Šta je novo?

Dunavske terase - Karaburma

ja na onom planu stana ne vidim prozor za spavaću sobu.

elem i ovaj mali svetlarnik je katastrofa.

bolje da su napravili praktičan dvosoban stan nego ovo.




ps.

moja tadašnja devojka sadašnja žena je u beču živela u stanu koji je imao 100+ kvadrata i samo 4 velika prozora, koji su svi gledali u svetlarnik koji je u osnovi bio možda 25 kvadrata. bukvalno sam sve stanove koji su imali taj svetlarnik video kao na dlanu, bukvalno ni dan danas ne mogu da verujem da je tako nešto dopušteno da se napravi u beču.

a moj sadašnji stan od 50tak kvadrata ima 5 velikih prozora.
 
Tekstić sa eKapije.

09. 10. 2012.| 15:16
"Dunavske terase" čekaju stanare - "Aramont" gradi poslovno-stambeni kompleks od 57.000 m2 u Beogradu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dunavske_terase_091012.jpg

(Budući izgled "Dunavskih terasa")

Srpska prestonica do kraja 2013. biće bogatija za još jedan stambeno-poslovni kompleks, a koji je zbog blizine naše najveće reke dobio naziv "Dunavske terase". Radnici već uveliko rade u Ulici vojvode Micka Krstića broj 1 u Beogradu, nadomak samog centra grada, tačno 3,5 kilometra od Trga Republike.

Kompleks pripada opštini Palilula, tačnije naselju Karaburma, a posebnu vrednost lokaciji daje blizina Dunava (500 metara), i to u zoni koja ima tendenciju razvoja.

"Dunavske terase" namenjene su kako za poslovne prostore, tako i za stanovanje, a imaće bruto površinu od 57.000 m2.

Investitor je privredno društvo "Aramont" iz Beograda. Projektant je kompanija "MS Projekt", dok su za izvođenje radova zaduženi radnici kompanije "Exing B&P".

Stanovi s pogledom na Dunav

U objektu se nalazi 579 jedinica, od čega je 486 namenjeno za stanovanje.

dunavske_terase_081012.jpg


Tako buduće kupce čeka 270 stanova, 162 poslovna apartmana i 54 ateljea. Sve stambene jedinice su moderno i funkcionalno isprojektovane, a u ponudi su jednoiposobni, dvosobni, dvoiposobni i troiposobni stanovi.

Budući da se radi o većem komplesu, obezbeđena je i garaža, sa prostorom za 535 vozila.

Šta očekuje "poslovne stanare"

Poslovni deo kompleksa "Dunavske terase" čine 93 lokala sa garažnim prostorom za 60 vozila. U ovom delu predviđen je multifinkcionalni prostor namenjen za supermarket i lokale koji će biti grupisani po delatnostima: razni tipovi prodavnica, usluge (banke, pošta, menjačnica, frizer, kozmetičar...), objekti namenjeni deci (vrtić, škola stranih jezika...), zdravstveni objekti (ambulante, laboratorije, klinike), za kućne poslove (servisi, održavanje...), odmor i rekreaciju (fitnes centi, restorani...), zabavu (igraonice i slično).

Izgradnja i oprema kompleksa

U kompaniji "Aramont" kažu da je kompleks projektovan na najvišem nivou sa stanovišta javnih sadržaja, dostupnosti, pristupačnosti i kvaliteta života. Usklađen je sa savremenim principima gradnje, koji će obezbediti energetsku efikasnost u eksploataciji.

dunavske_terase_2_091012.jpg


Tako naši sagovornici naglašavaju da je ovo "prvi kompleks koji će imati pasoš energetske efikasnosti" u Srbiji. Takođe, rečeno nam je i da se ovde ugrađuju materijali visoke kategorije i kvalitetna oprema. Ulazna vrata stanova su sigurnosna, unutrašnja vrata su visokog kvaliteta duplo šperovana. Podovi stambenih prostorija su od hrastovog parketa I klase. Na podovima kuhinja i sanitarnih prostorija su keramičke pločice I klase. Svi unutrašnji zidovi su malterisani i završno obrađeni poludisperzivnom bojom.

Spoljni zidovi se izrađuju od termobloka i termoizolovani su, prozori i balkonska vrata se izrađuju od šestokomorne PVC stolarije u koje se ugrađuju stakla "četiri godišnja doba" ispunjena argonom, čime se obezbeđuju manji gubici toplotne energije, niska emisija UV zračenja i odlična izolacija od buke. Podovi stepenišnog prostora su obrađeni u keramici I klase. Objekat se priključuje na gradsku komunalnu mrežu vodovoda i kanalizacije, elektrodistribucije, na sistem daljinskog grejanja i telefonske instalacije.

