Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Je l toliko važno kako će se numerisati put koji je isprekidan na 3 različite deonice u smislu standarda, ako ne i više jer je prirodni nastavak na auto-put NS-Zrenjanin-Bgd..?
 
Je l toliko važno kako će se numerisati put koji je isprekidan na 3 različite deonice u smislu standarda, ako ne i više jer je prirodni nastavak na auto-put NS-Zrenjanin-Bgd..?
Verujem da 99% vozaca nema pojma kako je koji put numerisan (ne racunam vozace kamiona i autobusa). Znaju sta je Milos Veliki i Ibasrka magistrala a te brojeve niko ziv ne zna niti su kome bitni.

Ajde neko neka napise ali bez pomoci googla, kojim putevima se stizalo do Budve npr.
 
Krenulo je trasiranje dela brze saobraćajnice ka Štitaru.

(Sentinel)
snip 1.png


Pre 7 dana:
snip 2.png


Da li još neko ima problem sa novim Copernicus browserom? Meni napravi dijagonalnu liniju ovako kao na drugoj slici, s tim što mi ne prikaže ništa zapadno od Šapca.
 
Prolazio danas putem Šabac Loznica

- Primetio sam gvozdene konstrukcije na početku puta iz pravca Loznice, pretpostavljam da je to armatura za kolovoznu konstrukciju?
- Takođe sam video na gradilištu kamion što ima mešalicu za beton, negde oko Lešnice
 
Ено у Пријепољу, на Пљеваљској петљи на Коловрату плави знак на коме још пише дирекција за Титоград
Evo samo da potvrdim da @branik uvek govori cinjenice. Druga je stvar azurnost nadleznih. A sad posle toliko vremena I ja navijam za to da taj odnosno ti, posto ih ima dva sa dve razlicite strane na istoj raskrsnici, ostanu tu trajno. Da pokazujem unucima kako je to bilo kad je deda bio mlad...
/rovih po arhivipa nadjoh/
IMG-fb660e678229b39174c3c4306151d2d0-V.jpg
 
Poslednja izmena:
Prelepo izgleda pogotovo mesta gde je nikla trava. Nisam verovao a cu docekati ovaj dan :D. Davno je bilo kad su poceli da krce vrbe na mestu gde je most.
Nisam primetio da ima rezervisana traka za ENP ? Igleda sve rampe imaju opciju ENP a da li ima posebna samo za ENP ?
Zna li neko kada ce biti gotovo odmaraliste kod Hrtkovaca i da li ce tu biti neka benzinska pumpa ?
Da li se planiraju neke benzinske pumpe na ovom potezu od Sapca do Rume ?
 
Izgleda da je sad u subotu 14.09.2023. Predsednik se izlanu pre neku dan da ce 14. da otvori autoput. Vlogzlia kaze "za vikend". Ako sve bude kako treba onda u subotu. E sad, ne znam kakav je program. Dal ce biti bina, govorancija, folklor, panorama autobus ? Zavisno kad se zavrsi taj program, onda se tek otvara za saobracaj.
 
Lepota je u oku posmatraca :) .
Nije nešto što se može empirijski izmeriti. Da li je nešto lepo ili nije je proces koji zavisi od prinicipjalnog uverenja pojedinca, njegovog opažanja, mišljenja i na kraju reagovanja.

Evo npr:
Principjalno uverenje: Svi putevi u Srbiji su loši i katastrofa.
Opažanje: Ovaj put je nov i ravan. Lepo je obeležen. Ima razdvojene smerove. Deluje bezbedno.
Mišljenje. Ovaj put je super kakvih sam se loših puteva nageldao po Srbiji. Sve rupa do rupe. Neobeleženi, nebezbedni, kontra padovi.
Reagovanje: Pogled na put budi osecaj lepote dok se vozim njime jer ne moram da razmisljam o gomili problema koji su svakodnevnica na ostalim putevima.
 
Ovo parče ap, iako je velika šteta što u ovom prvom talasu nije otišao do Majura i spojio na postojeću Ib magistralu 26, ipak znači. Meni trenutno sa nbgd treba tačno 33min do petlje ruma (uz tag). Do Kapitol Parka iza Šapca, treba mi oko 1h10min,bilo preko Budjanovaca, bilo preko Hrtkovaca (možda je tu 5min duže). Kapiram da će novom trasom ovo biti oko 55min do 1h, uz tag.

To je oko 15min dobitka u vremenu i nemerljivo mnogo u sigurnosti.

Naravno, pun efekat je moto put do LO. Ja sam uvek nesrećan što se gradi ovako na kašičicu, rascepkano, sporo i skupo, jer možemo i moramo bolje.

A, da znači - znači. Srecna nam još jedna deoničica!
 
Ovo parče ap, iako je velika šteta što u ovom prvom talasu nije otišao do Majura i spojio na postojeću Ib magistralu 26, ipak znači. Meni trenutno sa nbgd treba tačno 33min do petlje ruma (uz tag). Do Kapitol Parka iza Šapca, treba mi oko 1h10min,bilo preko Budjanovaca, bilo preko Hrtkovaca (možda je tu 5min duže). Kapiram da će novom trasom ovo biti oko 55min do 1h, uz tag.

To je oko 15min dobitka u vremenu i nemerljivo mnogo u sigurnosti.

Naravno, pun efekat je moto put do LO. Ja sam uvek nesrećan što se gradi ovako na kašičicu, rascepkano, sporo i skupo, jer možemo i moramo bolje.

A, da znači - znači. Srecna nam još jedna deoničica!
Ja očekujem možda i 20 minuta uštede. Trenutno google traffic pokazuje od rumske petlje do tog Kapitola 40 min za 34 km. Videćemo stanje posle otvaranje.
Petlja Ruma - Kapitol Park 12.10.23 18h.jpg
 
Kako merite lepotu autoputa? Meni izgleda isto kao i svaki drugi.
Osnovci bi verovatno mogli da napisu pismeni zadatak na ovu temu na vise strana.

Pretpostavljam da ti je i svaki auto i svaka zena ista, pa ne vredi trositi reci objasnjavajuci ti nesto sto ne mozes da razumes.

A za one koji razumeju, na osnovu snimka izgleda kao da su primenili dosta toga sto se naucilo u poslednjih x godina pri izgradnji autoputeva kroz Srbiju. Cak i ovo najnovije sa obilaznice (oznake na kolovozu). Pored toga priroda je prelepa, pogotovo deo pre mosta.
A s' obzirom na o sto predstavlja i donosi, ne samo za Srbiju, vec i za srpski narod u regionu, lep je, bice jos lepsi vremenom :)
 
Osnovci bi verovatno mogli da napisu pismeni zadatak na ovu temu na vise strana.

Pretpostavljam da ti je i svaki auto i svaka zena ista, pa ne vredi trositi reci objasnjavajuci ti nesto sto ne mozes da razumes.

A za one koji razumeju, na osnovu snimka izgleda kao da su primenili dosta toga sto se naucilo u poslednjih x godina pri izgradnji autoputeva kroz Srbiju. Cak i ovo najnovije sa obilaznice (oznake na kolovozu). Pored toga priroda je prelepa, pogotovo deo pre mosta.
A s' obzirom na o sto predstavlja i donosi, ne samo za Srbiju, vec i za srpski narod u regionu, lep je, bice jos lepsi vremenom :)
Ja npr pretpostavljam da si ti izrazito ruzan, a potrosicu i koju rec da ti objasnim i zasto tako mislim. Samo ruzan covek moze za zemlju prekrivenu slojem asfalta reci da je lepa.
 
Vrh