Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Igraju se ljudi onda prebacuju nasip sa jedne na drugu stranu.Ja sam u nedelju video bagere na svim mestima da nesto rade gde si pomenuo. Kod pivica neki gradjevinski materijal ne nasip.
 
Xexe ali brate rekao si za bager koji stoji na 10m visine nasutog kamenja da priprema zemlju za šipove. Pa ne može on da kopa zemlju za šipove sa te visine, sišao bi dole da kopa zemlju 😊 A taj materijal kod Pivića (koji je tolko vidljiv na 300m njive da ga ja juče nisam video, a nasip bi trebao biti visok čak 10m) si u istoj rečenici povezao sa skorim nastavkom nasipanja, pa ne znam šta znači sad kad te dve stvari, materijal i nasipanje, razdvajaš? Ispravi me ako grešim, ali do sad smo videli da se tu radi samo jedna stvar - nabaca kamen za nasip, tj ne vidim zašto bi sad to odvojio na 2 stvari? Ako je neko istovario tu par kubika šuta ili sl, to ne računam kao napredak izgradnje puta.
 
Ljudi ovde su takvi, sve novo je lose po default. Shvatice pogodnosti kad se otvori put tek, do tad ih ne zanima.
 
Pričao danas sa čovekom sa projekta.Sve treba da bude završeno do Oktobra.Eksproprijacija je pri kraju.Pivići su zemlju dobijali 21 milion oni nisu bili zadovoljni.
 
Ne razumem te, jesu li konacno pristali da se to proda?
 
Screenshot_20230210_195504_Chrome.jpg
 
Pričao danas sa čovekom sa projekta.Sve treba da bude završeno do Oktobra.Eksproprijacija je pri kraju.Pivići su zemlju dobijali 21 milion oni nisu bili zadovoljni.
Jel znas koliko ce sad da dobijaju u Popuckama? Kad su Pivici dobili tamo toliko mogu misliti ovde gde je sad Gradsko gradjevinsko zemljiste, privredna zona i bolja infrastruktura nego u gradu ( kad se zavrsi sve )
 
Svaka čast na slikama 👍 ali pobrko si me, ja nisam za ovu mašinu rekao da ne može buši šipove nego za prethodni bager 😊
 
Da ja sam napisao na zadnjoj slici da ova masina radi sipove prema kruznom toku ne preko ovog nadvoznjaka.Sad su je pomerili na nadvoznjak.
IMG_20230129_110135_809.jpg
 
Da, mada meni nije jasno zašto nisu fundirali stubove sa nivoa zemlje pa posle nasuli okolo nasip (kao što vidimo da rade na ostalim stubovima na drugim mestima) već nasuli 8m kamenja, pa posle pola godine skinuli 3m, i sada kroz 5m svog nasipa fundiraju 🤔
 
Vrh