Kada i kako do ključeva?

Izgradnja kompleksa je fazna i prvi stanari će se po dinamici završetka radova useliti krajem maja 2013. godine, a kako je planirano, ceo kompleks će biti završen i useljen do 31. decembra 2013. godine.

dunavske_terase_1_091012.jpg


S obzirom na to da su u ponudi stanovi i lokali različite namene i kvadrature, i cena ovih nekretnina po kvadratu je različita. Ipak, kako za "eKapiju" kaže Vera Vučić iz kompanije "Aramont", orijentaciono, budući stanari "Dunavskih terasa" će za kvadratni metar morati da izdvoje od 1.350 EUR + 8% pdv što je 1.458 EUR, ukoliko se odluče za kupovinu po sistemu "ključ u ruke".

J.Đ.

Izvor: eKapija

Ključni podnaslov u tekstu je "Stanovi sa pogledom na Dunav", iako smo par postova iznad videli da će spavaće sobe mnogih stanova imati zapravo predivan pogled na beli zid u svetlarniku. Sva prednost lokacije koja je kao što u tekstu lepo piše, samo 500m udaljena od Dunava, je u velikoj meri upropašćena lošim rešenjem - zatvorenim stambenim blokom koji liči na utvrđenje.

Nije da ne razumem investitora - njima je u interesu da ostvare profit i gledaju kako maksimalno da iskoriste lokaciju. Ovde nedostaje ta komunikacija u trouglu "grad-stručna javnost-investitor", kako bi se upravo formulisala najbolja rešenja i za grad, i za investitore, i za stanare.
 
Украли пројекат Це-Зеа....Стварно је греота да се овако нешто гради на тој локацији. :(
 
ne pominje se da li će buduće naselje imati održavanje kao u belvilu ili west 65. mislim da je to jako bitno za sva neselja ovog tipa....


nažalost mogu da konstatujem da će oko četvrtina imati pogled na dunav.


i želeo bih da pitam šta je to atelje? kakva je to investitorska fora za uzimanje para? da li je to neko preuređeno potkrovlje, ili podrum, u stambeni prostor zarad uzimanja više love? i ako je potkrovlje zar im nije bolje da su napravili penthause kao u westu ili onoj zgradi na vračaru pa da ih zavalju za više para nego obične stanove.

a šta je to poslovni apartman? kakva je razlika između njega i običnog stana?


i još jedno zapažanje iz teksta. objekat će imati 579 jedinica (stanova, lokala, "poslovnih apartmana" i "ateljea") na to 535 garažnih mesta za stambene jedinice i 60 garažnih mesta za lokale, ukupno GARAŽNIH mesta 595. ne znam da li je ovo greška ili stvarno ima ovoliko GARAŽNIH mesta, ali ako je istina ovo je verovatno jedan od retkih objekata sa ovakvim odnosom jedinica i garažnih mesta. nadam se da i pored ovih garažnih mesta imaju i neka parking mesta na otvorenom koji su predviđeni za goste naselja.
 
Delija":3fg0at0r je napisao(la):
Украли пројекат Це-Зеа....Стварно је греота да се овако нешто гради на тој локацији. :(
Сваки следећи пројекат има све присније зграде, а ја се питам, могу ли две зграде бити ближе једна другој од овога?
 
stf":8flcj0l7 je napisao(la):
Delija":8flcj0l7 je napisao(la):
Украли пројекат Це-Зеа....Стварно је греота да се овако нешто гради на тој локацији. :(
Сваки следећи пројекат има све присније зграде, а ја се питам, могу ли две зграде бити ближе једна другој од овога?

Ja se pitam ko kupuje ovakve stanoveu ovakvim zgradama, jer da nema kupaca investitori ih ne bi takve ni gradili, zar ne?
 
Ja zivim tu blizu u P.Lumumbe i ovaj kompleks sada ima izgradjene dve zgrade.Dosta sporo ide
 
Veoma smeo projekat s obzirom da se ceo kompleks nalazi na veoma strmom terenu. Zanimalo bi me kako su rešili problem klizišta i podzemnih voda. Na žalost, pogled na Dunav neće biti Bog zna kakav, ceo kompleks se nalazi u vrlo neuglednom i zapuštenom okruženju. To je klasičan marketinški trik.
 
laki72":9upybc0c je napisao(la):
stf":9upybc0c je napisao(la):
Delija":9upybc0c je napisao(la):
Украли пројекат Це-Зеа....Стварно је греота да се овако нешто гради на тој локацији. :(
Сваки следећи пројекат има све присније зграде, а ја се питам, могу ли две зграде бити ближе једна другој од овога?

