Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Radi se kod kružnog toka u Nepričavi sada nasipaju.Zavrsili su ostrvo I nesto se raducka u Slovcu ali i dalje mogu da se opkladim da neće završiti do kraja godine jedino na mišiće ili Vučić za uši da ih počupa pa da kaže radi bre.

IMG_20230319_121155_448.jpg
IMG_20230319_121134_523.jpg
IMG_20230319_121017_003.jpg
IMG_20230319_120914_014.jpg
IMG_20230319_120802_386.jpg
IMG_20230319_120722_306.jpg
IMG_20230319_120717_005.jpg
 
Nije mi jasno zašto one kuće u Popučkama kod budućeg nadvožnjaka stoje već duže vreme polusrušene al još ne skroz uklonjene 🤔 I ona mašina za bušenje je bila ali otišla odustala trenutno od bušenja šipova
 
Radi se kod kružnog toka u Nepričavi sada nasipaju.Zavrsili su ostrvo I nesto se raducka u Slovcu ali i dalje mogu da se opkladim da neće završiti do kraja godine jedino na mišiće ili Vučić za uši da ih počupa pa da kaže radi bre.

Pogledajte prilog 156510Pogledajte prilog 156511Pogledajte prilog 156512Pogledajte prilog 156513Pogledajte prilog 156514Pogledajte prilog 156515Pogledajte prilog 156516
Vučić najpre da počupa uši lokalnim vlastima i da dovede neke sposobnije sa strane ako već na lokalu nema da se nadje.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Nisu oni razvalili, već je vlasnik kuće iskoristio što se može iskoristiti. Naravno, posle veštačenja. I sudski proces je u toku i kuća izgleda tako kako izgleda, baš ružno izgleda.
 
Vlasnik je poskiskidao i odneo sve sto moze jer njima to ne treba ( cini im uslugu ). Ovo sto koce radove ima veze sa politikom, lokalnim urbanizmom, ministarstvom i Srbija putevima... pred svake izbore vole da se slikaju, najavljuju nove radove i bla,bla...
Pisao sam vec... tek sad su se dogovorili oko juzne obilaznice i infrastrukture u privresnoj zoni ( to su ogromne pare ). Jel neko ovde misli da su ovo patriote bez ugradnje?
 
Do juna nema šanse, ne znam da li postoje neki penali za kašnjenje..
 
Nema penala zato sto eksproprijacije nisu zavrsene. Nije do izvodjaca i moze da traje jos pola godine sto je realno
 
Satelitski snimak od pre 3 dana pokazuje da ni ovaj deo mostovske konstrukcije u Slovcu nije uradjen tako da ne postoji samo supljina kod Pivica
Screenshot1.png
 
Tu je kosina brda (u mojim ranijim postovima nju sam stalno spominjao kao kosinu prekoputa velikog kamenoloma) mislim da ne ide most, most preko reke je spojen, grede stavljene i nadovezuje se na tu kosinu brda koja valjda samo treba se izravna i spoji sa mostom
 
Ne bih se složio, ceo taj deo je bio solidno aktivan prerhodnih godinu dana u izlivanju stubova i stavljanja greda. Prvo, izlivanje stubova je dosta malo pa se često ne vidi na satelitu da bi rekli da li stoji godinu ili ne stoji, a drugo, grede su se stavljale redom, pa ako je ovaj deo na kraju, reći 'da stoji' nije bas objektivan opis stanja, jer je on deo celine mosta koja ne stoji vec se sve vreme radi.
 
Izgleda krenulo nasipanje kod Pivica

prva fotka 17 mart druga danasnja 20 mart vidi se mala promena u nasipu mozda danas krenulo,treba sacekati novi snimak u sredu.
Pivici 1.png
Pivici 2.png
 
Ne mogu ja baš iz kola primetiti razliku od par metara, ali mislim da nije počelo nasipanje kod pivića. Juče sam prolazio i nema ništa. Pritom video bih obalu onu da su raskrčili, da skidaju površinski sloj zemlje i sl. Nisu nindže da ih ne skontam je*******iga.

