Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Ne može glavni argument za izgradnju i ulaganje biti samo vreme koje se provede u putu izmedju dva mesta.

Zrenjanin je po broju stanovnika veći i od Šapca i od Loznice, a o Novom Sadu da i ne govorim.

Ja ne sporim da je opravdana ozgradnja brzog puta Šabac - Loznica, ali ne prihvatam izjave da je put Novi Sad - Zrenjanin zadovoljavajući jer nije. To što se stiže za 35 minuta, stiže se jer većina vozi preko 110, jako često i puno više. Kao što @Cheyenne reče kada (ako) krene LL tek tada će biti haos.
 
Teško da je Zrenjanin veći od Šapca. A pravac Ru-Ša-Lo traži ovakvo rešenje odavno.
 
Ne znam zašto raspravljate o već konačnoj odluci. Odluka je doneta da se prvo gradi NS-RU-ŠA-LO. Potpisani ugovori i put je već u izgradnji, čak će i prva deonici biti puštena (ako sve bude kako treba) u septembru 2023.
Prilično sam ubeđen da će u naredne 2 godine krenuti priča o BG-ZR-NS. Samo ako Srbija bude mogla da se zadužuje. Tada će se neki sadašnji projekti završiti ili privoditi kraju, pa će se ekipa uvoditi u novi posao. Postoji veliki interes da se prave putevi i na njima zarađuje.
To što se tiče "haosa", ta reč je počela da gubi smisao. Svaka sitnica u vestima je "Totalini haos". Kada LL počne da radi ne verujem da će stanje biti gore nego na postojećoj obilaznici oko BG (kružnom putu) pa ljudi opet nekako žive.
 
“Niče” novi nadvožnjak :)
309CB421-7A78-405B-B90C-0A566C309DEB.jpeg

258B51A9-F9F8-4E42-A68A-02A38E57025A.jpeg
 
Koliko ovde brzo napreduju radovi, toliko na petlji Kuzmin mrcvare za sve pare.
 
Није баш најбољи квалитет, али ето да се види темпо радова у њивама са десне стране реке Саве, будући надвожњак пута Шабац-Дреновац-Сремска Митровица преко будућег брзог пута Шабац-Лозница. Стубови полако расту.

20230516_225524.jpg
 
Koliko ovde brzo napreduju radovi, toliko na petlji Kuzmin mrcvare za sve pare.
Ovde su se tek aktivirali pre 2-3 nedelje i malo ubrzali. To je moj subjektivni osecaj. I sa ovom brzinom je povuci potegni do 1. spetembra. Siguno ih je ubrzalo zatvaranje petlje Ruma.
 
A ovde su napravili takav zaje*******. U sred ravnice napravise 3 krivine. Moze li se kome pisati peticija da ovo produze i isprave ovaj put kao na slici? Nista me vise ne nervira nego ove 3 krivine i onno silno obilazenje i krivudanje na petlji Hrtkovci.

2.jpg
 
Ovde su se tek aktivirali pre 2-3 nedelje i malo ubrzali. To je moj subjektivni osecaj. I sa ovom brzinom je povuci potegni do 1. spetembra. Siguno ih je ubrzalo zatvaranje petlje Ruma.
Prosao sam u nedelju. Nazalost, vozio sam pa nisam fotografisao. Nije bilo ni radnika ni mašina.
Međutim, video sam, čini mi se, tri gotova stuba sa leve strane ( u pravcu BG), da li za rampe ili nadvoznjak...
 
Ja sam prosao u subotu negde oko 12h. Sve je vrvelo od radnika i kamiona. Video sam tad da su sve kucice na naplatnoj rampi sklonjene. Dosta kamiona je nasipalo oko Hrtkovaca. U daljini u njivama se video ogroman oblak prasine od kretanja vozila i nasipanja. Licno imam osecaj da su ubrzali u zadnje 3 nedelje. Pre toga su im meseci trebali da napravi jedan nadvoznjak i sruse stari. Cesto je stajala tu mašina za šipove ali nista se nije radilo.
 
