Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Najnovija informacija je da se postavlja parket u Lameli A (navodno, posto nismo ulazili u stanove, da bi proverili). Ne znam da li su svi kupci dobili dopis od strane East sida, gde pravdaju svoje kašnjenje pandemijom, dok sa druge strane velicaju svoje uspehe ugradnjom boljih materijala i time što je zgrada dobila bolji energetski pasoš od predviđenog (gomila gluposti).

Apsolutno izbegavaju svaki razgovor kad su u pitanju predviđeni penali, pa se na kraju samo postavlja pitanje ko će imati više strpljenja. Takođe i dalje očekuju useljenje da bude krajem februara. I dalje tvrde da neće biti poslovnog prostora, tamo gde zatvaraju prolaz u Lameli A, ako je neko nešto drugačije cuo, molim vas da napiše ovde.

Sent from my SM-T830 using Tapatalk
 
Ja sam dobila istu informaciju juce posto su nam zvanicno odobrili kredit i zvala sam ih da zakazem potpisivanje ugovora kod notara kako bi kredit bio realizovan. I meni su rekli da se parket u A lameli radi i da su stigli do 3. sprata. Mene cima jer mi stolar dolazi ovih dana da premeri deo oko lavaboa a oni nikako da to zavrse tj da ih monitraju. Meni su rekli da nece biti pre 1.marta sigurno.
 
И нама је послат мејл, а и представљена иста динамика. Надам се да им је фебруар заиста довољан да заврше оно што је преостало.

Брине мало тај “ниски старт” са “вишом силом”, а и не знам зашто се сад помиње нека електрична ограда и сужава улаз?
Све већ планиране предности (нпр. оптика, Енергетски Б пасош) које су предочаване нама као купцима сада се, ко зна зашто, наводе као неко екстра постигнуће!?

Каква црна екстерна керамика - мени је битније то што унутрашње плочице код нас уопште нису ни близу показном стану, а - искрено - да ми је купатило у тренутном стану (где сам подстанар) “мајстор” обложио онако опсецаним плочицама, ја бих га натерао да га поново о свом трошку уради и успут научио нечему о естетици. Надам се искрено да ће то бити и једине примедбе са наше стране.

Стварно је конфузно шта оним дописом жели да се постигне, осим очигледног увода у одбијање да се призна део субјективне одговорности за кашњење и последично пробијање уговорне обавезе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drage komšije,

Prosleđujem vam moj način na koji sam uspeo da ’’rešim’’ problem oko situacije za naplatu penala, nadam se da će nekome biti od pomoći.

Odobren mi je kredit kod Banca Intese, ali Predugovorom koji sam potpisao sa East Side, isplata kredita predviđena je u devizama.
Kako mi je rečeno u banci, banka nije u mogućnosti da iznose u devizama isplati direktno na račun Prodavca, već će u dinarskoj valuti uplatiti na moj račun, gde ću ja izvršiti konverziju u devize, čime će mi biti zaračunat trošak kursne razlike u iznosu od 0.25% ukupnog iznosa, te ću nakon toga imati i trošak prenosa novca na račun East Side u iznosu od 0.30% ukupnog iznosa.

Kada se sve to izračuna, iznos penala koji East Side treba da mi isplati bio je približan iznosu koji bih platio kao trošak kursne razlike i prenosa novca.
Na osnovu navedenog, obratio sam se East Side sa predlogom da prilikom potpisivanja Ugovora promene valutu isplate iz EUR u RSD, dok bih ja bio saglasan na izmenu definisanog roka izgradnje, kako ne bi imali troškove penala za kašnjenje.

Bili su više nego zainteresovani za moj predlog, tako da sam konačno okončao agoniju oko papirologije sa njima.
 
Cula sam se opet sa njima pre neki dan. Definitivno necemo dobiti nikakve penale. Kazu da su iz banke odbili bilo kakvu pricu o isplati penala zbog korone. Ali sam onda i ja trazila izmenu klauzule ugovora da se kredit isplati u dinarima kako ne bismo gubili na kursnoj razlici plus placanju prenosa sa deviznog na devizni racun i na to su pristali.
 
