Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Pozdrav svima,
Evo slike mog kupatila iz lamele B.
Intetesuje me da li su i po ostalim stanovima montirani ovako
" lepi "lavabo-i sa ovim sifonom koji se vidi?
384933666415719c81fe280230f94afa.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kad sam video paravan koji je stavljen u mom stanu u kupatilu, pomirio sam se sa cinjenicom, da ce dobar deo kupatila, morati da se promeni. Od najavljivanih ugradnji na njihovom sajtu, kad smo kupovali stan, dosli smo do situacije, da stede na svim mogucim detaljima. Ne ynam da li postoji manja dimenzija za lavabo, od onih koje ugradjuju kod nas. A tek "staklo" koje su stavili umesto kade je bas sramota.
 
Добар дан, драге комшије!

Немам баш тренутно код себе пригодну фотографију на којој се види наш лавабо са стране, али да - имамо и ми тај мали (40цм). Може да се види колики је у поређењу са руком 14-тогодишњака.
Ваљда није могао да стане већи јер је "неко" много стручан сметнуо са ума да када и туш кабина нису исто, па велики лавабо сада не може да стане. :(
Туш кабина је посебна туга. Договор (верујем - довољно обавезујуће специфициран кроз преписку :dil: ) је био да кабина иде од зида до зида што је код нас онемогућио зидни вентил поред шоље који се налази тачно тамо где се кабина ослања на том зиду. :bash: Сад имамо "ово" решење које је за човека мојих габарита као дечије. Без претеривања сам разочаран.

Плочице... па, потрајаће док супруга не остане насамо са чекићем :D

Шалу на страну, слажем се са Марком и понављам оно што сам већ написао: улазимо у "фуш-финиш" са мајсторима који уопште не уливају поверење. Доста је то далеко од "високе класе" коју оне јадне госпођице/госпође из продаје стално понављају. Оне су, иначе, по мени једина светла тачка Ист Сајда. Колико су само љутње апсорбовале - свака им част на снази да и даље не скидају осмех са лица. :sesir:
 

Prilozi

  • viber_image_2021-04-04_14-46-36.jpg
    viber_image_2021-04-04_14-46-36.jpg
    28,1 KB · Pregleda: 5.890
  • viber_image_2021-04-05_10-50-27.jpg
    viber_image_2021-04-05_10-50-27.jpg
    24,4 KB · Pregleda: 5.875
Da li se neko od komšija žalio na postavljenu sanitariju, šta je njihov odgovor? Mislim da je pokazni stan mnogo kvalitetnije odrađen nego ono što mi dobijamo.
A tek rokovi!
 
О свачему сам до сада слушао. Главна мантра је да је виша сила (епидемија) условила проблеме са подизвођачима, успорила функционисање служби, набавку материјала из Италије и сл. Неке комшије су овде описивале слична искуства из разговора са представницима Ист Сајда.

Мислим да је све то кад се скупи могуће сажети у оне чувене две речи: "Србија, брале!"
Како бих иначе описао то да истовремено у овом граду под том вишом силом без проблема ничу "чардаци ни на небу ни на земљи"?
 
Mislim da svi mi budući stanari zgrade treba da se udruzimo i da imamo jedinstveni stav oko svega za šta mislimo da smo oštećeni ili prevareni.
Što se tiče roka useljenja, interesuje me da li je neko već pokrenuo tužbu i kakva su iskustva?
Meni je rok useljenja po predugovoru bio 01.06.2020. a posle po ugovoru pomeren na 31.01.2021.
Interesuje me koliko nas ima sa ovim rokom i da li treba kolektivno da preduzmemo nešto ili ćemo pustiti da nas do kraja ....?
 
Ми смо са роком усељења 30.11.2020. по уговору. Није померан.
Па, шта знам, треба сачекати да се све заврши и онда подвући црту.
Јасно је било да ће они каснити, али очекивали смо и да ће нам понудити адекватну компензацију.
Питање је колико у појединачним мањкавостима има заједничких ставки да би се наступ објединио.
 
Meni su produzili rok useljenja na ugovoru u odnosu na predugovor za 7 meseci.
Mislim da se svi možemo složiti oko lavaboa i sifona, da grupno iskažemo nezadovoljstvo, da to nije ni nalik onom kako izgleda u pokaznom stanu.
 
Није, слажем се.
Нису код нас ни плочице оног квалитета као у показном стану, поготово оне у кухињи.
А, какви су вам зидови, лајсне и штокови?
Претпостављам да је све равно, под конац и ништа нигде не "зева" што је и за очекивати уз I класу паркета и санитарија? :D
 
Ovo su slike koje su mi poslali oni, uživo nisam ni bio u stanu od kada su postavili stokove, sanitariju i lajsne, to će tak da bude razočarenje kad budem lično video kako to sve izgleda :bash:
Mislim da treba da se organizujemo i da angažujemo zajedničko pravno lice koje će zastupati naše stavove, jedino tako možemo da dobijemo nešto pojedinačne stavove veoma lako odbacuju.
Veći broj stanara i ne zna za ovaj forum, tako da treba doći i do njih.
 