Ja se pitam ko kupuje ovakve stanoveu ovakvim zgradama, jer da nema kupaca investitori ih ne bi takve ni gradili, zar ne?
Онај ко мора.

Нажалост, задњих 10 година се није градило другачије, свака новоградња је исто срање. Онај ко хоће да купи стан, и нема неког избора.
 
Išao sam u subotu da pogledam projekat i stanove. Utisci:

Makrolokacija 'nako. Nije daleko od centra, nije daleko od centra Karaburme. Ima potencijala, ali u perspektivi.

Mikrolokacija katastrofa! Okolo udžerice, fabrike, korov. Da bezbedno stigneš do Ade Huje treba ti helikopter. Ima orgoman potencijal, ali u narednih 5 godina (čak i ako se izgradi Plaza) neće biti ostvaren.

Kvalitet gradnje deluje na solidnom nivou. Termo blok, Neopor izolacija 10 cm (ako se dobro sećam debljine, tu je negde). Šestokomorna Greenline PVC stolarija. Što se tiče klizišta, kažu da je pobijeno oko 1000 šipova i da ne postoji apsolutno nikakva opasnost.

Obratio sam pažnju na one atrijume i luftirnike. Svaka zgrada ima na sredini atrijum oko 20 kvm na koji gledaju spavaće sobe i hodnik zgrade (!?). Takođe, neki od stanova imaju male atrijume oko 0.8 x 1.8m koji su za luftiranje spavaćih soba (za one koji ne gledaju na veći atrijum). Ima i stanova kojima sve sobe gledaju ka spolja, ali su u malom broju.

Cena preterana. 1350 EUR+PDV. Što dođe na oko 1460 EUR/kvm. Plus će biti malo slobodnih mesta za parkiranje, pa je garažno mesto od 9000 EUR preporučljivo.

Sve u svemu, da je ovo sada zaokružena celina, možda bih razmislio. Da je cena niža (1000-1200 EUR/kvm) možda bih razmislio. Ovako je u pitanju ogroman nesklad između cene i trenutnog stanja. Pogotovo jer je okolina sada neuređena i jer je projekat još uvek u izgradnji.
 
Kao da si opisao bilo koji novi projekat u novogradnji. Ja sam hteo da obidjem onaj alpha city, ali kad pogledam one kucerke okolo ne ide mi se, a verujem da je i tamo garaza obavezna zbog zbijenosti, a i da cena nije bas sitnica.
Vidim ja kako vreme ide da cu novogradnju da zaboravim. Kod stare gradnje zaista postoji mnogo lepo uredjenih naselja gde cu bar znati da ima parkinga, kakvog takvog i gde o skoli, prevozu i nekim ostalim stvarima necu da mastam.

U novogradnji se sada stvarno preteruje sa cenom, bukvalno u ovom trenutku nista ne vredi onoliko koliko se ceni. Ali svi smo nekako povuceni subvencijom i povracajem PDV-a. i time da je novo-novo.

Kad bi samo drzava ukinula subvencije, stanje na trzistu bi se znatno promenilo i krenulo ka realnosti.
Hrvati su ukinuli sve subvencije i sada imaju pravi pad cena nekretnina. Valjda ce i kod nas skoro.
 
Takođe sam obilazio Alpha city, ali je tamo cena nenormalna (1650 i 1750 + PDV).

Ja živim u kraju koji smatram jednih od najlepših delova grada (Retenzija). Tu se prodaju stanovi za 1200-1400 EUR/kvm. Kraj je neuporediv sa Karaburmom a za mene čak i sa Zvezdarom. Tako da sam sve bliži tome da se iscimam svetski da nekoliko godina rmbam da skupim za 20% učešća i onda biram kao gospodin.
A prosta računica kaže da ako za 5 godina dam 20% učešća (u odnosu na 5% sada) i skratim za 5 godina trajanje kredita (25 Vs 30) biće mi skoro ista rata. (razlika je povraćaj PDV-a, jbg).

