Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Evo neka obecanja


 
Earthmoving se razocarao vise ne komentarise temu :)
A sta da kazem brate kad bas sporo rade. Prolazio sam pre par dana, ok, oni nadvoznjaci sto se vide s puta su pri kraju, najduzi most je valjda spojen pa nije bilo radnika, donose ploce diljem nasipa brzog puta da poplocavaju kosinu nasipa, ne sumnjam da rade spajanje sa novim kruznim tokom gde je zatvorena petlja Lajkovac... ali ono najvaznije: Popucke, Pivici i spoj sa duplim takama stoji u mestu. Vucic sad rece da ce biti pusteno pocetkom iduce godine, tako da cu do tada ici iz Kamenice za Bg preko Uba kuda mi je krace, a slabije preko Valjeva i Lajkovca. Ono sto mozda moze biti pozitivno je da budu asfaltirani neki lokalni raspali putevi.
 
Evo za koji dan dolazi precednik da otvori vabriku dole u ind zoni, naslušaćemo se neke bajke sigurno, nemo brinete tuj je i sićVe da izlaže za sve pare ove planete. Obuzme me jeza kada vidim sve ko je gde na kojoj funkciji. Kad se setim onog raspalog Mrkonjića, pruga va-lo, tunel na kraju duplih, put za Kosjerić.... 30god sad će, sve laaaažž
 
Pre par dana sam razgovarao sa jednim odbornikom. Kaze da je sve radove na ind.zoni i gornjem delu brzih traka zaustavio i usporio projekat za zastitu zivotne sredine zbog litijuma ( moguce da je i zavrsen za nas deo )... za Jadar je zavrsen i skoro je svo zemljiste otkupljeno.
Trebalo bi im postaviti ovo ili slicno pitanje?
 
Džaba od asfalta kad eksproprijacija u Popučkama stoji kao i nadvožnjak preko pruge. Jedina dobra stvar ovde je što kad budu završili ključne tačke da će vožnja biti lepa za oči. Ima tako trava da nikne da se sve zazeleni na ovim ranije završenim deonicama.
Kakvim su tempom krenuli da nasipaju na početku, poverovao sam da će brzo biti gotovo. Pa tek one priče, obećao Vučić strancima zbog fabrika. kao mora biti brzo gotovo. Kao mi imamo kapacitet, dovoljno je da neko "obeća" i mora da se uradi. Mojsije zabode štap i izbije voda iz pustinje. A ono, tresla se gora rodio se miš. Tako nam i treba kad verujemo u bajke.
Palamudi i razvlači, i uzmi lovu brzo kad treba. Za svrsishodnost koga briga.
 
Eksproprijacija glavni problem u Popuckama kuce stoje ljudi zive obilazi se pored njih

Brza saobraćajnica Iverak (Valjevo) - Lajkovac_april 2023. @Vojvodinauzivo 0-0 screenshot.png
Brza saobraćajnica Iverak (Valjevo) - Lajkovac_april 2023. @Vojvodinauzivo 0-13 screenshot.png


Pivici se nedaju Valjevski Gali :)

Brza saobraćajnica Iverak (Valjevo) - Lajkovac_april 2023. @Vojvodinauzivo 3-10 screenshot.png

Skida se onaj deo brda u Slovcu kod mosta

Brza saobraćajnica Iverak (Valjevo) - Lajkovac_april 2023. @Vojvodinauzivo 3-39 screenshot.png


Brza saobraćajnica Iverak (Valjevo) - Lajkovac_april 2023. @Vojvodinauzivo 3-49 screenshot.png


Kruzni tok dobio oblik

Brza saobraćajnica Iverak (Valjevo) - Lajkovac_april 2023. @Vojvodinauzivo 6-18 screenshot.png
 
Na snimku je odnos otprilike 13:5 u korist završenih betonskih mostova u odnosu na nezavršene. Od 5 nezavršenih, 4 deluje da mogu grede budu stavljene naredna 1-2 meseca. Ali peti nadvožnjak preko puta i pruge u Popučkama nije ni počeo, i to pored 300m neeksproprijacije Pivića i par stotina metara do duplih traka je trenutno najveći problem.
 
Gde beše treba da bude spoj sa duplim trakama, na 1, ili na njihovom početku 2?
Screenshot_20230404_115714_com.android.chrome_edit_65833342765474.jpg
 
S nekim sam se ovde kladio, ne sećam s kim, al se sećam opklade da će se NBg kružni tok do Divaca stizati za 45 min kad završe Surčin-NBg i ovo Lajkovac-Va. Još ne može se proveri jer ovo nije gotovo, ali kružni tok NBg-Lajkovac mu dođe oko 60km pa kad puste petlju Lajkovac ću proverim, ali po ograničenjima što ne bi moglo 35min. I još 5-10 min od naplatne rampe do Divaca brzim putem laganica. Valjevo 80km = 50min, Kamenica 1h 15. Nije daleko, ok razdaljina.
 
Ti i ja pišemo o dve različite stvari. Ja sam inicijalno pitao za spoj sa duplim trakama, a ti si citirajući mene otišao u neku svoju priču i o južnom i severnom kraku od kružnog toka. Ja pričam o ovom dole.
Screenshot_20230404_223457_com.google.android.apps.maps_edit_90902718311128.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto se tice eksproprijacija moze se viditi bas na primeru Beograd--Surcin. Mislim da je N1 radio reportazu? Ljudima je stiglo resenje da se isele do 23.01.ili ce ih ukloniti.kraj.
Ja licno gledao u za kop kad si iseljavali. Covek nije hteo da napusti objekat, leze pod bager... policija ga je samo sklonila i celu kucu i sve objekte,srusili ( sa sve stvarima ).
Kad stvarno bude doslo da mora, onda nema zezanja.
 
Na pomenutom primeru ima poneki objekat koji maltene zalazi u trup puta, treba biti sklonjen, ali je put pušten i bez toga. Pošto je i to moguće, ja ovde gledam najviše eksproprijacije koje su baš na širini puta, manje one obližnje
Screenshot_20230404_233430_com.google.android.youtube_edit_94310694024671.jpg
 
Vrh