Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Vidim na snimku trase dronom da priličan broj vozila vozi nezavršenim autoputem i kontra smerom. Nadam se da su sa odobrenjem i nadam se da nece napraviti neki belaj.
 
Na komentarima ispod videa cele trase od VojvodinaUživo jedan korisnik pominje da je učestvovao u izgradnji i ističe kako su na ovom putu projektovani prolazi za životinje. Pregledao sam snimak i nađoh 3 prolaza. U glavnom u njivama i šumama bliže Klenku gde ima dosta divljih životinja. Prolazi su dosta široki pa me navodi na misao da su baš za životinje iako mogu da se koriste za poljoprivredne mašine. Ako pogledate levo i desno od prolaza nema puteva osim možda na onom poslednjem.
1.jpg


2.jpg

3.jpg
 
Gde se u Šapcu uključuje na novi auto-put, negde sa obilaznog puta levo? oko kapitola?
 
Da li je bolje ići kroz Majur (selo, sporo?) ili ipak na Kapitol?

Šta kažu lokalni poznavaoci?
 
Da li je bolje ići kroz Majur (selo, sporo?) ili ipak na Kapitol?

Šta kažu lokalni poznavaoci?
Ovo dosta zavisi od perioda dana i količine saobraćaja. Kroz Majur može biti dobra opcija jer se izbegava čekanje na semaforu za skretanje levo ka AP što će siguran sam u narednih godinu dana (dok se ne završi MP do Loznice) biti usko grlo. Opet kroz Majur treba biti oprezan zbog radara koji mogu da stoje na tom delu puta i svakako ležećih koji se nalaze u samom centru mesta.
Čini mi se da odlazak preko Majura može biti skroz dobra opcija kada su praznici ili možda vikendi.
 
Upravo sam zbog tog semafora i pitao. I danas ume da zakuje, a bojim se da će to levo skretanje u novim okolnostima biti ozbiljan čep. U suprotnom smeru je manji problem, uz samo malo proaktivnog razmišljanja unapred (koga za sada nema), moguće je dodati traku za ubrzanje i onda protočnost rešiti uslovnom desnom strelicom.
 
Ako ideš preko Majura imaš skretanje levo u centru Majura koje može biti isto problematično kao i kod Kapitola.
 
Nema logike da se tu ide levo (gledano iz smera mosta ka LO). U toj varijanti nastavilo bi se sve pravo do onog mesta spajanja magistrale 36 i puta 136 (ovaj što ide kroz Majur). Ili misliš na nešto drugo, a ja ne vidim na mapi?
 
Nema logike da se tu ide levo (gledano iz smera mosta ka LO). U toj varijanti nastavilo bi se sve pravo do onog mesta spajanja magistrale 36 i puta 136 (ovaj što ide kroz Majur). Ili misliš na nešto drugo, a ja ne vidim na mapi?
Iz pravca Loznice je skretanje levo na kruznom toku, posle centra Majura, tu moze doci do zastoja. A i inace je tu guzva, prilicno se sporo vozi ceo taj potez od Majura do Sapca.
 
Da li je bolje ići kroz Majur (selo, sporo?) ili ipak na Kapitol?

Šta kažu lokalni poznavaoci?
Molim sve Lozničane i generalno Podrinjce koji dolaze iz tog pravca i žele da se uključe na auto-put u Šapcu da NE IDU kroz Majur. Majur je najveće prigradsko naselje Šapca i saobraćajnica koja prolazi kroz Majur upija saobraćaj prema gradu iz pravca zapadne Mačve (plus svaki Majurac ima po 2-3 automobila), prema tome gužva kroz Majur je uvek prisutna, a i put je prepun rupa i kolotraga. Idite lepo obilaznim putem oko Šapca koji je u perfektnom stanju za vožnju i pratite signalizaciju do auto-puta. Verujem da će putari uz asistenciju saobraćajne policije produžiti trajanje zelenog svetla za skretanje levo prema auto-putu kod Stop Shopa (Kapitola) i tako sprečiti stvaranje čepova koji će se neminovno desiti ako to ne urade.
 
I sada postoji problem gužvi na semaforima na obilaznici oko Šapca u špicu. Ko je želeo da izbegne gužvu išao je u pravcu Beograda levo ka Drenovcu. Verovatno će trebati da se reprogramim
 
Molim sve Lozničane i generalno Podrinjce koji dolaze iz tog pravca i žele da se uključe na auto-put u Šapcu da NE IDU kroz Majur. Majur je najveće prigradsko naselje Šapca i saobraćajnica koja prolazi kroz Majur upija saobraćaj prema gradu iz pravca zapadne Mačve (plus svaki Majurac ima po 2-3 automobila), prema tome gužva kroz Majur je uvek prisutna, a i put je prepun rupa i kolotraga. Idite lepo obilaznim putem oko Šapca koji je u perfektnom stanju za vožnju i pratite signalizaciju do auto-puta. Verujem da će putari uz asistenciju saobraćajne policije produžiti trajanje zelenog svetla za skretanje levo prema auto-putu kod Stop Shopa (Kapitola) i tako sprečiti stvaranje čepova koji će se neminovno desiti ako to ne urade.
Jednom sam išao kroz Majur, stvarno je nebezbedno i nepotrebno, pogotovu imajući u vidu da je uključenje na magistralni put bez semafora.
 