A što se tiče subvencija, u predlogu budžeta za 2013 je planirano oko 5 500 000 000 RSD (blizu 50 mil. EUR) za "subvencije za podršku građevinskoj industriji". S tim da sam načuo da će subvencija države biti 10% u odnosu na dosadašnjih 20%, pa će biti duplo veći broj kredita (ali i samim tim verovatno učešće povećano na 10%)
 
Pa @astrodule je nasao stan kod Carine, 3 sprat od 8, cena oko 1.300e/m2. Renoviracu ga kad budem imao novca, ali bar znam da sam kupio super lokaciju. Sad kad si mi rekao koliko je alpha city nemam nameru ni da ga pogledam gde je tacno, ne zanima me za tu cifru uopste.

Meni i ne odgovara varijanta sa jako malim ucescem jer je kamata jeziva na velike sume. Vise se isplati prikupljati novac uz placanje stanarine, nego uci sa malim ucescem i odvaliti se od ostatka duga. Stanje na trzistu i dalje ide na ruku kupcima tako da mi se i dalje ne zuri

viewtopic.php?p=214473#p214473
 
U Visnjickoj banji za slicne zgrade, spustili su cenu sa 1325 na 1130e sa PDV, tako da samo polako, tiha voda breg roni. Teoretski ovo je jedna od najlepsih lokacija u Srbiji ali naravno zapustena i neiskoriscena maksimalno kao i sve ostalo sto vredi.
 
Lokacija definitivno ima potencijala. Dunav blizu, centar grada, BG:voz nije daleko, jednog dana i SMT. Pa onda još i Plaza.

Ali većina stvari u narednih 5-20 godina. A ja imam samo 1 život :)
 
Vise na takve price o "buducem potencijalu" lokacije ne obracam paznju.
Visnjicka banja je izgradjena kao jedno bas ekskluzivno naselje tog doba sa potencijalom da taj kraj bude fenomenalan. Tu su snimani i nasi filmovi poput Zikine dinastije. I sta se desilo posle 20-30 godina?
Slave sto su dobili skolu, i opet se prica kako ce sad tu negde plaza i kako taj deo grada ima potencijal. Ima mucak, sto ti rece jedan je zivot, neka moji potomci misle o potencijalu, ja bih sada nesto gde moze relativno pristojno da se zivi.
Prica o potencijalu u krizi sa nekretninama i potpunom kolapsu gradjevinske industrije je besmisleno govoriti. Sada ce sve da stane bar na 10 godina.
 
mekbejn":7rtpin2u je napisao(la):
A što se tiče subvencija, u predlogu budžeta za 2013 je planirano oko 5 500 000 000 RSD (blizu 50 mil. EUR) za "subvencije za podršku građevinskoj industriji". S tim da sam načuo da će subvencija države biti 10% u odnosu na dosadašnjih 20%, pa će biti duplo veći broj kredita (ali i samim tim verovatno učešće povećano na 10%)

Odakle ta informacija?
 
Ukupna suma za subvencije piše u predlogu budžeta koji može da se skine sa sajta skupštine.

A ovo za 10% sam dobio informaciju od jednog čoveka koji je poprilično upućen, ali i pored toga ne uzimam sa 100% tačnosti.
 
народ није још увек толико отупео да купи стан ем са светларником ем ширине 60цм!?!? не могу да верујем да је ово по правилнику. па боље да су му затворили и дали више квадрата.

а пазите пролаз између дневне и предсобља?? као морам преко плочица-кухиње? ужас.

не пратим превише стамбену градњу, али имам утисак да су основе станова ужасне.
 
drum1":2ykel7z2 je napisao(la):
не пратим превише стамбену градњу, али имам утисак да су основе станова ужасне.

To je otprilike najveci problem. Zbog ustede prostora i materijala ide se na dugacke zgrade sa vise ulaza, skoro sve su jednostrani stanovi, zbog prodaje prave manje kvadrature koje ispadnu uske a dugacke i tako je sada skoro svuda. Ovo sto je svsavic postavio kao dobro to je upravo ta retkost u tim projektima, dvostrano orjentisani stanovi na coskovima, a njih ima sve manje jer su zgrade sve duze. I to su uglavnom veliki stanovi.
Postoji i u Stepi jedan dobar stan od nekih 45m2 koji je na cosku, ali to ode jako brzo.
 
Za nekoga ko traži stan u ovom delu grada, preporučio bih kompleks zgrada koji se gradi iznad Maxi diskonta u M.Gregoran.
Bolja lokacija i jeftiniji stanovi, pogotovo za gotovinu. Čudi me da niko nije, na forumu, pomenuo ovaj kompleks pošto se gradi preko 200 stanova.
 
Podeli sa nama informaciju. Nisam odavno bio u tom kraju pa ne znam za neki novi kompleks.
Gde tačno, pored terena negde?
 
Vrh