I, da. Zaboravih da kazem. B i C lamela su dobile ateste od elektroprivrede i toplane. Cekaju se atesti za A lamelu. U narednih 10-ak dana bi trebalo da se posklanjaju oni kontejneri iz Zivka Davidovica oi omoguci pristup garazama i rasciati prilaz i pristup zgradi. Parket u A lameli je gotov. Krece se postavljanje unutrasnjih vrata. Radijatori su ‘rasporedjeni’ ali nisu prikaceni (tako su mi rekli). Uskoro ce keramicari dovrsavati keramiku u kupatilima. Navodno je useljenje tokom marta (al ajd da kazemo pocetak aprila).
 
Fotografije stanova su iz lamele A. Postavlja se fundermaks na fasadu, šrafovi kojima su ploče pričvršćenje se neće videti.

210224-east-side-01.jpg

210224-east-side-02.jpg

210224-east-side-03.jpg

210224-east-side-04.jpg

210224-east-side-05.jpg

210224-east-side-06.jpg

210224-east-side-07.jpg

210224-east-side-08.jpg

210224-east-side-09.jpg

210224-east-side-10.jpg
 
Zasto ne nadju neko bolje resenje za ove klima uredjaje kad vec znaju unapred da ce da ih montiraju? Trebali su i na render da ih stave da se vidi.
 
Ваљда зато што се архитекта, као и сви овдашњи мега стручњаци, бавио формом а не суштином, а и рендер је гарантовано неки ЗD занесењак радио по сећању на цртеж са салвете :D

Како је у једном тренутку кренуло, још ће добро испасти ;) Само бар да није оног хорора преко зида, гледано ка Устаничкој.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Заборавих да се захвалим Игору на фотографијама...

Прва ме је на тренутак, ваљда због боје, подсетила на Луксор :)
А, видим на истој да су и комшије Египћани кренули са осликавањем зидова хијероглифима :roll:
 
Skoro sam i ja bio u stanu, da vidim kako napreduju radovi. Pocinjem da mislim, da ipak nece biti toliko lose, koliko sam ocekivao, zbog desavanja prethodnih meseci. Mada, i dalje nisam siguran da ce sve biti gotovo u martu.
 
Kakva je situacija sa radovima u vašem stanu? U mom stanu u lameli A još uvek nema parketa, sobnih vrata i sanitarija... Što sve i taj mart dovodi u veliko pitanje...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Abcd":1ifbdm9j je napisao(la):
Kakva je situacija sa radovima u vašem stanu? U mom stanu u lameli A još uvek nema parketa, sobnih vrata i sanitarija... Što sve i taj mart dovodi u veliko pitanje...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
U našem stanu (Lamela A) je već duže vreme postavljen parket, ostalo je da se stave sanitarije, unutrašnja vrata i lajsne, kao i da se ponovo prekreci. Mada, to je bilo pre neke dve nedelje, mozda je još nešto urađeno u međuvremenu

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
A radijatori? Na ovim slikama je i slika iz mog stana i vidim da radijatora nema.
 
Ista situacija i kod mene.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826176#p826176:3n6jllab je napisao(la):
djorovic » Sre Feb 24, 2021 9:13 pm[/url]":3n6jllab]Ваљда зато што се архитекта, као и сви овдашњи мега стручњаци, бавио формом а не суштином, а и рендер је гарантовано неки ЗD занесењак радио по сећању на цртеж са салвете :D

Како је у једном тренутку кренуло, још ће добро испасти ;) Само бар да није оног хорора преко зида, гледано ка Устаничкој.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sto se tice ovog zida, ako sam dobio preciznu informaciju, samo je pitanje trenutka kad ce to biti sruseno. Postoji pravosnazno resenje za rusenje vec godinu dana, samo je korona malo usporila te aktivnosti. Neka firma je vlasnik te parcele, tu je predvidjen stambeno poslovni objekat. PO meni sve je bolje od onog rugla, koje trenutno stoji.