@ZAK
Citirao sam tvoj post, u kom si citirao @RSK ...ali je povučen samo tvoj citat...
Prosao sam autoputem Batrovci-Beograd, i moj post se odnosio na petlju Kuzmin...da ne bude zabune.
 
A ovde su napravili takav zaje*******. U sred ravnice napravise 3 krivine. Moze li se kome pisati peticija da ovo produze i isprave ovaj put kao na slici? Nista me vise ne nervira nego ove 3 krivine i onno silno obilazenje i krivudanje na petlji Hrtkovci.

Pogledajte prilog 161874
Sve je to dobro. Ne bih nista menjao. Taman da se sprece kamikaze da voze 200 tuda
 
A ovde su napravili takav zaje*******. U sred ravnice napravise 3 krivine. Moze li se kome pisati peticija da ovo produze i isprave ovaj put kao na slici? Nista me vise ne nervira nego ove 3 krivine i onno silno obilazenje i krivudanje na petlji Hrtkovci.
Imajte u vidu da će to u buduće biti lokalni put sa ograničenjem brzine
 
Imajte u vidu da će to u buduće biti lokalni put sa ograničenjem brzine

@Martin Ne razumem. I sad je to magistralni put sa ograničenjem brzine. I posle puštanja autoputa će to biti magistralni put sa ograničenjem brzine.
Brzina, ljudi koji prekoračuju brzinu, načini kontrolisanja prestupnika, nemaju nikakve veze sa tehničkim izvođenjem i trasiranjem puta u njivama. Ako ne mogu da naprave bolje, ne moraju da prave gore. Ne vidim ni jedan logičan razlog, da se u ravničarskim njivama gde je ograničenje 80 naprave 3 krivine. Razlog za to je možda ušteda na eksproprijaciji na putu koji košta 467,5 miliona evra (bez aneksa). Ako imamo cenu na umu o kakvoj tačno uštedi mi pričamo?
Ako je projektant imao na umu bezbednost, kada je napravio 3 krivine, to je totalno kontradiktorno. Sa 3 krivine je samo taj put učinio manje bezbednim.
Na kraju krajeva, izgradnjom autoputa magistralni put ne postaje nešto nebitno. Možda ja nemam novca za autoput i hoću besplatno da idem magistralnim. To onda ne znači da on ne treba da psotoji, ili da ima 101 krivinu ili da ima rupčage ili da se namerno kopaju protivtenkovski kanali po sred puta, da bu ljudi usporavali.
 
Мој савет свима да ако иду из правца Шапца ка БГ да заобиђу скроз Хртковце и Јарак тако што ће у Платичеву скренути ка Никинцима и даље до Шимановаца.
 
Мој савет свима да ако иду из правца Шапца ка БГ да заобиђу скроз Хртковце и Јарак тако што ће у Платичеву скренути ка Никинцима и даље до Шимановаца.
Moj savet je da to ne činite. Jedan deo puta između Nikinaca i Šimanovaca se radi i bukvalno vam treba SUV da prođete a da ne zakačite karterom. Pri tom, obilazite bagere na put. Juče sam prošao tuda. Bolje na Rumu, pa na Pećince.
 
Прошао сам те радове и то по пљуску, није толико страшно.
 
Sad će te iste kamikaze da gube kontrolu u tim krivinama i da ti seku krivine. Pa kad se budes vozio sa decom u kolim a kamikaza sa Q7 i opijatima u krvi bude ušao u tvoju traku, ti ćes se onda setiti mojih reči.
Vidi se elementarno nepoznavanje saobraćaja. Uvek dupla krivina izaziva smanjenje brzine, tako da ako ce da me udari, bolje nakon sto je smanjio brzinu nego kad je na pravcu pogresno procenio udaljenost itd. Treba uzeti u obzir da pola onih koji tako divljaju pojma nemaju da voze pa kad vide krivinu prestrave se pa naglo koce. Ako si video nekad kako voze ljudi iz Sombora bilo bi ti jasno. 120, 140 pravac, a krivina koju mogu proci istom brzinom koce na 50.
Kad ti budeš sa decom na pravcu udaren sa 200 setićeš se mojih reči.
 
Vrh