Na materijalu i sanitarijama se očigledno štedelo. Veze nema sa onim što je predstavljeno i kako je u pokaznom stanu. Kod mene ima razlike u nekim stvarima čak i u odnosu na projekat. Da ne pričam što se pojavio neki prekidač za svetlo npr na zidu gde bi trebalo frižider da bude... rezultat svega je da će se dosta stvari lupati i raditi ponovo nakon useljenja. Npr kod mene u ponudi je šolja trebalo da bude Ideal Standard, a ne Peštan i to najjeftinija varijanta. A Villeroy Boch se pretvorio u Jika lavabo

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kod mene u stanu su sifoni neki fensi metalni. Naravno vide se ali svakako nije predvidjeno da oni ispod lavaboa ugradjuju neke ormarice. To smo sami uradili.
Nas stan deluje vrlo korektno. Iskreno, ja sam u stanu svakih par dana i pratim dešavanja. Na primer, roletne sa jedne strane stana nisu funkcionisale. Prijavila sam i popravili su.
Sto se tuzbe tice, moj predugovor je na 01.06.2020. a ugovor na 01.03.2021. Advokata smo kontaktirali ali s obzirom da u ugovoru stoji da se penali ne isplacuju u slucaju vise sile, sto korona jeste, realno nemamo sanse da ih dobijemo na sudu. Ono sto su nam rekli jeste da bismo EVENTUALNO mogli da dokazujemo stepen gradnje pre marta 2020. tj pre nastupanja vise sile jer je u tom momentu bilo 3 meseca do useljenja. Dakle stepen izgradjenosti do marta 2020. je trebalo da bude blizu 60 - 70% (sto nije bilo ni blizu toga) ali da bismo to veoma tesko mogli da dokazemo. Ako neko ima nekog boljeg advokata, mi bismo se rado prikljucili. Jer kasnjenje je prakticno skoro godinu dana.
 
Idem u stan danas opet. Mogu da slikam pa da posaljem par slika jer naš stan je praktično gotov. Jedino što ga one mučene žene peru po 15-i put.
 
Nazalost i ja sam jedan od kupca stana u ovoj zgradi u kojoj sam bio prosle godine zadnji put jer sam izgubio volju i zbog probijenih rokova i svega ostalog.Slazem se da bi trebalo da se sastanemo i nadjemo dobrog advokata i da se poprica sa njim. Sto se tice kvaliteta plocica,lavaboa,tus kabine,kade,vrata izmedju soba pa čak i šarke na vratima nije nista ni slicno kao u pokaznom stanu ispred zgrade.Mislim da sve ovo sto su namontirali dosta jeftinije od ponudjenog i da ima dosta propusta oko finiširanja stanova a da.nepricamo o tehnickom prijemu, završetku stanova probijanju rokova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838678#p838678:3vby5uxm je napisao(la):
nenadbuco » Pon Apr 05, 2021 10:14 am[/url]":3vby5uxm]Pozdrav svima,
Evo slike mog kupatila iz lamele B.
Intetesuje me da li su i po ostalim stanovima montirani ovako
" lepi "lavabo-i sa ovim sifonom koji se vidi?
384933666415719c81fe280230f94afa.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Nije bilo ni za ocekivati da se dobije to ispod lavaboa, to kod stolara gde radite ostalo ( ormare, cipelarnike, tv komode..) odradite i to po meri posto tesko da se moze nesto gotovo kupiti
 
Lepe slike još samo.da se uselimo nadam se do pocetka 2022 god.Što se tice rokova oni su u martu znali da ce korona praviti problem pa zbog toga nisu morali da obecavaju da ce biti gotovo u avgustu pa u decembru a prodje i pola aprila i nevidi se kraj.
 
Šta kažu, kada će biti useljenje?
Meni su rekli do kraja aprila.

Plastični sifon ili crevo koje je namontirano u mom kupatilu izgleda da je izuzetak gledajući slike koje je Igor postavio sva kupatila imaju metalne sifone.
0_IMG-88adecd780f94ca70921022a4bb5ab5e-V.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Verovatno je lavabo u vašem stanu privremeno korišćen od strane majstora pa su montirali plastično crevo umesto metalnog sifona. Zatražite da se postavi odgovarajući sifon ako već i nije zamenjen i taman proverite oko useljenja.
 
