Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Azvirr kada zavrsi obilaznicu prelazi na Sombor - Kikinda, mislim da ce taj slucaj biti i sa kinezima sa obilaznice
 
Mislim po Beogradu uvek neko snima radove i inereauje se dok ovde i drugim mestima nista.Nastavak radova se moze ocekivati u maju kad zavrse spajanje u Lajkovcu. Verovatno ce tada uzeti da zavrsavaju ovo u Divcima i mozda nadvoznjak u Popuckama?
 

Pronasao sam kako to izgleda ( ugovor na linku)... prosle godine su ,,pronadjeni'' strateski partneri za juznu obilaznicu ( infrastrukturu u privrednoj zoni koliko sam razumeo ) i godinu dana kasnije na tenderu ugovor dobija jedan od partnera institut za puteve Beograd... koji ce da izprojektuje i utvrdi visine eksproprijacija... u prevodu potrebno je godinu dana da se dogovore ko i sta ce da radi... hit
 
Zatvorena je petlja Lajkovac, pa što se mene tiče ja sledeća 2 meseca idem preko Uba pa neću moći da vidim i prenosim i ono malo utisaka kao do sad o napredku radova, pa se nadam da zatvaranje petlje Lajkovac neće bas sve preusmeriti da nemamo drugih info sem satelita.
 
Zatvorena je petlja Lajkovac, pa što se mene tiče ja sledeća 2 meseca idem preko Uba pa neću moći da vidim i prenosim i ono malo utisaka kao do sad o napredku radova, pa se nadam da zatvaranje petlje Lajkovac neće bas sve preusmeriti da nemamo drugih info sem satelita.
Pa nece i imati sta da se prenese kako rade
 
Ne bi me čudilo da putevi ne idu da snimaju jer će biti fazon 30 radnika na 20km trase, od toga 30 kod kružnog toka.

Umeli su da snime celu trasu na mesečnom nivou, znam jer sam gledao datume da bih znao otprilike kad bi mogli da izbace novi snimak. A nema jedno 5 meseci snimaka puteva.

Možda bude predsednik išao da obiđe radove kad bude otvaranje radova na gasovodu BG-VA-LO, koji su najavljeni za mart, ali prilično sam skeptičan i oko njih.
 
Da li se u ovoj fazi u kružni tok uklapa i krak brze saobraćajnice koji će ići ka Lazarevcu i ako da da li je to krak sa koga će se uključivati na autoput ili će taj deo voditi samo ka autoputu kao i do sada
 
Da li se u ovoj fazi u kružni tok uklapa i krak brze saobraćajnice koji će ići ka Lazarevcu i ako da da li je to krak sa koga će se uključivati na autoput ili će taj deo voditi samo ka autoputu kao i do sada
Neuklapa se
Screenshot.png
 
Poslednja izmena:
vrlo dobro se znalo da ce taj put ici u okviru te petlje jel su moralo ovakav svinjac od petlje da naprave ? jos to nas dodatni troskovi kostaju
 
vrlo dobro se znalo da ce taj put ici u okviru te petlje jel su moralo ovakav svinjac od petlje da naprave ? jos to nas dodatni troskovi kostaju
Ali se nije tada znalo da ce tu prolaziti brza saobracajnica

@trialin hvala na objasnjenu. Dakle u nekoj buducnoati nas ceka jos jedno zatvaranje i uklapanje petlje sa brzom saobracajnicom. Ako Vas dobro razumem sa kruznog toka ce se moci u 3 pravca:
1. brza saobracajnica ka Valjevu
2. brza saobracajnica ka Lazarevcu (ukljucenje na Milos veliki)
3. Veza sa starim putem Lajkovac - Valjevo
 
Ne mora, jer nastavak brze ka Lazarevcu je iza barijera, 300m posle kružnog toka ka petlji Lajkovac, tako da ne mora zatvaranje. Ali ko zna kad će to. A ovo drugo da, kružni bi trebao da ima ta 3 kraka
 
Pa možda pošto su tu samo dve trake, al s druge strane to parče i ne može biti brza saobraćajnica jer je do kružnog toka, znači sigurno ograničenje 50-60. Logičnije je što ti kažeš da ipak budu po 2-3 trake jer je uključenje s autoputa, kao i isključenje na stari put kod kružnog, znači između je optimalno po 3 trake za to jer je pre i posle brza saobraćajnica sa po 2. Ali nije nemogiće da se to radi bez zatvaranja celog puta već sa prvo jedna strana pa prrbacicanje saobraćaja na nju, dok za nastavak dalje ka Lazarrvcu vidiš i sam na mapi da može spoj bez zatvaranja
 
Poslednja izmena:
Триалин,хвала за мапу. Ја сам био убеђен да ће та спона Милоша са Ибарском магистралом ( тзв Обилазница око Лајковца ) ићи уз реку ,па иза Елмонта и излазити иза ОМВ-а чим се пређе мост ( гледано од Ибарске ) лево .... Није ни то лоше,само је питање КАДА ће се то радити,али мислим да БИ МОРАЛИ ШТО ПРЕ ТО ДА ПОЧНУ ! За сада Лајковачка петља апсолутно је бескорисна за све из Лазаревца и околине јер се превише времена губи кроз Лајковац . Што пре радити ту везу!
 
Тако је . Око 5 минута је дуже,али лакше ( нема нервирања кроз Лајковац где се иде метар по метар ,а не плаћа се друмарина ) . А ако иду за Нови Сад опет се не исплати ,дуже је Ибарском па обилазницом највише 8 минута ,а исти су бенефити као малопре...Проверене су обе трасе милион пута:)
 
Prolazio danas nesto od Uba preko Murga drota ka Slovcu i Valjevu, pa vidim da ima dosta radnika na betonskim nadvoznjacima diljem puta koji se rade. Kao da su i maaaalcice pipnuli onu kosinu preko puta velikog kamenoloma. Nazalost, Piljici, i Popucke nista novo.
 
To odavno stoji pa sam ja pisao da su krenuli da donose neki materijal.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Vrh