Šta je novo?

Dunavske terase - Karaburma

Pikovana fasada jeste skupa, ali je bukvalno vecna, ja na kuci imam belu pikovanu fasadu, koja je uradjena pre 30 godina, operem je punomatom svako trece leto, i dalje izgleda kao nova...
 
Једноставно, ко купује стан нека заобилази оне са демит фасадом ако је икако могуће. Може да има и италијанска врата, мермер у купатилу, али на фасади се одаје инвеститор који држи до себе или шкртари на квалитету.

Чак иако се уради квалитетно, јако брзо се прља и зград изгледа као да је поред неке њиве. А одржавање је наравно далеко скупље јер се демит мора кречити комплет на 5 година.
Somi303":2lsamq0g je napisao(la):
Још једно питање, пикована фасада је?
Малтер који се потом специјалним секачима и чекићима "клеше" Када неко постави фотку, биће ти јасно.
 
stf":1w7guuet je napisao(la):
Чак иако се уради квалитетно, јако брзо се прља и зград изгледа као да је поред неке њиве. А одржавање је наравно далеко скупље јер се демит мора кречити комплет на 5 година.

Ovo nije tacno. Niti se prlja brze, niti se mora kreciti svakih 5 godina.
Mora, ako je kupljen premaz koji nema nikakvog kvaliteta, ali to je vec druga prica.
Kvalitetno uradjena termo fasada poznatija kao demit, se moze prati. Ako je akrilni zavrsni sloj, pere se jako lako.
Svakako da je fasada , bravarija, dekorativni elementi i slicno dobar pokazatelj koliko je investitor zeleo da potrosi ili ustedi, ali nije pokazatelj kvaliteta izvedenih radova.
Skoro sam bio u Hotelu, gde je inace vlasnik hotela ujedno i izvodjac, i bio zaprepascen kako je recimo kupatila sa vrhunskim ugradnim instalacijama i prvoklasnom keramikom, totalno fuserski odradio njegov podizvodjac.

A sa druge strane, dzaba i najkvalitetniji materijali i dobra izrada, ako je projekat ovoliko nakaradan kao sto je u slucaju ovog objekta.
- Uskoro trzni centar u blizini (?)
- Uskoro Dunav na 10min setnje (?)
- Uskoro dobar prilaz (?)
- Uskoro predivan pogled (samo da se iseli propala i napustena industrija - pitanje kada?)
- Jedino sto sada dobijate je spavaca soba sa pogledom u zid. ali ako ste kreativni mozete tu nacrtati mural i ulepsati sebi pogled ;)
 
laki72

Фасада од примера ради, камена се мора прати на 15-20 година, оне од фасадне цигле чак ни тад, стакло се пре једном годишње али се мења на 20 година.

И најквалитетнији демит на шта ће да личи за 20 година? У Београду такав демит о коме причаш не видех. Овде не причамо о демит фасади из каталога произвођача већ онај који ће се највероватније поставити.
 
dsc07090.jpg


dsc07091.jpg
 
karaburma je sva u klizištima,jezivo mi nekad da provezem bajs kroz višnjičku ispod nje pogotovo posle ovih silnih poplava,baš surovno masivna horizonzala,ako jedan delic krene cela ce da kvrcne po sredini
 
pisah o tome na drugoj temi, meni su rekli da su stavili nekoliko stotina šipova koji su izuzetno duboko i da nema nikakve opasnosti od klizišta.

Ali ipak sam rešio da ne kupujem stan tu, samo iz drugih razloga :)
 
ncicovic":bd7acuku je napisao(la):
1milance1":bd7acuku je napisao(la):
Kada vidim ovako izgradjeno, ne mogu, a da se ne zgrozim...Hvala bogu sto se pri kupovini stana nisam odlucio za novogradnju...Stanovi su smesni, stedi se i zakida na svemu sto je moguce..Radijatori nisu na sredini prozora, balkonska vrata su sirine 60cm, visina stana ne verujem da prelazi 2.30, ili 2.40m, sve deluje tako jeftino i ne kvalitetno...Studiram gradjevinu, i kad vidim ovako nesto ne znam da li da se smejem ili da placem..

1milance1, ne znam zasto pljujes po tudjem radu bez dovoljno istrazivanja, da li nesto dobijas time osim iluzije da si narodu otvorio oci? To je cesto slucaj u ovoj zemlji gde ljudi bez dovoljno informacija i znanja iznose svoje misljenje i zatupljuju i dezinformisu narod.