Da li je mozda neko od vas zainteresovan za SBB usluge u novom stanu? Trenutno, samo MTS ima pristup zgradi, ali dosta stanara insistira na uvodjenju SBB, tj. mogucnosti izbora operatera. AKo vam je to u interesu, trebalo bi da se vrsi pritisak na investitora da se odmah zakljuci jos jedan ugovor sa SBB. Ako se to ne uradi sad, sledeci trenutak je formiranje skupstine stanara, pa donosenje te odluke.
 
@ MarkoMarković 14
Ма, после досадашњег искуства ја се држим само оне народне "Обећање, лудом радовање".
Чуо сам и ја све то исто, али сам чуо и друге приче од којих очигледно неће бити пуно тога решено - нешто неће бити у року, нешто неће бити онако како је представљено, а нешто неће бити уопште 8)
И све ће на крају бити у зони "неспоразума".

Ово са оператором...
Па, шта знам. Ми нисмо били задовољни SBB услугама интернета овде где смо били до сада. Додуше, не конзумирамо телевизију скоро уопште, па је нама небитно оно што осталима вероватно игра важну улогу а то су, верујем, пакети који се нуде и њихов садржај.
Нама из поменутих разлога и искустава других одговара да пробамо Телеком.
 
djorovic":3lla3huu je napisao(la):
@ MarkoMarković 14
Ма, после досадашњег искуства ја се држим само оне народне "Обећање, лудом радовање".
Чуо сам и ја све то исто, али сам чуо и друге приче од којих очигледно неће бити пуно тога решено - нешто неће бити у року, нешто неће бити онако како је представљено, а нешто неће бити уопште 8)
И све ће на крају бити у зони "неспоразума".

Ово са оператором...
Па, шта знам. Ми нисмо били задовољни SBB услугама интернета овде где смо били до сада. Додуше, не конзумирамо телевизију скоро уопште, па је нама небитно оно што осталима вероватно игра важну улогу а то су, верујем, пакети који се нуде и њихов садржај.
Нама из поменутих разлога и искустава других одговара да пробамо Телеком.
Slažem se u potpunosti,vezano za ovo rušenje. Ali ne verujem, da će sem propustiti ova lokacija za još jedan kompleks.
Vezano za operatera, napisao sam iz razloga, što dosta ljudi ima već zaključenje ugovore sa Sbb na drugoj lokaciji, pa da im se ostavila mogućnost izbora. Naime, moje razmišljanje je da imamo mogucnost izbora, tj. da ne budemo vezani samo za jednog operatora.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Свакако да не би требало бити везан само за једног. Лепо је што имамо комплетну оптичку понуду са Tелекомом у старту, али то што она мени одговара то не значи да она треба да буде наметнута као једина. Не знам и како би. Није то ресурс који силом прилика може да се наметне, као струја или вода. Верујем да је SBB инфраструктурно присутан на локацији и да само број вас заинтересованих може да буде фактор обезбеђивања привода и за наш комплекс. Можда је то требало раније да се размотри/предложи, у току грубих радова, али не верујем да би извођач анкетирао већ изоштрене купце и тиме “чачкао мечку”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ово ће бити ситуација слична као у центру, уствари це ћела средина пројекта бити велика дворишна зграда, јер ће се зидати и где су сад Трудбеникове бараке, и где су оне кућице ка Авиву (где је као обећана зелена површина али су паметно остављени калкани скроз до линије и без прозора)
 
