio svima.
 
Драге комшије, свакако да нисмо сви правници, нисмо сви инжењери… не знамо сви све.
Искористимо своја појединачна знања и искуства да побољшамо квалитет живота у нашем комплексу тако што ћемо конкретизовати листу проблема, предлагати изводљиве кораке и ићи конструктивно ка решавању проблема.
Треба нам времена да заживи стамбена заједница и сигурно је да нећемо одмах све потезе повући добро, али хајде да видимо како да буду са што мање штете.

И ја сам реаговао на састанку Б ламеле јер ми је засметало што се толико апострофира “хитност” доношења одлуке.

Јасно ми је да има ствари које су ургентне, али ко је сад у праву - комшија који каже да су лифтови (у конкретном случају) брига инвеститора или стамбене заједнице? Шта кажу прописи? Зна ли ко?

Колики је најкраћи рок након кога може да се уговор откаже или направи анекс уговора са професионалним управником и фирмом која нуди одржавање?

Имамо понуду за одржавање која нам делује скупо? ОК - дајте да видимо шта је минимум одржавања који МОРАМО да обезбедимо. Колико пута недељно је довољно да се очисти јавна површина, игралиште, гаража…? Лако ћемо “појачати” касније оно што видимо да је недовољно.
Да ли нам треба обезбеђење, видео надзор…? У којој мери?
Итд, итд.

Који су услови да се изврши тај технички пријем зграде, агрегата, ППЗ… (не замерите ако нешто лупим, не разумем се у све наведено) и ко ће то да уради ако сада откажемо професионалног управника? Да ли заиста нема потребе да у гарантном року имамо одржавање које ће да проверава исправност уређаја и система свако мало? Или има?

Дакле, верујем да има решења за све проблеме, само их рашчланимо и решавајмо по приоритету и према могућностима. Појединачно ићи у овој причи ми делује као прилично лоша стратегија.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svi smo se obracqli i bez odgovora. Takva je bila procedura i to je proslost, liftovi su pusteni.
Nema nikakvih rokova osim zelje nas useljenih da se sto pre resi pitanje odrzavanja, a mislim da je razlog jasan

Sto se tice te hitnosti na kojoj sam ja insistirao da se neko izabere je razlog zato sto je stvarno u katastrofalnom stanju, a to sad neka agencija cisti do kraja avgusta, to je od investitora - gratis. Ne zelim da znam kako ce biti bez agencije

Opet kazem dajte da nadjemo nekoga ako neko misli da ima jeftinije. Sa portirom svi se slazemo da je to za sada skupo, pri tom i opremu video nadzora nemamo pa je sada to svakako skupo.

Dajte da nadjemo nekoga, ne moraju to biti ove dve agencije, ali nemojte samo biti ovi su skipi mi necemo. Hocemo nekoga koga god ko ce da radi, opcija bez odrzavanja i prolongiranja njihovog izbora je najgora za sve sto ce u slucaju da se to desi vreme pokazati
 
Pozdrav komsije, da li neko ima problem sa iskakanjem osiguraca u stanu i sa iskakanjem faze u strujomeru koji se nalazi u hodniku?

Da li se neko obracao investitoru? Nama je elektricar rekao da je limitator u hodniku od 16A, sto ocigledno nije dovoljno. I da je optimum da limitatori budu 25A. Kao i da za promenu limitatora treba da kontaktiramo Elektrodistribuciju.
 
Nikola87":7dnr1c9r je napisao(la):
Pozdrav komsije, da li neko ima problem sa iskakanjem osiguraca u stanu i sa iskakanjem faze u strujomeru koji se nalazi u hodniku?

Da li se neko obracao investitoru? Nama je elektricar rekao da je limitator u hodniku od 16A, sto ocigledno nije dovoljno. I da je optimum da limitatori budu 25A. Kao i da za promenu limitatora treba da kontaktiramo Elektrodistribuciju.
Већ је писано раније о томе раније комшо, колико се сећам. Проврти тему уназад…
Ми нисмо имали проблема, али знам да је неко поменуо да су му 10А осигурачи слаби и да стално има искакања.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
210906-east-side-01.jpg

210906-east-side-02.jpg

210906-east-side-03.jpg

210906-east-side-04.jpg

210906-east-side-05.jpg

210906-east-side-06.jpg

210906-east-side-07.jpg

210906-east-side-08.jpg

210906-east-side-09.jpg
 
Moze i tako da se kaze. Ali da.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cene i dalje rastu koliko vidim, ne samo ovde. 100e vise nego januar.
 
Rastu i zbog inflacije i inace, zbog potraznje. Malo je neverovatno da je na tom mestu 2200e.
 
Dok ima ko da plati teraj na gore i ne pitaj mnogo. Nešto nisam siguran da plate rastu tim tempom. Pre će biti ko ima već 2 stana imaće još 5. Ko treba da obezbedi prvi u zivotu biće mu sve teze.
 
Prosečna cena po kojoj su prodavali je 1700 evra za prvih 6 meseci ove godine
 
Pre 2god se prijavio za fazu 2 a koliko vidim upravo krece prodaja.

Sta ( mozda buduce ) komsije kazu o kvalitetu gradnje faze 1? Izolacija, buka, curenja, popravke u garanciji i sl.?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883969#p883969:1v4ok7pk je napisao(la):
random8 » Pon Sep 27, 2021 12:57 pm[/url]":1v4ok7pk]Pre 2god se prijavio za fazu 2 a koliko vidim upravo krece prodaja.