Bio sam u prilici, kao i ti, da priustim kupovinu stana i da krenem u obilaske novih gradnji, medju kojima su bile i Dunavske Terase. Nisam se odlucio za ovaj kompleks jer sam naisao na bolju kombinaciju (necu komentarisati koju da ne bi ispala reklama), ali sam barem prostudirao i Dunavske Terase kao opciju pa sam se odlucio i da napravim kontra argument tvojoj presudi.

Niko ne osporava da Dunavske Terase nisu savrsene kao i veliki broj novih gradnja u Beogradu (Belville, Stepa itd). Gradnja deluje sasvim solidno i kvalitetno gradjeno. Raspored prostorija je funkcionalan i ako u pojedinim strukturama postoje prozori koji gledaju u svetlarnike (sto je nazalost danas veoma cesta pojava u novim gradnjama, ne samo kod nas vec i u mnogim razvijenijim, severno evropskim zemljama). Jedan od razloga jeste usteda u prostoru za investitora. U svakom slucaju to je danas ucestala stvar kod gradnji ovog tipa i omogucava da, narod koji nije u prilici da priusti bolje, bude sasvim solidno i funkcionalno stacioniran u ovakvim objektima. Kuhinje su povezane sa dnevnim sobama i adekvatne kvadrature (doduse male za moj ukus) ali dovoljne za manje kvadrature stanova. Spavace sobe su u proseku oko 10mkv. Visina plafona je preko 2.80m sto je fina visina za lepsi utisak prostora i retka pojava u ovakvim gradnjama. Radijatori u manjim dvosobnim i dvoiposobnim stanovima su pozicionirani ispod prozora osim u kupatilu. U vecim, kako gde. U pojedinim spavacim sobama prozori su poprilicno veliki, oko 1.5m x 1.5m. Kvalitetna stolarija, magnetni sistem vrata, sigurnosna vrata, prosecno lep parket, sanitarije adekvatne. Crne plocice u kuhinji i kupatilu nisu po mom ukusu. Ne dopada mi se sto u pojedinim sobama postoje izbocine od betonskih stubova, neprakticno. Lamele bi trebale da budu termoefikasne i dobro zvucno izolovane. Veza sa centrom grada, odlicna. Lokacijski nije bas najbolja usled starih fabrika koje su raspustene i zapustene ali deluje da tu ima mesta za dodatne investicije koje mogu samo da doprinesu u dalji razvitak kraja. Veoma perspektivno sto se tice lokacije. Stanovi su raspodeljeni na unutrasnje koji gledaju ka ostalim zgradama i na spoljasnje koji gledaju na Dunav, Visnjicku banju i Karaburmu. Pogled sa spoljnih stanova je zaista lep u svakom pravcu sa visih spratova. Unutrasnji stanovi nemaju tih vrlina i pitanje je kako ce se srediti pogled iznutra jer u momentu kada sam ja bio, uglavnom je bilo gradiliste. Cena kvadrata je visoka za ovaj kraj po mom misljenju.

Sve u svemu to su moje zabeleske koje verujem da mogu nekome da budu od koristi a da ujedno ne budu prazna prica bez osnova.

Kao neko ko je proveo godine po gradilistima, zgrozio sam se na ovo sto ovde pise. Dunavske terase su jeftina gradnja od nekvalitetnih materijala (jeftina demit fasada, jeftin parket, plocice, vrata...). Mada priznajem da su zavrsni radovi dobro odradjeni. Sto se tice funkcionalnosti, SVI STANOVI imaju sobu koja nema nijedan prozor ka spolja, vec ka unutra, ka hodniku. Pri tome, taj prozor (ako ga ima) gleda na komsijin koji je na 1.5m od njega. Postoje stanovi sa sobama koji nemaju ni to. Zatim, komsija moze da ti predje na terasu kad god hoce, terasa nije zaista odvojena. Kompleks nema ni metar zelenila, deluje kao kazamat. Ni u okolini nema nicega za kvalitetno trosenje vremena. A sta je u okolini... i o tome moze da se prica. Meni deluje ... (dopuni sam)

Sto se tice cene kvadrata, prati trend pada na Karaburmi. Meni su nudili za manje od 1100 sa PDV i to da biram (prodavci bivsi vlasnici parcele).
 
stf":3k9v7q9q je napisao(la):
Za sve one koji kupuju stanove ima jedno vrlo lako "pravilo" koje olakšava izbor.