Neće pitanja na forumu ni pokvariti, ni popraviti postojeće stanje kroz Majur. Narod će raditi ono što bude brže, pa ako problem skretanja kod Kapitola bude rešen, super. Ako ne, svakako će deo problema preći i na Majur, šta god mi ovde pisali.

To je posledica izgradnje infrastrukture "na rate", uz legendarnu reaktivnost JP, upravljača puteva (jer, uvek se kasni sa prilagođavanjem novonastaloj realnosti) .
 
Pre će se završiti put do Loznice nego što će neko preštelovati semafor. Čak i da ga prešteluju, usporavanje saobraća je tu neminovno jer ima puno vozila za "levo" skretanje. To ne samo da usporava ove iz Loznice nego i ove iz pravca Šapca, jer oni moraju da čekaju da ovi skrenu levo. Sav tranzit iz Podrinja se sad preusmerava na ovo "levo" skretanje. Ne idu pravo kao nekad. Dodajte ovde i kaminone i šlepere koji su do sada išli pored Zorke. Pre ili kasnije će neko probati da se isključuje kod Sokine kafane ili UnoMartin-a. Ostaje nam samo da se "naoružamo strpljenjem" :).

E da i još nešto. Onom ko je projetkovao ovu raskrsnicu treba oduzeti diplomu i komisijski spaliti. Napravljena je najmanja moguća raskrsnica na mestu gde ima više nego dovoljno prostora. Pogotovo je loše odrađeno skretanje u desno. Umesto da je traka izdvojena malo ranije bar 50m ona se odvaja tik uz semafor. Jedan kamion ili 2 auta blokiraju isključenje desno. Da li je moguće da nije bilo para za par metara asfalta.

1.jpg
 
Poslednja izmena:
Kao neko ko koristi put BGD Prnjavor svakog vikenda, ne mogu da docekam ovaj autoput. Do sada mi je trebalo i preko 40min od NS Ruma do Kapitol parka ( i obratno ). Racunam da ce za tu deonicu trebati ne vishe od 20min sa cekanjem na semaforu kod kapitola ali sa ENP-om

Da li se zna u koliko se sati otvara autoput? Da li se isplati krenuti u subotu kasnije?

Iznenadicu se ukoliko u ponedeljak ne zatvore neku deonicu zbog "dodatnih radova"

Izmedju cekanja na semaforu i voznje kroz Majur preporucujem ovo prvo. Ne mali broj puta sam isao kroz Majur da izbegnem guzvu na semaforima i saobracajne nesrece i svaki put sam vidjao samoubice koji preticu kroz naseljeno mesto, sa decom pozadi, preko lezecih.
 
Pre će se završiti put do Loznice nego što će neko preštelovati semafor. Čak i da ga prešteluju, usporavanje saobraća je tu neminovno jer ima puno vozila za "levo" skretanje. To ne samo da usporava ove iz Loznice nego i ove iz pravca Šapca, jer oni moraju da čekaju da ovi skrenu levo. Sav tranzit iz Podrinja se sad preusmerava na ovo "levo" skretanje. Ne idu pravo kao nekad. Dodajte ovde i kaminone i šlepere koji su do sada išli pored Zorke. Pre ili kasnije će neko probati da se isključuje kod Sokine kafane ili UnoMartin-a. Ostaje nam samo da se "naoružamo strpljenjem" :).

E da i još nešto. Onom ko je projetkovao ovu raskrsnicu treba oduzeti diplomu i komisijski spaliti. Napravljena je najmanja moguća raskrsnica na mestu gde ima više nego dovoljno prostora. Pogotovo je loše odrađeno skretanje u desno. Umesto da je traka izdvojena malo ranije bar 50m ona se odvaja tik uz semafor. Jedan kamion ili 2 auta blokiraju isključenje desno. Da li je moguće da nije bilo para za par metara asfalta.

Pogledajte prilog 176450
Apsolutno si u pravu, neverovatno šta su uradili ovde... To je davno trebalo da bude rešeno jednim dobrim kružnim tokom (koji se tek sada najavljuje) i ne bi bilo problema. Svi su mogli da pretpostave da će tu biti najveći čep kad bude proradio auto-put i oni dozvole sebi da naprave ovako smešnu raskrsnicu. Bruka i sramota. Mogu samo da zamislim kakve će gužve tu da nastanu kad budu menjali ovu raskrsnicu kružnim tokom, put će sigurno tada morati da bude preusmeren kroz centar Majura do uključenja na auto-put.
Screenshot_20230801_231257_Microsoft 365 (Office) (1).jpg
 
Vrh