SRBO":22id99mp je napisao(la):
Ово ће бити ситуација слична као у центру, уствари це ћела средина пројекта бити велика дворишна зграда, јер ће се зидати и где су сад Трудбеникове бараке, и где су оне кућице ка Авиву (где је као обећана зелена површина али су паметно остављени калкани скроз до линије и без прозора)
Половина парцеле ка “Мој Авив” зградама ће бити предмет аутентичног српског натезања ко зна колико дуго и питање је је да ли ће “северњацима” са нижих спратова у скоријој будућности пући поглед ка оном увек живахном игралишту испред тржног центра.
Са друге стране, “јужњаци” ће сигурно видети рушење оних језивих здања у скорије време, само је питање да ли ћемо се више прашине нагутати од тога или од градње преосталих ламела у нашем “чардаку ни на небу ни на земљи”.
Узгред, у верзији коју сам ја чуо, ту је планирана једна велика фонтана :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imamo inače još jednu ‘fantastičnu’ situaciju. Naime, mi smo u procesu finaliziranja stambenog kredita ali je zapelo kod upisa u katastar. Zasto? Zato sto je East Side predao na upis zahtev za dogradjivanje (verovatno oni lokali) i ima ih 15-ak koji cekaju da se rese kako bi se nasi zahtevi resavali. S obzirom na brzinu rada katastra a i kada sam se juce zalila East Side-u, rekli su da katastar oteze to vec dugo i da oni ‘urgiraju’ da bude sto pre ali da se ne zna kada ce. Dakle, dok oni to ne rese, upis hipoteke na nase stanove ce morati da ceka. Samim tim i isplata kredita. Samim tim i useljenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829720#p829720:k3obbaiw je napisao(la):
laniccca » Uto Mar 09, 2021 2:50 pm[/url]":k3obbaiw]Imamo inače još jednu ‘fantastičnu’ situaciju. Naime, mi smo u procesu finaliziranja stambenog kredita ali je zapelo kod upisa u katastar. Zasto? Zato sto je East Side predao na upis zahtev za dogradjivanje (verovatno oni lokali) i ima ih 15-ak koji cekaju da se rese kako bi se nasi zahtevi resavali. S obzirom na brzinu rada katastra a i kada sam se juce zalila East Side-u, rekli su da katastar oteze to vec dugo i da oni ‘urgiraju’ da bude sto pre ali da se ne zna kada ce. Dakle, dok oni to ne rese, upis hipoteke na nase stanove ce morati da ceka. Samim tim i isplata kredita. Samim tim i useljenje.

Ja sad gledam na sajtu katastra, kod ovog zahteva je sve stalo.
Датум: 16.2.2021. 0:00:00
Број предмета: 952-02-7-230-1132/2021
Опис: ПОКРЕНУТ ПОСТУПАК ПРОМЕНА НАСТАЛА ИЗГРАДЊОМ И ДОГРАДЊОМ ОБЈЕКТА

Da li mozda znate o kakvom se dogradjivanju radi, tj. koji lokali? Cinjenica je da nijedan zahtev za upis hipoteke nece biti resen, pre nego sto se resi ovaj zahtev.
A sto se tice useljenja, meni je receno da ne ocekujem pre kraja aprila, da ce biti zavrseno (ako oni kazu kraj aprila, ja vec mislim maj).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829720#p829720:1q51qick je napisao(la):
laniccca » Уто Мар 09, 2021 2:50 pm[/url]":1q51qick]Imamo inače još jednu ‘fantastičnu’ situaciju. Naime, mi smo u procesu finaliziranja stambenog kredita ali je zapelo kod upisa u katastar. Zasto? Zato sto je East Side predao na upis zahtev za dogradjivanje (verovatno oni lokali) i ima ih 15-ak koji cekaju da se rese kako bi se nasi zahtevi resavali. S obzirom na brzinu rada katastra a i kada sam se juce zalila East Side-u, rekli su da katastar oteze to vec dugo i da oni ‘urgiraju’ da bude sto pre ali da se ne zna kada ce. Dakle, dok oni to ne rese, upis hipoteke na nase stanove ce morati da ceka. Samim tim i isplata kredita. Samim tim i useljenje.
Ми смо, пак, фантастично прошли са одобравањем и пласирањем кредита. :kafa:
Све је ишло "као по лоју" и просто бих био пресрећан да време збивања није крај августа 2020. Цена одсуства стреса око кредита, стигла је са каматом у виду плаћања рате од октобра наовамо. :bash:
Ово је Србија - мора нека глупост човека да стрефи па то ти је. :roll:
 
Vrh