Ukoliko vidite zgradu sa demit fasadom, sve iznad 900 evra po kvadratu je pljačka.

Ozbiljan investitor i kvalitetna gradnja se vidi po novcu uloženom u fasadu i ulaz.

Bravo, ja to stalno govorim.
 
Hanuman":1qrlhx7x je napisao(la):
ncicovic":1qrlhx7x je napisao(la):
1milance1":1qrlhx7x je napisao(la):
Kada vidim ovako izgradjeno, ne mogu, a da se ne zgrozim...Hvala bogu sto se pri kupovini stana nisam odlucio za novogradnju...Stanovi su smesni, stedi se i zakida na svemu sto je moguce..Radijatori nisu na sredini prozora, balkonska vrata su sirine 60cm, visina stana ne verujem da prelazi 2.30, ili 2.40m, sve deluje tako jeftino i ne kvalitetno...Studiram gradjevinu, i kad vidim ovako nesto ne znam da li da se smejem ili da placem..

1milance1, ne znam zasto pljujes po tudjem radu bez dovoljno istrazivanja, da li nesto dobijas time osim iluzije da si narodu otvorio oci? To je cesto slucaj u ovoj zemlji gde ljudi bez dovoljno informacija i znanja iznose svoje misljenje i zatupljuju i dezinformisu narod.

Bio sam u prilici, kao i ti, da priustim kupovinu stana i da krenem u obilaske novih gradnji, medju kojima su bile i Dunavske Terase. Nisam se odlucio za ovaj kompleks jer sam naisao na bolju kombinaciju (necu komentarisati koju da ne bi ispala reklama), ali sam barem prostudirao i Dunavske Terase kao opciju pa sam se odlucio i da napravim kontra argument tvojoj presudi.

Niko ne osporava da Dunavske Terase nisu savrsene kao i veliki broj novih gradnja u Beogradu (Belville, Stepa itd). Gradnja deluje sasvim solidno i kvalitetno gradjeno. Raspored prostorija je funkcionalan i ako u pojedinim strukturama postoje prozori koji gledaju u svetlarnike (sto je nazalost danas veoma cesta pojava u novim gradnjama, ne samo kod nas vec i u mnogim razvijenijim, severno evropskim zemljama). Jedan od razloga jeste usteda u prostoru za investitora. U svakom slucaju to je danas ucestala stvar kod gradnji ovog tipa i omogucava da, narod koji nije u prilici da priusti bolje, bude sasvim solidno i funkcionalno stacioniran u ovakvim objektima. Kuhinje su povezane sa dnevnim sobama i adekvatne kvadrature (doduse male za moj ukus) ali dovoljne za manje kvadrature stanova. Spavace sobe su u proseku oko 10mkv. Visina plafona je preko 2.80m sto je fina visina za lepsi utisak prostora i retka pojava u ovakvim gradnjama. Radijatori u manjim dvosobnim i dvoiposobnim stanovima su pozicionirani ispod prozora osim u kupatilu. U vecim, kako gde. U pojedinim spavacim sobama prozori su poprilicno veliki, oko 1.5m x 1.5m. Kvalitetna stolarija, magnetni sistem vrata, sigurnosna vrata, prosecno lep parket, sanitarije adekvatne. Crne plocice u kuhinji i kupatilu nisu po mom ukusu. Ne dopada mi se sto u pojedinim sobama postoje izbocine od betonskih stubova, neprakticno. Lamele bi trebale da budu termoefikasne i dobro zvucno izolovane. Veza sa centrom grada, odlicna. Lokacijski nije bas najbolja usled starih fabrika koje su raspustene i zapustene ali deluje da tu ima mesta za dodatne investicije koje mogu samo da doprinesu u dalji razvitak kraja. Veoma perspektivno sto se tice lokacije. Stanovi su raspodeljeni na unutrasnje koji gledaju ka ostalim zgradama i na spoljasnje koji gledaju na Dunav, Visnjicku banju i Karaburmu. Pogled sa spoljnih stanova je zaista lep u svakom pravcu sa visih spratova. Unutrasnji stanovi nemaju tih vrlina i pitanje je kako ce se srediti pogled iznutra jer u momentu kada sam ja bio, uglavnom je bilo gradiliste. Cena kvadrata je visoka za ovaj kraj po mom misljenju.

Sve u svemu to su moje zabeleske koje verujem da mogu nekome da budu od koristi a da ujedno ne budu prazna prica bez osnova.

