Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

20201006_221624.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=781393#p781393:djtv6t2b je napisao(la):
blagic » Uto Okt 06, 2020 10:10 pm[/url]":djtv6t2b]Sad sam baš guglao. Pominje se još jedan tunel koji će se graditi, zove se "Širine". Postoji ulica koja se zove tako blizu te crkve. Verovatno će tunel biti tu.

Tunel "Tekije":

https://skupstina.novisad.rs/wp-content ... 5-2017.pdf

Ograničenje će biti 80 km/h, ali je čudno što se ide ispod tog brdašceta što bi moglo da znači da će preko onog plavnog područja do dunava biti nasip.
 
Ovo je dosta star dokument. Na Ruma-Šabac je nakon potpisivanja ugovora urađen novi projekat. Tako da i ovde očekujem dosta promena.
Vrtim film jer sam dosta puta prošao sadašnjom magistralom. Kako oni očekuju da prošire postojeću trasu od izlaska iz tunela (koji će biti tamo gde je baza za održavanje je li tako?) do one petlje kod Mišeluka? Tu ima dosta objekata. Nije valjda da će se ljudi iz svojih dvorišta uključivati na put gde je ograničenje 80km/h? Gde je tu bezbednost?
 
To je odlično pitanje. Ima da se ruši sve i svašta. Suviše je usko da se proteraju još dve trake, plus razmak između njih. Ograničenje je uglavnom 100 kmh.

Izlaz kod Tekija je jako čudno zamišljen. Brdašce a ispod tunel. Ja nisam nikakav stručnjak za to, ali tu je i isključenje levo za Petrovaradin, desno za Karlovce.
 
Cheyenne":om9se96p je napisao(la):
To je odlično pitanje. Ima da se ruši sve i svašta. Suviše je usko da se proteraju još dve trake, plus razmak između njih. Ograničenje je uglavnom 100 kmh.

Malo sam pažljivije pročitao tekst plus gledao na gugl mapama i evo odgovora. Pretpostavljam i da je tu dosta nelegalnih objekata.
06bc20aa0a68290fe2aee784515024bf.jpg
 
Cheyenne":mcslzxod je napisao(la):
Izlaz kod Tekija je jako čudno zamišljen. Brdašce a ispod tunel. Ja nisam nikakav stručnjak za to, ali tu je i isključenje levo za Petrovaradin, desno za Karlovce.

Tu će biti petlja Petrovaradin centar. Polutruba. Tu put mora biti dosta visok jer prelazi prugu. Ili na stubovima ili dosta velik nasip.
A gradiće se i novi pristupni put ka Žeželjevom mostu od petlje Petrovaradin istok. Doduše samo po jedna traka ali mislim da je to odlična stvar. Time kroz Petrovaradin više neće biti tranzitnog saobraćaja.
Jedino mi je bezveze što će kod Mišeluka biti dva kružna toka.
Ne zvuči mi sada ovo loše na papiru. Nadam se da i ako bude preprojektovanja da će to biti na bolje.
 
Odlično je sve to. Nema veze što nije autoput. Teške deonice su most, to čudo na Tekijama i veliki tunel. Ostalo je lagano. Ali mi 2024 deluje nedostižno. Možda je realnije 2027 ili 2028. Mi ni na papiru nemamo sve gotovo.
 
Taj tunel je kratak i verovatno bi mogao da bude cut and cover. Nije za potceniti ni vijadukt nakon tunela od 550m. To je barem 15ak stubova.
Teško je reći. Na ove rokove kod potpisivanja ne treba obraćati pažnju. Treba sačekati godinu dana pa videti kakvo je stanje na terenu pa onda se već može prognozirati.
 
Stubovi polako niču... :)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8qV1ZsxIQ9I[/youtube]
 
u videu piše da je rok završetka izgradnje autoputa kraj 2023. godine. To se odnosi i na deo ka Loznici ili samo na autoput Ruma - Šabac? Malo mi je čudno da 21km rade čitave 3 godine, bez obzira na most i petlju kod Rume.
 
S obzirom da ništa osim mosta nije započeto teško je prognozirati. Na samoj tabli na gradilištu mosta piše da je rok 4 godine!!!
 
klip je već okačen, a slika je zastarela, ušli su do pola reke
Screenshot-2020-11-06-Sentinel-hub-Playground.png
 
Maло данашњих слика са градилишта на Сави :) Мени је и даље фасцинантно да су направили насип до скоро пола ширине Саве. :o
 

Prilozi

  • IMG_0008.JPG
    IMG_0008.JPG
    654,5 KB · Pregleda: 2.185
  • IMG_0010.JPG
    IMG_0010.JPG
    809,6 KB · Pregleda: 2.180
  • IMG_0013.JPG
    IMG_0013.JPG
    841,7 KB · Pregleda: 2.174
  • IMG_0014.JPG
    IMG_0014.JPG
    784,2 KB · Pregleda: 2.180
  • IMG_0023.JPG
    IMG_0023.JPG
    504,9 KB · Pregleda: 2.173
  • IMG_0027.JPG
    IMG_0027.JPG
    581,2 KB · Pregleda: 2.181
  • IMG_0030.JPG
    IMG_0030.JPG
    258 KB · Pregleda: 2.168
  • IMG_0037.JPG
    IMG_0037.JPG
    890,4 KB · Pregleda: 2.182
Остатак слика, из неког разлога нису све могле да стану у исту поруку :?
 

Prilozi

  • IMG_0043.JPG
    IMG_0043.JPG
    944,6 KB · Pregleda: 2.132
  • IMG_0058.JPG
    IMG_0058.JPG
    948,5 KB · Pregleda: 2.191
  • IMG_0060.JPG
    IMG_0060.JPG
    532,1 KB · Pregleda: 2.163
  • IMG_0077.JPG
    IMG_0077.JPG
    899,6 KB · Pregleda: 2.176
  • IMG_0079.JPG
    IMG_0079.JPG
    969,9 KB · Pregleda: 2.175
  • IMG_0089.JPG
    IMG_0089.JPG
    887,1 KB · Pregleda: 2.169
Bravo Došljak! Azeri se ne zezaju! Počeli su radove i na stubu na sredini reke. Doduše ide im na ruku vodostaj.
 
Oзбиљно су се бацили на посао. Раде оба стуба у води и оне на насипу који су направили преко скоро пола корита. А већ се и поставља арматура за мостовску конструкцију на почетку, ближе путу.
 
Stvarno sam prijatno iznenađen napretkom. Mislio sam da ima više ali ja sam pravio reportažicu pre nešto više od mesec dana. Bravo. Nadam se da ovo neće ići kilavo kao Preljina-Požega.
 
Хвала :) И ја сам поприлично пријатно изненађен :) Вероватно журе да искористе како-тако лепо време и одговарајући водостај. Чини ми се да су скоро имали проблема са водостајем и да је насип који су направили био поплављен.
 
Jeste, poslednji put kad se videlo na Sentinelu bio je poplavljen taj nasuti deo u koritu. Još nikakvih građevinskih dozvola nema za ostatak trase.
 
Надам се да мост неће зврјати завршен чекајући остатак пута.
 
Pa osim mosta i čvora Ruma uz jednu ili dve petlje kod Šapca nema nekih većih objekata. Verovatno će biti dosta prolaza ispod autoputa s obzirom da trasa ide kroz oranice. I to je to. Ali više me kod nas ne može ništa iznenaditi.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nWjry0L1o9w[/youtube]
 
Vrh