Sta ( mozda buduce ) komsije kazu o kvalitetu gradnje faze 1? Izolacija, buka, curenja, popravke u garanciji i sl.?
Pa evo, nakon 4 meseca zivota u stanu iz prve faze, ne mogu da kazem ni da jesam ni da nisam zadovoljna. Zidovi su poceli da pucaju usled sleganja zgrade, s tim sto kod nas u A lameli nije toliko izrazeno koliko u drugim lamelama gde komsije ne mogu vise ni vrata da zatvore. Popravke u garanciji... Ni to ne znam sta bih rekla. Uglavnom se vise isplati popraviti sam nego cekati na investitora. Na primer, vidim da velikom broju stanara cure tus kabine. Investitor kaze - predugo se tusirate. To je to. Sad ti mozes da se natezes sa njima a mozes i sam da uzmes silikon i resis problem. Garaze su pri svakoj vecoj kisi pune vode. Nedavno nam je bila i poplavljena podstanica pa smo ostali i bez grejanja. Tu su, medjutim, bili solidno azurni iako smatram OGROMNIM propustom da nova zgrada prokisnjava na -2 nivou. Izolacija je ok, Tu su ispostovali ona troslojna stakla i to je ok. Trenutno se mucimo sa grejanjem koje je ispod svakog minimuma a majstor koji je zaduzen za nas, vise nije tu nego sto jeste, niti se javlja na telefon a prakticno nametnuti profesionalni upravnik se nesto mnogo ne trza na zalbe. Takodje veci problem je i to sto se jos uvek ne zatvaraju rampe za prilaz garazama pa se tu parkiraju svi redom, i ko bi smeo i ko ne bi, zagrade nam izlaz iz garaze koja takodje ne moze da se zatvori pa redom strepimo kada ce neko poceti da nam obija automobile jer kompleks, iako bi trebalo da je zatvoren, apsolutno nije. Insistirali smo da se to sto pre resi (pre 2 meseca) i toliko o azurnosti...
 
Drage buduce komsije,

moze li jos neko da podeli iskustvo dosadasnjeg boravka u kompleksu?
 
Izabrani":2pjog93n je napisao(la):
Drage buduce komsije,

moze li jos neko da podeli iskustvo dosadasnjeg boravka u kompleksu?
Dragi buduci komsija, necemo da te plasimo sa problemima koje imamo. Generalno mislim da sam jedan od retkih koji moze reci da je zadovoljan. Problemi koje imaju komsije su sledece:
* Grejanje nije najbolje, kaze da prva sezona uvek bude malo slabija jer dosta stanova nije useljen, ne znam da li je to istina ili ne, al nadam se da ce biti bolje.
* Zvucna izolacija je stvarno odlicna. Medjuspratna izolacija (od zvuka tabananja) nije vrhunska al moze da prodje.
* Do nedavno nisu funkcionisali rampa i garazna vrata, sad to radi ali i dalje imamo problem padobranaca u garazni koji tako na tudja mesta parkiraju.
* Investitor je zatvorio spoljna parking mesta. Ne zna se tacan razlog, izmisljaju tu i tamo stalno nesto, al pre ili kasnije deluje kao da ce oni to da ponude putem trajne dozvole za koriscenje.
* Komsiluk je dosta dobar. Imamo neku viber grupu u kojoj se jedan deo stalno na nesto zali, drugi stalno zaje*******ava, al generalno vidi se da je ok situacija. Osim ako im parkiras na njihovo garazno mesto, tu krece ludilo. Tako da ako nemas garazno mesto a imas auto zovi prodajni salon to da resis :)
* Sto se tice prodajnog salona, devojke koje rade tamo su odlicne. Al ovo je bas subjektivno misljenje jer meni su sve ucinili i bilo bi ruzno sa moje strane da kazem ista lose. Stvarno za mene 10/10. Dok drugi imaju sarenolika iskustva.

E sad ono sto ces primetiti tokom ovih godinu i 3-4 meseca dok budes uselio u svoj stan, nece biti skoro nikakvog update-a od strane investitora. Mislim da oni ni nemaju nekoga cije je to zaduzenje, a druga stvar jeste da se tu strasno izbgava pisan trag. Tako da ako budes imao neke zamerke nakon useljenja, prvo posalji e-mail pa tek onda do prodajnog da se zalis. Moj neki savet ti je da od momenta kada bude na 80% tvoja lamela krenes lagano da se pojavljujes prvo jednom, pa dva puta nedeljno da obidjes stan. Tako ces moci da, dok su jos majstori tu, ukazes na sve nedostatke, smesno zvuci da ti treba ljudima koji rade svoj posao to da kazes, ali takav je bio slucaj za mnoge. Totalno druga ekipa radi 3 lamele u kojima ste vi kupili stan ili neko ko ovo cita a jos uvek nije, mislim da ce kvalitet biti bar 20% bolji jer nema vise bezbroj podizvodjaca, vec ovo gradi east side i uzimaju svoje izvodjace radova, a u prvoj fazi se iz kvartala u kvartal vise nije znalo ko sta radi i da li je concord west izvodjac ili neki lindner, a na kraju bili neki turci :)

Izvini sto se ocajno formatirao ovaj post, uzasan je ovaj app za forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako to mislis neko drugi parkira na necije mesto? Pa je su ta mesta kupovana?
 
shadestudio":3n2o3460 je napisao(la):
Kako to mislis neko drugi parkira na necije mesto? Pa je su ta mesta kupovana?
Kupovna su naravno. Pa uvuku se u zgradu iza nekoga i samo lagano parkiraju gde stignu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neverovatno. Nisam do sada pomislio da je moguce da mi neko stane na kvarno na mesto koje sam platio prilicno debelo. Koliko je to drsko i bezobrazno.
 
Vrh