Kao neko ko je proveo godine po gradilistima, zgrozio sam se na ovo sto ovde pise. Dunavske terase su jeftina gradnja od nekvalitetnih materijala (jeftina demit fasada, jeftin parket, plocice, vrata...). Mada priznajem da su zavrsni radovi dobro odradjeni. Sto se tice funkcionalnosti, SVI STANOVI imaju sobu koja nema nijedan prozor ka spolja, vec ka unutra, ka hodniku. Pri tome, taj prozor (ako ga ima) gleda na komsijin koji je na 1.5m od njega. Postoje stanovi sa sobama koji nemaju ni to. Zatim, komsija moze da ti predje na terasu kad god hoce, terasa nije zaista odvojena. Kompleks nema ni metar zelenila, deluje kao kazamat. Ni u okolini nema nicega za kvalitetno trosenje vremena. A sta je u okolini... i o tome moze da se prica. Meni deluje ... (dopuni sam)

Sto se tice cene kvadrata, prati trend pada na Karaburmi. Meni su nudili za manje od 1100 sa PDV i to da biram (prodavci bivsi vlasnici parcele).

Hanuman,

Mogu samo da navedem da si se uspesno pridruzio korisniku 1miliance1 u dezinformisanju javnosti.

Naveo si "SVI STANOVI imaju sobu koja nema nijedan prozor ka spolja, vec ka unutra, ka hodniku." Makar pogledaj ponudu na zvanicnom sajtu, ako vec nisi video SVE stanove na gradilistu. Primera radi, odredjeni stanovi Tip 15 ne gledaju ka hodniku i nemaju nijedan prozor koji gleda ka unutra, vec svi gledaju ka spolja.(http://dunavsketerase.rs/stanovi/izaberite-stan/35#psl5-6-15)

Komsija moze da ti predje na terasu samo kod stanova koji imaju maltene spojene terase (manjina stanova). U krajnjem slucaju komsija moze da se spusti sa krova na bilo koji sprat sa skoro bilo koje zgrade :D

Demint fasada jeste jeftinija fasada, ako se uradi kako treba, moze da traje poprilicno dugo.

Verovatno nisi dobro zagledao kvalitet vrata koji pljujes da je jeftin (ulazna i sobna). Proveri ponovo.

Nema potrebe da se "zgrazas" na moj post jer je to moje licno misljenje koje nisi opovrgao tvrdnjom kao neko ko provodi godine na gradilistima. U ovom trenutku mozes da se ogranicis zgrazanjem samo na svoj post.
 
@ ncicovic

Ja nisam bio u tim stanovima, nisam obilazio gradiliste, ali prema osnovama stanova koje su prikazane, ovo je katastrofa. Ako su ovakav plan i predali za gradjevinsku dozvolu (ako nisu radili duple planove, za izvodjenje i dozvolu) ovo ne bi smelo da prodje.

prvo - spavace i dneva soba moraju da imaju prirodno osveljenje i provetravanje.
drugo - zabranjeno je ventilirati spavacu sobu preko ventilacionog sahta, kao i otvarati prozore na istim
trece - na svetlarnicima je dozvoljeno otvaranje samo visokoparapetnih prozora, iznad 160cm i to za pomocne prostorije i mokre cvorove: ostave, kupatila, wc, kuhinje i hodnicki prostor
cetvrto - kvadratura "kombinovane sobe" od 12-16m2 je kriminalna! Po propisima minimalno je da ima 21m2, mada tolerisu i 20, ali ovo je strasno. Ostavljam mogucnost da je ovo projekat za izvodjenje a ne za dozvolu
peto - sta je sa terasama koje nisu usle u kvadraturu? To nije uknjizeno? Pretpostavljam da se vodi kao ravna neprohodna terasa, kao zelena povrsina, pa su tako nagurali min.procenat zelenih povrsina.

Sve u svemu strasno
 
milanche,

Moguce je da sve to deluje kriminalno iz perspektive onih koji se razumeju u propise i arhitekturu. Moja konstatacija u prvom postu je samo trebala da bude objektivnija iz perspektive prosecnog kupca u Beogradu koji treba da se izbori sa ovdasnjim kreditima i visokim kamatama kao i mogucnost zivota u takvom prostoru i lokaciji. Ja licno, a verujem i odredjen broj stanovnistva ovde, nema nista protiv da zivi u takvim stanovima sa tim kvadraturama i rasporedima soba i prozora. Ponavljam da nisam kupio stan na ovoj lokaciji jer nisam bio voljan da cekam razvoj lokacije. Da je lokacijski sve sredjeno bilo, mozda i bih. Imam kolege koje su kupile stan na ovim prostorima i veoma su zadovoljni opcijom. Uselili su se sa svojim porodicama i planiraju da provedu tu svoje zivote. Prolazili su sa pojedinim klasicnim problemima koji su se javljali pri useljenju u nove stanove i to je to.