Most koji udara u kosinu brda došao je do brda, i tu su stali, ne rade još ništa sa tim brdom.

Most kod slovca koji pominjete, što je drugi najduži se radi, čini mi se da su sve naglavne grede odradili, svakako postavljaju nosače. Tačno je da su stajali netaknuti godinu dve, ali su za to vreme radili najduži most, kad su njega završili prešli su na taj. Dužina stubova se smanjuje kako se ide ka lajkovcu, pa se nekad ne skonta ni na snimku, na satelitu može da se vidi tek kad se zabeli nosač preko njih.

Ovo što pominjete jun da je rok, neće se desiti. Ovaj most kod slovca će biti gotov do tad, ali cela trasa ne. Radnika ima nije da nema, ali je skromno, fazon iz kola mogu da ih prebrojim sve ako su mi na vidiku.

Što se tiče radova kod kružnog toka, vidljivi su, radili su i neko betoniranje sa strane bliže kampu kineza, ali nisam video šta. Ako gledamo od autoputa, onaj odma nadvožnjak što lokalni put prelazi preko brze saob. može da se radi hidroizolacija, gotov je faktički, odma od njega taj deo počeli su bankine da postavljaju. Od mostova sam pobrojao 4 da nisu gotova, dva preko lokalnog puta, onaj u divcima što je slikan već, i ovaj što udara u brdo. Vertikalni elementi su odrađeni.

Sve to pričam za deo do nadvožnjaka preko pruge, ovamo na drugu stranu je tamni vilajet. Mislim da su počeli onaj most preko rečice tamo da rade, ali sam se zapričao i ne videh je*******iga. Prošli put kad sam prolažio bušili su rupe za šipove, ali bili su i na nasipu kod pruge pa otišli.

Mislio sam da je novi rok oktobar, i to je 7-8 meseci, i moglo bi se nekako desiti. Ali bi se moralo raditi "brže jače bolje". Ono što ja očekujem je da bude gotovo pred izbore koji moraju biti u martu 2024.
 
Prilikom posete gradilištu, izjava predsednika:
SNS, 23. 3. 2021. godine
“I zahvalan sam našim kineskim prijateljima iz “Šandong Haj Spid” kompanije koji su i danas pred vama ponovili da će, umesto u decembru 2023. godine, najkasnije do decembra 2022. godine ovaj fenomenalni put koji spaja Lajkovac i Valjevo, dakle, ova brza saobraćajnica, četiri trake, biti završena.”

Pisah i ranije ...to što ga je molio...lepo je. Al sto ga nije uveo u posed je PROBLEM.
Doćiće i decembar...
 
Sto se tice tih rasprava oko zemljista i kuca, iz pravca Lajkovca ka Divcima gde je odmoriste, posle toga islo se preko covekove garaze, nova lepa velika kuca, ali samo mu se preko garaze islo i svo vreme je trazio neku abnormalmu sumu, nisam upoznat sa nacinom oko same te potraznje i da li je neko nadlezan procenio vrednost kuce same, jer je morala cela da se rusi, bez obzira sto mu skarpa kaci samo deo garaza. Dosao je glavni i odgovaraju u dzipu 6x6 naravno bez tablica. Isplatio je sve coveku licno
Posle par dana sam otisao odatle, glavom bez obzira na sve to... Uzas, uzas i uzas je sve postalo u zemlji, iskreno ljudi...
Budite mi dobri i cuvajte se...
 
Sigurno parama iz budžeta 😉 Salim se, ali mi moramo imati duplu ekonomiju, knjigovodstvo... Jednu za EU zakone protiv naših interesa, a drugu za naše interese. Mislim 'naše' u smislu kako vlast proceni.
 
Vrh