Da obevestim Igora da ipak nije privremeno namontiran plastični sifon u mom kupatilu.
Juče su me obavestili nadležni iz East Sida da je plastični sifon predviđen za celu tu vertikalu.
Pa sad me interesuje jel smo mi iz te vertikalne nešto lošiji od ostalih ili smo nešto manje platili po kvadratu pa treba da uštede malo?
Razlika između ova dva sifona je nekih 2 hiljade dinara tako da neću sebe da ponižavam i dodatno raspravljam sa njima o tome.
Tako da Igore ako možeš da slikas stanove iz te vertikale, moj stan je B40.
Što se tiče useljenja za to još uvek nemaju precizan odgovor, kažu čekamo.
Sreća što nisam podstanar i nije mi žurba da se uselim ali mogu da zamislim kako je nekim koji već otplaćuju kredit i plaćaju kiriju kao podstanari.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Postovane komsije, da li mozda imate neku novu informaciju, vezano za useljenje tj. da li ce i dalje da se krene sa podelom kljuceva krajem ovog meseca? Ovo za podelu kljuceva krajem meseca sam procitao ovde na forumu, iskreno ne verujem da ce to biti moguce.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=843956#p843956:3qgcex2d je napisao(la):
MarkoMarkovic 14 » Čet Apr 22, 2021 2:50 pm[/url]":3qgcex2d]Postovane komsije, da li mozda imate neku novu informaciju, vezano za useljenje tj. da li ce i dalje da se krene sa podelom kljuceva krajem ovog meseca? Ovo za podelu kljuceva krajem meseca sam procitao ovde na forumu, iskreno ne verujem da ce to biti moguce.
Mi smo tamo skoro svakog dana. Oni i dalje tvrde da ce useljenje biti do kraja aprila al ja ne bih racunala pre 1.06. Tim pre sto na gradilistu ima fazon 5 ljudi. Danas su meni u stanu stavljali lajsne. Morali smo da se zalimo jer izmedju parketa i lajsne ima pola centimetra rupe. Kadu su ukrivo zasilikonirali. Fuserisu i jedino ako visis tamo svakog dana mozes da ih vratis da poprave. Pola fugni u kuhinji mi je poispadalo. Vratila sam ih. Sredili su. Roletne ne rade na 2 prozora. Vratila ih, sredjeno. Dakle savet je svima, ako hocete da vam odrade posao, bukvalno ih morate drzati za vrat. Ja sam u A lameli. Smarala sam parketare da dodju za te lajsne, dosli su i sredili. Kod mene je ostala da se montira klima (dopremljene su i danas su bili da provere da li je sve ok) i podrozorske daske. Ja sam njima rekla da ja 1.maja unosim stvari a vidim da ih i drugi unose. Oni hteli da daju kljuceve ili ne, ja vise ne cekam. E sad je jedino (realan) problem u tome sto EPS, infostan, toplana i ostali nisu dali dozvole i nema struje u zgradi. Oni mozda realno i zavrse sve (mislim kod mene ce zavrsiti sve vec sledece nedelje jer sam dosadna) ali je pitanje kad ce EPS i ostali dati dozvole nakon tehnickog prijema.
 
Investiror East Side izvodjaci i podizvodjači WD Concord West EuroBravo i ostali.Kada ovo pročitas pa vidis onaj pokazni stan i vidis slike sto slikao Igor pomisliš vrh vrhova medjutim nije tako sto se vidi na licu mesta.Ima propusta na sve strane od poda do plafona.U pokaznom stanu ispred zgrade nista nije istog kvaliteta kao u nasim stanovima.U stanovima je vecina stvari drugacije a u ugovoru pise da recimo lavabo je tog i tog brenda ili istog kvaliteta ali nazalost nije tako.
 
Drage komšije. Ja sam ovaj forum videla tek pre par dana i iznenadila sam se sa nekim informacijama. S obzirom da je moja porodica potpisala ugovor sa East Side u oktobru 2018. godine možete misliti koliko mi čekamo za useljenje. Mi uopše nismo znali za njihove tekuće probleme dok nismo pročitali na ovom forumu. Devojke iz prodaje su uvek ljubazne i nikad nam ne daju konkretne odgovore kad je predaja ključeva. Zanima nas da li je neko bio u stanu ovih dana i da li neko ima neku informaciju o useljenju? Mi smo u petak čekali njihov poziv kao što nam je obećano da nas obaveste kad možemo da dodjemo sa stolarom ove nedelje da postavimo kuhinju i ormare, ali nas još uvek niko nije pozvao. Pa nas zanima da li neko ima bilo kakvu informaciju pošto je 1. maj za par dana.
 
Поздрав, комшинице!

Љубазне су те даме и према нама, на чему им одајем признање јер су "на првој линији фронта" па се много незадовољних муштерија безразложно на њима истресе у току дана. Не знају оне, реално, ништа око датума техничког пријема, самим тим ни усељења, па зато Вам ништа и не говоре.

Мислим да можете кренути са столаром кад год желите, јер су већ некима изашли у сусрет да унесу ствари а и "Јелофина" је кренула увелико са монтажом својим муштеријама.Треба само испоштовати њихову процедуру пријављивања радова, да се мајстор уредно јавља кад дође, поштовати њихово радно време и нема проблема.

Ја искрено очекујем да су они у финишу радова и да ћемо у јуну већ бити у становима, ако опет нешто не крене по злу.
 
Vrh