Nemojte primati moje postove k srcu, samo pokusavam da okrenem ovu temu u malo drugaciji smer jer su postovi postali repetitivni bez iole malo objektivnosti.

Verujem da sve moze da bude bolje i lepse i treba se boriti za isto, ali pljuvati tudje buduce ili sadasnje stanove je depresivno. Treba navoditi mane i ideje, ali bez komentara "zgrazavanje", "bljuvotina", kacenjem slika u tmurnom, lose pozicioniranim fotografijama, losem vremenu, ispred kontejnera za djubre... , sirenje dezinformacija, je tipicno iskaljavanje "nekog" besa koje treba prepustiti psihijatrima da resavaju.
 
Ispravili smo nepravdu pa je projekat prebacen u deo foruma "projekti u izgradnji"
 
ncicovic,
ti si izgleda iz neke agencije i prodajes stanove...jedino ko dobija pare moze da hvali ovako nesto :D
 
@ncicovic

Ja tebe razumem, ne okrivljujem te, okrivljujem projektanta i sekretarijat koji moraju voditi racuna o kvalitetu stanovanja. Izneo sam niz stvari koji ekstremno narusavaju kvalitet stanovanja, a usput nisu po propisima. Ti kao kupac ne moras da znas propise, ali projektan mora.

@1milnace1

Imenjace, nemoj tako, ne mora da znaci da radi u agenciji. Velika vecina ljudi nema dovoljno para da kupi stan u odnosu na svoje realne potrebe, uglavnom zele u sto manji stan sto vise spavacih soba, a to naravno mora da se odrazi na kvalitet stanovanja. Kao rezultat toga prave se razni kompromisi sa losim resenjima. Opet treba postojati granica, dokle sme da se ide s tim. Nedopustivo je nedostatak priroodnog svetla i ventilacije u spavacim sobama.
 
1milance1":2xw7k7dv je napisao(la):
ncicovic,
ti si izgleda iz neke agencije i prodajes stanove...jedino ko dobija pare moze da hvali ovako nesto :D

1milance1, bistar si mi kao gusti sok, tebi nista ne moze promaci :? troll na kvadrat

Odoh ja da pokupim svoje agencijsko duPPe da ga uvaljam u lovu od prodaje svih ovih stanova! :D

zelim svima sve najbolje,

pozdrav
 
Jesam li ja dobro shvatio da u Beogradu postoji stambena zgrada u kojoj sve spavaće sobe nemaju prozor, i da pritom to neko ovde na forumu brani?!

Pa, dobro, jeftinije je; onda ću ja da izgradim stanove sa WC-šoljom za trpezarijskim stolom, da se prištedi koji kvadrat i evro, pa će i to, izgleda, imati ko da kupi...
 
Ово је за хапшење. А, ако неко ко може да скупи 74.000 евра којим случајем у ту собу с погледом на ходник стави децу, да се и он ухапси.
 
Nažalost, meni se čini da bi ovakve stanove kupili samo oni koji po svaku cenu žele da žive u BG, makar i u podrumu.

Za pomenutih 74 000 evra može se kupiti nova kuća od stotinak kvadrata sa 5 ari dvorišta za zdrav život dece i čak i špajzem koji ima prirodno osvetljenjee i ventilaciju.


Kvalitet života se itekako ogleda na psihu čoveka na dugoročan period a ovakvi stanovi će samo stvoriti psihički nestabilnu populaciju. Nije normalno, niti prirodno, niti je evolucija čoveka spremila da živi sa porodicom na malom prostoru bez svežeg vazduha i prirodnog svetla. Pa ljudi nisu krtice.
 
Vrlo interesantna prostorija 7.

tip18-o.jpg


(editovano jer je u medjuvremenu link slike postao nevazeci)
 
Mi imamo najbolje pravnike, najbolje arhitekte i najpoštenije investitore na Svetu.
 
Купце који су највише пробирљиви и захтевни за свој новац? :shock:

Када ми неко следећи пут каже да нема пара у Србији... не знам како ћу задржати руку да га не ошамарим. :)
 
Vrh